Follow me
0

Spa venku – nové trendy ve wellness a spa, co se děje mimo stěny wellness? Outdoor wellness – wellness venku

Jedny z nejkrásnějších spa zážitků,
které si můžeme dopřát, jsou ty venku.

Spa procedury a wellness zážitky nepotřebují stěny, zdi ani jiná ohraničení, mohou probíhat i venku, v přírodě, na zajímavém místě, na zahradě, u jezera, u řeky, nebo v rámci venkovního saunového centra…

Wellness venku

larimar-wellness-zahradaWellness zážitky venku, mimo stěny wellness centra, jsou zajímavým trendem, který se prosazuje ve wellness a spa.  Zejména spojení s přírodou, které nabízí uvolnění, prostor, a vůbec pobyt venku  na čerstvém vzduchu, to je tím pravým kořením, které přináší nové smyslové zážitky a hluboké uvolnění do wellness.

Řada míst, která se zaměřují na wellness, spa a relaxační a rekondiční pobyty, proto přemýšlí, jak se dají využít venkovní prostory, zahrady a místní zdroje a možnosti  okolí pro rozšíření nabídky a relaxace.

Resorty, hotely, wellness centra a saunové světy ožívají. Díky venkovním aktivitám a pobytu venku nabízí mnoho zajímavých a blahodárných možností relaxace v přírodě,  uvolňující procházky, nordic walking, workshopy v zahradě, pobyt v rámci bylinné zahrady s výhledem a komfortním wellness nábytkem, masáže ve stínu stromů, u jezera nebo u řeky, pobyt jen tak na louce,….

wellness-venku-zahrada-well

Mnohem pestřejší je samozřejmě nabídka resortů v teplých krajích, ale ani Evropa nezůstává pozadu a i v Čechách vznikají krásné venkovní prostory, například vedle některých hotelů a jako součást saunových center.

V zahraničí jsou to zejména lákavé nabídky míst typu destination spa, resort spa, míst, která jsou na zajímavém místě, v zajímavé destinaci, kdy součástí pobytu je především prostředí a příroda kolem nás. Mnohé provozy jsou dobrou inspirací i pro tuzemské wellness a určitě se nabídka takových možností bude rozrůstat i u nás.

 

Cesta k wellness zážitku

WELLNESS u vody

larimar hotel spa wellness rakousko stegersbachCo se děje mimo stěny wellness? Náruč přírody může nabízet mnoho možností jak obohatit nabídku hotelového wellness. Alespoň během krátké letní sezony se využívají vodní zdroje, rybník, jezírko, řeka. Na jaře a na podzim se dá také být venku. Určitě se jako ochlazovací a relaxační prostor  osvědčí k saunovému světu.

Pobyt u vody je velmi uvolňující a uklidňující, krásné jsou odpočinky a relaxace s výhledem na hladinu jezírka nebo na proud vody v řece.

Vody se mohou v ranních hodinách pořádat různá relaxační, dechová cvičení, tance s vějíři a šátky, cokoliv co klienty nadchne  a povzbudí k pobytu venku.

U rakouském hotelu Larimar u jezírka na kopci s krásným výhledem a v obklopení bylinek je možné načerpat úžasnou energii. Hosté mohou i ochutnávat z místních jabloní a vinic…

venku-wellness-zahrada-saunWELLNESS V  zahradě

Wellness zahrada může mít tisíce podob, různá zákoutí, odpočinkové kouty, relaxační chodníčky,…

Součástí venkovního wellness jsou i „jedlé“ zahrady, vinná réva, jabloně, jahody, ..

Je úžasné, když centrum může po celý rok hosty zvát ven a nabízet další rozměr pro aktivní i pasivní wellness.

Mnoho možností nabízí venkovní wellness nábytek v různých variantách, závěsné houpačky a sítě, které je snadné a velmi lákavé využít.

 

zahrada-wellness-venku-larizahrada wellness venku hotel larimar

 

 

spa wellness hruba voda (9)WELLNESS v lese

Lesy, louky, stezky. Další možnost jak pozvat klienty wellness centra ven, na krátkou relaxační procházku, na stezku.

Některé hotely mají v recepci připravenou i mapku s několika možnostmi kratších i delších vycházek se zajímavými výhledy, místy odpočinku, které doprovází popisné tabule rostlin a keřů. Do stezky se mohou zapojit celé rodiny.. ( foto Resort Hrubá Voda)

 

 

 

WELLNESS pod  hvězdami

sauna-saunahof-saunováníLákavé a romantické. Krásné, nejen letní večery pod hvězdami, jsou úžasným zpestřením odpočinku a relaxace. Využívají je hotely, penziony, wellness i saunová centra. Vířivka pod hvězdami může být i na terase, posedět se dá u osvětleného jezírka, atmosféru doladí lampiony, lucerny nebo i koktejlový bar. Někde také živý oheň.

Přičemž masážní lehátko nebo vana nemusí být nutně hned vedle vchodu do hotelu. Mnohem účinější a v létě příjemnější jsou i jiné možnosti, než být v těsné blízkosti hotelu nebo penzionu..

 

Příjemné zázemí nabízí různé vnitrobloky a nádvoří, krásné využití má například saunový svět Saunahof v Německu, který nabízí na svém dvoře mezi původními budovami velkého statku bazének a různá zákoutí zahrady pro odpočívání a relaxaci mezi saunovými ceremoniály.

 

Herbal sauna wellness  (2)Saunový svět s terasou a zahradou

Součástí saunového světa je venkovní ceremoniálová sauna s vodní a relaxační plochou. Svěží odpočinek na čerstvém vzduchu mezi saunováním je úžasný kdykoliv během roku, pod korunami vzrostlých stromů, i když venku leží sníh a nebo když už zapadlo slunce.

Hvězdy, osvětlení a živý oheň přidají relaxaci další rozměr. ( foto Sauna Arena)

spa-wellness-hruba-voda-arespa-sauny-wellness-life-hruwellness-life-sauna-venku

 

Spa podél řeky

Součástí procedury je i krátká procházka přírodou k místu, kde terapie v přírodě probíhají.  Součástí masáže v přírodě je prostředí kolem nás, vánek, zpět ptáků, hukot řeky, šumění listnatých stromů.. V přírodě může probíhat třeba i manikúra, pedikúra, s výhledem do přírody, do hor, na vodu…

 

Luxusní hotel v Dominikánské Republice nabízí svým klientům úžasné wellness zážitky i mimo stěny wellness provozu. Nachází se uprostřed lesa, mezi stromy, v čisté přírodě. Už jen cesta na toto místo probouzí všechny smysly. Zcela v souladu s eko konceptem hotelu se i při terapiích využívají čisté, místní zdroje. Používá se káva, čokoláda, kokos, bazalka, bambus, noni, manga či ananasy. Dokonalý večer mohou klienti zakončit ve vířivce pod hvězdami a se sklenkou vína… Vše v souladu a harmonií s čistou přírodou pro dokonalý den v ráji.

Inspirovat se pro nabídku Spa procedur v přírodě můžeme například u hotelu, který se zaměřil na nabídku procedur v exteriéru, v okolí hotelu. Procedury jsou lákavé, a i když se nabízí v krásném exotickém prostředí, mohou být inspirací i pro mnohé zahrady a lesy, které zatím v České republice „leží ladem“.

Spa v přírodě nabízí mnohé možnosti pro wellness a spa pobyty, prodloužené víkendy i celodenní relaxaci a odpočinek klientů. A i když u nás často prší, není nutné zoufat, bubnování dešťových kapek na prosklené venkovní altány může být také součástí terapie přírodou.

 

 

 

Foot SPA – nožky si užijí, tělo pookřeje

deti wellness spa pro deti (1)

Propojování vnitřních a venkovních aktivit ve wellness je velkým trendem. Outdoor wellness / wellness venku ožívá, využívají se zahrady, terasy, jezírka…

Myslí se i na děti, mají si kde hrát a skvěle si to užívají.Populární, ale krásné a účinné jsou různé formy chodníčků, zajímavé jsou i pro děti, proč jimi nezpestřit zahradu?

Relaxační chodníčky jsou zábavnou formou terapie a relaxace. Děti si mohou veškerý materiál v klidu prohlédnout a prostudovat, vzít do ruky a vyzkoušet ten pocit, který mají, když se po různém povrchu a struktuře přírodního materiálu procházejí.

Relaxační chodníčky mají mnoho výhod pro provozovatele i pro jejich uživatele. Nejsou náročné na provoz, nepotřebují energie a mohou být i na malém kousku zahrady, která nemá žádné jiné využití.

Velmi rychle lze vymyslet různé kličky, zatáčky a šnekovité labyrinty. Relaxační chodník se dá doplnit o bylinkovou zahradu. Skvěle může doplnit i venkovní saunový svět o něco nového.

Relaxační chodníčky najdou uplatnění doma, ve wellness nebo třeba i v mateřské školce, školní zahradě nebo na táboře…

Také venkovní saunové zahrady se dají doplnit o další zajímavosti, zabavit se dají dospěláci v rámci foot terapie ale i děti

Více o relaxačním chodníčku

 

 

Zdroj:Casa Bonita Tropical Lodge, Baharona, Dominican Republic, foto archiv webu, hotel Larimar, Saunahof, Sauna Arna

 

hledejte další inspiraci – spa without walls

 

Kam dál?

Novinky – Hotely, wellness a SPA

Kienti ve wellness a SPA
Děti ve wellness a SPA
Děti v sauně – saunování dětí

 

 Wellness trendy 2016 -klíčové předpovědi pro wellness a SPA
Zpomalení ve wellness a SPA – slow beauty

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování


 

wellness-inteerier-spaKlientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?
Wellness koncept – každé wellness je jiné

Thalassoterapie a thalasso procedury
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Wellness koncept – každé wellness je jiné

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
O
blázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,