Follow me
0

Saunové ceremoniály a saunové rituály – zážitky v sauně – nové wellness trendy

Nové trendy v saunování.
Pro intenzivnější zážitek ze saunování.

saunový ceremoniál, saunové centrum Saunahof

Zážitkové saunování – saunové ceremoniály a saunové rituály, to jsou aktuální a nové trendy v saunování, které oslovují nadšence saunování, začátečníky i zkušené.

Saunové ceremoniály nabírají na oblíbenosti a popularitě nejen mezi účastníky saunování, ale také mezi provozovateli saun a saunových center. Stejně tak i práce saunéra je zajímavá a lákavá.

Saunové ceremoniály a různé formy zážitku v sauně ( zážitkové saunování)  jsou součástí téměř všech větších saunových center v zahraničí, svoje pevné místo mají hlavně v německých, rakouských i maďarských saunách.

Postupně začínají saunové ceremoniály nabízet také sauny a saunové světy v Čechách a rozhodně stojí za to jim propadnout, anebo je alespoň vyzkoušet.

 

Blahodárné saunování a skvělé zážitky

Tradiční saunování je od nepaměti oblíbenou terapií vhodnou pro podporu a udržení dobrého zdraví, kondice, krásy a dlouhověkosti. Utužuje zdraví, podporuje dobrou imunitu a působí blahodárně na celý organizmus, tělo, duši i mysl. A také pleť.

Mnozí vnímají saunování také jako způsob relaxace a odpočinku, ulevuje od stresu a přetížení. V  poslední poslední době je saunování vyhledávané nejen pro samotné blahodárné pocení, ale také pro saunové zážitky v sauně, které probíhají během samotného saunování – pobytu v sauně.

Provozovatelům wellness centra se saunou nebo saunovým centrům nabízí pořádání saunových ceremoniálů další možnosti, jak rozšířit návštěvnost saunového centra v době,  kdy je v saunách menší návštěvnost (méně vytížené hodiny, dny, roční období). Díky bohatému a zajímavému programu v sauně mají možnost nejen zvýšit návštěvnost sauny, ale také přilákat do sauny nové klienty, které běžné saunování zatím neoslovilo, nebo nejsou z různých důvodů k saunování dostatečně motivováni.

Saunové ceremoniály či saunové rituály v saunách nebo v saunovém světě jsou zajímavým zpestřením běžného saunování. Jsou vyhledávaným saunovým zážitkem, který si nenechají návštěvníci saun ujít. Probíhají v klasické finské sauně i v parní sauně, bylinné sauně nebo venkovním saunovém srubu.. Někde lze zažít i skvělou saunovou noc, program poskládaný ze skvělé nabídky občerstvení a různých saunových zážitků a saunových ceremoniálů nebo rituálů.

Jaké jsou saunové ceremoniály?

Saunové ceremoniály jsou součástí zážitkového saunování. Zážitkové saunování je saunování, které lidem přináší určitý zážitek, není to jen  (pro někoho nudné) sedění v sauně a pocení, je to saunování s obsluhou, profesionálním saunérem, který saunový ceremoniál připravuje a komentuje. Je to skvělá šou, divadlo, zážitek.. Dnes již máme několik směrů, které se v saunových ceremoniálech samostatně vyvíjejí. Důležitá je příběh, téma, které saunér předvádí, k tomu sladěné saunové kostýmy, rekvizity, hudba, osvětlení a hlavně také aromaterapie.

 

sauny ceremonial aquapalace saunovy svet (9)sauny ceremonial aquapalace saunovy svet (8)saunovy ceremonial sauna kamen obklad (1)

Tradiční saunové ceremoniály

saunovy ceremonial  (19)Tradiční saunové ceremoniály jsou ty, kdy saunér vchází do sauny a polévá horké rozpálené kameny vodou, do které přidal nějakou vonnou saunovou esenci, nejlépe čistý esenciální olej.  Součástí saunových  ceremoniálů je dnes již běžně aromaterapie v sauně, která na nás má blahodárné účinky, podle typu a účinku zvolené esence.

Pro to, aby se dosáhlo těchto blahodárných účinků a mohli jsme si v sauně posílit i imunitu díky vůním, přechází řada saunových center od chemických vůní právě k přírodním esenciálním olejům do sauny. V horkém vzduchu a současně s párou se saunou nese vůně, kterou po dobu saunování intenzívně vdechujeme.

Při polévání kamenů v sauně to krásně to syčí a z kamen jde pára. Současně se  v sauně výrazně zvyšuje vlhkost, teplota pouze nepatrně . Vlhkost ale zvyšuje pocit teploty,  pocitově je návštěvníkům více horko.

saunovy ceremonial sauna kamen obklad (3)Při zvyšování vlhkosti jde v sauně horký vzduch z kamen nahoru ke stropu sauny a saunér pomocí ručníků tento vzduch rozhání vířením (mává a točí ručníkem) a  směruje vzduch po celé sauně a směrem k návštěvníkům sauny. Mávání ručníkem je velmi zajímavý zážitek a také umění profesionálních saunérů.

Horký vzduch pak ručníkem víří i na samotné návštěvníky sauny a ti okusí tepelný náraz a intenzívní vůni vybraného esenciálního oleje. Tento tepelný náraz přímo na tělo samotné pocení zintenzívní.

Při saunování saunér polévání kamenů opakuje obvykle 3x a při každém polévání může  zvolit jinou saunovou vůni, vybírá esence na polévání kamenů a tyto vůně působí po celé sauně příjemně na návštěvníky v celém prostoru sauny. Vůně na sebe mohou navazovat a působit příjemně v zajímavé kompozici.

 

jakub strážnický saunovy ceremonial 1sauner ceremonial sauna kamen obkladsaunovy ceremonial v saune

 

Meditační a relaxační ceremoniály

saunove-esenceJsou nabídkou spíše na klidnější pobyt v sauně, méně teplotně intenzívní, se zaměřením na relaxaci a pohodu a hluboký odpočinek.

Probíhají většinou v saunách s nižší teplotou. Důležitá je aromaterapie v sauně, vybírají se příjemně vonící esence na polévání saunových kamenů. Při těchto relaxačních saunových ceremoniálech se používají různé zvukové efekty, nástroje nebo relaxační hudba.

Krásné jsou například saunové ceremoniály s tibetskými miskami. Jejich zvuk a vibrace se šíří celou saunou, saunér může se „zpívající“ tibetskou mísou procházet mezi lidmi, kdy se zvuk mísy proměňuje a je u každého různě intenzívní.

Opravdovým zážitkem je, když saunér používá několik mís, různě velkých a z různých materiálů, protože tyto zvuky jsou u každé mísy jiné a zní to jako krásný koncert úžasných tónů a zvuků.

 

 

 

kosmetika-v-sauneBeauty procedury a peelingy v sauně

Beauty saunové ceremoniály se saunovou kosmetikou jsou saunové ceremoniály, které využívají různé produkty do sauny, zejména na potírání těla  a tělový peeling. Tyto saunové ceremoniály probíhají často v parních saunách, kde se pak také mohou návštěvníci někdy osprchovat nebo umýt ruce, nebo obličej, zejména pokud se používá solný peeling a je v sauně přívod vody.

spa-wellness-kosmetika-profSaunér během ceremoniálu rozdává mističky s peelingem, solným nebo medovým, někde se nabízí i potírání bahnem, jíly, medem nebo jogurtem.

Potírání těla by ideálně mělo následovat po peelingu  a slouží k výživě, zjemnění a detoxikaci pleti. Zejména mezi ženami jsou beauty kosmetické saunové ceremoniály velmi oblíbené. Tyto saunové ceremoniály probíhají i v zajímavém prostředí, například v herbal sauně (bylinná sauna) nebo v různých desichnových saunách, kde visí sušené větvičky a bylinky. Kromě krásného zážitku během saunování také uděláme hodně pro svoji pokožku, její krásu a zdraví.

sauna-esence-kosmetika-do-saunybylinky-sauna-sul-peelingspa-wellness-kosmetika-salo

 

 

Saunový ceremoniál – divadlo a příběhy

saunove-ceremonialy-v-sauneVelkým trendem v zážitkovém saunování jsou příběhy a divadelní šou. Připravují si je profesionální saunéři, kteří vymyslí název a příběh představení, které během saunování v sauně klientům předvedou.

Může to být Malý princ, Piráti z Karibiku, Orientální tanečnice, Kabaret, cokoli, co si saunér vybere a je mu blízké. Při saunovém ceremoniálu jsou důležité kostýmy, hudba, světelné efekty a různé rekvizity, které saunér používá stejně, jako bychom byli v divadle, na koncertě nebo v cirkusu. Součástí ceremoniálu může být také lehké, sladké či tekuté osvěžení. Někde třeba i malý bonbon na závěr ceremoniálu…

saunovy ceremonial sauna kamen obklad (2)SAunaFest-ovocesauna-ceremonial

 

 Eventy a speciální akce v sauně

saunovani efekty svetloDalší formou zážitkového saunování jsou speciální saunové ceremoniály ve formě eventů a různých speciálních akcí, například saunový ceremoniál  při svíčkách, pod hvězdnou oblohou, akce zaměřené na noční saunování, saunování při úplňku.

Tyto eventy mohou mít řadu zajímavých podob a většinou se do jejich realizace zapojují i venkovní prostory, zahrady, terasy..

 

vybaveni-sauny-doplnkysauna-ceremonialSaunaFest-10

 

 

  Každá sauna má svůj koncept
Důležitá je osobnost saunéra

hotel Maximus saunovy svet Infinit

hotel Maximus – Saunový svět  Infinit

Důležitá je, jak k pořádání saunových ceremoniálů přistupuje provozovatel sauny, jaké osvědčené nebo originální saunové programy návštěvníkům nabízí a také  i osobnost samotných saunérů, to s jakým nasazením a zájmem saunové ceremoniály realizují.

Někdy jsou saunéři velmi oblíbení a lidé chodí na saunové ceremoniály konkrétních saunérů, pro jejich předvedení, charizma, způsob, jakým dělají tu správnou saunovou show.

Ceremoniál trvá zhruba 10-15 minut. Programy vytváří a připravuje zkušený a proškolený saunér, který návštěvníky saun ceremoniály provází, připravuje program, šou, doplňky, je milým a zábavným společníkem. Osobnost, charizma a nadšení saunéra může být tak výrazné, že si ho klienti oblíbí a rádi se na jeho ceremoniály vrací. Někde jsou ceremoniály obsazené již dopředu hned po jejich uvedení do programu.

Pokud je saunový ceremoniál také tak trochu i šou a zábava, návštěvníci to patřičně ocení na závěr ceremoniálu potleskem. Saunér při saunových ceremoniálech používá nejen poměrně těžké ručníky na mávání a víření vzduchu, ale může používat řadu rekvizit a doplňků, například sukovice nebo váza na polévání kamenů místo vědra, svítící náramky, věříce, aj.. Je to také velmi fyzicky namáhavá práce, u které se saunér pořádně zahřeje a tak je vhodné ocenit jeho výkon na konci ceremoniálu právě potleskem nebo poděkováním.

 

 

 

♦ Saunová KOSMETIKA pro saunové rituály a saunové ceremoniály

- nedílnou součástí saunového ceremoniálu je aromaterapie do sauny, přidává se do vědra s vodou, směsí se polévají saunové kameny a vůně se s párou šíří po celé sauně, případně je aromaterapie přidávána do dávkovače páry v parní sauně

– používá se saunová kosmetika k potírání těla během saunování, saunové peelingy, saunové oleje, jogurtové směsi, nahřátý med,bahno, aj.,

– oblíbené jsou zejména saunové peelingy, solný saunový peeling, cukrový peeling, peeling s esencemi, bylinkami, medové peelingy, aj,.

 

 

♦ ATMOSFÉRA při saunovém ceremoniálu

Pro vytvoření atmosféry adekvátně k saunovému ceremoniálu se využívá řada doplňků

– zvukové efekty, hudba z reproduktorů, zvuky, které vytváří sám saunér během saunování, například díky tibetským mísám

– vizuální efekty světelné, například barevné osvětlení sauny, kolorterapie, Led světélka,

– součástí saunového ceremoniálu mohou být různé dekorace a doplňky, například kostky ledu nabízené k potírání pokožky během saunování,

– během saunování může saunér podávat různé lehké občerstvení, ovoce, bonbony, pití, aj.,

– saunér si pro speciálně laděné saunové ceremoniály může také připravit speciální oblek ( indiánský, šamanský)

– při saunování dětí jsou oblíbené pohádkové příběhy, postavičky a překvapení (občerstvení)

 

 

Jak probíhá saunový ceremoniál?

Profesionální saunér vyškolený v postupech zážitkového saunování připravuje dopředu předem promyšlené saunové ceremoniály. Zahrnují vstupní uvítání účastníků, sdělení informací o čem daný saunový ceremoniál bude a co bude následovat. Podle toho jak je saunový ceremoniál zaměřený saunér vybírá aromaterapii do sauny, může připravit solný peeling nebo bylinný peeling pro potírání těla během saunování.

peeling v sauně, Saunahof

Během saunování se také používá další saunová kosmetika, například medové přípravky, bahna pro potírání, aj. Saunér při saunování dohlíží, aby vše probíhalo maximálně příjemně, přátelsky upozorňuje na pravidla saunování a snaží se je vysvětlovat.

Během saunování může také použít různé zvukové kulisy, světelné efekty, může podávat občerstvení.

Během saunování je efektivní a nezbytné „mávání ručníkem“, kdy saunér při saunování může několikrát vířit vzduch máváním ručníkem, rozvíří horký vzduch v sauně a podle směru mávání ho nasměřuje, například proti saunujícím se klientům. Vytváří tak nárazy horkého vzduchu, které saunování a pocení zintenzivní.

Při saunových rituálech sedí účastníci na ručnících nebo na prostěradlech, pokud sedí v dolních patrech sauny, mají nohy na zemi, pokud ve vyšší patrech, měli by mít chodidla také na ručníku.

Po saunových ceremoniálech následuje osprchování zbytků kosmetiky, někdy se ovšem stává, že se olej do pokožky zcela vsákne a může místo ochlazovací sprchy může následovat pobyt venku na čerstvém vzduchu, kde účinky saunového ceremoniálu doznívají.

Každý saunový svět, který nabízí saunové ceremoniály se snaží mít své originální programy, určitě se vyplatí vyzkoušet více míst a zjistit, jaké saunové ceremoniály jsou komu příjemné, najít si své oblíbené a užít si saunování plnými doušky.

 

 

 Oblíbené saunové ceremoniály

 

Solný peeling v sauně

Solný peeling – směr soli a přísad, nejčastěji vonný esencí, se během saunování rozdává například v kalíšcích v množství, které vystačí pro použití na celé tělo.

Během saunování se solný peeling vtírá do pokožky formou lehké masáže, sůl se nechává působit na těle spolu s teplem, které podpoří a zintenzivní působení soli i esencí či bylinek.

Sůl působí jako exfoliant, odstraní z pokožky vrchní odumřelé kožní buňky, zároveň provede příjemnou a lehkou masáž, kůži také desinfikuje a detoxikuje. Esence v solném peelingu ošetřují a vyživují pokožku, výsledkem je krásná, hebká a zdravá kůže.  Oblíbená je himalájská sůl.

medové potírání v sauně, Relax Kolštejn

Medový peeling a potírání medem v sauně

Podobné účinky má i medový peeling. Patří k nejoblíbenějším, zejména mezi ženami. Med je čistě přírodní produkt, který detoxikuje, „vytahuje“ z kůže toxiny, zároveň působí antibakteriálně a hojivě, zanechává pokožku krásnou a sametově jemnou.

Při opakování pak kůže zůstává zdravá a krásná s dlouhodobějším efektem. V sauně se podává medový peeling nebo horký med k potírání těla. Med se nechává na kůži během saunování působit, příjemně voní a díky teplu intenzivně „pracuje“ na dobré kondici pokožky.

 

 

 Polévání kamenů během saunování

Saunér polívá během saunového ceremoniálu horké kameny směsí vody s aroma esencí, čímž místnost provoní a také o pár stupňů ohřeje a zvýší relativní vzdušnou vlhkost.

Esenci je součástí saunového ceremoniálu, v některých saunách si klienti esence mohou sami zvolit. Používají se jednodruhové esence, nebo směsi připravené speciálně pro sauny a saunování.

Esence provoní celý prostor sauny. Některá centra připravují k polévání své vlastní, originální „bylinné lektvary“.

 

 

 

 Mávání ručníkem
– víření vzduchu v sauně

Saunér několikrát během saunování drží pevně oběma rukama ručník a mává jím okolo kamen, proti účastníkům, směrem od otevřených dveří nebo okna. Účelem a efektem je okamžitá změna teploty vzduchu.

Víří vzduch po celém prostoru sauny, prudkým máváním nažene horký vzduch ve směru mávnutí, v tom momentě účastník ucítí intenzivní náraz horkého vzduchu, který tělo ještě více ohřívá. Tento efekt může během saunového ceremoniálu několikrát opakovat.

 

 

Tibetské rituály v sauně
– zpěv tibetských mís

Může probíhat například tak, že si saunér v sauně rozestaví prázdné tibetské misky různých velikostí, ze kterých vychází směsice pestrých tónů, které okouzlí každého, zejména v tak magickém interiéru jako je sauna.

Během saunování do mís malou palicí bouchá (na stěny nebo kaje mísy) nebo přejíždí po hraně mísy. Mezi jednotlivými gongy jsou různé časové intervaly. Zvuky se šíří prostorem sauny a pomalu doznívají, vibrace z misky se šíří ještě další minutu.

Vibrace gongu cestují přes tělo a šíří se jako Meridian v kruzích v každé buňce těla. Zvuk gongů má zklidňující a vyrovnávací účinek a má vést k harmonii těla, mysli a ducha.

 

Tibetský ceremoniál je velmi relaxační a uklidňující. Uvolňuje blokády a napětí, pomáhá tělu dostat se opět do rovnováhy a harmonie.

Zvuky gongu z tibetských mís se také používají při různých rituálech nejen k očistě těla, ducha a mysli, ale také k očistě prostoru, který se čistí a získává novou energii. Saunér může pro efekt či podpoření šou použít magii čísel, ceremoniál může doplnit o slovní projev na téma: opakování počtu gongů má své působení, například magická 7, intuitivní 2, postavení misek do kruhu, gongy ve směru hodinových ručiček, aj.

 

 

 

Zajímavosti ze světa saunových ceremoniálů

NÁZVY pro saunové ceremoniály, speciální NABÍDKA

♦ Saunér může saunový ceremoniál různě pojmenovat, většinou se používají jasné názvy pro ty nejvíce oblíbené (Solný peeling), někdy jsou názvy pro saunové ceremoniály součástí marketingu a tak název má nalákat a zaujmout, například: Kleopatřin ceremoniál, Saunový ceremoniál s překvapením, Oriental Expres, Příběh Vesmíru, Indiánské léto, Pohádkové saunování pro děti, aj.

♦ Saunové ceremoniály se někde připravují pro celé rodiny, mohou se jich v určité dny zúčastnit i děti a většinou jsou z takového zážitku nadšené.

♦ Některá centra pak připravují saunové ceremoniály a saunové rituály speciálně pro ženy nebo pro muže. Zahrnují takové esence a doplňky, které mají ženy či muži oblíbené, například květinové, ovocné, či medové rituály jsou oblíbené u žen, mentolové, eukalyptové u mužů. Mají také své názvy, jako například  Lady – beauty saunový rituál,  MEN ONLY rituál.

♦ Magické mohou být saunové rituály při úplňku, při svíčkách, během saunové noci

♦ Saunové tématické večery v sauně, například Japonský večer (vůně květů, třešní), Tibetsý večr, (gongy, energie), Ovocný sen, Cesta kolem světa

♦ Saunové ceremoniály se mohou připravovat v souladu s ročním obdobím: Halloween, Jarní detox, Vinobraní, Imunita, Vánoční atmosféra s překvapením, Letní vánek, Zima útočí, Lesní ovoce a luční byliny,

♦ Během saunování by mělo být k dispozici pití, vhodné je i lehké ovocné občerstvení, po saunových rituálech by měl rozhodně následovat odpočinek v relaxační místnosti,

♦ Hvězdy v sauně – v některých saunových centrech označují saunové rituály hvězdičkami, na první pohled je tedy patrné, jaký saunový rituál je vhodný například pro začátečníky nebo pokročilé, některé jsou které jsou náročnější či delší.

♦ Mistrovství v saunových ceremoniálech
Um, fantazie a nadšení pro saunové ceremoniály předvádí saunéři z celého světa při různých národních saunových kláních, saunové ceremoniály mají také své mistrovství. více–→

Ukázky saounových ceremoniálů - fotogalerie, saunové ceremoniály na veletrhu- představení

 

Foto: archiv webu, foto z prezentace saunových ceremoniálů na veletrhu, Aquapalace Čestlice

 

 

 

Kam dál?

rubrika: Sauna a saunování,

Saunové ceremoniály – trendy v saunování

Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

Wellness trendy 2015 -klíčové předpovědi pro wellness a SPA
Barvy roku Pantone barvy 2016 

 

Další články –  sauny a  saunování

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitkyJaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

 

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

sauna

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,