Follow me
0

Bylinné terapie – bylinky ve wellness a spa – Herbal SPA

Oblíbené wellness terapie – v péči přírody.
Celosvětový wellness trend sílí.

Ve wellness, beauty a spa se v posledních letech pozornost stále častěji obrací k tradiční bylinné péči. Bylinky nás oslovují svojí krásou, vůní a hlavně léčivými vlastnostmi. Při využití ve wellness a spa mohou mít bylinky mnoho podob.  Bylinné terapie ve wellness a spa pozvolna ožívají a těší se stále rostoucí oblibě.

Proč jsou bylinky ve wellness a spa
nyní tak žádané?

♦ Možná to souvisí s celosvětovým „trendem“ návratu zpět k přírodě a jejím zdrojům. Spotřebitelé mají o přírodní a bylinné produkty zájem.  Dokazují to stále stoupající obraty v prodeji přírodní a bylinné kosmetiky, které byly prezentovány na únorovém veletrhu Vivaness 2014- přírodní a bio kosmetika, v Německu. Přírodní rostlinné aktivní látky jsou stále důležitější a někdy i klíčovou složkou ve složení krémů a kosmetických produktů.  (Vývoj přírodní kosmetiky v Evropě)

♦ Možná, že bylinkám fandíme více také proto, že se leckdy odvracíme od moderní medicíny a hledáme útěchu a pomoc v přírodě a právě i v bylinkách. Vyhledáváme staré metody přírodní medicíny a tradičního léčení. Je k tomu dost argumentů, zejména zvažujeme vedlejší účinky léků, jejich množství, vhodnou volbu a kontraindikace, nebo nám vadí nedostatek humánnosti ze strany lékařů, chceme také, aby se na člověka pohlíželo jak na celek, …

V souvislosti s hledáním své cesty a nebo jiné cesty/ alternativy, se setkáváme s bylinkami a jejich využitím nejen v oblasti zdraví, ale také krásy a dlouhověkosti. I v českých provozech wellness, beauty a spa začínají provozovatelé zaznamenávat zvýšenou poptávku po „přírodní péči“.  Příroda a bylinky začínají hrát také důležitou roli v předpovědích vývoje a trendů v oblasti wellness a spa pro nadcházející období. Určitě budou hodně oblíbené, ve všech oblastech wellness a spa.

 

 Otevřená náruč přírody


Znovu objevujeme starou moudrost bylinářek a léčitelů, hledáme osvědčené, šetrné způsoby prevence a léčby, udržení zdraví, mládí a krásy. Obracíme pozornost k bylinkám a jejich účinkům, které jsou ověřené staletími.

 

Moderní věda a její možnosti laboratorního zkoumání a definice účinných látek v obsažených v rostlinách  nám jen potvrzují to, co staré kultury a tradiční lidová medicína znaly už dávno. Bylinky jsou účinné, šetrné, bez vedlejších účinků.  Bylinky jsou významnou součástí našeho života, od nepaměti.

Pomáhaly, léčily, krášlily. Bylinná medicína je společně s akupunkturou hlavním pilířem čínské medicíny, bylinky jsou základem také ajurvédy. Čínská fytoterapie je jednou z nejstarších na světě, s nepřerušenou tradicí táhnoucí se od 5. století před naším letopočtem. Bylinky se používaly v Egyptě, Řecku, Římě, všude po celém světě. Pouze snad v období moderní medicíny, technologií a výroby jsme na ně trochu pozapomněli. Pomáhá nám v tom jistě i silný farmaceutický marketing nabízející rychlé, účinné a pohodlné řešení na vše. Někdy jim za to ovšem platíme až příliš vysokou cenu.

Bylinky ve wellness a spa – bylinné lázně – herbal spa

Velký zájem o bylinnou kosmetiku zažívají kosmetické společnosti, které na bylinkách a přírodních aktivních složkách postavily svoji filosofii.

Bylinná spa kosmetika, přírodní oleje a esence, bylinná pleťová kosmetika, tělová kosmetika, bylinná vlasová péče, ale i samotné čerstvé nebo sušené byliny a koření mají své pevné místo v péči o tělo, duši i mysl.

V rámci celého provozu beauty, wellness a spa jsou bylinky vítanými účastníky pohody, krásy a zdraví.

 

Bylinky a teplo

Bylinky se pro různé účely a terapie připravují, mísí a také zahřívají. Díky teplu se účinné látky v bylinkách aktivují a lépe působí, proto je řada bylinných procedur spojených s teplem, aby se podpořil účinek terapie a její výsledný efekt. ( Sauna, masáže, zábaly, nahřívané obklady, horká olejová bylinná směs, hamam procedury, aj..)

Řada bylinných terapií patří k starobylým osvědčeným léčebným metodám a v provozech wellness, spa a beauty se bylinné terapie různě upravují a doplňují o další techniky a terapie. Přidávají se také příběhy o tom, jaké směsi bylinek jsou předmětem starého královského tajemství, jaké jsou zajímavé původní receptury z různých koutů světa, atd.

 

  Bylinky v sauně

V Čechách se za poslední zhruba 2 roky začalo rozšiřovat zážitkové saunování – saunové ceremoniály a saunové rituály jsou neodmyslitelně spojené s bylinkami, kořením, oleji a přírodní saunovou kosmetikou.

Vznikají nová saunová centra, která nabízí tyto služby, pořádají se saunová setkání a klání. Saunová centra mají své saunéry, kteří vymýšlí originální bylinkové a solné peelingy, směsi na potírání těla, polévání kamenů, atd.. Sauny a saunová centra zařazují do své nabídky saunové kosmetiky především přírodní kosmetiku a oleje. Nabídka bylinných směsí se v průběhu roku mění, například v závislosti na ročním období. Oblíbené jsou v zimním období esence jehličnanů, eukalyptus, tymián a další bylinky s antibakteriálními účinky. V létě jsou oblíbené ovocné a květinové vůně.

 

 

  Bylinky a voda, herbal spa – bylinné lázně

Java princes spa

Voda je považována za „médium“, které přenáší informace, bylinky nabízí dokonalé zprávy: zdraví, krásu, mládí.. Ať již fandíme esoterice, homeopatii a přenosu energie či nikoliv, spojení vody a bylinek je pro herbal spa klíčové.

Žádné spa, lázně či wellness, které nabízí koupele, se neobejde bez nabídky bylinné lázně. Přísadové bylinné koupele  jsou vyhledávanou procedurou ve wellness a spa. Do vany se přidávají  hotové bylinné koupelové směsi,  kde je několik bylinek, které společně cílí na konkrétní problém, například relaxační, antistressová, nebo uvoňnující bylinná koupel. Přidávají se také samotné esence a oleje a mohou se míchat individuálně podle přání klienta. Do vany se také dávají bylinné sáčky do koupele.

Součástí herbal spa jsou také zábaly a obklady.

Bylinné koupele jsou součástí luxusních balíčků kompletní péče o ruce a hony. Bylinky se přidávají k procedurám jako je hand spa nebo foot spa, tedy různé koupele rukou i nohou, které často předchází další proceduře, například masáži nebo zábalu rukou či nohou nebo manikúře či pedikúře.

Živé či suché bylinky a květiny jsou potěšením pro oko i pro celý organismus. Jakoukoliv proceduru spojenou s vodou ve wellness a spa nebo i v kosmetickém salonu můžeme zpestřit přidáním květin do vody. Procedura se posune o třídu výš. Efekt je zaručený.

 

Bylinky a teplo – bylinné zábaly a obklady

Bylinky ve wellness a spa jsou oblíbené jako součást různých směsí určených pro zábaly a obklady. Využívá se koncentrovaná aktivní látka získaná z bylin nebo jejich částí a nebo směs celých suchých či čerstvých rostlin.

Po celém světě se ve wellness a spa aplikují účinné celotělové zábaly, u kterých bylinky a koření hrají důležitou roli. Silně účinkují bylinky pro detoxikaci a zahřívání (skořice, zázvor, aj.) jiné léčí nemoci kůže, odvodňují nebo vyživují. 

 

Na oblibě získávají kosmetické a tělové bandáže určené na hubnutí, modelaci těla, ošetření celulitidy a odvodnění.

Tělové obvazy – tělové bandáže jsou „fáče“ napuštěné koncentrovanou směsí z bylin. Omotávají se kolem esteticky problémových partií těla, kde poté v teple působí. Zlepšuje se stav a kondice pokožky, odstraní se problém. Směsi bylin jsou připravovány tak, aby kosmetičky v salonech mohly ošetřit různé estetické problémy klientek, nadváuž,  celulitidu, zavodněný organismus, detoxikaci, tad.

 

 

♦  Hair spa – bylinné zábaly na vlasy

Není téměř nic účinnějšího na kosmetické problémy vlasů a vlasové pokožky, než pravidelné vlasové zábaly a prohřátí vlasové pokožky, které vlasům dodají zdraví, krásu a dobrou kondici. Velmi účinné jsou wellness zábaly do směsí olejů a bylinek, například tymián, rozmarýna, aj.

Zábaly na vlasy jsou součástí Hair spa nabídky – většinou delších, účinných a i relaxačních vlasových rituálů. Nabízí se ve wellness, beauty, spa provozech i u specializovaných kadeřníků.

Hair spa je procedura, při které se ošetřují vlasy,  vlasová pokožka, zahrnuje různé masáže vlasové pokožky, aplikace kosmetických produktů a různé máčení a zábaly vlasů.

 

Bylinné masáže a bylinkové peelingy

Tradiční, oblíbené a úspěšné masáže s bylinnou kosmetikou a bylinkami jsou na předních příčkách relaxačních wellness a spa rituálů. Často se provádí celková bylinná masáž i s peelinge dohromady. Cíleně vybraná směs olejů a bylin zajistí pleti i tělu příjemnou relaxační a účinnou péči.

Směsí se nejprve potírá tělo a drobné hrubé částečky rozemletých bylin a koření zajistí při masáži jemný peeling. Zajímavé jsou například makové, pepřové i jiné rituály, přidávají se oleje, sůl nebo med.

 Naprosto jedinečný zážitek nabízí masáž bylinnými váčky, které se také říká masáž bylinnými razítky, měšci, pečetěmi, apod.  (Herbal massage balls). Jedná se o starou techniku masáží, která se provádí tak, že se na tělo v různých intenzitách síly  „přitiskávají“ horké bylinné váčky. Podle původu oblasti, kde jsou tyto masáže tradiční a podle toho, jak se techniky předávají dál, se uplatňují různé techniky přikládání, razítkování, různé tahy a tlaky.

Bylinné váčky jsou předem připravené vaky z látky, naplněné směsí bylin a koření, váček se poté utáhne a sváže do tvaru „razítka“ tak, aby v dolní části vznikla boule a v hodní části držadlo, za které váčky terapeut drží.

Bylinné váčky se těsně před procedurou máčí a nahřívají v horké páře, nebo ještě lépe v horkém oleji. Terapie je velmi účinná, působí směs bylin, teplo a tlaky. Masáž mírní napětí, zklidňuje namožené tělo, mírní různé tělesné i psychické projevy a problémy.

 

 

Bylinné pleťové masky,
květové vody a mlhy

Snad žádný kosmetický salon se neobejde bez nabídky speciálních pleťových masek a sér, jejichž základem jsou bylinky a rostliny z celého světa. Využívají se na každý typ pleti, podle potřeby,  pro své antibakteriální účinky, pro omlazení pleti, hloubkovou výživu, aj.

Květinové vody a mlhy jsou milými společníky při každé wellness a spa proceduře.

Nejen v létě jsou neopakovatelným osvěžením pro pleť  vonné květinové pleťové vody. Klientkám v kosmetickém salonu je můžeme aplikovat i jako osvěžení pleti během kosmetického ošetření, zároveň tím pouštíme příjemné aroma do interiéru.

Nanášet můžeme například po dočištění pleti, před nanesením séra nebo masky a také na začátku nebo na závěr ošetření můžeme trochu vonné květinové vody nebo mlhy pustit do prostoru kolem klienta.

Květové vody a mlhy jsou také vhodné v zimně. V interiérech, kde je velmi suchý vzduch a pleť může být vysušená, dehydrovaná a podrážděná, nabízí květinové vody pleti jednoduché a efektivní voňavé osvěžení.

.

 

 

Bylinné pohoštění
– bylinkové čaje ve wellness, beauty a spa

Ke kompletnímu, holistickému ošetření v salonu, wellness, beauty a spa patří také nabídka něčeho k pití a drobné občerstvení. Vhodnou volbou jsou přírodní vody, džusy a hlavně bylinkové čaje.

Navíc zajímavý čajový koutek jistě zpestří každý wellness interiér. Lákavý design a praktický čajový set je k dispozici klientům wellness a spa kdykoliv když zatouží po lahodném šálku čaje, který se pak stává součástí jejich relaxace.

Čajové koutky jsou běžnou součástí některých hotelových spa a lázeňských resortů po celém světě. Jsou umístěné v recepci nebo v blízkosti relaxační místnosti, kam klienti přichází po procedurách, aby v klidu a se šálkem lahodného čaje vychutnávali dozvuky příjemné wellness terapie.

 

 

 

Bylinky  – wellness pohoda i domů..

Bylinkovou kosmetiku můžeme v provozu nabízet také formou prodeje drobných kosmetických produktů pro domácí následnou péči a použití.

Provoz, pokud se kosmetika vhodně nabízí zákazníkům, může z prodeje kosmetiky získat značný příjem navíc. Jeli kosmetika účinná, voňavá a krásná, málokdo odolá. Když ne na poprvé, třeba příště.

Hlavní je zajisti, aby měli klienti kosmetiku při pobytu v provozu stále na očích a na dobře dostupném místě. Řada klientů může také produkty koupit jako vhodný dárek.

 

 

Foto: archiv webu, veletrh Vivaness,

 

Kam dál?

 Aromaterapie ve wellness a SPA

ruze-aromaKvětinové vody ve wellness  – hydroláty jsou oblíbené
Intuitivní aromaterapie – Mikael Zayat – aromaterapie jinak
Vykuřovadla – přírodní parfémy pro prostory – jak vykuřovat?
Magická aromaterapie ve wellness, jak nás ovlivňuje? Co je to scent marketing?
Aromaterapie do sauny, vůně do sauny pro relaxaci a zdraví
Aroma koupele, vůně a voda, harmonie pro tělo, duši i mysl

 

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

Klientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?

Wellness koncept – každé wellness je jiné

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJarní linie ve wellness a spa – profi salonní ošetření
Jíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,  , wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uložit

Uložit