Follow me
0

Drahé kameny ve wellness a spa – lákavé procedury, úžasné zážitky – spa rituály

Drahé kameny ve wellness, procedury a účinky drahých kamenů.
Léčivá síla drahých kamenů.

Magie kamenů
ve wellness a spa.

Sila čisté energie – kameny dokážou léčit i potešit. Jejich barvy, tvary i energie, proniká celým prostorem.  Vznikaly vetšinou  v době obrovských erupcí a výbuchů na Zemi a dosud je v nich ukryta a nashromážděna velká síla a energie.

Využití drahých kamenů ve wellness a spa má své dávné kořeny, osvědčené rituály najdeme napříč celou historií péče o zdraví a krásu.

Procedury, při kterých se používají drahé kameny, křišťály nebo kameny lávového původu, mají ve své nabídce snad všechny významné SPA kosmetické značky, které nabízí luxusní zážitky a rituály v provozech wellness, beauty a spa.

Již ve starověkém Egyptě se používala mast s údajně zázračnými účinky, která kromě aromatických substancí obsahovala zlato, stříbro, tyrkys a lazurit. Také v ajurvédě můžeme najít využití účinků drahých kamen. V ájurvédě se používají léčivé přípravky vyráběné z oxidovaných drahokamů nazývaných „bhasmas“. Dnešní výzkumy potvrzují, že rozličné vlastnosti drahokamů ovlivňují svojí energií procesy revitalizace a omlazování kůže.

Profesionální kosmetická péče v salonech, wellness a spa nabízí řadu zajímavých spa rituálů, při kterých se využívají různé vzácné kameny. Lávové kameny, hladké oblázky různého původu, křišťály a také drahé kameny.

Gemoterapie neboli léčba drahými kameny využívá energii a vibrace k povolení fyzického Napětí a znovunastolení rovnováhy, neboť pronikají do zablokovaných oblastí a uvolňují je.

Existují kameny, které uklidňují, jiné stimulují či posilují, a nebo vytváří ochranu. Drahokamy Působí rychle a bez negativních vedlejších účinků, jsou vhodné pro každého, dospělé i děti.

Každý kámen má vlastní charakteristiku a vlastnosti. Když je blíže poznáme, budeme lépe vědět, který je nejvhodnější na každou oblast. V souladu s jejich barvou, tvarem a texturou obsahují osobitou energii, která pomáhá lidským bytostem znovu najít rovnováhu.

 

Procedury s drahými kameny jsou nejen velice příjemné,
jsou i prokazatelně blahodárné pro celé tělo duši a mysl.

Energie kamenů se projevují při různých technikách masáží a terapií, nahřívají se, přikládají na konkrétní místa, na energetická centra na těle či na významné body na těle a také ovlivňují naše čakry. Mají své tajuplné a magické vlastnosti, kterých se dá mnohostranně využít právě v oblasti wellness a spa.

Kameny různých velikostí a barev jsou ale také i vizuálně lákavou součástí terapie, kterou ocení i ti, kteří se magickým a léčivým účinkům kamenů zdráhají uvěřit. Každopádně kameny jsou nám blízké, máme je přirozeně rádi, rádi se jich dotýkáme a často se kameny obklopujeme, nabízejí intenzívní spojení s přírodou a naší planetou.

Vzácné a drahé kameny v interiéru wellness nás také silně přitahují, svojí krásou, barvami a určitou magií. Proto se často objevují jako doplňky pro doladění atmosféry ve wellness a spa. Ve skupinách, jednotlivě jako solitéry, případně i jako cílené objekty rozmístěné například podle výhodní filozofie Feng Shui.

Jako dekorace, ale i jako součást terapie, se kameny používají například při hand spa terapii, (spa manikúře), kdy se do dekorativních misek s teplou vodou vloží na dno i pár dekorativních kamínků. Procedura může využít účinků kamenů s různými vlastnostmi a rozšířit tak celý efekt, zážitek klienta, ale i blahodárné účinky koupele na ruce a nehty. Podobně se také využívají při pedikúře – foot spa terapiích.

Procedury, při kterých se používají drahé kameny, křišťály nebo kameny lávového původu, mají ve své nabídce snad všechny významné SPA kosmetické značky, které nabízí luxusní zážitky a rituály v provozech wellness, beauty a spa.

Každá kosmetická značka má svoji filozofii, sází na různé kameny a vyvíjí své vlastní postupy péče o klienta. Kameny se používají při ošetření celého těla i pro speciální obličejové masáže.

 

Drahé kameny ve wellness, procedury a účinky drahých kamenů

Veškeré drahokamy a další prvky minerální říše mají zvláštní vibrace odpovídající vlnám delta, vlnám, jež my, lidské bytosti, vysíláme, když tvrdě usneme. Terapie drahokamy využívá jejich energie a vibrací k neutralizaci fyzického napětí a ke znovunabytí rovnováhy, protože jsou schopny proniknout do zablokovaných oblastí a uvolnit je.

Drahokamy jsou považovány za magické baterie, které obsahují a soustřeďují zemskou sílu. Jsou relaxační, zklidňující, magnetické, navozují mír a stimulují komunikaci mezi vědomím a podvědomím.

V jejich složení nacházíme natolik důležité prvky jako křemík, kyslík, vodík, měď, fluor, atd. Tvrdí se o nich, že i po vytěžení nadále „žijí a rostou“. Energie kamenů je také spojená s jejich chemickým složením, ale také s jejich barvou a tvarem.

Velice příjemné a propracované ošetření s drahými kameny nabízí například Spa kosmetika Skeyndor, která má s tímto ošetřením dlouholeté a bohaté zkušenosti napříč luxusními wellness centry po celém světě. Jejich koncept spa péče nabízí několik ucelených programů nazvaných Spa Senses. Při spa ošetření se využívá některých drahých kamenů, které jsou pro své účinky na mládí a krásu vyhledávané po staletí..

Kliente ve wellness, beauty či spa, a nebo v luxusních hotelových spa komplexech, si mohou dopřát například řadu zábalů a masáží, při kterých se využívají celé kameny nebo jejich prášek.

Safír byl vyhledávaným drahokamem v dobách Peršanů, neboť obsahuje moc moudrosti, pravdy, důvěry, intuice a úspěchu. Má všeobecné analgetické účinky na celý organismus, zlepšuje svalový systém, zjemňuje a zklidňuje, pomáhá lidem trpícím nespavostí a stresem. Energie safíru se soustředí na čakry a vyvíjí pozitivní vliv na celé energetické pole.

Povzbuzující zábal se safírem, který může mít velmi jemnou a samotovou texturu, poskytuje hloubkovou regeneraci, výživu a vitalitu. Odstraňuje známky únavy. Také podporuje hormonální činnost, funkci plící, dýchání a stav kůže. Současně také uvolňuje svalový systém a napětí, celkově obnovuje pozitivní energii.

Hematit znali již Egypťané pro jeho účinky na krev, na pohled má povrch lesklého kovu a v kontaktu s vodou nabývá díky vysokému obsahu železa krvavé zbarvení.

Fascinující kámen, směs záhady, dokonalosti a očarování. Vyniká regeneračními vlastnostmi, schopností aktivovat krevní oběh a usnadňovat hojení ran. Tento nádherný kámen je také nazýván „železná růže“ a má schopnost navrátit pokožce jas a tonus. Jako krev země – předává pokožce veškerou sílu země a posiluje kožní tkáň.

Bahenní zábal s hematitem – Organické bahno se mísí s extraktem hematitu, zábal posiluje obrannou funkci pokožky, má vynikající regenerační a hydratační efekt. Zpevňuje pokožku a aktivuje cirkulaci krve.

Malachit – je žilkovaný zelený drahokam, který se též používá v terapiích vztahujících se na veškeré čakry. Jedná se o kámen rovnováhy, snadno absorbuje negativní energii a pomáhá ji přesměrovat jinam. Zlepšuje náladu, pomáhá regenerovat tkáně, rychle uvolňuje svalové bolesti a napětí a vyvažuje poruchy emocí.

Je považován za kámen inteligence, podporuje inspiraci a je symbolem kreativity. Vyniká svým působením proti volným radikálům, rozjasňovacími a zesvětlujícími vlastnostmi a celkovým zlepšením obranyschopnosti pokožky. Výtažek z hematitu, známí jako hematitová růže, má silné tonizační účinky a aktivuje mikro-oběh. Posiluje obranyschopnost kůže.

Výtažek z malachitu je součástí například velmi příjemného olejového masážního gelu. Tento olej se používá pro speciálně cílené masáže, má silné hydratační a výživné vlastnosti, které zvyšují obranyschopnost pokožky a navrací jí jas. Obsahuje částice malachitu, který má významné vlastností proti volným radikálům. Změkčuje pokožku.

 

Rituály a drahé kameny, rituály uvolnění, pohody a maximální relaxace

 

Na samém začátku rituálu je nejdůležitější odstranit nahromaděnou negativní energii a napětí klienta během uvítacího rituálu, který začíná relaxační koupelí nohou s použitím některého z olejů AROMA SENCES.

Zatímco klient sedí a užívá si koupele, přikročíme k rituálu HARMONY MASSAGE, což je velmi příjemná masáž zad proti kontrakturám, která klienta zcela uvolní. Trvá asi 10 minut, aby se klient mohl ode všeho oprostit a přijmout vlastní rituál ve stavu naprostého uvolnění.

Cesta k odstranění únavy dále pokračuje přes tělovou exfoliaci například pomocí termálního peelingu s pomerančem.  Navlhčenou rukou se provádí lehké krouživé třecí pohyby, aby částečky soli vykonaly svoji práci. Peeling se může také nechat několik minut působit, neboť soli ve spojení s vodou uvolní své složky a blahodárně působí na pokožku. Poté se přistoupí ke konkrétní proceduře s drahými kameny.

K vyhledávaným patří například rituál LUXURY SAPPHIRE s hedvábným a průzračným povzbuzujícím tělovým zábalem se safírem, který pokožce dodá vitalitu a dynamičnost. Tento zábal je vydatný a sametový se safírovými záblesky. Velmi jemně se nanáší na celé tělo a nechává působit.

Po uvolnění těla od napětí se provádí masáž pomocí olejového masážního gelu proti únavě s malachitem.

Při spa ošetření se používají produkty s hedvábnou texturou, s výtažky ze vzácných a drahých kamenů, které nabízí dokonalé a jedinečné pocity. Používají se také vzácné oleje a aromaterapie. Procedury s drahými kameny by se měly nabízet v odpovídajícím harmonickém prostředí, aby nabízely klientům dokonalý a jedinečný zážitek pro všechny smysly.

 

zdroj: kosmetika Skeyndor – spa ošetření,  www.Skeyndor.cz
www.facebook.com, staň se přítelem

 

Další články:

Profesionální kosmetika Skeyndor,
Profesionální ošetření – spa rituály Skeymdor,
Tělové bandáže
Kartáčování – pro krásnou pokožku
Redukční anticelulitidní ošetření v salonu
Ošetření celulitidy v salonu
Chemický peeling je oblíbený – krásná za pár minut – Mesosystem
 

Fotogalerie oblázky a kameny ve wellness a spa – jedinečné wellness dekorace

 

 

Kam dál?   

články:
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika

Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika
Peelingové saunové rituály
Léčivá sůl ve wellness a spa

 


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

 

hubnutí – tělo – detox

tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,