Follow me
0

Originální paravany ve wellness a SPA interieru

Originální dekorace ve wellness a SPA.
Paravány mají styl i důležitou funkci.

 

wellness-spa-interier-26

 

V interiérech wellness a spa se často objevují prvky, které působí velmi dekorativně a okázale jako solitéry. Některé dekorační prvky však mohou být stejně originální jako praktické.

Typickým příkladem jsou paravány.

Orientální, moderní, zdobené, jednoduché, dřevěné i lakované…. Nikdy nestárnou, používají se od nepaměti a jsou stále oblíbené.

 

 

 

Lehce se umístí, posunou i složí.interier-wellness-a-spa

Jen málokteré dekorace jsou zároveň vysoce dekorativní a zároveň tak praktické. Paravány se dají využít v každém interiéru wellness, beauty a spa. Stejně tak i ve fitness, kosmetickém či kadeřnickém salonu.

V lázních i na soukromé klinice, kde může paraván sloužit jako zástěna, může také být současně i dekorativním prvkem interiéru, který doladí příjemnou atmosféru.

spa-wellness-interier

 

Paravány nejsou jen krásné doplňky do interiéru, jsou to také elegantní pomocníci.

Oceníme je zejména tam, kde potřebujeme rychlé a elegantní řešení, které je také zároveň finančně dostupné.

 

 

 

Paraván definuje hranice v prostoruwellness-interier-paravan

Paravány jsou ideální jako dělící prvek v místnosti. Velmi praktické jsou paravány například pro rozdělení místnosti.

Tak, aby bylo jasné, že do jedné místnosti se vejde například manikúra, kadeřnický kout i recepční stolek.

Paraván pomůže tyto jednotlivé funkční plochy v rámci jedné místnosti jasně oddělit a nabídnout tak každé jednotlivé činnosti trochu více soukromí.

 

 Paraván jako stínící stěna

wellness-interiery-provoz

Paravány najdou uplatnění všude tam, kde je žádoucí  omezit pohled od vstupu dále do místnosti.

Například u vstupu do provozu nebo do jakékoliv další místnost, kde je potřeba zachovat určité intimnější prostředí.

Paraván v orientálním stylu může být i dominantou místnosti, například masážní kabiny, ve které působí zároveň jako stínící a dělící prvek, který poskytuje větší soukromí a brání přímému pohledu od vstupu do kabiny.

 

 

 

wellness-paravan

 

 

 

 

 

 

 

Paraván zakryje co nemá být na očíchinterier-spa-wellness

Paraván různých rozměrů a různé intenzity průhlednosti může ideálně sloužit jako zastínění například momentálně nepoužívaných průchodových dveří, nebo jako zakrytí  jiných nevzhledných či nefunkčních míst v interiéru wellness a spa.

I zde  jsou paravány dokonalé a nezastupitelné, praktické a levné řešení.

Paravánem můžeme kromě nefunkčních dveří použít i na částečné zakrytí oken, kdy tím bráníme přímému pohledu z ulice a přitom zachováváme průnik světla ve vyšší části oken.

Za paravánem může také být například malý kuchyňský koutek nebo pracovní stůl s počítačem a tiskárnou…

Paravány ve wellness a spa se často používají v odpočívárnách, kdy se staví mezi jednotlivá relaxační lůžka tak, aby každý měl při odpočinku a relaxaci svůj vlastní klid a trochu soukromí. Vedle lůžka může být i malý stolek, kam si klienti odkládají pití nebo časopis, případně si mohou rozsvítit tlumenou lampičku.

 

paravan-ve-wellnessHravé paravány součástí aktuální dekorace ve wellness a spa

Paravány mohou být upleteny z rákosí nebo z jemných větviček a být tak velmi průhledné a decentní, v prostoru fungují jako stínící stěna, která ale zároveň nepůsobí mohutně a prostor si zachovává vzdušnost.

Na paravány z větviček se dle sezonního ročního období mohou zavěsit různé drobné dekorace. Paraván z větví může být také různě dle potřeby nalakování barvou, která do prostoru ladí, například na zlatou nebo bílou.

 

 

interier-wellness-spa-paravParaván jako solitér a originální wellness dekorace

Ale i samy o sobě jsou paravány v interiéru zajímavým solitérem a krásnou dekorací, i když se od nich žádná funkce neočekává. Některé opravdu originální, zdobné nebo exotické paravány dodají šmrnc každému interiéru.

Paravány jako dekorace nabízí  styl a eleganci každému prostoru. Pokud má paraván nějaký výrazný motiv, může být vhodnou dekorací v prostoru, který je velmi strohý a jednoduchý.

Hodí se jako dekorace tam, kde si prostory pronajímáme a nechceme do jejich úprav a dekorací investovat peníze. Dekorativní paraván si můžeme kdykoliv přemístit.

 

svicky-ve-wellnessOriginální paraván „spolupracuje s provozem“

Paraván ve wellness a spa může být tématicky přizpůsoben stylu interiéru nebo filozofií provozu.

Například ve stylu Provence, lesní přírody nebo rozkvetlé louky. Může na něm ale být například i silueta štíhlé postavy do provozů zaměřených na dietní stravu a modelaci postavy.wellness-spa-dekor

Mohou na něm být i originální znaky či logo provozu, prvky, které ladí s interiérem a záměrem vytvořit ve wellness určitou atmosféru.

Paravány jsou krásné a mohou mít mnoho podob a velikostí. Paraván je velmi snadné kdykoliv do prostoru postavit a přizpůsobit se tak aktuálním potřebám prostoru we wellness, beauty a spa provozech.

Paravány mohou vykouzlit úžasnou atmosféru. Kovový paraván s kalíšky na svíčky působí ve wellness a spa jako balzám na unavenou duši i jako dokonalý způsob magického osvětlení prostoru, kde není žádoucí ostré světlo.

 

 

interier-wellness-paravanspa-interier-paravan-wellne

 

zdroj: www.wellnessinteriery.cz

 

 

Kam dál?

 

Další články –  dekorace a inspirace ve wellness a spa

 Fotogalerie wellness a spa: 

Umělý kámen, přírodní kámen, obklady
Dekorativní obklady pro vstupy, vchody a fasády

Další články
Kamenné obklady sauny a saunového světa
Originální kamenné dekorace sauny a saunového světa

Výhody pro obklady z umělého kamene
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,