Follow me
0

Dekorace ve wellness – ohebný kámen – kamenné tapety Flexi slate

Dekorační obkladové materiály jsou stále tenčí a lehčí.
Nové možnosti ve světě dekorativních obkladů.

Nižší hmotnost – nižší cena.

 

Tapety z kamene.

Nová generace obkladových materiálů přináší do světa wellness a spa interiérů a exteriérů neuvěřitelné výhody. Přírodní obkladová břidlice FLEXI SLATE je velmi tenká a flexibilní.

Jedná se o obkladové desky z přírodního kamene s tloušťkou pouhých 2,5 mm, takže dlaždice o rozměru 120×60 cm váží jenom 1 kg.

Pohledově velmi luxusně působící materiál, který má mnoho výhod při použití jako odolné fasádní obklady stejně tak i jako interiérové dekorativní obklady.

 

Obklady z přírodního kamene jsou tradičním obkladovým materiálem, který je široce používán pří dekoraci interiérů i fasád domů ale i komerčních prostor.
Přírodní kamen je vysoce ceněn pro svou dlouhou životnost, ekologickou nezávadnost, bohatství textur a jedinečnou krásu.

tapety kamenne obklady

Nicméně i přes své přednosti má přírodní kámen některé podstatné nevýhody. Jednou z nich je velmi vysoká hmotnost, což negativně ovlivňuje náklady na dodávku a montáž samotného materiálu.
V některých případech je vysoká hmotnost přírodního kamene hlavní překážkou pří jeho využití – například u obložení pasivních dřevěných domů, kde není možné použít materiál s vysokou hmotností jako fasádní obložení.

Jednodušší a levnější jsou kamenné tapety, zachová se použití přírodního materiálu a odbourají náklady spojené s přepravou a instalací těžkých kusů kamene.

 

kamen obklad flexi slate kamenna tapeta (1)kamen obklad flexi slate kamenna tapeta (3)

Obklady z kamene mnohem jednodušeji…

Velkou výhodou  kamenné tapety je, že je lehčí a také připravena na různé povrchy a tvary povrchů. Kamennou tapetu lze přizpůsobit různému povrchu, na který se lepí tím, že ji lze snadno ohýbat, například na sloupy, vířivé vany nebo nábytek. A to vše bez rizika poškození lícové strany!

To umožní použití výrobku ve zcela nových oblastech, jako vnitřní a vnější obložení stěn a stropu, dekorace nábytku, dveří a dalších interiérových prvků.

Stejně tak jej velmi snadné a elegantní obložení oblých van a vířivek ve wellness a spa i v koupelnách.

Velmi rychlé a praktické je využití kamenné tapety Flexi Slate  například i v saunách, v interiérech sauny za kamna nebo i v okolí sauny v náročných podmínkách tepla, vody a páry. Kamenné tapety se instalují jako „záda“ v sauně za topidla, ale může se využít i jako podlaha v namáhaných prostorech, kde toužíme mít kamennou podlahu.

kamen obklad flexi slate kamenna tapeta (2)

 

Na fasády i bazény

Obkladová břidlice přináší nové možnosti fasádního i interiérového obložení!

Obklad FLEXI-SLATE je mrazuvzdorný, takže jej lze použít také jako fasádní obložení, lícové obložení plotů, či jakýchkoliv zahradních či venkovních staveb.

Své dekorační přednosti uplatí i jako obklad pro bazény, vířivky či sauny a to nejen v interiéru, ale i v exteriéru.

 

Snižuje se hmotnost i cena

Zajímavé možnosti využití kamenné tapety umožňují nejen její skvělé vlastnosti, ale také příznivá cena. Vzhledem k nízké hmotnosti materiálu se sníží náklady na přepravu zboží a  také manipulace s obklady bude velice snadná. Nízká hmotnost přispívá také ke snížení nákladů montáže obkladů – instalace nevyžaduje použití speciálních montážních systémů a přípravu montážní plochy.

 

 

 

Hlavní přednosti ohebných kamenných obkladů jsou:

tapety kamenne obklady 1- Tenké obkladové desky z přírodní břidlice

– Ohebný materiál – kamenné tapety

– Krásný vzhled přírodního kamene

– Nižší zátěž na obkládaný povrch umožňuje širší využití

– Tvarová stálost a dlouhá životnost

– Nižší náklady na přepravu

– Jednoduchá a rychlá montáž

– Mrazuvzdorné exteriérové obklady

 

 

 

Kamenná podlaha

Podlaha z kamene působí velmi elegantně a luxusně, navíc s bonusem přírodního materiálu. Kamenné tapety Flexi slate je možné rychle a snadno položit i na podlahu, kdekoliv i ve stávajícím interiéru, kde by jinak montáž kamenné podlahy představovala velkou zátěž, přípravu a průběh pokládky.

Kamenné tapety jako podlaha umožňují osvěžit interiér, posunout prostor o třídu výš v designu i dekoraci, v rámci rekonstrukce prostorů je montáž velmi snadná, kámen se nemusí díky velkým dílům ( 120 x 60mm) složitě řezat jako přírodní kámen. Vše probíhá rychle a bez velkého hluku a prachu.

obklad kamenna tapeta flexi slateNapříklad červená břidlice působí v interiéru velmi teplým, hřejivým a útulným dojmem, i když jde o přírodní kámen.

Tato sauna na obrázku získala ocenění na mezinárodním veletrhu veletrhu FOR ARCH, 16. září 2015, expozice byla oceněna za design sauny.V sauně byl použit obklad „carolina“ a na podlaze je kamenná tapeta z červené břidlice ve  velkých formátech. Právě zde je vidět, jak prostor působí celkově velmi hřejivě díky odstínu podlahy, v sauně skvělý efekt..nikomu nebude chladno od nohou..

 

obklad kamen podlaha z kamene tapetapodlaha z kamene obklad na podlahu

Vybírat je možné z mnoha barevných provedení.

Šedé varianty kamenné tapety se dobře uplatní v prostoru, kde je použitý nerez, například spotřebiče, nebo nerezové bazény.

 

ohebny kamen kamenna  tapeta obklad kamen

 

 

 

Ukázky některých povrchů – ohebný kamenný obklad

 

 Nabízí:  REŠ-STAVBY,    Kámen na fasádukontakt: info@res-stavby.cz

 

 

 

Kam dál?

 

 Fotogalerie: 

Umělý kámen, přírodní kámen, obklady
Dekorativní obklady pro vstupy, vchody a fasády

Další články
Kamenné obklady sauny a saunového světa
Originální kamenné dekorace sauny a saunového světa

Výhody pro obklady z umělého kamene

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
O
blázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

wellness-inteerier-spaKlientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?
Wellness koncept – každé wellness je jiné

Thalassoterapie a thalasso procedury
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Profesionální wellness a  SPA kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro k

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,