Follow me
0

Květové vody – zdraví a krása patří k sobě – letní osvěžení- hydroláty v kosmetice

Květové pleťové vody a kosmetické mlhy.
Oblíbené osvěžení pro pleť.

 

kosmetika spa wellness cz

Květinové vody – svěží koktejly krásy.

Každý odborník na krásu bude tvrdit, že první pravidlo pro krásnou a zdravou pleť zní „čistit a hydratovat“. Květinové pleťové vody, známé také pod názvem hydroláty nebo hydrosoly, jsou pro tento účel ideální. Celkově zvyšují vlhkost pleti, velmi jemně ji vyčistí, osvěží, tonizují a zanechají ji dokonale uvolněnou a připravenou k další péči.

Na rozdíl od termální vody ve spreji nabízí také příjemnou květinovou vůni a na pleť rozprašují blahodárné léčivé účinky, které vodě propůjčují vybrané květiny a byliny.

Květinové vody mohou sloužit i k obličejovým a tělovým obkladům, k potírání a zvlhčování kůže kdykoliv během dne. Díky lahvičce s rozprašovačem, která se vejde i do kabelky, je možné mít osvěžení v letních dnech, na cestách nebo při cvičení na dosah.

aroma kosmetika spa wellness cz

Někdy si stačí lehce osvěžit obličej, někdy si můžeme osvěžit i dlaně. Na kůži zůstává krásná vůně, která pozvedne i naši náladu. Květinová voda je také výborná pro ošetření vlasů a jako voda po holení a depilaci.

Květinové pleťové vody  v různě velikých lahvičkách s rozprašovačem mohou být kdykoli po ruce jako osvěžující obličejová sprcha v horkém dni, v klimatizovaném prostředí nebo na cestách.

Nejen pleť, ale i vlasy vypadají tím lépe, čím častěji je zvlhčujeme. Bez vody se můžeme rozloučit s jejich silou a objemem.

Květinové pleťové vody mohou používat i muži jako vodu po holení.

 

hydrolat-kosmetika-mimozaCo jsou květinové vody?

Květinové vody vznikají při výrobě éterických olejů parovodní destilací listů nebo okvětních lístků rostlin. Při tomto procesu na sebe vážou blahodárné látky: rostlinné vosky (hojí a regenerují pokožku) a rostlinné biostimulátory (obnovují přirozené funkce pokožky, hydratují, urychlují hojení).

Jsodestilace-hydrolat-mimoza-wu to skutečně čistá přírodní tonika s takovým množstvím účinných látek, jaké nenajdete ani u nejluxusnějších kosmetických výrobků (nikoli produkty vyrobené smícháním destilované vody a éterického oleje za použití syntetických emulgátorů, konzervantů a vonných látek).

Pravá květinová voda (hydrolát/hydrosol) vzniká pouze destilací, nikoliv smícháním vody/alkoholu a esenciálního oleje.  Poctivě destilované květinové vody krásně voní a mají významné terapeutické účinky, stejné jako esenciální oleje, jen v jemnější formě a užívat se mohou i vnitřně.

Nejlepší jsou ty hydroláty, které neobsahují  žádné konzervanty ani alkoholy a pochází z prvních 5 litrů při procesu výroby parovodní destilací. Ještě dříve, než se destilovaly esenciální oleje, se původně destilovalo právě kvůli úžasným květinovým vodám a esenciální olej, který při destilace vznikal se vůbec nepoužíval. Hydroláty – květinové vody, se používaly k léčení, k vnitřnímu využití.  Na jejich kvalitě se také odráží i to, z jakého materiálu je vyrobený destilační přístroj. Odborníci mají nejraději měděné přístroje, které hydroláty i přirozeně konzervují, vydrží déle než například hydroláty destilované ve skleněném destilačním přístroji.  Déle také většinou vydrží hydroláty destilované z listů, například skvělá myrtová voda,  pistacia lentiscus, než hydroláty z květů. V zemích Orientu, arabské země a řada dalších, kde se hydroláty běžně používají  po staletí v domácnosti, při vaření a k podpoře zdraví a krásy hydroláty ničím nekonzervují a tak mají zde mají i pestřejší výběr různých květinových vod. V Evropě nám dostupnost trošku komplikuje Evropská Unie, která trvá na přidání konzervantů do hydroátů a některé se do Evropy ani nedováží.

Květinové vody se běžně v některých zemích používají v gastronomii. Růžovou vodu nebo neroli milují nejen v arabských zemích. Přidávat se může při pečení do cukroví. Neroli (pomerančový květ) krásně ochutí svěží čerstvé jahody, ale i kávu.

 

 

Co nabízí květinové vody a jaké vybírat?

Ty nejlepší květinové vody by měly být v biokvalitě nebo by měly být vyrobené pouze ze zaručeně přírodních surovin.  (Přírodně identické znamená syntetické!)

♦ Květové vody by měly mít čistě přírodní původ,  být vyráběny z pečlivě vybraných rostlin, což zaručuje špičkovou kvalitu produktu, který si nanášíme přímo na kůži. Důležitý je také obsah, měli bychom vybírat květinové vody, které mají nejvyšší možné množství bioaktivních látek a dovedou tyto látky v maximální míře předat pokožce.

♦  Kupovat bychom měli květinovou vodu, která nevyvolávají alergické reakce neměla by obsahovat zásadně žádné syntetické konzervanty a emulgátory, syntetické parfemace, ani barviva.

Nejen v létě jsou neopakovatelným osvěžením pro pleť vonné květinové pleťové vody. Květinové vody a mlhy jsou milými společníky během celého dne. Doma, v práci, na cestách.

 

hydrolat-aromate-terapie-weKvětinovou vodu můžeme také používat po sprchování, po koupeli nebo po saunování jako příjemnou tečku k celé relaxaci. Pokožka zůstává příjemně hydratovaná a provoněná. Výsledkem pravidelného používání květinové vody je krásná, svěží a hydratovaná kůže. Podle nálady si můžeme zvolit vůni, která nám momentálně nejvíce voní a nebo nás nejvíce přitahuje a tou se osvěžit.

Květinovou vodu můžeme také pravidelně nanášet například po dočištění pleti, před nanesením séra nebo masky. Kdykoliv ráno po probuzení nebo večer před spaním. Kdykoliv můžeme pro osvěžení a příjemné aroma květinovou vodu pustit i do interiéru kolem sebe.

Květové vody a mlhy jsou také vhodné v zimně. V interiérech, kde je velmi suchý vzduch a pleť může být vysušená, dehydrovaná a podrážděná, nabízí květinové vody pleti jednoduché a efektivní voňavé osvěžení.

 

 

Květinové vody se také používají při hand spa či nail spa procedurách i jiných terapiích v provozu a jsou rozhodně velmi příjemný zpestřením pro klienty i samotné terapeuty. Květinovou vodu či mlhu můžeme během ošetření rukou nebo i nohou nastříkat na ošetřenou pokožku a zpříjemnit tak proceduru. Současně také pokožku ošetřujeme. K různým účelům můžeme volit různé bylinné květové vody, případně můžeme klienta nechat, ať si vůni zvolí sám.

Květinové vody a mlhy jsou také vhodným zbožím, které klientkám v kosmetickém salonu, wellness či spa můžeme nabízet formou doplňkového prodeje kosmetiky pro domácí použití. Květinové vody jsou většinou cenově dostupné a klientka, která si květinovou vodu v salonu oblíbila by si ji možná ráda koupila, nebo někomu jako vhodný dárek. Většinou mají květinové vody také krásné obaly a jsou určitě milým drobným dárkem pro kohokoliv.

profi kosmetika spawelness cz

Jaká má být ta nejlepší květinová pleťová voda?

1. Lehká a svěží
Květinové pleťové vody jsou lehčí než různé emulze, gely a tonika, na léto jsou tedy opravdu „jako ulité“. Na obličeji zanechávají nekonečně dlouhý pocit svěžesti, který můžete obnovit kdykoli během dne. Jsou navíc vysoce funkční, čistí a hydratují zároveň. To jistě oceníte nejen v období dovolených. Kdo by s sebou na cesty chtěl brát kufr plný kosmetických lahviček! Jsou přece potřebnější jiné „důležité věci“ a kufr je jen jeden…

2. V praktickém balení s rozprašovačem
Ideální partnerka na cesty, můžete ji použít kdykoli během dne. Noste ji s sebou v kabelce pro osvěžení pleti v parných letních dnech. Pokud budete cítit, že ji vaše pleť potřebuje, tak ji prostě použijte. V pokožce se znovu obnoví hladina hydratace, ucítíte okamžitý pocit svěžesti a díky obsahu esenciálních olejů povzbudíte i horkem znavenou mysl.

3. Bez chemie a konzervantů
Velké stop chemickým přípravkům. Vaše pleť potřebuje dýchat a dostat to nejlepší z přírody.
„Skutečně kvalitní květinové pleťové vody neobsahují žádné syntetické látky, barviva ani konzervanty. Naopak v nich najdete ty nejkvalitnější rostlinné výtažky, které pokožku regenerují, a rostlinné biostimulátory, které pleť hydratují a obnovují její přirozené funkce,“ vysvětluje Jiří Harašta, majitel české značky Saloos.

wellness kosmetika spa

Oblíbené květinové vůně
v péči blahodárných květin a rostlin

vybíráme posle toho, co si žádá naše pleť, podle typu pleti nebo jejích potřeb, nebo prostě podle toho, která vůně nám momentálně voní nejlépe a kdykoliv je můžeme prostřídat.

Květinová voda z růže

Nejoblíbenější květinovou vůní je růže. Získává se z čerstvých okvětních lístků růže. Je vhodná pro všechny typy pleti, zejména pro citlivou a zralou. Čistí, tonizuje a projasňuje pleť. Ochlazuje při zánětech a zarudnutí, je mírně adstringentní. K osvěžení na cestách, k obkladům nebo potírání. Usnadňuje rozčesávání vlasů, regeneruje vlasovou pokožku. Zklidňuje pokožku po holení a depilaci. Povzbuzuje psychiku, účinná při depresích a smutku.

 

 

Květinová vůně  neroli

Z čerstvých pomerančových květů (název podle princezny Anne Marie z Neroli, která používala silici ke koupelím a parfemaci). Květinová voda Neroli je vhodná pro všechny typy plet. Suché a citlivé pokožce dodává energii a vitalitu.  Čistí, osvěžuje a podporuje regeneraci. Je velmi příjemná k osvěžení na cestách, k obkladům nebo k potírání. Usnadňuje rozčesávání vlasů, regeneruje vlasovou pokožku. Zklidňuje pokožku po holení a depilaci. Pozitivně působí na psychiku, napomáhá koncentraci.

 

 

Květinová voda  z levandule

Vzniká z čerstvých levandulových květů. Je vhodná pro všechny typy pleti. Čistí, zklidňuje a mírně dezinfikuje. působí velmi svěže a lehce dezinfekčně. Zklidňuje pokožku po holení a depilaci. Má mírně sedativní účinky, pomáhá při nespavosti a nervozitě.

 

 

 

Květinová voda z rozmarýny

Vzniká z čerstvých listů rozmarýny. Je vhodná především pro mastnou a smíšenou pleť, zklidňuje akné, pomáhá hojení zánětů, působí antibakteriálně. Ideální tonikum také pro seniory, přidává se do ranních koupelí při očistných kúrách. Rozmarýna prokrvuje pleť, přidává se do obkladům nebo k potírání pokožky. Usnadňuje rozčesávání vlasů, posiluje vlasové kořínky, které lépe rostou, zamezuje přílišnému maštění. Zklidňuje pokožku po holení a depilaci. Je příjemná a svěží.

 

 

Květinová voda z meduňky

Získává se z čerstvých citrusově vonících listů meduňky. Je vhodná pro všechny typy pleti, zvláště pro citlivou. Čistí, tonizuje a posiluje pleť. Je příjemná k osvěžení nálady kdykoliv během dne a před spaním. Usnadňuje rozčesávání vlasů a regeneruje vlasovou pokožku. Zklidňuje pokožku po holení a depilaci. Rozradostňuje srdce, podporuje dobrou náladu.

 

 

 

 

Květinová voda z myrty

kvetinova-voda-myrta-hydrol Je silně protizánětlivá, čistí pokožku, ucpané póry a tzv. černé tečky. Je vhodná pro eliminaci rozšířených pórů,  má výrazně detoxikační účinky. Vhodná při léčbě akné i těžkého typu. Silné revitalizační účinky s okamžitým efektem na pleti. Vytváří ochranný filtr – podporuje přirozenou vlhkost pokožky. Reguluje tvorbu mazu. Změkčuje a vyhlazuje pokožku.

 

 

Zdroj: kosmetika Saloos, archiv webu,

 

Kam dál?

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJarní linie ve wellness a spa – profi salonní ošetření
Jíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy

 

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

Kam dál?

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové masáže – měsce a razítka
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy
Bylinky do sauny a peeling do sauny – peelingové saunové rituály

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,  , wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,