Follow me
0

Zpomalení a uvolnění ve wellness a spa – zpět k původním kořenům spa péče, co opravdu žádají klienti ve wellness a spa?

 Zpomalení nás osvobodí – nové trendy ve wellness a spa.
Porozumění, objevování a uvolnění.


Uvolněná wellness tempa a jasná poselství ve wellness a spa. Co přivádí klienty do wellness a spa? Chtějí něhu, dotek, přátelství, uvolnění, únik…Uspěchaná a přebujelá ošetření střídá střídmost a uvolnění.

Naše životní „závodní“ tempo nevydrží věčně, dojedeme do cíle? V jaké kondici? Není nepodstatné všímat si signálů a podnětů, které by nás měly nakopnout k tomu, abychom se zamysleli, jestli to jak žijeme je pro nás vlastně v pořádku. Změnit a zlepšit můžeme řadu věcí. Začít bychom měli u toho tempa. Kam se to vlastně ženeme?

Někdy si to vlastně vůbec neuvědomujeme, ale i wellness a spa služby „konzumujeme“ v rychlém tempu. Bylo to tak vždycky?

Řada odborníků z wellness a spa sektoru, kteří se tomuto oboru věnují dlouhá léta, se aktuálně zamýšlí nad tím, jaké procedury si klienti, z často velmi široké a bohaté nabídky wellness procedur, vyberou a proč. Debaty se stáčí směrem k tomu, co opravdu klienti ve wellness žádají a proč si vybírají nakonec z bohaté nabídky zejména ty „jednoduché“ procedury – tělové masáže, které nabízejí tradiční pomalé a uvolňující techniky, teplé doteky rukou maséra či terapeuta.

Stejně tak se lze zamyslet i nad prací masérů a terapeutů, kteří se často cítí být unaveni z procedur, které mají 55 různých úkonů vložených do jednoho spa ošetření, při kterém se používají 4 různé oleje, klient se přemisťuje, působí se zároveň na čakry i na blokády kolem páteře…

Důležitá je i energie a pocity terapeuta, který by se měl více soustředit na souznění s klientem, na skutečný cíl a výsledek terapie a na konkrétní potřeby klienta. Nehledě na to, že ne každý klient je natolik zdatný a uvolněný, aby zvládl absolvovat náročné, různorodé terapie v relativně krátký čas. Tělo si s takovou procedurou často ani neví rady a je otázka, zda se klient následně cítí opravdu dobře.

Terapeut, který se soustředí pouze na klienta a uvolněné doteky a nemusí řešit spousty jednotlivých detailů a různorodých postupů, se může plně soustředit na to, co dělá. Nemůže posilovat svůj vnitřní pocit, že léčí, poskytuje péči a pomoc druhému, pomáhá.  Harmonické až duchovní spojení mezi klientem a terapeutem může někdy přinést více, než dokonalé bohaté techniky a fantazie ..

V klidu a precizně. S citem a vřelým přístupem ke klientovi. Tak se původně nabízely v lázních procedury. Postupovalo se tak, aby byly maximálně prospěšné pro tělo, duši i mysl. Péče byla zaměřena na prevenci i léčbu konkrétních problémů. Rozvažovalo se, jakou proceduru a v jaké míře aplikovat. Dnes jsou wellness centrech nabídky a péče cílené tak, aby se v co nejkratším čase nabídlo co nejvíce zážitků a možností, což není tak úplně to, co ve skutečnosti v dnešní uspěchané době potřebujeme.

Návrat k původním kořenům spa a wellness péče a objevování skutečné podstaty těchto služeb, to je to, o čem se nyní ve wellness a spa aktuálně mluví. To, o čem možná vůbec nepřemýšlíme, nás může nasměrovat, osvobodit, přinést harmonii, klid, vyrovnanost a naplnění.
Často ani nevíme jaký je náš smysl života, tak kam se tak ženeme? Zpomalení nás pomůže osvobodit z vlastního zajetí.  Meditace, význam vlastního života, vlastní vyjádření sebe sama, vlastní kreativita, propojení se světem kolem nás…

 

Zpomalení a uvolnění ve wellness a spa

V souladu s tím, jak se mění trh služeb ve wellness a spa se setkáváme i s novým směrem – SELFNESS

♦  selfness

- jiný přístup k životu -kvalita osobního života, osobní osvobození a harmonie, individuální přístup k sobě sama,

Selfness ve wellness  – jiný přístup ke klientovi, znamená nabízet přesně to, co klienti skutečně žádají a potřebují ve wellness a spa, vo vychází z jejich poptávky

selfness – osobní pohoda, zaměření se na jedince, na mě, na sebe sama, na svoje potřeby, přání a pocity, otevírá cestu k osobní pohodě a harmonii. Nebojíme se přiznat, že nám na sobě záleží, když objevíme radost a harmonii v nás, objevíme ji i kolem sebe, když jsme sami v harmonii, také ji přirozeně nabízíme ostatním.

♦  slowbeauty

– posun od perfekcionismu v péči o svoji krásu a kondici. Opak extrému, kdy se zaměřujeme pouze na „fasádu“ našeho těla jako dokonalý obal bez chyby. Místo intenzívních invazívních operací a zákroků, které řeší detaily a nedostatky,  se v duchu slowbeauty zaměřujeme na osvobození se od hodnocení ostatních a osobních omezení, od toho, kdy se soustředíme pouze na svůj dokonalý vzhled. Slowbeauty znamená posun směrem k harmonii celku. Odstranění blokád na těle, duši i v mysli. Kdo opravdu jsme a co je uvnitř je mnohem zajímavější a hodnotnější. Důležité je ale zastavit se, zpomalit a najít ten správný směr.

Slowbeauty – procedury ve wellness a spa – uvolněné pomalé masáže plné doteků a jemnosti (slow touch massage) nás berou zpět k původním kořenům wellness a spa – podpora a prevence zdraví, krásy a kondice celku, těla, duše i mysli. Uvolnění se, zpomalení, objevení svobody – osvobození se, nacházení spontánnosti, hloubky a vitality. Věnujeme se tomu, co nám přináší potěšení, obohacuje nás, obklopujeme se věcmi a děláme takové věci, které nás posilují. Snažíme se o obnovu přirozeného rytmu života a porozumění, vlastnímu i tomu, co je kolem nás.

Důležité místo ve slowbeauty má například jóga, meditace, procházky, citlivé a uvolněné rituály. Terapeuté ve wellness a spa by mohli také své klienty dále inspirovat a motivovat k tomu, co podpoří jejich pohodu. Proto se momentálně setkáváme s velkým rozvojem služeb typu „koučů“, kteří se snaží nabízet jiný pohled a ukazují možnosti, jak změnit svůj život.

 

Pravidelné přirozené životní rituály

Ty jsou silným partnerem pro znovuobjevení pohody, klidu a uvolnění.  Měly vždy pevné a důležité místo v každé kultuře. Přirozený sezonní rytmus pomáhal lidem udržovat se v dobré kondici, nikdo se v zimě nesnažil o maximální výkony, byla to doba, kdy se přirozeně odpočívá a nabírá síla na další kolo – aktivní roční dobu jara a léta. Z našich životů se ale odpočinek vytratil. vynakládáme hodně energie na boj s tím co je kolem nás, místo toho, abychom objevili přirozený rytmus, který přináší pohodu a zdraví… 4 roční období má své poselství, svůj rytmus, který nezměníme.. ale můžeme objevit jeho kouzlo, zklidnění, odpočinek, nová energie, když se s ním sladíme. Souvisí s tím i naše strava, pohyb a relaxace: Meditace, užívání si příjemného nicnedělání, přemýšlení, „vypnutí“… najednou objevujeme sebe sama, svůj svět, svět ostatních a energie, které nás pozvedají a které jsme nemohly využívat, protože jsme jim nedali prostor.

 

Čím se „živíme“, jsme to, co jíme?

Potrava pro dokonalou pohodu, ta správná výživa a pokrmy pro naše tělo, duši a mysl, to jsou především věci, kterými se obklopujeme. Jaké pozitivní vjemy si dopřáváme, na co se díváme, věci kolem nás, barvy, květiny, oblíbené věci,naše koníčky, přátelé, hudba, knihy, aromaterapie…. To nás ovlivňuje a to je ta správná výživa, kterou potřebujeme pro svoji pohodu. Kolik z této důležité „výživy“ si vlastně dopřáváme? Nejsme tak trochu „podvyživení“?

I tady hraje wellness a spa důležitou roli, jako wellness komplex by měl mít provoz rozmanité možnosti nabídky pro svoje klienty, kteří zde opravdu čerpají pohodu a životní energii, dobíjí baterky. Tato nabídka je vyhledávaná zejména o destination spa provozech, které využívají i přírodu kolem sebe a začleňují ji do své nabídky, více. Spa procedury mimo zdi wellness – více →

 

Hledejte více, třeba pod heslem „slowbeauty“ a nebo „slowSPA“  a také „slow touch massage“, „spa without walls“.  Inspirace bude jistě hodně…

 

 

Kam dál?

Krása na míru – individuální přístup ke klientům – nový směr ve wellness a SPA

 Wellness trendy pro rok 2015, klíčové předpovědi pro wellness a spa

 Wellness trendy 2016 – klíčové  předpovědi pro rok 2016 – spa wellness top 10

Barvy roku Pantone barvy 2016 

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

Klientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?

Wellness koncept – každé wellness je jiné

 

Další články na webu SPAwellness.cz

wellness-inteerier-spaKlientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?
Wellness koncept – každé wellness je jiné

Thalassoterapie a thalasso procedury
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Profesionální wellness a  SPA kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Jak účinně používat aroma marketing?

 

Další články –  sauny a  saunování

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitkyJaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

Saunové ceremoniály – trendy v saunování
Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
O
blázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,