Follow me
0

Léčivá sůl – solné terapie pro podporu zdraví, krásy a vitality

Sůl ve službách krásy.

Sůl se  po staletí používala jako léčivý prostředek a dnes znovu objevujeme její léčivou sílu a přínos pro zdraví krásu a pohodu.

Sůl je součástí mnoha lázeňských procedur v podobě koupelí, nálevů, solného peelingu a obkladů či zábalů. Solí lze zmírnit mnohé obtíže.

Sůl jako lék

Sůl se k léčení používá od nepaměti, sůl není škodlivá, naopak léčí.  Podvědomí, že sůl je škodlivá vyvolává fakt, že její příjem v některých částech světa je nadměrný v potravě, což s sebou přináší zdravotní problémy. Je ale také pro život nezbytná, zdravotní problémy provází stejně tak i její nedostatek. Podle hesla všeho s mírou nám sůl rozhodně škodit nemůže, naopak můžeme ji využívat pro naše dobro a blaho.

Solné recepty krásy a zdraví jsou dnes stejně aktuální jako byly za dob našich babiček. Léčení solí a solné terapie doporučoval již řecký lékař Dioskurides, zábaly se soli praktikoval Sebastian Kneipp, podle dochovaných zdrojů se léčilo solí již před mnoha staletí před naším letopočtem.

Solí se léčilo v Ebyptě, Řeckou i Římě. Bez soli se neobešlo  žádné lidové léčitelství. Za osvědčený způsob léčby považoval sůl i Hippokratés, básník Eurípidés o soli říká „Moře smývá z člověka všechno zlo“.  U moře se léčila tuberkoloza a plicní choroby.

Léčebné a kosmetické využívání soli je široké. Důkazem je například thalasssoteparie, blahodárné léčivé pobyty u moře, zejména u Mrtvého moře, vyhledávané jsou lázně se slanými termálními prameny, sůl se používá v homeopatii ( Natrum muriaticum –  mořská sůl pro jedince unavené, slabé, přecitlivělé, se sklonem k častému nachlazení.). Známé jsou léčivé Schüsslerovy tkáňové soli. Sůl je také součástí kosmetických přípravků a směsí pro péči o pokožku, oblíbené jsou řady přípravků s himalájskou solí nebo se solí z Mrtvého moře.

Solné lázně a solné koupele

Marinedda thalassocentrum Sardinie

Solné koupele jsou osvědčenou léčebnou kúrou a jsou součástí thalassoterapie a lázeňských léčebných pobytů po celém světě.  Oblíbené jsou pobyty u solných termálních pramenů, kam dojíždí mnoho lidí léčit své bolavé tělo, nebo kožní problémy, stejně tak i dýchací potíže.

Solné koupele v lázních nebo v mořské vodě působí při mnoha zdravotních potížích.  Zejména kožních( lupénka, akné, dermatitidy), při problémech pohybového aparátu, bolestí kloubů, při svalové únavě, bolestí páteře, při revmatických potížích.

Bad-Füssing- termální lázně

Sůl působí blahodárně na dobrý stav kůže, podporuje přirozené obranné funkce kůže, látkovou výměnu,  zmírňuje svědění a působí  protizánětlivě.

Solné koupele jsou účinné jako prevence zdraví a podpora obranyschopnosti, zejména na podzim a v zimně. Jsou účinné při nachlazení a pro celkovou detoxikaci organismu, který je pak odolnější, zdravější, a lépe odolává nejen zimním virózám, ale i psychickému vyčerpání a únavě. Sůl je jedním z nejlepších prostředků jak podpořit celkovou detoxikaci a očistu organismu. Solné koupele se využívají v rehabilitaci, pozitivně působí na ženský organizmus.

Sůl svým blahodárným a léčivým působení podporuje celý organizmus, jeho obranyschopnost, zvyšuje imunitu kůže i celkovou psychickou a fyzickou kondici. Sůl podporuje i nervový systém a rovnováhu.  Výborně podporuje imunitu zejména u dětí, které jsou náchylnější a snadno se nachladí nebo vyčerpají, trpí opakovanými dýchacími potížemi a virózami.

Domácí solné koupele – prodej produktů pro následnou domácí péči

Pro podporu dobrého zdraví, imunity, nálady a kondice si mohou klienti solné kúry dopřát i doma. Preventivně, pro radost nebo v rámci domácího wellness.  Pro wellness či beauty centrum to může znamenat, že klientům mohou nabízet produkty, které použijí doma. Provoz získá další prostředky z prodeje kosmetiky, klienti účinnou domácí péči z rukou odborníka.

Výborné účinky mají solné terapie zejména na kožní problémy, například na lupénku. Většina z nás si ale nemůže dovolit trávit každý rok několik týdnů například u Mrtvého moře, které je díky vysokému obsahu soli vyhlášenou oblastí pro léčbu mnoha onemocnění.

V prostředí domácího pohodlí a pro podporu zdraví a kondici si klienti mohou dopřávat solné koupele v pohodlí domova. Pokud s nimi začínájí, je lépe začít pozvolna, stačí 5-10 minut pobytu v slané vodě, maximální délka se doporučuje 20 minut.

Teplota by ideálně měla být 30 stupňů, čím vyšší teplota vody, tím větší účinek koupel má, ale může také znamenat větší zátěž pro organismus.

Preventivně se solná koupel doporučuje 1 x za týden, v náročném období zátěže pro imunitu, intenzivně pak působí 2 x týdně. Kůže by se neměla během koupele ani po ní nijak namáhat drhnutím, kartáčováním ani dřením ručníkem. Stačí lehce osušit. Po koupeli by měl následovat klidový režim, ideálně odpočinek či spánek.

K domácímu použití může provoz nabízet koupelové soli, solné peelingy do sprchy nebo i solné peelingy do sauny.

Sůl pro krásnou pokožku

Sůl kůži nevysušuje, naopak sůl v kůži váže vodu. Může se sice zdát, že je kůže po pobytu ve slané vodě ( zejména v moři) vysušená, ale není tomu tak. Sůl se stará o rychlé odlupování odumřelých svrchních buněk, odumřelé zrohovatělé kožní kuňky se rychleji odlupují, to může tvořit dojem, že je kůže vysušená. Kůže která se zbaví této horní vrstvy potom zůstává krásně hladká a hebká, ve vnitřních vrstvách hydratovaná, právě díky tomu, že zde sůl drží vodu. Tím podporuje dobrou kondici kůže, což je vhodné zejména pro ty, kteří mají suchou kůži.

Pro někoho mohou být solné koupele příjemnější než olejové bylinné koupele.  Sůl má dezinfekční účinky, kůži čistí, hojí, detoxikuje i z hlubších vrstev, kožní projevy se mírní, kůže je méně svědivá a zánětlivá. Kůže při častějším opakování pobytu v solném roztoku zůstává dlouho v dobré kondici.

Kdo nemá možnost solných koupelí ve vaně, může využít alespoň solné koupele nohou pro podporu zdraví a imunity. Nohy se krásně prokrví a zahřejou. Slaná voda při koupeli nohou působí léčivě na kožní projevy, látkovou výměnu a detoxikuje.

 

Solné terapie

Sůl pro zdraví, krásu i kondici, psychickou i fyzickou

Saunahof- Bad-Füssing- peeling v sauně

– nejjednodušší a také nejúčinější jsou SOLNÉ KOUPELE

– solné koupele působí blahodárně na naši kůži, kterou čistí a také detoxikuje. Sůl váže vodu, tudíž udržuje pokožku hydratovanou, zdravou a hladkou, krásně ji prokrvují a podporují látkovou výměnu.

– velmi ozdravný a pro kůži jedinečný je SOLNÝ PEELING těla a solný peeling v sauně. Peeling klientům nabízíme například před celotělovou masáží, pokožku dokonale připraví na masáž, přípravky použité při masáži lépe pronikají do pokožky a účinkují intenzivněji, dostanou se lépe přes dobře připravenou pokožku, zbavenou svrchních zrohovatělých buněk.

Peeling také lehce zvýší cenu terapie, ne o moc, aby si to klient nemohl dovolit. Nabízet peeling těla nebo peeling nohou před terapií je podobné jako nabízet mytí hlavy v kadeřnictví. Šikovní kadeřníci nezapomenou každému klientovi nabídnout i při obyčejném stříhání vlasů také mytí. Řada klientů tuto nabídku využije. V obratech provozu jsou takové služby navíc rozhodně znát.

– solný  peeling těla prováděný ve sprše nebo například v sauně má velký přínos nejen pro krásu a zdraví naší kůže ale pro organizmus celkově

– solné terapie jsou vhodné zejména na podzim pro podporu imunity v zimním období a také na jaře v rámci očistných a ozdravných jarních detoxikačních kúr, solný peeling by měl předcházet zábalům do mořských řas a do bahna.

 

 Zdroj: archiv,  foto archiv a archiv lázní

Kam dál?

Thalassoterapie a thalasso procedury
Thalassocentrum – ráj pohody
Mořská kosmetika
Peelingové saunové rituály- solné peelingy

Solné dekorace v interiéru, krásné a léčivé

 

 


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

 

 

hubnutí – tělo – detox

tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,