Follow me
0

Spa-wellness-hotely NOVINKY

Wellness centra, spa centra, hotely s wellness provozem.

AKTUALITY  a  NOVINKY.

interier-wellness-cestlicefotosauna-a-ceremonialwellness relaxace

 ————————————–

 

 

wellness-interier-mandarin-

  Mandarin Oriental Prague mění majitele

Čínská společnost CEFC kupuje pětihvězdičkový hotel Mandarin Oriental v Praze na Malé Straně, vybudovaný z bývalého dominikánského kláštera.

Firmě už v metropoli patří další pětihvězdičkový hotel Le Palais Art Hotel, transakci tak posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)

Hotel, který se nachází na místě bývalého kláštera ze 14. století na Malé Straně a patří do pětky nejlepších pražských hotelů, dosud zprostředkovaně vlastnil singapurský holding Hotel Properties Limited.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/cinska-cefc-kupuje-prazsky-luxusni-hotel-mandarin-oriental-pqk-/ekonomika.aspx?c=A160801_083554_ekonomika_nio

 

 

 

 

 

♦ Four Seasons Hotel Prague otevře na konci června 2016 nové spa

hotel-spa-four-season-prahaFour Seasons Hotel Prague s potěšením oznamuje, že připravuje nový koncept spa kombinující místní tradice s nejnovějšími trendy v luxusním hýčkání.

Spa hotelu Four Seasens Prague, které se bude nacházet v historické neoklasicistní budově s výhledem na Pražský hrad, je navrženo v souladu s interiérem hotelu a nabídne autentické lokální spa plné relaxačních zážitků. Podstatou unikátní péče o obličej i tělo bude tajemství krásy pocházející ze staré Evropy. Ošetření na bázi vody a minerálních prvků bude v novém spa rozšířeno o termální koupele a bazén s masážními tryskami. Více→

 

 

 

 

 

   ♦ Medical Wellness Clinic v lázních Bohdaneč zahajuje provoz

2-lazne-wellness-spa-terapiV Léčebných lázních Bohdaneč 10. března 2016 otevřeli ojedinělý koncept Medical Wellness Clinic, který propojuje klasickou západní medicínu s východními léčebnými postupy. Tato specializovaná klinika je první svého druhu v českém lázeňském prostředí. Více→

 

 

 

 

 

 

 

♦ Hotel King David je jedinečnou oázou v centru Prahy, nejen pro židovské klienty.

spa wellness interier hotel king david (4)Nový košer hotel King David v centru Prahy je připravený nabízet vysoký standard služeb klientům z celého světa, speciálně zaměřený je na židovské klienty, kteří zde mají veškeré pohodlí a zámezí pro to, aby se cítili uvolněně a pohodlně přesně podle svých tradic a zvyků.

Hotel KING DAVID je nový 5* kosher lemehadrin hotel v centru Prahy poskytující komfortní ubytování v elegantních pokojích. V hotelu je k dispozici restaurace s nabídkou pokrmů košer kuchyně a pro malé občerstvení je možné navštívit hotelové Café.

Pro ty, kteří uctívají židovské tradice je k dispozici hotelová Synagoga a další speciální vybavení pro pohodlí ortodoxní židovské klientely. V hotelu je nově otevřeno SPA s možností využití mikví. více→

 

 

♦ Vývoj klientely v Lázních Luhačovice, a. s., v roce 2015 opět příznivý
wellness-spa-lazne-luhacoviLázně Luhačovice zaznamenaly vloni nárůst pobytových dnů o 5 %

Po útlumu zájmu o lázně v předchozích letech zaznamenaly Lázně Luhačovice, a. s., již v roce 2014 mírné oživení. Loni se poptávka po lázeňských pobytech ještě zvýšila. V roce 2015 tak Lázně Luhačovice navštívilo téměř 33 tisíc hostů, což odpovídá roku 2014, ale počet pobytových dnů se zvýšil o 5 %. Informoval o tom výkonný ředitel lázní Ing. Jiří Dědek, MBA.
„Uplynulý rok tak hodnotíme jako dobrý z pohledu nejen našich lázní, ale i celého oboru.
Příznivých výsledků bylo dosaženo i přesto, více →

 

 

 

♦ Luxusní řetězec Mandarin Oriental oslavuje příchod nového čínského roku s novou terapií

masaze mandarin orientalPřijďte oslavit příchod Nového čínského roku. S příchodem Nového čínského roku ohnivé opice, který začíná 7.2.2016, uvádí Mandarin Oriental novou speciální nabídku ve svých SPA.

Nový rok ohnivé opice je příslibem a šancí pro mnoho úspěchů, ke kterým ale potřebujeme dostatek síly a hbitosti. Po celý tento rok budou v nabídce ošetření připravená tak, aby klienty inspirovala k získání a obnovení dostatečné energie a dodala jim to správné odhodlání.

Ošetření zahrnují řadu tradičních postupů péče pro stimulaci smyslů, uvolnění mysli a omlazení a revitalizaci těla. více →

 

 

 

 

♦ Lázně Luhačovice opět úspěšné na Velké ceně cestovního ruchu

terapie-spa-wellness-proced V soutěži Velká cena cestovního ruchu 2015/2016 opět uspěly Lázně Luhačovice, a. s., v kategorii nejlepší lázeňský a wellness balíček, tentokrát se svým produktem „Ve víru tance“. Získaly druhé místo a cenu za toto umístění převzal na slavnostním vyhlášení ve čtvrtek 14. 1. 2016 v Brně výkonný ředitel akciové společnosti Ing. Jiří Dědek, MBA. Soutěž je vyhlašována vydavatelstvím C.O.T. media a Veletrhy Brno v rámci veletrhů GO a Regiontour.

„Pobyt Ve víru tance se řadí k výjimečným produktům na českém trhu vzhledem k obsahu poskytovaných služeb. Byl sestaven tak, aby oslovil všechny, kteří se během wellness pobytu chtějí zdokonalit ve společenském nebo latinském tanci. Více→

 

 

 

♦Hochschober: místo, kde se léčí pohybem
Hochschober objevil fascinaci fasciemi

1-hochschober-hotel-wellnesFascinace fasciemi v hotelu Hochschober
Hosté alpských wellness hotelů jsou stále náročnější a vyhledávají profesionální léčebné procedury a špičkové masáže, za které jsou ochotni zaplatit, prokaže-li se jejich léčivý účinek.
Hotel Hochschober je pověstný inovátor v oblasti wellness a fitness. Martin Klein, který společně s Karin Leeb hotel vedou, je navíc zkušený fyzioterapeut. Letošní rok bude ve znamení fascií.

Jejich existence byla doposud notně podceňována, hrají přitom zásadní roli při pohybu, vzpřímeném držení těla a jejich špatný stav může blokovat růst svalů. O čem že je řeč? O fasciích, tenkých blánách, které dokonale oddělují skupiny svalů či orgánů a zároveň je drží pohromadě. Rakouští odborníci pochopili jejich význam pro zdraví člověka a vyvinuli speciální cvičení, které je posiluje.

„Pokud jsou svaly dlouhodobě přetěžovány – například vadným držením těla, fyzickou námahou i pohybovou nečinností, dochází k jejich zkracování. Hromadí se v nich odpadní látky, zhoršuje se prokrvení a zvyšuje se jejich napětí. Podobné zkracování jako svaly postihuje i fascie. Při stresu reaguje pojivová tkáň jako svetr vypraný v příliš horké vodě: ztrácí elasticitu, křečovitě se sevře a vše, co obepíná, nemůže být nadále správně vyživováno,“ říká Martin Klein, který se v hotelu Hochschober řídí provoz lázní a zaměřuje se na léčebné procedury.

Aktuální výzkum dokazuje, že fascie jsou důležitým předpokladem lidského zdraví a sportovní výkonnosti. Fascie se účastňují totiž každého pohybu – při běhu, lyžování, tanci, ale i při stretchinku. Zdravé fasciální struktury vytvářejí ochranná pouzdra, udržují zádové svalstvo pod konstantním napětím a jsou to právě převážně fascie, které jsou zodpovědné za naše vzpřímené držení těla!

Fascie se dají vytrénovat hochschober-hotel-wellness-
Od letošního roku má hotel Hochschober ve svém týmu specialistku Elisu Wenger, která připravila speciální program, kdy na základě testu nejdříve zjistíte, který typ vazivové tkáně máte. Pak se naučíte vnímat své tělo a začnete ho posilovat řadou vysoce účinných cviků s pečlivým vysvětlením jejich provedení. Dámy bude určitě zajímat, že tyto cviky mají také velký vliv na snižování celulitidy. V praxi se jedná o „rolování“ vlastní vahou těla po pomůckách (speciálních válcích) a nebo jejich „rolováním“ po povrchu těla. Správně poučeni můžete cvičit v ordinaci, ale i sami doma, venku, prostě kdekoliv.

 

 

♦ Letošní wellness interiéry v barvách Pantone barvy 2016

Wellness interiéry a wellness dekorace v barvách – něžné růžové a uklidňující modré.

barva-roku-2016-pantoneDuet modrého nebe a růženínu

Pantone, společnost s celosvětovou autoritou v udávání trendů co se barev týče, odhalila barvu roku 2016. Letos poprvé byla porušena tradice a není to pouze jedna barva, ale jsou to barvy dvě.

Pro tento rok  je to pastelový odstín starorůžové, která má název Rose Quartz (13-1520) a pastelová modrá s názvem Serenity (15-3919).

Pantone jde ale dokonce ještě dál. Protože barvou roku pro rok 2016 je vlastně kombinace těchto dvou barev. více →

 

 

♦ Prokázáno: Pobyt v termálních lázních odbourává stres.

spa-wellness-lazne-rakouskoMezinárodně uznávaná studie, která byla provedena v rakouských lázních Stegersbach, dokázala, že pobyt v termálních lázních opravdu odbourává stres. „Již 25minutový pobyt v termální vodě totiž významně snižuje v těle hladinu stresového hormonu kortizolu. Koupání v termální vodě je tedy z lekářsko-psychologického hlediska lze tedy všem stresovaným vřele doporučit,“ říká Johann Haberl z hotelu Larimar ve Stegersbachu, který se specializuje na terapie termální vodou.

O tom, že termální voda léčí, se můžete v hotelu Larimar přesvědčit hned ve třech termálních bazénech. Dále tu najdete unikátní bazén s mořskou vodou, jeden bazén s normální vodou a studený bazén, sloužící především k ochlazení po návštěvě sauny. Osm odpočíváren se slunečnou terasou zaručují dokonalý odpočinek. V areálu pěti saun je novinkou panoramatická sauna s výhledem na malebnou krajinu kolem Stegersbachu a termální masážní bazén.V křišťálové energetické síni přispívá k regeneraci 30.000 krystalů z himalájského masívu.

Indičtí odborníci na ajurvédu hostují v Larimaru,
Koncem listopadu opět dorazí do Larimaru ( Rakousko-Stegersbach)  mistři ajurvédy z Indie. Můžete si tady vyzkoušet metody nejstaršího léčebného systému na světě, který pomáhá navodit proces samoléčby – a to jak ve vašem těle, tak i na vašem duchu. „Ajurvéda má obrovské účinky. Dokáže zastavit předčasné stárnutí, rychle zlepší špatné zažívání, nemoci kloubů, zbaví migrén, velkých úspěchů dosahuje u lidí trpícími poruchami spánku a mnohé další. Je postavena na individuálním přístupu, protože každý má svůj unikátní energetický vzorec, který je kombinaci fyzických, mentálních a emočních vlastností. Ty jsou při narození v harmonii, ale z té nás postupně spousta faktorů vychyluje – od počasí, stravy, vztahových záležitostí až nejrůznějších traumat. Cílem ajurvédy je udržovat energeticky vyvážený stav, aby v případě stresu zafungoval náš obranný systém a mohli jsme se mnoha chorobám vyhnout,“ říká Johann Haberl, majitel hotelu, který sám mistry ajurvédy v Indii vybíral.

 

♦ Nové saunové ceremoniály v saunovém světě Aquapalace Praha – saunová sezona opět začíná

Jako každoročně i letos se pozornost obrací na vás největší Saunový svět, na Aquapalace Praha, co je konkrétně zde připraveno pro tento speciální akční „Týden saunování“?

Rimske_lazne-interier-saunyZveme všechny, kteří si u nás chtějí saunování vyzkoušet. Návštěvníci mají možnost objevit vše, co zde nabízíme a účastnit se zajímavého programu. V Aquapalace Praha je k dispozici 14 druhů saun tematicky rozdělených na klasické římské lázně, finské sauny a venkovní sauny. V klasickém finském saunování, si návštěvníci můžou vybrat teplotu, na jakou se cítí, a to od 60 do 100 stupňů Celsia.

Pro ochlazení jsou zde studené sprchy, studené studny s ledovou drtí či ochlazovací bazének. K relaxaci slouží aromatické sprchy. Římské lázně jsou ideální volbou pro ty, kdo preferují nižší teploty. Vybrat si lze z pěti parních kabin s teplotami od 25 do 65 stupňů Celsia.

K ochlazení je také k dispozici oblíbený velký bazén s prosklenou střechou. Výhodou je i krásný venkovní saunový prostor. Venkovním saunám dominuje severský srub, je zde relaxační terasa s lehátky, ochlazovací vířivky a bazének. Spojení čerstvého vzduchu a saunování je jedinečným zážitkem. Zejména v době večerního saunování pod hvězdnou oblohou.  více →

 

 ♦ Týden saunování 2015 – saunování je zdravé a také zábavné – 31. 10. – 8. 11. 2015- saunové ceremoniály a zážitkové saunování

Sauny, saunování, pestré programy. Celostátní akce na podporu saunování. Saunování je zdravé a také zábavné!

sauny-a-saunování-ceremoniálBěhem posledních 10 let prošlo sanování v Čechách velkou proměnou. Sauny v Čechách nabízí zábavné a  pestré programy, které stojí za to objevit a nahlédnou do dílen jednotlivých center. Proto je tu podzimní týden saunování, který „otevírá“ saunovou sezonu pro rok 2015/2016. Na řadě míst v Čechách najdeme krásné, nové či renovované sauny a také krásné saunové světy a centra, která se na saunování specializují.

Ty, které se zapojí do akce Týden saunování chtějí svým klientům ukázat, že se posunuli se svojí nabídkou o kousek dál, nabízí skvělé zázemí, programy, kvalifikovaný personál a hlavně udělají vše pro to, aby se u nich klienti cítili skvěle a pobyt v sauně si užili. V rámci Týdne saunování velké saunové světy představují svůj originální program pro aktuální sezónu. Více →

 

 

 

♦Lázně v Praze – v náruči dokonalé péče
– hotelové spa Kings Court – denní lázně/DAY SPA

Klidný ráj uprostřed rušného velkoměsta. spa hotel wellness interier kings court (5)Zamilujte se do lázní ve městě. Ráj odpočinku a soukromí – v Day SPA

Denní lázně ve městě nabízí kdykoliv dostupný luxus pohody a odpočinku, který poskytne blaho každé buňce v těle. Myšlenky se vytratí do neznáma a nastává čas absolutní regenerace,  přichází ráj a postupně prostoupí celým tělem.  Více→

 

 

 

 

♦ Nový multifunkční resort na Slovensku
– zaujme sportovní profesionály i celé rodiny

luxusni-wellness-spa-samoriELEMENTS RESORT  Šamorín je nový multifunkční  areál na Slovensku, který na ploše více jak 100 hektarů nabízí výborné podmínky pro profesionály i amatéry v oblasti sportu relaxace i kongresové turistiky.

Součástí komplexu zaměřeného  na volnočasové aktivity, sport a relaxaci  je HIPPO aréna, aqua aréna, sportovní zázemí, wellness a hotel.  Společně nabízí špičkové zázemí pro sportovní i rekreační pobyty s nejvyšším standardem poskytovaných služeb.

Dominantou relaxační části je luxusní SPA,  které poskytuje zázemí náročné klientele. Pro rodiny s dětmi je určené zázemí aquaparku s různými atrakcemi a tobogány.

luxusni-spa-wellness-elements resort

 

 

♦ Proč Češi nejezdí do Karlových Varů – jsou plné Rusů, drahé a daleko?

Návštěvnost Čechů a Slováků v Karlových Varech brzdí 3 stereotypy.spa-wellness-lazneV souvislosti s Karlovými Vary se v posledních letech vžili 3 klišé: že jsou plné Rusů, drahé a daleko. Tyto stereotypy však nejsou pravdivé, nebo jsou pravdivé pouze zčásti a relativně.

Například v zařízeních Bohemia-lázní tvoří Rusové v současnosti cca jednu třetinu. Ředitel Bohemia-lázní, a. s., Karlovy Vary, Jiří Sluka k tomu poznamenal: „Ruská klientela v současnosti netvoří ani zdaleka početnou většinu.

Rusové v lázních, a další klienti, více →

 

 

 

 

♦ Akvapark v Mladé Boleslavi

bazenMladá Boleslav akvapark wellness kopieMladá Boleslav má konečně pěkný a moderní areál pro vodní zábavu. Dne 12. dubna 2015 zde byl zahájen provoz nového bazénu, který má několik zón a na své si tak přijdou plavci, rodiny s dětmi i milovníci saunování. Aquapark je zasazen v těsné blízkosti parku Štěpánka, který je pěkně upraven a nabízí možnost strávení příjemných chvilek v přírodní tělocvičně i klidné zastavení, třeba na piknikové louce. Tím se nabízí i možnost polodenního výletu kdy se spojí aktivní procházka s vodní návštěvou.

Plavecký bazén má možnost plavání pro rychlé i rekreační plavce a je v nejlevnější kategorii vstupného – tedy, pokud půjdete jen plavat – volíte zónu 1.Zakoupením vstupného do zóny 2 si zajistíte vstup nejen do plaveckého, ale i rekreačního bazénu, kde jsou pro návštěvníky připraveny perličky, masážní lavice, chrliče, bublér, whirlpool, divoká řeka, tobogán, skluzavka, dětský bazén, brouzdaliště, dětské skluzavky, vodní jeskyně, masážní vodopád, pára v kabině o velikosti 9m2 s teplotou 45-50°C, relaxační zóny, venkovní terasy a další.

Zóna 3 skýtá nekonečná potěšení ze světa wellness se samostatnými šatnami, sprchami a WC. Využít můžete saunu, ochlazovací bazén, páru, whirlpool, masážní nožní bazén – tzv. Kneippův chodník, masážní sprchy, vnitřní a venkovní odpočívárny s vyhřívanými lehátky.

A konečně vstupenka do zóny 4 vás opravňuje k volnému pohybu mezi všemi zónami.
V bazénu se také nachází restaurace s venkovní terasou, která je přístupná jak návštěvníkům z „mokré“ části bazénu, tak i přímo zvenku pro návštěvníky, kteří se nepřišli koupat. Samozřejmostí je bezbariérový přístup. Terasa nad vstupní halou je s vyhlídkou do zeleně přilehlého parku a poskytuje velmi pěkné posezení.

bazen Mlada Boleslav wellness spaakvapark mladá boleslav bazen wellness

 

 

 

 ♦ Nové zahradní patio – exkluzívní exteriéry Zámku Mcely
– po celý rok pohoda a relaxace

NOVÉ ZAHRADNÍ PATIO NOVĚ 365 DNŮ V ROCE.Patio, terasa přiléhající k zámku, ještě více splynulo s anglickým parkem a významně posílilo své plnohodnotné využití přes celý rok. Nově jsme ho nazvali zahradním patiem pro jeho bezprostřední kontakt s přírodou. Gastronomické a další prožitky budou o to bohatší.

wellness interiery spa zamek

Hosté Chateau Mcely si vychutnávají nový prožitek ze zahradního patia, které je součástí restaurace Piano Nobile. Čiré elegantní zasklení mu dodalo pocit splynutí s přírodou, umocnilo krásný výhled a gurmánský zážitek, ať už se jedná o snídani, oběd, večeři či čajový dýchánek. Nově ho hosté budou moci využívat 365 dnů v roce. V horkých dnech se dá sklo otevřít a v chladných poslouží k udržení tepla, přes zimu ho podpoříme vytápěním.

Atmosféru umocnily citrusovníky, palmy, omamná vůně jasmínů, zpívající ptáci, dominantní ručně vyráběný korálkový páv, designový lustr ve tvaru ptačího hnízda zavěšený pod baldachýnovým stropem a důmyslně uspořádaná zákoutí s pohodlnými křesílky a sofa.

Zahradní patio je dalším prostorem pro rodinou oslavu či jednání a může být exkluzivně uzavřeno. Je ideálním konferenčním prostorem s bezprostředním kontaktem s přírodou, což pozvedne jednání na vyšší úroveň vědomí. Rovněž svatebčané tento prostor ocení ať už při svatebním obřadu či hostině.

Místo zahradního patia má mnohaletou tradici. Roku 1903 bylo západní křídlo zámku kvůli špatným základům zbouráno a byl zde postaven dřevěný sál pro divadlo a kino. O mnoho let později designér Oto Bláha navrhl lehkou konstrukci zahradního patia, která symetricky zámek vyvážila a přirozeně navázala novodobými zážitky.

 

 

 

 

♦  V Rajeckých Teplicích přibyl bazén pro rodiny a saunové rituály

wellness lazne rajecke tepliceLázně Aphrodite v Rajeckých Teplicích nedávno rozšířili své služby o saunové rituály a vyčlenily ,,Bazén pod bralom“ speciálně pro rodiny s dětmi. Tento bazén je vybavený hydromasážními tryskami, chrličem vody a vodopádem.

Lázně tak pokračují v trendu budování značky luxusního lázeňského zařízení určeného pro tu nejnáročnější klientelu, která vyhledává kvalitní léčebné a relaxační služby. Informoval o tom ředitel balneoterapie Slovenských léčebných lázní Rajecké Teplice, a. s., Peter Lališ. více→

 

 

 

♦ Wellness v Praze -SPA KINGS COURT – královské spa v centru Prahy

treatment hotel spa kings courtDokonalá oáza pohody v srdci Prahy. Skvělá adresa, úžasné prostředí, hřejivá péče.

Historická novorenesanční budova Hotelu KINGS COURT byla citlivě a vkusně zrekonstruována z bývalého prestižního sídla Československé obchodní a živnostenské komory na moderní deluxe Hotel KINGS COURT, jež poskytuje služby nejvyšší kvality.

Nejen ti, co rádi zajdou v krátké vzdálenosti do SPA, ale i ti, co do Prahy přijíždí na pár dnů pracovně nebo za poznáním z dálky, často vyhledávají příjemné chvíle v náruči luxusní péče.

Jedinečná atmosféra, wellness terapie šité na míru individuálním a momentálním potřebám klientů, velmi sympatický a pohodový personál, který s úsměvem a pohodou vítá příchozího hosta, jednoznačně společně tvoří ideální prostředí pro blahodárný pobyt ve SPA.  Více →

 

 

 

♦ CHATEAU MCELY V SÍNI SLÁVY NA TRIPADVISOR

Zelené pětihvězdičkové Chateau Mcely získalo na cestovatelské populárním webu Tripadvisor pět let po sobě certifikát výjimečnosti. Tím se zámek dostal až do síně slávy.
Certificate of Excellence Hall of Fame lze získat, pokud si udržíte minimálně pěti let po sobě Certificate of Excellence od Tripadvisor.com. Mezi 237 recenzemi lze nalézt slova jako „Báječná relaxace“, „Božský servis“, „Pobyt snů“ či „Jako v pohádce“.

spa wellness zámek Mcely
Founding Managing Director, Vlastimil Plch síň slávy komentuje takto:

„Ocenění si velmi vážíme. Souzní s naším hlavním posláním, že chceme přinášet mnohem více než jen pohostinnost. Naší snahou je obohacovat život hostů, zaměstnanců, investorů, dodavatelů, společnosti a tím i celého světa…. Je to i ocenění našeho již téměř desetiletého záměru zprostředkovat dokonalý zážitek, který každoročně rozvíjíme a obohacujeme. Proto jsme založili exkluzivní lázně MCELY BOUQEUT SPA s vlastní ručně míchanou čistě přírodní kosmetickou řadou MCELY BOUQUET, jehož autorkou je sama majitelka zámku Inéz Cusumano. Rovněž se vybudovala uznávaná a oceňovaná restaurace PIANO NOBILE a komplexní dětský pohádkový příběh Princezny Nely.“

Za zmínku stojí, že síň slávy doplnila tato nejvýznamnější ocenění, které zámek sbírá od svého založení: Best of Realty 2006, World´s Leading Green Hotel 2008, European Green Resort 2011, Europe’s Leading Green Resort 2011 a 2012, Luxury Spa Awards 2012, Best Luxury Destination Spa 2012 a nejlepší restaurace v České republice podle Grand Restaurant 2014.

 

 

♦  Nový moderní hotelový kom­plex s wellness a lázeňskými službami v Luhačovicích

wellness lazne luhacoviceAreál kou­paliště Říčních a slunečních lázní v Luhačovicích běžně není využíván, i když jeho funkce nebyla změněna.

Důvo­dem je existence přísných hygienic­kých norem na koupání v bazénech, které znemožňují koupání v neupra­vené říční vodě. Lázně Luhačovice však připravují přestavbu Říčních a slunečných lázní, spolu s nedalekými souvisejícími objekty.

více →

 

 

 

 

♦ Děti a dospělí se při wellnessovaní v Hotelu Chopok neomezují
Nové tatranské wellness v Jasné láká domácí i zahraniční turisty

spa-wellness-interiery Wellness Hotel Chopok **** má od tohoto roku v provozu dvě wellness centra současně. Nově postavené Wellness centrum & bazén PRASLIČKA, pro klienty od 16 let, je v budově nového Kongresového & Wellness centra. Tam je situováno i nové moderní kongresové centrum PRASLIČKA, nové profesionální fitnes centrum a Relax bar. Kromě toho je hostům k dispozici v původní části i rodinné Wellness centrum & bazény PLESNIVEC, se vstupem do saun pro děti od 10 let.

Umístěním plaveckého bazénu PRASLIČKA s rozměry 20 x 8 m a hloubkou 1,5 m, na nejvyšším patře, se návštěvníkům naskytuje neobyčejný výhled na okolní přírodu a plavání je tak nezapomenutelným zážitkem. Celá saunová část wellness centra je bezplavkovou zónou. V bazénovém komplexu PRASLIČKA návštěvníky potěší vnitřní vířivka, Kneippova koupel, ochlazovací bazén, odpočívací zóna.

spa-wellness-Virivka_parWellness_Praslicka_Sauny_

Na výběr jsou sauny finská, infrasauna, bio, bylinková, nebo aromatická parní lázeň. Zajímavostí je i hydromasážní vířivka whirlpool, která slouží k regeneraci organismu, uvolnění svalstva celého těla a prokrvení pokožky. Má kapacitu 10 osob a je vybavena soustavami trysek na masáž jednotlivých svalových skupin. Teplota vody v ní je 33 °C – 35 °C.

Wellness centrum & bazény PLESNIVEC, se vstupem do saun pro děti od 10 let, je určeno pro rodiny s dětmi. Dětský bazén, vířivka a bazén s rozměrem 15 x 7,5 m a teplotou vody 32 °C, jsou vyhledávaným místem rodin k odpočinku i dovádění dětí. spa-wellness-hotel

V centru je i 5 druhů saun, vnější ochlazovací bazén (ledová jeskyně) a venkovní vířivka. Součástí animačního programu, je v létě a v zimě 6 krát týdně i vodní gymnastika. Děti mají k dispozici i neplavecký bazén o rozměrech 3 x 2,6 má hloubkou 0,45 m.

Rodiče mají během dovádění dětí své ratolesti pod dohledem, neboť dětský neplavecký bazén se nachází v blízkosti plaveckého bazénu. Teplota vody v bazénu je 32 °C. Součástí bazénového komplexu je i hydromasážní whirlpool pro 5 osob, sloužící k regeneraci organismu, uvolnění svalstva celého těla a prokrvení pokožky. více →

 

 

 

 

 

♦  Lázně Velichovky obnovily po dvouleté pauze provoz

První klienti do lázní již dorazili.  Přípravy na plný provoz vrcholí.

spa-lazne-velichovkyLázně Velichovky obnovily po dvouleté pauze svůj provoz. Lázeňský areál provozuje společnost Lázně 1897 s.r.o. patřící do skupiny společností Karsit Group SE. „Pacienti mohou žádat své lékaře o komplexní i příspěvkovou lázeňskou péči v našich lázních, lékaři mohou léčebné procedury v lázních Velichovky opět předepisovat. Jsme velmi rádi, že se nám provoz po více jak 10 měsících příprav podařilo obnovit,“ říká jednatelka Lázně 1897 s.r.o. Alena Řípová. více →

 

 

 

 

 

♦ Ing. Radek Steinhaizl odchází z Aquapalace Praha

Ing.Radek-Steinhaizl-Jedním z největších, nejnavštěvovanějších a interiérově exkluzivně realizovaných wellness interiérů v České republice, je wellness a SPA v aquaparku Čestlice. Významně se na jejich realizaci a dnešní podobě podílel Ing. Radek Steinhaizl, který zde na postu generálního ředitele provozu strávil celé desetiletí, od samého uvedení aquaparku a wellness do provozu až do dubna roku 2015.

Po deseti letech intenzívního nasazení tělem, duší i srdcem, se Radek Steinhaizl rozhodl z funkce generálního ředitele uvolnit a dopřát si alespoň na nějaký čas více prostoru pro další objevování wellness a spa. Ještě než se vydá poznávat další krásné wellness interiéry napříč Evropou, mohli jsme ho na chvilku zastihnout , aby se s námi podělil o své zkušenosti a pohled na wellness interiéry. Mohli jsme také získat i pár typů na zaručeně zajímavé wellness a spa provozy, které stojí za to navštívit.

wellness cestlice (2)Jak důležité jsou wellness interiéry?

Radek Steinhaizl je velkým nadšencem wellness a spa oboru, často a rád cestuje a navštěvuje různé wellness, spa a saunové provozy po celém světě. Sleduje, kde se co staví, realizuje, a jak které wellness a spa funguje. Velmi dobře ví, jak jsou wellness interiéry pro provozovatele důležité a co obnáší udržet je v kondici a mít stále čím zaujmout a jak se které změny v interiéru mohou projevit na návštěvnosti a chodu celého wellness provozu. více zde →

 

 

 

♦ Lázně Luhačovice zvou k tanci

spa-lazne-LuhacovicePůvabné lázeňské městečko Luhačovice, díky bohaté nabídce kulturního vyžití, je právem považováno za kulturní a společenské centrum jihovýchodní Moravy. Ještě před otevřením nové lázeňské sezóny překvapí akciová společnost Lázně Luhačovice novým projektem LUHAČOVICE V TANCI, který bude probíhat ve dnech 26. – 29. 4. 2015. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a. s.

„Novým projektem Luhačovice v tanci bychom rádi připomenuli a zároveň se také zapojili do oslav tance. Mezinárodním dnem tance je středa 29. dubna. V Luhačovicích budeme ale tančit, nebo jen tanci přihlížet a taneční umění obdivovat už od neděle 26. dubna.

V nabídce nového projektu Luhačovice v tanci jsou zahrnuty večerní Tančírny ve vinárně Domino a v night clubu hotelu Alexandria s ukázkami latinsko-amerických a standardních tanců
v podání Dance Studia Starligt, včetně večera věnovaného charlestonu, který zatančí v patřičných „charlestonech“ dámy Luhačovického okrašlovacího spolku Calma. Milovníci baletu se mohou těšit na záznamy baletů Romeo a Julie a Zimní pohádka z Královského baletu v Londýně. Mezinárodní den tance vyvrcholí představením v Lázeňském divadle (29. 4.) Tanec v divadle a divadlo v tanci brněnského tanečního divadla Davida Strnada MAXIMVS.

 

 

 

♦ MCELY BOUQUET SPA – nové jméno pro lázně MCELY

MCELY-BOUQUET-SPA---TherapyLázně na Chateau Mcely dostaly nový názevMCELY BOUQUET SPA a nabízejí řadu novinek. Jsou zasvěcené přírodní, místně inspirované bylinné aromaterapii. Jejich posláním je přinést hluboké uvolnění od napětí, zregenerovat tělo a povznést ducha. Každá terapie je detailně propracovaným rituálem, při kterém hosty zručný terapeut v krásném prostředí tří terapeutických apartmánů (Med, Perly a Hedvábí) a za pomoci kosmetických produktů přírodní linie MCELY BOUQUET, povede do samotného nitra, ke zdroji vnitřního klidu a krásy.

MCELY BOUQUET SPA nabízejí vlastní značkové terapie inspirované místní bylinkářskou tradicí (zážitkové rituály, rituály pro dva, tělové masáže), péči o ruce a nohy, péči o obličej a denní lázně pro hosty bez ubytování.

Nový kabát dostalo i dětské lázeňské menu. Princezna Nely připravila wellness zážitky a kreativní salon krásy v propracovaných terapiích – Proměna v princeznu, Čokoládový sen Pralinky a Pan heřmánek a slečna mandarinka. Pro dítě s rodičem pak Chvilku andělského souznění a Konejšivou masáž pro miminka.

Children's-spa

Horkou novinkou je péče o specifickou skupinu náctiletých – Čistá a svěží pleť a Masáž na pohodu. Postaráno je i o budoucí maminky při Prenatální masáži.

K dispozici je saunový domeček lehce navazující na tradici ruské banji, venkovní vířivka přilehlá k saunovému domečku, koupací biotopické jezírko s pláží z bílého polabského písku, fitness v parku a parní bylinná lázeň.

 

 

 

 

♦ Nově otevřený slovenský Zámek Vígľaš se líbí široké veřejnosti

bazenVe slovenské celostátní veřejné soutěži Stavba roku se vítězem v kategorii cena veřejnosti 2014 stala rekonstrukce národní kulturní památky Hotel The grand Vígľaš, Zámek Vígľaš.

Organizátorem soutěže realizovaných staveb na Slovensku a jedním z jejích vyhlašovatelů je Sdružení pro rozvoj slovenské architektury a stavebnictví – ABF Slovakia.
Celkové náklady na rekonstrukci Vígľašského zámku a jeho přestavbu na zámecký hotel The Grand Vígľaš **** dosáhly cca 16 milionů eur a z nich přibližně 6 milionů eur bylo financováno z eurofondů. Zámek je v současnosti již třetí měsíc v provozu pro širokou veřejnost.

spa-wellnessObjekt zámku je zapsán v seznamu Národních kulturních památek. První nádvoří je přístupné širší veřejnosti, druhé nádvoří je vyhrazeno pro ubytované hosty.
Rozsáhlá rekonstrukce byla ukončena v září 2013 a začátkem září 2014 byl slavnostně otevřen jako kongresový hotel The Grand Vígľaš **** s poskytováním wellness služeb.
Samostatnou kategorií doplňkových služeb je hotelové wellness centrum, Wellness – Queen Barbara Spa. Je pojmenováno po královně Barbaře Celjské, která zde jako královna a manželka císaře Zikmunda dlouhá léta žila a spravovala okolní panství, majetky. Ubytovaným hostům je k dispozici bazén s protiproudem, vířivka, infrasauna, finská sauna, ochlazovací bazén, jakož i různé druhy masáží.

 

 

 

♦ CPI postaví další čtyřhvězdičkový CLARION s moderním komplexem

Realitní skupina CPI Property Group představila vítězný projekt na multifunkční komplex v místě stávajícího královehradeckého hotelu Černigov. Ten bude nahrazen čtyřhvězdičkovým hotelem Clarion, který doplní moderní kongresové centrum, špičkové kanceláře a v uliční úrovni i obchodní prostory. Součástí záměru je vzrostlá zeleň, parková úprava a živý obchodní vnitroblok s restauracemi a kavárnou. „Věříme, že tímto projektem obohatíme centrální část Hradce Králové o kvalitní městský prostor, který se stane přirozenou součástí pěšího koridoru mezi nádražím a centrem města,“ uvedl Igor Klajmon, ředitel developmentu CPI Property Group. Architektonický návrh vychází z pera studia Schindler Seko Architects, celkové investiční náklady dosáhnou téměř 1 miliardy korun.Termín zahájení výstavby je plánován na polovinu roku 2016. Nový komplex vytvoří zázemí pro 1 400 pracovních míst, v kancelářské části může nalézt své pracovní uplatnění přes 1300 osob, dalších 60 pak zaměstná hotel.
O PROJEKTU
hotelMultifunkční komplex na místě stávajícího hotelu Černigov obohatí centrum Hradce Králové o nabídku špičkových kanceláří, komfortního čtyřhvězdičkového hotelu Clarion s moderním kongresovým zázemím. Jako první z dominant při vstupu do města z autobusového i vlakového nádraží nabídne atraktivní veřejný prostor, který zpříjemní pohyb městem po ose pěších zón. Hotel se 150 pokoji využívá plochu 16 300 m2, přičemž spodní dvě podlaží jsou navržena jako hlavní provozní prostory kongresu a jeho doprovodných provozů. Vyšší podlaží poslouží čistě jako ubytovací s různými standardy pokojů. V nejvyšším podlaží pak bude umístěn prostor fitness a wellness centra se skybarem. Přízemní prostory o rozloze 1 700 m2 jsou uvažovány pro drobné obchody a služby přístupné přímo z náměstí, z ulice S.K. Neumana a nového vnitrobloku. Ve druhém až pátém nadzemním podlaží vyrostou špičkové kanceláře o celkové ploše 14 500 m2, kde budoucí nájemci získají především vysoký komfort, moderní design, nadstandardní kvalitu služeb i atraktivní polohu přímo v centru Hradce Králové. Součástí projektu je i parking s kapacitou 250 míst.

Zdroj: tisková zpráva, / 10. prosince 2014

 

 

Lancôme Beauty Institute

nacházející se v samotném srdci Prahy na Jungmannově náměstí, byl v září 2014 oficiálně znovuotevřen po rozsáhlé rekonstrukci, která zde proběhla v létě. Na oslavu znovuotevření uspořádala značka Lancôme exkluzivní otevírací party za přítomnosti řady VIP hostů.

Značka Lancôme nabízí ženám to nejlepší ze světa krásy kombinací kreativity, inovace a francouzské Joie de vivre, radosti ze života. Tradice se snoubí s modernitou aby udělala život žen po celém světě o trochu krásnější.

Rovněž Lancôme Beauty Institute v Praze uchovává tradici značky. Produkty Lancôme se zde prodávají již od roku 1991, samotný Lancôme Beauty Institute zde sídlí od roku 2001. Cílem rekonstrukce tak bylo navázat na dlouhou historii Institutu na této pražské adrese a vytvořit atmosféru luxusu, která pomůže zákazníkům prožít unikátní zážitek v chrámu Lancôme. Více→

 

 

 

♦ Fitstudiokotva – oáza pro zdraví v srdci Prahy

V návaznosti na úspěch fitness centra v legendárním obchodním domě Kotva vzniklo nové Fitstudiokotva, které nabízí doslova očistu těla i duše v samotném srdci Prahy. Načerpat síly cvičením či relaxací tak lze i třeba uprostřed dne mezi pracovními schůzkami nebo po nakupování.

Když bylo v roce 2011 otevřeno fitness centrum Kotva ve stejnojmenném obchodním domě, jen málokdo asi tušil, že úspěch předčí veškerá očekávání. Ti, kdo za projektem stojí, však mohou s hrdostí říci, že „mají plno“. Proto v září 2014, po 3 letech, dochází ke slavnostnímu otevření druhé části, a to sportovně relaxační – v podobě Fitstudiokotva, které přináší nejen unikátní cvičební metody Les Mills nebo CrossTraining a spoustu dalšího sportu, ale i  wellness & spa, kde nechybí vířivka, sauna nebo solné jeskyně.

Fitstudiokotva nabízí svým klientům
širokou nabídku služeb:

• multifunkční sportovní sál se spoustou nových atraktivních cvičebních lekcí jako např. Les Mills, nejmoderněji vybavený CrossTrainingový sál
•  solné jeskyně pro děti i dospělé s možností cvičení pro děti
•  finskou saunu, parní saunu, privátní vířivku,
• dětský koutek s možností odborného dohledu, LCD televize s pohádkami, hračky i sport pro děti
•  express office s připojením na internet, skenování, barevný tisk
•  možnost pronájmu pro soukromé účely – přehlídky, prezentace, školení…

Fitstudiokotva spolupracuje s řadou odborníků přes výživu a pohybové ústrojí. Mezi ně patří například odborník přes pohybové ústrojí, fyzioterapeut a kondiční trenér Mgr. Michal Peroutka nebo osobní trenér a výživový poradce David Boček.

Pro klienty se tak nabízí možnost snižování váhy pod odborným dohledem, sestavení cvičebního programu přesně dle potřeb každého jednotlivého zákazníka a jeho stavby těla nebo kompletní změnu životního stylu řízenou týmem odborníků.  (zdroj:tisková zpráva 17.9.2014)

 

 

 

♦ Rekonstrukce vany bazénu na Lochotíně je u konce.
  Obnova byla provedena nejnovější unikátní technologií

Po téměř 30 letech se podařilo zrekonstruovat ocelovou vanu vnitřního bazénu na Lochotíně.  Projekt, financovaný z městského rozpočtu si vyžádal 1.600 tis bez DPH. Práce proběhly během července a srpna letošního roku. Využita byla naprostá technologická novinka, aplikace vrstvy polyurey nanášené na povrch stříkáním. Polyurea je nejnovější produkt  technologie  ochrany materiálu, který během několika sekund po nanesení na podklad vytváří vrstvu s vynikající přilnavostí, odolnou proti korozi a dalším chemickým, teplotním i mechanickým vlivům. Předpokládaná životnost této vrstvy by měla přesáhnout deset let.

„Pro účely plaveckých bazénů se polyureu  podařilo technologicky zvládnout zcela nedávno. Problémem byla nejen náročnost způsobu aplikace, ale i odolnost v chemicky náročném prostředí bazénové vody. Teprve před několika měsíci ji její výrobce vybavil certifikátem zaručené odolnosti v prostředí s obsahem chlóru a jeho sloučenin. V lochotínském bazénu se tedy setkáváme s technologickou novinkou v evropském kontextu,“ uvádí ředitel Plaveckého areálu města Plzně a předseda Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň Ing. Tomáš Kotora.

Bazén na Lochotíně vyprojektovala v roce 1975 Krajská projektová organizace Stavoprojekt Plzeň. Stavební práce provedla firma Pozemní stavby, závod Klatovy. Bazén ze svařované uhlíkové oceli byl uveden do provozu v roce 1984. Jednalo se sice o relativně levný výrobek, nutná však byla pravidelná a nepříliš účinná ochrana proti korozi – nanášení dalších vrstev barev na povrch tělesa bazénu.

V areálu na Lochotíně se nacházejí tři bazény: venkovní o rozměru 16,7 x 8,7 m s proměnnou hloubkou 1,1 -1,8 m s cca 220 m3 vody, vnitřní velký o rozměru 25 x 12,5 m s proměnnou hloubkou 1,1 – 1,8 m s cca 500 m3 vody a dětský bazén 12,4 x 6,8 m s proměnnou hloubkou 0,4 – 0,6 s cca 45 m3 vody.  „Celkem zde upravujeme 765 m3 vody. Dále se zde nacházejí dvě nové sauny pro muže a ženy s kapacitou osm až deset osob,“ dodává Tomáš Kotora.

Bazén Lochotín loni zaznamenal 141 584 návštěvníků, z toho na plaveckou školu připadá 63 114 osob a dalších 27 113 návštěvníků využilo nabídku pohybových aktivit v areálu bazénu.  (zdroj:tisková zpráva)

 

 

 ♦Wellness Hotel Frymburk otevírá Adventure golf

Adventure golf je novou formou zábavy pro malé i velké, amatéry i profesionály, skupiny i jednotlivce. Jedná se interiérové hřiště s 9 jamkami, takže je možné hrát  za každého počasí a v každou roční dobu.

Adventure golfové hřiště se vyznačuje překážkami a nerovnostmi klasického golfu a velikostí minigolfových hřišť. Jednotlivé jamky jsou propojeny dřevěnými chodníčky, po kterých se můžete po hřišti pohybovat.

Před začátkem hry se každý seznámí se základními pravidly a může začít hrát. Zajímavostí také je, že na realizaci tohoto hřiště se podílela čtyřnásobná mistryně světa, česká hráčka Olivia Prokopová z Rakovníka.
Součástí adventure golfu je také odpočinková zóna a bar, kde si lze objednat nealkoholické i alkoholické nápoje.

 

 

♦ Dětské spa – jak funguje dětský salon? První dětské spa v České republice.

Dětské salony jsou běžné v Americe, kam děti chodí se svojí maminkou, stříhají se a upravují vlásky, lakují nehtíky, všude jsou veselé barvy a vybavení. Existuje zde také široká nabídka rodinných spa a wellness provozů, některé se přímo zaměřují na děti a na nabídku dětské spa péče a pobyty dětí ve wellness.

Z malých klientů rostou věrní a zkušení „spa goers“, tedy, klienti, kteří pravidelně navštěvují wellness či spa provozy. V rámci Evropy najdeme také několik podobných provozů, například v Anglii. Proč by tedy nemohl fungovat podobný provoz i v České republice?

Krásný nápad, otevřít dětské spa Funny Sassy, dětské kadeřnictví a salon pro děti, se zrodil v momentě, když se jedna maminka rozhodovala jak nejlépe skloubit péči o malou dcerku, rodinný život a pracovní život. Vytvořit dokonalý dětský svět, ve kterém se děti budou cítit pohodlně, třeba i při jinak ne moc oblíbené proceduře jako je stříhání vlasů nebo úprava nehtů, nebylo vůbec snadné. celý článek

 

 

 ♦  Děti ve wellness a spa.

Od začátku června 2014 si malé princezny a princové mohou vychutnat tyto nové terapie v dětských lázních ZION SPA.

 MCELY BOUQUET A LÁZNĚ ZION SPA UVÁDĚJÍ TATRANSKOU KOLEKCI TERAPIÍ PRINCEZNY NELY

Terapie pro malé děti doplňují nezapomenutelné společné relaxační chvíle rodičů a dětí. Pro lázně ZION SPA zakladatelka MCELY BOUQUET Inéz Cusumano vytvořila kolekci terapií Princezny Nely inspirovanou pohádkovým příběhem princezny Nely ze Chateau Mcely.

Nabídku završují terapie pro citlivou skupinu náctiletých k usnadnění bouřlivých emocí dospívání. Inéz Cusumano vytvořila dětské lázně princezny Nely s cílem, aby si i děti mohly vyzkoušet masáže a salón krásy. Terapie jsou zpestřené speciálními dárky a součástí spa kolekce princezny Nely jsou rovněž čerstvě vylisované šťávy z ovoce a zeleniny a zámecká čokoláda v princeznovském porcelánu podávané v přilehlém atraktivním baru ZION SPA s výhledem na bazén a tatranské vrcholky.     Více→

 


♦ Nový design privat wellness SAMUI SPA v Praze-Letňanech

 Privátní design wellness SAMUI SPA v Praze 9 Letňanech nabízí elegantní a pohodlný prostor pro wellness, odpočinek a relaxaci.

Velkoryse pojatý, vzdušný interiér je dílem mladé talentované architektky Hany Kasalové z atelieru DOT Architects (vedle dalších profesních ocenění byla členkou vítězného týmu v mezinárodní studentské soutěži ve stavbě ekologických solárních domů Solar Decathlon 2013 v Kalifornii).

Prostor SAMUI SPA v každém detailu ctí přirozenou, jednoduchou krásu a harmonii. Výhradně přírodním materiálům dominuje dřevo a kámen, například na obklady je použit originální barmský teak.

Pro privátní relaxaci jsou k dispozici tři oddělené místnosti s vlastním zázemím: spa s finskou saunou a jacuzzi pro max. 12 osob, spa s bio saunou a jacuzzi pro max. 8 osob a spa s jacuzzi pro max. 4 osoby. Po předchozím objednání je wellness možné optimálně zkombinovat s thajskými masážemi nebo klasickou fyzioterapií., Více→

Tisková zpráva 30.4.2014

 

♦ Mcely Bouquet
–  nová, originální tatranská kolekce terapií a vůní

Po pražském hotelu Mandarin Oriental a karlovarském Grand Hotelu Pupp se čistě přírodní a ručně míchaná kosmetická linie MCELY BOUQUET bude nabízet na nové prestižní adrese v exkluzivních lázních ZION SPA v Grand Hotelu Kempinski Vysoké Tatry

Grand Hotel Kempinski na Štrbském Plese se tak kromě Chateau Mcely stal třetím exkluzivním místem, kde se hostům nabízí MCELY BOUQUET produkty a terapie. V prosinci 2012 Tatrám předcházel pražský hotel Mandarin Oriental s jedinými lázněmi na světě umístěnými v bývalé renesanční kapli a na sklonku roku 2013 Grand Hotel Pupp v Karlových Varech s grandiózní přes tři staletí slavnou historií a nově otevřenými lázněmi Pupp Royal Spa. Pro všechny hotely byly vytvořeny aromaterapie postavené na produktech MCELY BOUQUET a české bylinkářské tradici Devatera kvítí, vždy přizpůsobené jedinečnosti daného místa.

Záměrem kolekce Mountains of Lofe, v níž se propojují principy léčivé tatranské přírody, bylinkářská tradice Slovenska i Čech a nejnovější světové poznatky v oblasti aromaterapie, je poskytnout hostům lázní výjimečný, místně inspirovaný zážitek. Konkrétně si terapie a vůně kladou za cíl navodit atmosféru a emoce lásky, poskytnout úlevu od fyzické námahy po túrách a lyžování, uvolnit se od psychického vypětí, uvolnit dýchací cesty a do hloubky vyživit a hydratovat pokožku.

tisková zpráva: 8.4.2014

 

♦ Relaxační terapie s francouzským pohlazením

Designový hotel Grund Resort Golf&Ski v krkonošských Mladých Bukách nabízí již několik let pestrou škálu wellness i kosmetických procedur pro dokonalou relaxaci. Nabídku nyní rozšiřuje o nové rituály a také přichází s další novinkou – péče s luxusní francouzskou kosmetikou Sothys.

Na výběr je hned několik zkrášlujících a pečujících procedur, které ocení nejen dámy, ale i pánové. Pánové zde mohou vyzkoušet speciální kosmetické ošetření uzpůsobené přímo jejich pokožce, jíž navrací ztracenou vitalitu a energii. Blahodárně působí kosmetické ošetření Hydradvance, které působí na pokožku antioxidačně a navrací ji opět mladistvý vzhled. Únikem ze všedních dní je pak relaxační peeling tří vůní navracející fyzickou i duševní harmonii.

Opravdovou specialitou je japonský rituál Hanakasumi, který uvolňuje tělo i mysl. Tato japonská tradice pomáhá ulevit tělu od fyzické únavy, stresu a pocitu těžkých nohou. Základem procedury je koupel doprovázená masážemi a peelingem, podpořená voňavou terapii třešňových květů a lotosu, jež stimuluje smysly a podporuje navození absolutní relaxace.

Filozofie Sothys

Za vznikem samotné kosmetické značky Sothys stojí legenda o lásce Sothys a Saturnu, která nebyla naplněna kvůli žárlivosti Venuše. Podle řecké mytologie představovala „Sothys“ nejjasnější hvězdu na obloze. Kosmetika Sothys se tak orientuje na zářící a věčnou krásu.

tisková zpráva: 5.3.2014

 

 

♦ Luhačovický lázeňský areál se mění před očima

Lázně Luhačovice investují do úprav. Právě v těchto dnech jsou všichni hosté a návštěvníci Luhačovic svědky nejrozsáhlejší proměny Lázeňského náměstí a parku za posledních několik desítek let. Jarní práce na obnově lázeňského areálu jsou totiž v plném proudu. Plán revitalizace počítá s celkovou výsadbou 476 stromů, 15 290 keřů, 7 499 trvalek a s ošetřením 104 dřevin.

„Práce probíhají současně na několika místech od pramene Ottovky přes Lázeňské náměstí až téměř k dětským léčebnám. Rozšiřuje se především travnatá plocha na náměstí před Společenským domem a v jižní části parku vzniká buková alej, která s nově vytvořeným chodníkem propojí promenádu s lázeňskou kolonádou,“ popsal hlavní dění posledních dnů v lázeňském areálu generální ředitel Lázní Luhačovice, a.s., MUDr. Eduard Bláha. „Stále platí, že většina prací bude dokončena na začátku hlavní sezóny na přelomu května a června,“ doplnil E. Bláha.

 

tisková zpráva 2014

 

 

 

 

Kam dál?

 

 Wellness trendy pro rok 2015, klíčové předpovědi pro wellness a spa

 Wellness trendy 2016 – klíčové  předpovědi pro rok 2016 – spa wellness top 10

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

 

Další články na webu

Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika

Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika
Peelingové saunové rituály
Léčivá sůl ve wellness a spa

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
O
blázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

Další články – profesionální kosmetika:

Profesionální kosmetika Skeyndor,
Profesionální ošetření – spa rituály Skeyndor,
Tělové bandáže
Drahé kameny ve wellness a spa – rituály
Jak ošetřit celulitidu v kosmetickém salonu

Kartáčování – pro krásnou pokožku
Redukční anticelulitidní ošetření v salonu

Jíly v kosmetice – Clay Spray – jíly ve spreji v profi kosmetice
Zabiják vrásek a akné  – Retinol v kosmetice a vitamín A v kosmetice 
Chemický peeling omlazuje – profesionální ošetření Mesosystem
Profesionální kosmetika Ainhoa – účinně proti vráskám

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,