Follow me
0

Peeling do sauny – saunové rituály pro zpestření saunování – příjemné zážitky v sauně

Jedinečné zážitky v sauně se saunovým peelingem
– pro zdraví, krásu i dobrou náladu.

Saunování je jednou z nejoblíbenějších wellness aktivit. Sůl je léčebný prostředek již od nepaměti. Společně nabízí dokonalý způsob očisty a relaxace pro celé tělo. Dnes se již saunování a saunové ceremoniály bez solného peelingu neobejdou, existuje řada receptů a originalit, jak si zpestřit saunování právě díky soli a dalším přísadám v saunové kosmetice

Zážitkové saunování

Nejen přirozená odolnost proti nemocem.

Saunové provozy, saunové světy či sauna s dobrým saunérem se může postarat o více než jen blahodárné saunování svých klientů.

Díky zážitkovému saunování si klienti saun mohou užít  saunování podle svých představ, s rodinou, či s přáteli, mohou navštívit saunové akce. Pro některé se tato relaxační činnost stává doslova koníčkem.

Pravidelným saunováním se podpoří zdraví a imunita celého organismu, nadšenci a milovníci saun, kteří chodí do sauny pravidelně,  to vědí a saunování, zejména v době od podzimu do jara, vynechají jen málokdy.

Pak je zde ale velká skupina těch, kteří do sauny občas zajdou, někdy v sauně byli, nebo nechodí skoro vůbec. A to je přesně ta cílová skupina klientů saun, kterou provozovatel může oslovit speciálním saunovým programem. Na oblibě získávají saunové ceremoniály, saunové rituály, zážitkové saunování, peelingy v sauně, peelingová kosmetika a zážitky s ní s pojené.

Blahodárné saunové rituály

Tradiční saunování je od nepaměti oblíbeným způsobem pro podporu a udržení dobrého zdraví, kondice a krásy. Utužuje zdraví, podporuje dobrou imunitu a působí blahodárně na celý organizmus, tělo, duši i mysl. Mnozí vnímají saunování také jako způsob relaxace a odpočinku.

Saunování můžeme kdykoliv ozvláštnit či zpestřit podle vlastního originálního programu či konceptu, podle ročního období nebo můžeme při saunování cílit na konkrétní zdravotní či kosmetické potíže, nebo na skupiny, na dámy či na pány zvlášť.

Nalákat saunové klienty můžeme na různou saunovou kosmetiku, esence, peelingy, potírání, aj. Saunová kosmetika neodmyslitelně patří k dnešnímu saunování. Díky saunové kosmetice můžeme vytvářet různé saunové rituály a saunové ceremoniály.

 

Saunahof- Bad-Füssing- peeling v sauně

Peelingy na tělo
a peelingy do sauny a páry

Saunový peeling je jednou ze nejjednodušších kosmetických přípravků, které můžeme v sauně či v páře používat. Někteří nadšení saunéři si je sami připravují a mísí si různé ingredience. Zapojují svoji fantazii a hravost.

Saunování s peelingem může být pro někoho novým, neopakovatelným zážitkem, který se ale rozhodne určitě znovu  navštívit. Saunové peelingy bývají k zakoupení většinou na recepci sauny nebo také u saunového baru.

 

 

 Recepty pro saunové peelingy:

Nejlepší základní ingrediencí pro přípravu peelingu je cukr nebo sůl, případně zkrystalizovaný cukr a nebo med

   ♦  solný peeling do sauny: vyzkoušet můžeme kuchyňskou sůl, jodizovanou sůl, mořskou sůl a nebo himalájskou sůl. Vyzkoušet můžeme různou hrubost, od jemné po hrubší, případně i hrubosti můžeme namíchat.

 •    ♦   cukrový peeling do sauny: pro cukrový peeling můžeme použít cukr bílý nebo hnědý, třtinový cukr, vhodný je také zkrystalizovaný med.

 


do peelingového základu můžeme použít

 •   pevné příměsi
  ♦  koření,
  ♦ drcené bylinky, drcené jehličí,
  ♦ sušené lístky květů,
  ♦ kávu, nastrouhanou kúru z citrusů, aj.
 •     tekuté příměsi
  ♦ esenciální oleje, rostlinné oleje,
  ♦ například také vanilkou tekutou esenci,
  ♦ šťáv z citrusů, bobulí, ovoce, aj.

 

 

 

 

Bylinky, koření, cukr a sůl – lahodná saunová kuchyně

Bylinky a esence pro saunové peelingy vybíráme podle toho, jakého účinku chceme při saunové terapii dosáhnout, případně podle toho, jakou vůni  chceme nabízet.

Na podzim a v zimně jsou osvědčené bylinky a esence s antibakteriálním účinkem například jehličí, eukalyptus, v létě například chladivá máta.

Pro dobrou náladu jsou vhodné citrusy, zejména pomeranč a červený pomeranč.

 

 

 Blahodárné saunové peelingy pro mládí,
zdraví a krásu zachutnají každému

Výsledkem používání saunových peelingů je jednoznačně velký přínos nejen pro pokožku samotnou, ale pro celý organizmus.  Celý proces očisty díky peelingu je umocněn a zintenzivněn prostředím sauny či páry. Zvýšená teplota, která tělo zahřívá, způsobí, že se v sauně potíme a z těla odchází spolu s potem toxiny, póry v kůži se více otevírají a proto mohou toxiny odcházet i z hlubších vrstev.

Tento proces podpoříme tím, že kůži zbavíme vrchní vrstvy odumřelých buněk a kůži prokrvíme peelingovou masáží. Kůže je po peelingu dokonale hladká a hebká, zbavená toxinů, odumřelých vrchních buněk, ideálně připravená pro intenzivní a účinnou výživu, například natření těla kvalitními oleji.

Navíc například po medovém peelingu, pokud ho opakujeme dostává i příjemné barevné sjednocení. O medu je také známo, že „vytahuje“ toxiny, má antibakteriální vlastnosti a čistí póry v pokožce, pomáhá při hojení poranění kůže. Známá je také medová detoxikační masáž.

Saunové peelingy jsou součástí saunových ceremoniálů a saunových rituálů, ty nejlepší se pak předvádí na mezinárodních soutěžích a na mezinárodních mistrovstvích v saunových ceremoniálech.

 

  Jak probíhá saunový ceremoniál ve veřejné sauně?

Profesionální saunér vyškolený v postupech zážitkového saunování připravuje dopředu předem promyšlené saunové ceremoniály. Zahrnují vstupní uvítání účastníků, sdělení informací o čem daný saunový ceremoniál bude a co bude následovat.

Podle toho jak je saunový ceremoniál zaměřený saunér vybírá aromaterapii do sauny, může připravit solný peeling nebo bylinný peeling, přípravky a směri pro potírání těla během saunování (med, bahno, jogurt,aj.).

 

Saunahof- saunové centrum – peeling v sauně

Saunér při saunování dohlíží, aby vše probíhalo příjemně pro klienty, přátelsky upozorňuje na pravidla saunování a snaží se je vysvětlovat. Během saunování může také použít různé zvukové kulisy, světelné efekty, může podávat občerstvení.

Během saunování je také efektivní „mávání ručníkem“, kdy saunér při saunování může několikrát vířit vzduch máváním ručníkem, rozvíří horký vzduch v sauně a podle směru mávání ho nasměřuje, například proti saunujícím se klientům. Vytváří tak nárazy horkého vzduchu, které saunování a pocení zintenzivní.

Každý saunový svět, který nabízí saunové ceremoniály se snaží mít své originální programy. Ve velkých saunových světech, kde najdeme větší množství saun a provozovatel nabízí saunové ceremoniály, peelingy a saunové zážitky, jsou časy jednotlivých ceremoniálů vyvěšené před vstupem do sauny. Návštěvníci saunového světa tak mají možnost přizpůsobit si svůj pobyt podle toho, jaké druhy saun a jaké ceremoniály v nich chtějí navštívit.

 

 

Vtipná a originální může být nabídka směsí pro peelingy v sauně. Malé lahvičky s dávkou tak akorát pro tělový peeling v sauně s popisem o tom, co směs obsahuje a například i logem provozu.

sul-peeling-sauna

Kam dál?

rubrika: Sauna a saunování,

Saunové ceremoniály – trendy v saunování

Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

 

Další články –  sauny a  saunování

 

Saunové ceremoniály – trendy v saunování
Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda

Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitky
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

 

profesionální kosmetika Skeyndor, ainhoa profesionalni kosmetika Skeyndor, Skeyndor kosmetika pro kosmeticky ainhoia, Skeyndor  kosmetika pro kosmetičky, Skeyndor kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky Skeyndor, kosmetika profi Skeyndor, profi kosmetika Skeyndor, saunová kosmetika, saunova kosmetika ainhoa, kosmetika do sauny, wellness kosmetika ainhoa, ainhoa kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness Skeyndor, spa wellness kosmetika Skeyndor,  Skeyndor profesionální kosmetika salonní, Skeyndor salonni kosmetika, kosmetika do salonu, Skeyndor profesionalni kosmetika do salonu, Skeyndor profesionalni spa kosmetika, Skeyndor profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika,Skeyndor  spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, vůně v sauně, vune v saune, aroma do sauny, aroma v sauně, esenciální oleje do sauny. saunové ceremoniály, saunove ceremonialy, ceremonialy v saune, ceremoniály v sauně, saunové zážitky, saunove zazitky, doplnky do sauny, doplňky do sauny, saunování, saunovani,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu, ainhoia

 

 profesionální kosmetika Skeyndor, ainhoa profesionalni kosmetika Skeyndor, Skeyndor kosmetika pro kosmeticky ainhoia, Skeyndor  kosmetika pro kosmetičky, Skeyndor kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky Skeyndor, kosmetika profi Skeyndor, profi kosmetika Skeyndor, saunová kosmetika, saunova kosmetika ainhoa, kosmetika do sauny, wellness kosmetika ainhoa, ainhoa kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness Skeyndor, spa wellness kosmetika Skeyndor,  Skeyndor profesionální kosmetika salonní, Skeyndor salonni kosmetika, kosmetika do salonu, Skeyndor profesionalni kosmetika do salonu, Skeyndor profesionalni spa kosmetika, Skeyndor profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika,Skeyndor  spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, vůně v sauně, vune v saune, aroma do sauny, aroma v sauně, esenciální oleje do sauny. saunové ceremoniály, saunove ceremonialy, ceremonialy v saune, ceremoniály v sauně, saunové zážitky, saunove zazitky, doplnky do sauny, doplňky do sauny, saunování, saunovani,