Follow me
0

Wellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace

Květinová inspirace pro wellness a spa

Květiny v interiéru plní hned několik funkcí najednou.

Jsou spojením s přírodou, která hlavně ve velkých městech mizí z  každodenního života.

Květiny jsou stylotvorným prvkem a stejně jako jiné dekorativní předměty pomohou dotvořit atmosféru každého prostoru, tak abychom se v něm  cítili příjemně.

Květiny vyladí atmosféru v každém interiéru, zejména tam, kam lidi přichází odpočívat a  relaxovat.
Květiny nás vítají u vchodu, ve vstupní hale, v recepci wellness centra. Vnáší do prostoru harmonii a eleganci.

Květiny spolu s dekorativní nádobou mohou být decentním a jemným  interiérovým doplňkem, ale i výrazným prvkem v interiéru.

Nemusíme se nutně spolehnout pouze na kouzlo a krásu živých květin. Umělé květiny umí stejná kouzla, především vytvořit nebo doladit tu správnou atmosféru.

 

 V hlavní roli vkus a fantazie

Někdo volí květiny, které barvou a tvary ladí jak v rámci aranžmá, tak se zařízením interiéru.

Někdo si naopak doprostřed pokoje postaví barevnou explozi, která ho nabije energií.

Romantik bude nejspíš volit pastelové barvy a klasické květiny, extrovert naopak křiklavé barvy a exotické květiny.

Ať už je váš vkus jakýkoliv, přinášíme vám pro inspiraci pár tipů z dílny nizozemských floristů.

 

Květiny pro vstupní halu a recepci

Do vstupní haly můžeme umístit i hodně vonné květiny, které nejsou tak úplně vhodné třeba do odpočíváren a  relaxačních místností, kde by výrazné vůně mohly být pro někoho intenzívní a rušivé.

Hodí se i větší aranžmá, která patřičně vyniknou a upoutají pozornost, pohled na živou krásnu květina a rostlin působí antistresově a vylaďuje nás směrem k harmonii.

Můžeme volit květiny rozmanitých tvarů  a výrazných barev, ze kterých sálá energie do prostoru, aranžmá bude lákavé a bude nás bavit aranžmá pravidelně pozorovat a stále v něm objevovat něco nového.

 

 

 

 Květinová výzdoba – elegance a styl

 Tón v tónu pro místa
odpočinku a relaxace

Pro relaxační místnosti jsou ideální květiny pastelových barev, které spolu barevně ladí a vytvářejí tak harmonické prostředí, v němž se nám bude dobře relaxovat.
Se spánkem a odpočinkem se obecně asociuje modrá barva.

Je dokázáno, že zklidňuje tělo i mysl a zpomaluje metabolismus.

Naopak je lepší vyhnout se křiklavým barvám, které stimulují smysly. Do relaxačních místností nepoužíváme ani květiny, které výrazně voní.

 

 

Místnosti jednotlivých procedur
Výzdoba do kabiny

Ozdobit květinami lze i lehátka před vstupem nového klienta.

K tomuto účelu jsou nejvhodnější jednotlivé květinové lístky, které se k dekorativním účelů používaly už ve starověku.

Výsledek působí velice romanticky.

Prostor doladí i malá květinová dekorace ve váze.

Dekorativní či originální obal nebo zajímavá váza upoutá pozornost a přivede zraky i na krásné živé květiny.

 Kuchyňský koutek
dekorace k občerstvení ve wellness

V přístupné samoobslužné kuchyňce můžeme vytvářet vtipná aranžmá, do kterých zakomponujeme kuchyňské nádobí nebo například zeleninu.

Jako váza tak může posloužit třeba forma na bábovku nebo dokonce baculatá paprika, jako doplňková zeleň pažitka či petržel.

Z květin můžeme využít například okrasný česnek, který je velice působivý a vzhledem k tomu, že to je česnek, do kuchyně rozhodně patří.

 

 

Koupelny a toalety
květinové dekorace oživí každý prostor

 

Pokud klienti rádi relaxují ve vaně, nezapomeňte květinami zkrášlit i místnosti s hydroterapií – spa procedury.
Hodí se spíš štíhlá aranžmá, která v tomto malém prostoru nezaberou příliš místa.

 Je třeba také pamatovat na to, že teplota a vlhkost v koupelně je velmi proměnlivá, což květiny nemají příliš rády.

Pořizovat bychom měli hlavně květiny, které jsou před rozkvětem nebo ve velmi dobré kondici a ještě nějaký čas vydrží i náročnějších podmínkách.

Praktické je volit celkově odolnější druhy, jako jsou například karafiáty nebo chryzantémy.

 

 

Hala ve wellness a SPA dostane jiný rozměr

Halou se vstupuje do provozu a na základě jejího vzhledu si každý udělá o provozu první dojem. Proto tento prostor nesmíme zanedbávat. Haly někdy bývají opravdu trochu nudné, velké, bez atmosféry.

 Při výběru nebo tvorbě aranžmá určeného do haly musíme brát v úvahu, kde bude aranžmá umístěno.

 Velmi často je to přímo na podlaze, a proto musí být aranžmá dostatečně velké a především vysoké, jednak aby v prostoru nezanikalo a jednak aby na něj první návštěva nešlápla, nebo o něj dokonce nezakopla.

 Důležité je ujistit se, že květiny mají pevný obal, který se jen tak nepřevrhne.

Samotné obaly květináčů mohou vnést do místnosti další dekorační prvek.

 

 

 Terasa ve wellness a SPA
květinová výzdoba pro dokonalou pohodu

Terasa je mezistupněm mezi interiérem a přírodou, trávíme na ní čas, když je pěkné počasí a chceme být venku.

Proto by aranžmá, která tam umísťujeme, neměla být příliš komplikovaná a vyumělkovaná, ale naopak co nejpřirozenější, tak aby nekontrastovala s okolním prostředím.

Pobyt na terase máme spojený se sluncem a teplem, proto můžeme volit  pestré barvy. Opět platí, že na rozměrná aranžmá umísťujeme na zem a menší a nižší na stůl.

 

 ZELENÁ ELEGANCE

Rostliny interiér oživují a vnáší do něj osobitost.  Jejich zelená energie pomáhá vytvořit příjemné prostředí. Skutečnost, že rostliny uklidňují, je dobře známá, ale ty, které si vybereme sami a máme k nim blízký vztah, nám dávají ještě víc.

Několik tipů pro pro květinové dekorace

• Nakupte hrnkové rostliny, které vás osloví – ať už tvarem, barvou nebo čímkoliv jiným. V jejich společnosti se budete cítit lépe.
• Při nákupu si vždy představte místo, kam chcete rostlinu umístit. Obecně platí, že rostliny potřebují dostatek světla mimo přímý slunečný svit.
• S počtem rostlin to nepřehánějte – malý květinový koutek nebo samostatně umístěná rostlina působí vždy lépe než neuspořádaný prales.
• Nové rostliny si zaslouží vlastní obaly, které by měly ladit s celkovým rázem interiéru.
• Květinářství dávejte přednost před nákupním centrem. Pokud potřebujete poradit, kvalifikovanou odpověď získáte jedině tam.
• Rostliny si můžete dozdobit podle aktuálních ročních období. Ty, které na Vánoce ozdobíte stuhami, skleněnými korálky, nebo jinou bižuterií, v létě k nepoznání proměníte mušličkami nebo motýly na špejlích.
• Zajímavé kousky objevíte i v nabídce rostlin ozdobných listem – ty nemusí být nutně zelené. Setkat se můžete s růžovými nebo bílými listy, měkkými jako hedvábí nebo lesklými jako satén.


Zdroj: holandská květinářská kancelář, archiv webu

 

 

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,