Follow me
0

Jak zaujmout klienty ve wellness – Mocné emoce ve službách wellness

 Wellness marketing – emoce prodávají.
Dekorace a doplňky ve wellness.

Vhodné wellness doplňky jsou silným
marketingovým nástrojem wellness a spa provozů

Emoce hrají v marketingu důležitou, ne-li hlavní roli! Od marketingového výzkumu přes jednotlivé části marketingového mixu až po komunikační strategie s cílem oslovit klienta co nejúčiněji a zasáhnout co nejpřesněji. Emoce mají pro spotřební a nákupní chování člověka velký význam.

Jak pomocí emocionální komunikace vzbudit zájem zákazníků a vybudovat s nimi pozitivní a trvalé vztahy? V interiéru wellness, beauty a spa pomáhají jednoznačně doplňky a dekorace. Dotváří tu správnou atmosféru, která působí na city a tím na emoce klientů ve wellness.

 

 

Doplňky ve wellness – smyslový marketing

Působení na  emoce klienta ve wellness – je forma komunikace s klientem. Vhodně volené doplňky do wellness a spa se mohou výrazně podílet na celkové atmosféře provozu, velkou měrou pomáhají vyvolat u klientů příjemné pocity, dojmy, emoce. Silné pozitivní emoce, které klienti prožívají, je pak také motivují se vracet.  Budou-li srovnávat a vybírat wellness provoz, intuitivně tíhnou tam, kde se jejich emoce aktivovali nejsilněji.

 Jak si klienti vybírají wellness

Podle čeho se klienti rozhodují mezi provozy?  Sauna, kosmetika, masáže, procedury v několika provozech mohou být stejně dobré, prostředí příjemné a čisté, personál milý, ale jde především o zážitek, o to, jak moc silné dojmy a emoce v klientech probudíme.

Vše co se při pobytu ve wellness a spa odehrává, velmi intenzivně působí především na naše emoce. Interiér, atmosféra, personál, provedení procedur, to vše vysílá signály, které utváří naše emoce, ty pak reagují, hodnotí skutečnosti a to na vědomé i podvědomé úrovni.

Charakteristická je spontánnost – emoce se spouštějí samovolně, s nízkou možností jejich ovlivnění rozumem. Podle toho jaké emoce v člověku vyvoláme, tak také jedná. Emoce a pocity můžou za to, jak se zachová a jak bude reagovat. Prvotní impulzy, které emoce vyvolají nelze podcenit.

 

Emoce nejsou pouze prožívané stavy naší mysli, ale slouží také k vyhodnocování. Díky emocím se rozhodujeme a vytváříme si různé návyky. Emoce jsou psychicky a sociálně konstruované procesy, zahrnující subjektivní zážitky libosti a nelibosti, provázené fyziologickými změnami (změna srdečního tepu, změna rychlosti dýchání), motorickými projevy (mimika, gestikulace), změnami pohotovosti a zaměřenosti.


Nevšední doplňky upoutají pozornost, cílem je vyvolat emoce

To co nás v českých končinách většinou nejvíce přitahuje je něco pro nás vzácného, neobvyklého,  spojené s dálkami, exotikou, jinou kulturou. Zajímavé jsou doplňky z exotického dřeva, například vyřezávané paravány, turecké dekorace – nádoby a mísy typické pro hamam a turecké lázeňství, použité při pedikúře a manikúře, závěsy z mušlí v relaxační místnosti, anebo designový solitér vytesaný z kořene exotického stromu u vchodu.

Cílené působení na klienta, který má ve wellness najít oázu pohody, klidu a odpočinku, je možné rozebírat a propracovávat do detailů. Působit na všechny jeho smysly, nabídnout příjemný prostor, perfektně zvládnutou proceduru, milou pozornost a také malé občerstvení,  to vše působí na jeho emoce a utváří příjemný zážitek, který se neopakovatelně vryje do jeho paměti. Foto: Blue Palace Resort & Spa

Světlo a vůně  jsou mocné nástroje

Aromaterapie by měla být také vidět!

Spolehlivě fungující metodou, jak ve wellness a spa oslovit emoce klientů je aromaterapie. Scent marketign prokazatelně zvyšuje obraty provozů, prodeje i návštěvnost.

Distribuci příjemné vůně můžeme zajistit centrálně, kdy se v rámci klimatizace pouští do celého provozu zvolené aroma.

Chceme-li oslovit i příjemným doplňkem v interiéru, který působí na všechny naše smysly, volíme designové interiérové difuzéry.

Stačí i v podobě drobného solitéru – malé stolní „sopky“, která  vypouští do prostoru příjemnou vonnou páru a přitom mění barvy (kolorterapie) takový doplněk nebude k přehlédnutí v žádné recepci či relaxační místnosti.

Pro jednotlivé kabiny můžeme dle procedury nebo stylu zařízení volit různé dekorativní difuzéry, například dřevěné, keramické, skleněné, zlatou mozaikou vykládané skleněné dózy, atd.

Velmi časté interiérové použití oblázků na podlahách v chodbách i jinde můžeme také doplnit o aromaterapii formou dekorace, například umístěním misky se speciálními kamínky, které nasají aroma oleje a pozvolna se uvolňují do prostoru.

Je mnoho způsobů jak můžeme využít aromaterapii ve wellness provozu a cílit tak na emoce klientů ve wellness.

 

Hra světel probudí emoce spolehlivě

Osvětlení ve wellness a spa neslouží čistě jen k osvícení prostoru, má velmi důležitou funkci spoluvytvářet jedinečnou atmosféru a působit na emoce klientů.

Intenzita světla, barvy a světelná tělesa mohou vytvořit jedinečný zážitek.

Nejmenší osvětlení co do velikosti a přitom s velkým efektem, jež se využívá v celém provozu wellness a spa jsou diodová světélka.

Diody měnící barvy a různé diodové světelné pásky, které se postarají o prosvícení a kolorterapii mají široké využití, v interiéru, v saunách, ve vodě, při masážích…

Barevná světelná terapie nepůsobí na lidský organismus pouze prostřednictvím zrakového vnímání, ale také díky dopadu určitého světla na pokožku celého těla. Hvězdné nebe, které mění barvy dodá příjemnou atmosféru nejen do solné jeskyně, sauny či parní kabiny, ale stejně tak do šatny, převlékárny či relaxační místnosti. Oblíbená je kolorterapie v sauně, využívá se nejen jako efekt, ale je součástí dekorace pro saunové ceremoniály.

foto: Beauty servis group

V balneo provozech se mohou využít vany s kolorterapií, stejně tak vířivky a whirlpooly doplněné o osvětlení. Velmi efektivní jsou také osvětlené masážní stoly a lehátka pro multifunkční ošetření těla, stejně tak kadeřníci při péči o vlasovou pokožku a při vlasových rituálech (hair spa) mohou vsadit na mycí boxy doplněné o kolorterapii.


foto: Beauty servis group

 

 

Radost a veselí v sauně! Nevšední saunové zážitky

Saunování se v Čechách těší velké oblibě, sauna by také měla být součástí wellness provozu. I takové běžné pravidelné saunování se dá zpříjemnit mnoha saunovými doplňky. K těm nejžádanějším efektům do saunového interiéru patří bezpochyby kamenné obložení, hvězdné nebe a aromaterapie, zejména aplikovaná na horké saunové kameny.
Mezi tyto kameny se může přidat drobná dekorace v podobě malých předmětů například figurek, květináčků, či jiných tvarů vyrobených z mastekového kamene, sopečného původu. Velmi dlouho drží teplo, vydrží extrémní podmínky a saunovým kamnům dodá šmrnc.  Hledejte vhodné dekorace do sauny.   Foto: Hukka design

 

 

Solný program pro efekt i pro zdraví

Dalším způsobem, jak dekorovat interiér sauny je použití solných kamenů, panelů a obkladů. Jsou to momentálně velmi trendové dekorace, které kromě efektivity dodají do sauny i trochu prospěšného solného aroma.

Využít se dají nahrubo osekané kusy, malé kousky nalepené na panely do různých útvarů, nebo naopak hladké opracované tvary vyskládané do plochy, použité jako obložení interiéru sauny.

 Novým trendem v saunování jsou saunové interiéry obložené solným obkladovým panelem, působí nejen velmi dekorativně, ale i blahodárně, sůl se v horku z panelů uvolňuje a působí příznivě na celý organizmus. V rámci wellness interiéru se dají využít různé formy solných dekorací a doplňků. V prostoru osloví i solné lampy a lucerny.

 

Barvy a materiály v interiéru

Při zařizování interiérů se hledání „jiných“,  efektivních či netradičních možností místo běžných funkčních doplňků určitě vyplatí. Tím, že jsou stále na očích se zařizovací předměty a doplňky intenzivně podílí na atmosféře interiéru.

V souladu s konceptem a stylem provozu můžeme například místo stojacích či nástěnných lamp volit dřevěné teakové lucerny, které lze umístit v interiéru podél chodby, v bazénové hale, ale i na terase a v zahradě.

Teakové dřevo díky hustotě dřeva a přirozenému množství olejů odolá i velmi nepříznivým podmínkám, což je také velmi praktické, kromě toho, že hřejivý odstín dřeva spolu se svíčkou dodají místu přímo kouzelnou pohodu. Použití stejných světelných prvků pak efekt a atmosféru umocňuje.

Efektivně je působí lucerny a osvětlení kolem vodní plochy. Efekt dekorací se zvyšuje pokud používáme na jednom místě několik stejných dekorací, například stejné lucerny u bazénu působí stylově a elegantně.  Využíváme skupinu dekorací nebo dekorace v jednotném stylu.

 

 

Květiny ve wellness a květinové dekorace ve wellness.

 

Téměř v každém provozu najdeme květiny nebo menší stromky či palmy. Otázkou může být praktické a přitom dekorativní osazení.
Obaly, květináče a nádoby na květiny nemusí být  jen nutným obalem krásných květin, květináče mohou být i designovým doplňkem interiéru, vynikají jako solitéry a jejich efekt se pak násobí při opakovaném použití stejného designu.

Někdy dokonce zaujme na první pohled právě květinová nádoba místo usazené rostliny.. Efekt pak umocní osvětlení nádob, buď umístěné uvnitř nádoby nebo po horním obvodu.  Osvětlená palma či jiná rostlina v prostoru  vyniká a vytváří jedinečnou atmosféru. Pro ztížené podmínky náročného wellness provozu jsou vhodné nádoby vyrobené z polyetylénu vysoké hustoty (rotační žárové formování), jsou odolné vůči nárazu, stálobarevné i při působení teplot v rozpětí -65°C – +85°C, proti krádeži se dají zakotvit a to i ve svažitém terénu.  Designové obaly na květiny ve wellness najdou uplatnění v interiéru i exteriéru. foto: Green city

 

Magické svíčky s LED světlem – bezpečný plamen

Imitace plápolající svíčky bez nebezpečí požáru nabízí široké uplatnění kdekoliv v interiéru. Výhodou speciálních svíček z pravého  voňavého vosku je jejich  LED osvětlení, nepálí, nečadí a nestéká z nich vosk. Jsou tak vhodné do prostoru, kde se pohybují děti  a zejména tam, kde nechceme stále kontrolovat živý oheň a zajišťovat bezpečné okolí  pravé hořlavé svíčky. Led svíčky fungují na tužkové baterie, mají spínač a časovač, svíčky je možné sfouknout nebo se spolehnout na časovač.

Malá LED dioda ve tvaru plamínku vydrží svítit poměrně dlouhou dobu  formou mihotání nebo stálého svícení. Led svíčky svítí teplým bílým světlem, v nabídce jsou v různých barvách, vosk může být i parfémován a svíčky pak příjemně voní.  Led svíčky jsou vhodné i do aranžmá a dekorací ze suchých květin, protože nehrozí riziko vzplanutí.

Foto: archiv webu ( Interbad 2012) a archiv firem

 

 

Kam dál?

Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA

 

 Fotogalerie: 

Umělý kámen, přírodní kámen, obklady
Dekorativní obklady pro vstupy, vchody a fasády

Další články
Kamenné obklady sauny a saunového světa
Originální kamenné dekorace sauny a saunového světa

Výhody pro obklady z umělého kamene

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
O
blázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

wellness-inteerier-spaKlientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?
Wellness koncept – každé wellness je jiné

Thalassoterapie a thalasso procedury
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Profesionální wellness a  SPA kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro k

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

 

 

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,