Follow me
0

Občerstvení pro klienty ve wellness a spa

  Občerstvení se stává nedílnou součástí wellness a spa.
Ve wellness často vyhládne, co připravit pro spokojené klienty?

Součástí nabídky wellness a spa center je des již i nějaká forma občerstvení. Klienti mají možnost občerstvit se během pobytu v provozu. Co a jak nabízet hostům ve wellness, aby byl s chodem spokojený klient i provozovatel?

Foto: archiv SONNENTOR

Příležitostí, kdy můžeme klientovi nabídnout občerstvení ve wellness a spa je více. Proč by měl provozovatel nad těmito příležitostmi přemýšlet a na kolik považovat tyto momenty v provozu za důležité?

Řada zkušených provozovatelů, kteří se službám ve wellness a spa věnují již několik let, nebo i celý život,  schodně naznačují, že poté, co provoz zvládne po svém otevření sladit dokonale svůj chod, odstraní nedostatky a vše funguje, obrací se pozornost jednoznačně na zákazníka. Přesněji na SPOKOJENÉHO zákazníka – váženého wellness klienta či spa hosta. Řeší se detaily, originální přístup, to, aby v nabídce bylo „něco navíc“.

 

Wellness provoz žije ze spokojenosti svých klientů

Péče o klienta a jeho spokojenost je jediným a nejdůležitějším efektem, který určuje úspěšnost provozu a jeho ziskovost.  Úspěch provozu jednoznačně závisí na spokojených klientech.

Wellness centra mohou mít svoji nabídku podobnou, masáže, kosmetika, sauna, ale to v čem se liší jsou často detaily a přístup ke klientům.  To zda mají klienti v provozu možnost se občerstvit má vliv nejen na jejich spokojenost, ale často i na délku pobytu v provozu a někdy i dodatečné útraty hostů v provozu.

 

obcerstveni-ve-wellness-vyzobcerstveni-wellness-vyzivaprofi kosmetika spa wellness beauty

 

Co klienta ve wellness potěší, to patřičně ocení

obcerstveni ve wellness jidlo (1)Dnes již není jistě překvapivé, že na řadě míst spojených s poskytováním služby a orientací na spokojeného klienta, se důraz klade na pohodu a příjemný průběh setkání s klientem.

Občerstvení, v podobě alespoň vody, je běžné v některých ordinacích, bankách, autosalonech, téměř kdekoli.

V provozu, který nabízí služby spojené s péčí o zdraví, krásu a pohodu by občerstvení mělo být samozřejmostí.  Pokud je provoz zaměřený i na děti, pak ty občerstvení ocení určitě.

Krásným řešením jak mít sále něco čerstvého po ruce je například sezonní občerstvení od dodavatelů z okolí. Jednoduché a praktické může být nabídka jablek od místních farmářů..

 

obcerstveni ve wellness jidlo (3)obcerstveni ve wellness jidlo (2)

 

Wellness klienta či spa hosta si hýčkáme

V zájmu provozovatele wellness centra by mělo být dopřát klientům opravdu dokonalý zážitek spojený s jejich pobytem ve wellness – beauty – spa, nebo i v kadeřnictví.

Ke kompletnímu, holistickému ošetření v salonu, wellness, beauty a spa proto patří také nabídka  pití a třeba i drobné občerstvení. Dámy jistě nadchnou i malé drobnosti, ovocné kuličky obalené v kokosu nebo oříšcích v elegantních barevných krabičkách.

 

Wellness a spa služby by měly být ve všech provozech kvalitní a na úrovni, to co wellness provozy od sebe odlišuje jsou většinou DETAILY. Ty se také spolu s wellness konceptem podílí na budování image –  značky – hodnoty provozu.

Kdo někdy absolvoval wellness služby v některém luxusním spa hotelu nebo wellness centru v zahraničí, kde má wellness sektor velký náskok,  jistě postřehl spousty drobností, kterého do potěšily, zaujaly, nadchly..

 

spa wellness obcerstveni klientu (4)To co ve wellness také zaujme je forma a pestrost nabídky občerstvení.  Aby vše hezky vypadalo, k bylinkovým čajům se může přidat dekorace ze sušených bylin, barevných okvětních lístků a sušených plodů.

Jednoduché a efektivní je připravit občerstvení z různých raw, ovocných a obilných tyček, stačí i malé kousky v mističkách.

 

 

spa wellness obcerstveni klientu (2)spa wellness obcerstveni klientu (3)spa wellness obcerstveni klientu (5)

 

Holistický přístup ke klientovi – kompletní wellness služby na úrovni.

Jak a kdy nabízet klientům občerstvení ve wellness a spa?

Lehké občerstvení by mělo být  v ceně pobytu ve wellness. Můžeme splnit základní potřeby klientů a nabízet k občerstvení vodu, vhodnou volbou jsou přírodní vody.

Nabídku rozšíří džusy a hlavně čaje a momentálně oblíbené bylinkové čaje.  Postačí i karafa vody na recepci.

Provozovatel však může zvážit, zda nabídne i službu „baru“, tedy nabídne klientům možnost si občerstvení v provozu koupit. Může připravovat a nabízet různé fresh džusy, nealko koktejly, ovocné svačinky.

Kromě pití bývá ve wellness také občerstvení ve formě drobného ovoce, oříšků nebo sušené ovoce a plody.

Většinou je mají v nabídce hotelové spa nebo větší wellness centra a hlavně kluby, kde se předpokládá, že klienti tráví ve wellness delší dobu, půl den, celý den, nebo jsou v hotelu ubytovaní.

Forma nabídky může být také kombinovaná, lehké občerstvení mají klienti v ceně vstupu nebo v ceně členského poplatku a případně mohou využít rozšířené nabídky u placeného baru.

spa-vyziva-ve-wellness-obce

 

obcerstveni spa wellness nabidka (2)V souladu s wellness konceptem
- originální nabídka občerstvení ve wellness.

V souladu s wellness konceptem či celkovou filozofií provozu může provozovatel připravit odpovídající, originální či netradiční pohoštění a občerstvení.

Při zaměření se na detaily a originalitu přemýšlíme o tom co nabízet, jak nabízet a kdy.

Někteří provozovatelé mají i domluvu s restaurací v sousedství. Pro své klienty mají v nabídce saláty, sendviče a lehké občerstvení,  na přání umí zajistit i sekt pro zvláštní příležitosti.

 

wellness obcerstveni ve spa (2)wellness obcerstveni ve spa (1)

 

 

Svého wellness klienta příjemně přivítáme!

Po vstupu klienta do provozu ho můžeme přivítat, kromě úsměvu a pozdravu, také nabídkou pití. Běžná bývá sklenička vody nebo čaj. Na uvolnění, na zahřátí, prostě proto, aby se klient před procedurami nebo před pobytem uvolnil a naladil na pohodu a relaxaci.

Můžeme s ním pár minut posedět u čaje a nabídnut tak „uvítací ceremoniál“, kdy klienta přivedeme na jiné myšlenky, vyslechneme, probereme jeho proceduru, atd…obcerstveni spa wellness nabidka (3)

Pozornost směřovaná klientovi podpoří budování vzájemné důvěry mezi ním a provozem nebo terapeutem.

Toto uvolnění na začátek je důležité také proto, že se klient nejen příjemně uvolní a proceduru si více užije, ale také proto, že uvolněný a na pohodu  naladěný klient lépe reaguje na jakýkoliv další nedostatek, který se v provozu vyskytne během jeho pobytu.

Reklamace, nepříjemnosti, atd… odborníci ze zákaznického oddělení by mohli vyprávět.

 

obcerstveni ve wellness jidlo (4)obcerstveni ve wellness jidlo (5)

 

Klienti ve wellness zůstávají déle – je jim tu dobře

Někteří klienti do wellness přichází i na několik hodin pobytu a nabídka pití je pro ně víc než jen příjemná možnost občerstvit se. Někdy je občerstvení součástí wellness terapie.

Ve větších wellness a spa centrech bývá obvyklé, že se malé občerstvení nabízí klientům i po procedurách. Některé procedury by bez občerstvení ani nebyly kompletní. Například saunová centra nabízí saunujícím se hostům běžně občerstvení.

Někde je k dispozici volně voda, například i originálně řešený přívod vody ve formě fontánky, kdy mají hosté možnost natočit si vodu do kelímku kdykoliv během saunování.

Někde je k dispozici také ovoce, jablka během saunování. Saunové centrum tak nabízí hostům vše, co potřebují, aby klienti nemuseli provoz předčasně opouštět. Mají vše co potřebují a mohou zůstat tak dlouho, jak potřebují.

Podobně kompletní je například procedura hamamu. Skládá se z několika kroků: nahřátí, hamam procedura a odpočinek. Je příjemné, když hosta terapeut (telak) po hamam proceduře odvede do malé útulné místnosti určené k odpočinku a nabídne občerstvení. Host odchází až když se cítí být připraven na další povinnosti dne.

Občerstvení je vhodné po každé delší proceduře, kde se pracuje s celým tělem, po masážích i po koupelích. Po takových procedurách je tělo příjemně unavené a pro doznění procedury si žádá odpočinek, ideálně spojení s občerstvením.

 

 

Kitl medicinální vína a sirupy

Speciality provozu

Rádi byste svým wellness klientům nabídli opravdu příjemné a originální osvěžení během jejich pobytu ve wellness a spa?

Zdroje a nápady

V souladu s wellness konceptem nebo filozofií provozu může provoz nabízet originální občerstvení.

Vinné wellness může nabídnout něco z místní produkce. Hotel v horách místní pramenitou vodu (bývá např. v Rakousku), cokoli z místních zdrojů zaujme, ovocné mošty,bylinné a medicínské sirupy, aj..
Provoz zaměřený na východní tradiční péči může nabízet ochutnávku místních tradičních bylin a čajů.

Wellness zaměřené na přírodní zdroje a bio produkci může nabízet bylinné čaje z místních zdrojů, osvědčené receptury místních vyhlášených bylinkářek a ceněných léčitelů, atd.

Příběh a nápad jak se odlišit se jistě najde a pro klienty wellness je lákavé tyto zajímavosti objevovat. Občas můžeme nabídnout i speciální nepečené dorty posypané bylinkami a květinami.

spa wellness obcerstveni klientu (1)spa wellness obcerstveni klientu (10)

 

 

Originalita a dekorace

Hravě může provozovatel wellness přistoupit i k celému způsobu nabízení občerstvení. Občerstvení se nemusí připravovat v zázemí provozní kuchyňky, existuje spousty zajímavých a originálních způsobů, jak občerstvení nabízet a klienti  mají rádi, když jsou do procesu alespoň trochu zapojeni. Mají rádi možnost výběru.

Čajové koutky ve wellness zpestří nejen wellness nabídku služeb a zážitky klientů, ale také samotný wellness interiér. Potěší také originální šálky, skleničky, které ladí s koncepcí, interiérem nebo nesou logo provozu.

Na skleničkách nebo karafách se mohou objevovat různé symboly, které „energeticky“ zlepšují vlastnosti a chuť vody.  Je-li nabídka ve wellness klientům volně k dispozici, není potřeba, aby personál stále hlídal, zda mají klienti vše, co potřebují.

I dekorace k občerstvení patří, fantazie a kreativita se u občerstvení vyplatí.

spa wellness obcerstveni klientu (9)spa wellness obcerstveni klientu (8)

spa wellness obcerstveni klientu (7)spa wellness obcerstveni klientu (6)

Foto: archiv, foto archivSonnentor, archiv Kitl sirupy, veletrh Vivanes

 

 

Kam dál?

obcerstveni-ve-wellness-vyzGastronomie ve wellness a SPA, občerstvení je součástí wellness filozofie
Čajové koutky ve wellness a SPA

 Rubrika Výživa

 Rubrika wellness trendy – novinky ve wellness a SPA

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Jak účinně používat aroma marketing?

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,  , wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,