Follow me
0

Saunové ceremoniály – zážitky v sauně – nové trendy v saunování

Pro intenzivnější zážitek ze saunování.

saunový ceremoniál, saunové centrum Saunahof

Zážitkové saunování – saunové ceremoniály a saunové rituály jsou nové trendy v saunování, které oslovují nadšence saunování, začátečníky i zkušené.

Saunové ceremoniály nabírají na oblíbenosti a popularitě nejen mezi účastníky saunování, ale také mezi provozovateli saun a saunových center.

Jsou součástí téměř všech větších saunových center v zahraničí, svoje pevné místo mají v německých, rakouských i maďarských saunách.

Postupně začínají saunové ceremoniály nabízet také sauny a saunové světy v Čechách a rozhodně stojí za jim propadnout nebo je alespoň vyzkoušet.

 

Blahodárné saunování a skvělé zážitky

Tradiční saunování je od nepaměti oblíbenou terapií vhodnou pro podporu a udržení dobrého zdraví, kondice, krásy a dlouhověkosti. Utužuje zdraví, podporuje dobrou imunitu a působí blahodárně na celý organizmus, tělo, duši i mysl.

Mnozí vnímají saunování také jako způsob relaxace a odpočinku, ulevuje od stresu a přetížení. V poslední době je saunování vyhledávané také pro saunové zážitky v sauně.

 

Provozovatelům wellness centra se saunou nebo saunovým centrům nabízí pořádání saunových ceremoniálů další možnosti, jak rozšířit návštěvnost saunového centra v době,  kdy je v saunách menší návštěvnost (méně vytížené hodiny, dny, roční období). Díky bohatému a zajímavému programu v sauně mají možnost nejen zvýšit návštěvnost sauny, ale také přilákat do sauny nové klienty, které běžné saunování zatím neoslovilo, nebo nejsou z různých důvodů k saunování dostatečně motivováni.

Saunové ceremoniály či saunové rituály v saunách nebo v saunovém světě jsou zajímavým zpestřením běžného saunování. Jsou vyhledávaným saunovým zážitkem, který si nenechají návštěvníci saun ujít. Probíhají v klasické finské sauně i v parní sauně.

Osobnost saunéra

Jaroslav Pallas ve finále mistrovství světa v saunových ceremoniálech

Záleží na konceptu sauny či saunového světa, saunéra či provozovatele jaké osvědčené nebo originální saunové programy návštěvníkům nabídnou.

Ve velkých saunových světech bývá program saunových ceremoniálů vyvěšen u vstupu nebo také před každou jednotlivou saunou, aby návštěvníci věděli v kolik hodin jednotlivé saunové ceremoniály kde začínají a jaké jsou. Mohou si vybrat mezi jednotlivými saunami, kde probíhají různé saunové ceremoniály.

Důležitou roli má zkušený saunér

Ceremoniál trvá zhruba 10-15 minut. Programy vytváří a připravuje zkušený a proškolený saunér, který návštěvníky saun ceremoniály provází, připravuje program, šou, doplňky, je milým a zábavným společníkem. Osobnost, charizma a nadšení saunéra může být tak výrazné, že si ho klienti oblíbí a rádi se na jeho ceremoniály vrací.

Pokud je saunový ceremoniál také tak trochu i šou a zábava, návštěvníci to patřičně ocení.

Saunér při saunových ceremoniálech může používat řadu rekvizit a doplňků. Je to také velmi fyzicky namáhavá práce, u které se saunér pořádně zahřeje a tak je vhodné ocenit jeho výkon na konci ceremoniálu potleskem.

Ceremoniály, při kterých se používá saunová kosmetika, zejména kvalitní, za studena lisované oleje a esence, blahodárné účinky sauny podpoří a znásobí o léčivé účinky olejů. Používat, přímo na tělo v sauně, by se měly jen přírodní produkty, které mají pozitivní efekt na zdraví, tělesnou i duševní kondici.

Saunové esence mají vliv na celý organismus, v závislosti na použitých esencích můžeme podpořit imunitu, náladu, detoxikaci, aj.,

Oleje v sauně vyživují a ošetřují pokožku, podporují hojivé procesy pokožky, zlepšují její kondici a to i s dlouhodobým efektem.

 

♦ Saunová KOSMETIKA pro saunové rituály a saunové ceremoniály

- nedílnou součástí saunového ceremoniálu je aromaterapie do sauny, přidává se do vědra s vodou, směsí se polévají saunové kameny a vůně se s párou šíří po celé sauně, případně je aromaterapie přidávána do dávkovače páry v parní sauně

– používá se saunová kosmetika k potírání těla během saunování, saunové peelingy, saunové oleje, jogurtové směsi, nahřátý med,bahno, aj.,

– oblíbené jsou zejména saunové peelingy, solný saunový peeling, cukrový peeling, peeling s esencemi, bylinkami, medové peelingy, aj,.

 

♦ ATMOSFÉRA při saunovém ceremoniálu

Pro vytvoření atmosféry adekvátně k saunovému ceremoniálu se využívá řada doplňků

– zvukové efekty, hudba z reproduktorů, zvuky, které vytváří sám saunér během saunováním, například díky tibetským mísám

– vizuální efekty světelné, například barevné osvětlení sauny, kolorterapie, Led světélka,

– součástí saunového ceremoniálu mohou být různé dekorace a doplňky, například kostky ledu nabízené k potírání pokožky během saunování,

– během saunování může saunér podávat různé lehké občerstvení, ovoce, bonbony, pití, aj.,

– saunér si pro speciálně laděné saunové ceremoniály může také připravit speciální oblek ( indiánský, šamanský)

– při saunování dětí jsou oblíbené pohádkové příběhy, postavičky a překvapení (občerstvení)

 

 

Jak probíhá saunový ceremoniál?

Profesionální saunér vyškolený v postupech zážitkového saunování připravuje dopředu předem promyšlené saunové ceremoniály. Zahrnují vstupní uvítání účastníků, sdělení informací o čem daný saunový ceremoniál bude a co bude následovat. Podle toho jak je saunový ceremoniál zaměřený saunér vybírá aromaterapii do sauny, může připravit solný peeling nebo bylinný peeling pro potírání těla během saunování.

peeling v sauně, Saunahof

Během saunování se také používá další saunová kosmetika, například medové přípravky, bahna pro potírání, aj. Saunér při saunování dohlíží, aby vše probíhalo maximálně příjemně, přátelsky upozorňuje na pravidla saunování a snaží se je vysvětlovat.

Během saunování může také použít různé zvukové kulisy, světelné efekty, může podávat občerstvení.

Během saunování je efektivní a nezbytné „mávání ručníkem“, kdy saunér při saunování může několikrát vířit vzduch máváním ručníkem, rozvíří horký vzduch v sauně a podle směru mávání ho nasměřuje, například proti saunujícím se klientům. Vytváří tak nárazy horkého vzduchu, které saunování a pocení zintenzivní.

Při saunových rituálech sedí účastníci na ručnících nebo na prostěradlech, pokud sedí v dolních patrech sauny, mají nohy na zemi, pokud ve vyšší patrech, měli by mít chodidla také na ručníku.

Po saunových ceremoniálech následuje osprchování zbytků kosmetiky, někdy se ovšem stává, že se olej do pokožky zcela vsákne a může místo ochlazovací sprchy může následovat pobyt venku na čerstvém vzduchu, kde účinky sounového ceremoniálu doznívají.

Každý saunový svět, který nabízí saunové ceremoniály se snaží mít své originální programy, určitě se vyplatí vyzkoušet více míst a zjistit, jaké saunové ceremoniály jsou komu příjemné, najít si své oblíbené a užít si saunování plnými doušky.

 Oblíbené saunové ceremoniály

Solný peeling v sauně

Solný peeling – směr soli a přísad, nejčastěji vonný esencí, se během saunování rozdává například v kalíšcích v množství, které vystačí pro použití na celé tělo.

Během saunování se solný peeling vtírá do pokožky formou lehké masáže, sůl se nechává působit na těle spolu s teplem, které podpoří a zintenzivní působení soli i esencí či bylinek.

Sůl působí jako exfoliant, odstraní z pokožky vrchní odumřelé kožní buňky, zároveň provede příjemnou a lehkou masáž, kůži také desinfikuje a detoxikuje. Esence v solném peelingu ošetřují a vyživují pokožku, výsledkem je krásná, hebká a zdravá kůže.  Oblíbená je himalájská sůl.

medové potírání v sauně, Relax Kolštejn

Medový peeling a potírání medem v sauně

Podobné účinky má i medový peeling. Patří k nejoblíbenějším, zejména mezi ženami. Med je čistě přírodní produkt, který detoxikuje, „vytahuje“ z kůže toxiny, zároveň působí antibakteriálně a hojivě, zanechává pokožku krásnou a sametově jemnou.

Při opakování pak kůže zůstává zdravá a krásná s dlouhodobějším efektem. V sauně se podává medový peeling nebo horký med k potírání těla. Med se nechává na kůži během saunování působit, příjemně voní a díky teplu intenzivně „pracuje“ na dobré kondici pokožky.

 Polévání kamenů během saunování

Saunér polívá během saunového ceremoniálu horké kameny směsí vody s aroma esencí, čímž místnost provoní a také o pár stupňů ohřeje a zvýší relativní vzdušnou vlhkost.

Esenci je součástí saunového ceremoniálu, v některých saunách si klienti esence mohou sami zvolit. Používají se jednodruhové esence, nebo směsi připravené speciálně pro jednotlivé sauny a saunování.

Esence provoní celý prostor sauny. Některá centra připravují k polévání své vlastní, originální „bylinné lektvary“.

saunový ceremoniál, FOto: WELLNESS HORAL. Resort Valachy

 Mávání ručníkem
– víření vzduchu v sauně

Saunér několikrát během saunování drží pevně oběma rukama ručník a mává jím okolo kamen, proti účastníkům, směrem od otevřených dveří nebo okna. Účelem a efektem je okamžitá změna teploty vzduchu.

Víří vzduch po celém prostoru sauny, prudkým máváním nažene horký vzduch ve směru mávnutí, v tom momentě účastník ucítí intenzivní náraz horkého vzduchu, který tělo ještě více ohřívá. Tento efekt může během saunového ceremoniálu několikrát opakovat.

 

Tibetské rituály v sauně
– zpěv tibetských mís

Může probíhat například tak, že si saunér v sauně rozestaví prázdné tibetské misky různých velikostí, ze kterých vychází směsice pestrých tónů, které okouzlí každého, zejména v tak magickém interiéru jako je sauna.

Během saunování do mís malou palicí bouchá (na stěny nebo kaje mísy) nebo přejíždí po hraně mísy. Mezi jednotlivými gongy jsou různé časové intervaly. Zvuky se šíří prostorem sauny a pomalu doznívají, vibrace z misky se šíří ještě další minutu.

Vibrace gongu cestují přes tělo a šíří se jako Meridian v kruzích v každé buňce těla. Zvuk gongů má zklidňující a vyrovnávací účinek a má vést k harmonii těla, mysli a ducha.

Tibetský ceremoniál je velmi relaxační a uklidňující. Uvolňuje blokády a napětí, pomáhá tělu dostat se opět do rovnováhy a harmonie.

Zvuky gongu z tibetských mís se také používají při různých rituálech nejen k očistě těla, ducha a mysli, ale také k očistě prostoru, který se čistí a získává novou energii. Saunér může pro efekt či podpoření šou použít magii čísel, ceremoniál může doplnit o slovní projev na téma: opakování počtu gongů má své působení, například magická 7, intuitivní 2, postavení misek do kruhu, gongy ve směru hodinových ručiček, aj.

 

Zajímavosti ze světa saunových ceremoniálů

NÁZVY pro saunové ceremoniály, speciální NABÍDKA

♦ Saunér může saunový ceremoniál různě pojmenovat, většinou se používají jasné názvy pro ty nejvíce oblíbené (Solný peeling), někdy jsou názvy pro saunové ceremoniály součástí marketingu a tak název má nalákat a zaujmout, například: Kleopatřin ceremoniál, Saunový ceremoniál s překvapením, Oriental Expres, Příběh Vesmíru, Indiánské léto, Pohádkové saunování pro děti, aj.

♦ Saunové ceremoniály se někde připravují pro celé rodiny, mohou se jich v určité dny zúčastnit i děti a většinou jsou z takového zážitku nadšené.

♦ Některá centra pak připravují saunové ceremoniály a saunové rituály speciálně pro ženy nebo pro muže. Zahrnují takové esence a doplňky, které mají ženy či muži oblíbené, například květinové, ovocné, či medové rituály jsou oblíbené u žen, mentolové, eukalyptové u mužů. Mají také své názvy, jako například  Lady – beauty saunový rituál,  MEN ONLY rituál.

♦ Magické mohou být saunové rituály při úplňku, při svíčkách, během saunové noci

♦ Saunové tématické večery v sauně, například Japonský večer (vůně květů, třešní), Tibetsý večr, (gongy, energie), Ovocný sen, Cesta kolem světa

♦ Saunové ceremoniály se mohou připravovat v souladu s ročním obdobím: Halloween, Jarní detox, Vinobraní, Imunita, Vánoční atmosféra s překvapením, Letní vánek, Zima útočí, Lesní ovoce a luční byliny,

♦ Během saunování by mělo být k dispozici pití, vhodné je i lehké ovocné občerstvení, po saunových rituálech by měl rozhodně následovat odpočinek v relaxační místnosti,

♦ Hvězdy v sauně – v některých saunových centrech označují saunové rituály hvězdičkami, na první pohled je tedy patrné, jaký saunový rituál je vhodný například pro začátečníky nebo pokročilé, některé jsou které jsou náročnější či delší.

♦ Mistrovství v saunových ceremoniálech
Um, fantazie a nadšení pro saunové ceremoniály předvádí saunéři z celého světa při různých národních saunových kláních, saunové ceremoniály mají také své mistrovství. více–→

 

 

♦ Foto archiv webu

 

 

Kam dál?

rubrika: Sauna a saunování,

Saunové ceremoniály – trendy v saunování

Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

 

Další články –  sauny a  saunování

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitky

Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu
Originální potní rituál – Temazcal

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

wellness-inteerier-spaKlientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?
Wellness koncept – každé wellness je jiné

Thalassoterapie a thalasso procedury
Jak nalákat klienty do wellness a spa?

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Jak účinně používat aroma marketing?

 

Další články –  sauny a  saunování

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitkyJaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

Saunové ceremoniály – trendy v saunování
Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,