Follow me
0

Jarní linie ve wellness a spa – jarní detoxikace a modelace – co nabízet klientům?

Nejoblíbenější procedury po zimě?

Provozovatelé wellness, beauty a spa provozů mohou po několika letech praxe téměř s jistotou konstatovat, že každé roční období v kosmetickém provozu je charakteristické především tím, co klienti žádají nejvíce.

Již dopředu vědí, které procedury mají „okurkovou sezonu“ a o které je naopak velký zájem. Podle toho také sestavují svoji aktuální nabídku a snaží se orientovat především na takové služby, které v dané roční období přinášejí největší zisk.

Jarní linie, hubnutí a detox

Na jaře je v provozech zejména sezóna detoxikace a hubnutí, tato ošetření tvoří velkou poptávku ze strany klientů.

Nejen novoroční předsevzetí, ale také únava, nedostatek slunečního svitu, stres, nadváha, a současně také vidina příchodu teplé sezony motivují řadu klientů k tomu, aby právě na jaře začali s takovými kúrami, které je celkově ozdraví, pomohou zhubnout a cítit se lépe.

K tomu, aby se organizmus mohl správně nastartovat je především zapotřebí celková očista –  detoxikace. Tělo a současně i pleť, která toxiny z těla vylučuje, jsou unavené několikaměsíční zátěží a to je často na těle i na pleti znát.
Sestavit nabídku služeb v této oblasti je poměrně snadné, neboť hubnutí patří vedle omlazení k nejvyhledávanějším službám ve wellness a beauty oblasti.  Vzhledem k tomu, že je poptávka vysoká, nabídka ze stran dodavatelů prostředků hubnutí tomu odpovídá.

Kosmetické firmy, fitness centra ale i výrobci wellness přístrojů stejně tak i specializovaní poradci výživy, mají spoustu prostředků, které provozovatelům nabízejí. Ti z nich pak mohou sestavit pestrou nabídku služeb, počínaje nabídkou výživového poradenství, přes cílené masáže, ošetření wellness či medical přístroji až po sestavení cvičebního programu ve fitness. Svoji nabídku mají také samozřejmě i medical centra a kliniky, které nabízí řadu zákroků, které postavu vymodelují „ihned“ v rámci lékařské ho zákroku.

 

Jarní detoxikace – co můžeme nabízet v kosmetickém salonu?

Při detoxikaci a modelaci postavy můžeme vybírat z řady „oborů“ a procedury kombinovat do různých balíčků, které můžeme rozlišit podle intenzity nebo i podle ceny.
♣ příroda – rostliny – bylinky
Pro detoxikaci je na trhu řada rostlinných přípravků, bylinných čajů, doplňků stravy, které se v salonech dobře prodávají, nebo je terapeuti mohou v rámci péče o klienta alespoň doporučovat.
♣ zelenina – ovoce
V rámci stravovacího režimu jarní detoxikace je maximálně účinné zařadit džusy a freše ze zeleniny a ovoce. Do odšťavňovače může přijít téměř jakákoliv zelenina.  Orgaismus to uvítá, dostane se mu velká dávka vitamínů a vlákniny. Klientům  můžeme detox koktejly nabízet v salonu a rozhodně je doporučíme při následné domácí péči. V rámci péči o klienta můžeme připravit a vytisknout krátké recepty na kombinace ovoce a zeleniny pro výrobu frešů, které si odnesou domů.
♣ Pitný režim – bez toho to nejde
Při detoxikaci a hubnutí je nezbytné soustředit se na pitný režim, toxiny musí z těla ven, rozbité tukové buňky také. Organizmus je potřeba čistit a vše dostat ven! Někteří dodavatelé profesionální spa kosmetiky nabízí hubnoucí a detoxikační čaje již připravené a namíchané. Správné bylinky proces podpoří. Během dne je účinná voda či minerálka. Nejlepší a nejjednodušší je voda s citronem nebo limetkou. Pití by mělo být v salonu během detoxikačních procedur k dispozici.
♣ Sauna a saunování pro krásu a zdraví
Pot z těla odvádí toxiny, pokud klienti využijí během detoxikace a hubnutí saunování, proces detoxu tím maximálně podpoří. Vhodné je také využít saunových peelingů, zejména ze soli,  podporují vyplavování toxinů z kůže a detoxikaci organismu. V sauně se také používají medy a bahna k potírání kůže, obojí má značný detoxikační účinek.

Obliba saunování u žen celosvětově rapidně stoupá

Ve světě lze zaznamenat zvýšená zájem žen o saunování, protože si tím udržují nejen dobré zdraví a náladu, ale také pečují o svou pleť. Kůže je velký orgán, pokrývá celé tělo, dokáže „dýchat“, přijímat a vydávat, ochladit nás, zahřát. Pot je důležitý pro dobrou kondici kůže, dokáže odvádět jedovaté látky z těla ven, detoxikovaná pokožka je zdravá a krásná. Kůže také dokáže přijímat vlhkost a prospěšné látky do pokožky a tím dlouhodobě zlepšovat její kondici.

Čím lepší kondici kůže má, tím lepší účinky má penetrace účinných a aktivních látek z krémů a olejů, při masážích, nebo z bylinných přísad při koupelích.

Aktivní látky pronikají do větší hloubky kůže a mají intenzivnější účinek na zdraví a krásu pokožky. Při saunování a zahřátí se zlepšuje celkový stav kůže, její prokrvení. Kožní buňky se lépe a kvalitněji obnovují a upevňují, což je na kůži znát. Blahodárně také působí potírání těla během saunování, oblíbené jsou medy, soli, saunové peelingy a jiná saunová kosmetika, která podporuje zdraví a krásu kůže.

 

 

Top nabídka wellness center na jaře

K nejžádanějším procedurám v jarním období patří zejména ty procedury, které mohou pleť obličeje či kůži celého těla a hlavně i celý organizmus podpořit při detoxikaci a to nejen pro zdraví a krásu, ale zejména proto, že na jaře je nejvhodnější doba začít jakékoliv redukční či hubnoucí režimy.
Těch se dosahuje s nejvýraznějšími účinky právě u detoxikovaného organizmu – lépe a rychleji spolupracuje.
Proč právě na jaře? S jarem přichází více možností pohybu, letní sezona řada klientů motivuje zhubnout, ale to načasování je důležité také z hlediska přirozeného lidského biorytmu. Člověk je součástí přírody a platí pro něj stejné zákony jako pro vše ostatní v přírodě. Lidské tělo se v našich končinách na podzim přirozeně zásobí na zimu (zásoba tuků) a v zimě odpočívá. Na jaře se organizmus stejně jako příroda přirozeně aktivuje. Mělo by dojít k detoxikaci (vyloučení toxinů a tuků nabraných přes zimu) a měla by proběhnout příprava na aktivní a pestrou stravu a pohyb, které příroda v létě přirozeně nabízí. Metabolismus se zrychluje a energie stoupá.

K nejúčinnějším kúrám pro detoxikaci patří balíčky složené z účinných procedur zaměřených na očistu, odvodnění, vyloučení toxinů. Měly by se nabízet kompletní kúry, nejen samotné jednotlivé procedury. Pokud má dojít ke skutečným výsledkům – řádná detoxikace, na kterou by ideálně měly navazovat kúry cíleně modelační či „hubnoucí“, je potřeba absolvovat celý program. Vhodná je počáteční konzultace s odborníkem, který celý program sestaví klientovi dle jeho aktuálního stavu na míru.

Dle zaměření a možností centra je vhodné nabízet:

Konzultace s odborníkem  – práce s klientem

Odborná spolupráce, kdy výživový poradce, sportovní trenér, odborná kosmetička či terapeut, kondiční diagnostika, či jiný odborník nabízí služby klientům v provozu například v určité dny. Pomůže rozšířit nabídku služeb, aniž by bylo potřeba pozici obsazovat novým personálem.

Výživoví poradci mají široké znalosti, zkušenosti a mohou provozovateli a klientům nabídnout individuální péči.

Odborníci by ideálně měli spolupracovat či na sebe odkazovat tak, aby s klientem sestavili kompletní program pro jeho potřeby, což nabízí trvalé a hodnotné výsledky.
(foto: telomitfit poradna)

 

  Cílená tělová ošetření
– spolupráce masáží a kosmetických ošetření

K osvědčením patří koupele – sůl, bylinky, oleje, masáže a zábaly -skořicové prohřívací zábaly, mořské produkty, medová detoxikační masáž, pepřová masáž, bambusová masáž, bylinná parní lázeň, a další. Nejúčinnější jsou kompletní kúry složené z jednotlivých procedur, které na sebe navazují.
Tělové peelingy a zábaly by měly doplňovat speciální lymfodrenážní masáže, které toxiny vyženou z celého těla. Vhodné je zaměřit se na konkrétní problémové partie, při několika opakování.

Vhodné jsou také celotělové masáže, které uvolňují ztuhlosti a blokády celého těla a efekt zdravého a krásného těla rozhodně maximálně podpoří.  Celotělové masáže se doporučují aplikovat i po skončení hubnoucího či modelačního programu, například po dobu půl roku jednou za 3 týdny. Některé partie může ideálně a velmi cíleně ošetřit řada wellness přístrojů.

 

Krása a zdraví z moře

Tělové zábaly a masky z mořských produktů jsou významnou součástí všech ošetření zaměřených na detoxikaci, modelaci těla, odvodnění, hubnutí, ozdravení organismu a podobných nabídek.

Nejosvědčenější jsou balíčky složené z peelingu mořskou solí, s následnou masáží a zábaly do mořského bahna nebo do masky z mořských řas.

Mořské řasy mají prokazatelný výrazný efekt při detoxikaci, prokrvení pokožky a modelaci postavy, z kůže vyplavují toxiny, pomáhají při kožních problémech a zanechávají pokožku jemnou, barevně sjednocenou a zdravější. Z mořských produktů se do pokožky uvolňuje řada potřebných prospěšných látek ve vysokých koncentracích, které mnohonásobně předčí suchozemské zdroje. Kúra by se měla opakovat alespoň 3x.

Odborné ošetření wellness přístroji

Moderní technologie nabízí na trh stále účinnější, rychlejší a šetrnější přístroje, jednoduché na obsluhu a efektivní pro ošetření problémových partií – bříško-boky-hýždě-stehna. Přístroje využívají ultrazvuku či laseru, kdy dochází k přeměně tuku na mastné kyseliny, které tělo postupně vyloučí lymfatickým systémem. Novinkou je přístrojová kryoterapie – kryolipolýza – vyvolání chladu, které intenzivně působí hlavicí na ošetřovanou partii těla.

 

Doplňkový prodej a následné domácí ošetření

Důležitý pro klienta, ale i pro provoz, je také doplňkový prodej produktů pro následnou domácí péči.

Při detoxikačních a hubnoucích režimech je důležitý pitný režim, strava a následné domácí ošetření vhodnými kosmetickými přípravky. Provoz může klientům nabídnout speciální bylinné čaje podporující odvodnění organismu, hubnoucí čaje, čistící čaje, čaje pro dobré zažívání, stejně tak cílené doplňky stravy, vitamíny a aktivní látky. Klient může doma v programu pokračovat a provoz má z prodeje další zisk.

 

K osvědčeným bylinkám, které se přidávají do koupele, patří například dubová kůra a rozmarýn, přidává se sůl. V čajích nechybí například kopřiva, smetánka lékařská, dubová kůra, z doplňků je velmi účinný ostropestřec.

Pro radost z domácí relaxace můžeme klientům nabídnout například koupelové směsi bylinek, olejů a soli. Úspěšné k prodeji jsou koupelové bylinné koule, z nichž se v koupeli postupně uvolňuje aroma a bylinné a vonné esence.

Méně známé jsou detoxikační náplasti. Aplikují se přes noc, podporují vylučování toxinů z těla skrze plosku chodidla. Tento detoxikační proces je v přírodním léčitelství velmi uznávaný. Během spánku prohřívají reflexní body na chodidle a přes tyto body se stimulují příslušné tělesné orgány.

Procedury mohou mít lákavé marketingové názvy: ultra slim, slim and go, aktiv slim, beauty wrap,  start detox, silueta, magic wrap, total vital, new star, aj.

zdroj: archiv SPAwellness.cz, telomitfit.cz

 

 

Kam dál?

spa-wellness-kosmetika-profKvětinové vody a mlhy,
Jíly ve spreji – pohodlné používání jílů ve wellness
Thalassoterapie a thalasso procedury
Mořská kosmetika – Mořské řasy, sůl a bahno
Zelený jíl v kosmetice, wellness a spa

 

 

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Jak účinně používat aroma marketing?

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox

tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,