Follow me
0

Resort SPA a destination SPA – lákavé nabídky wellness center

 Cesty za wellness a SPA zážitky.

Co je to destination Spa, resort SPA a co je to thalassocentrum? Co očekávat od nabídky těchto wellness a spa hotelů a resortů?

RESORT SPA – zaměřeno na nabídku

význam slova resort spa: Resort spa je místo, většinou větší hotel nebo komplex, které poskytuje SPA a wellness služby spolu s ubytováním na nějakém zajímavé místě. Je to například hotel u moře, na horách, na ostrově, v golfové destinaci, prostě na nějakém zajímavém místě, kam cestujeme a kde jsme ubytovaní.  Hlavním důvodem příjezdu na místo není užívání wellness a spa služeb, ale je jeho důležitou součástí. Jsou to například místa Golf & spa resort.

Při příležitosti pobytu na horách či dovolené u moře, nebo na místě zaměřeném na golfové aktivity si klient dopřeje služeb hotelového spa, dokoupí si služby, navštíví spa či wellness centrum, které je na velmi dobré úrovni.  Hlavní nabídka je ubytování, gastronomie, zážitky v místě a okolí, důležitou součástí je wellness či spa provoz.

 

interier-blue-palace-resortwellness interier spaSONY DSC

 

 

DESTINATION SPA -zajímavé místo

význam slova destination spa: Destination spa je místo, kam klienti jezdí i na delší dobu se záměrem nejen si odpočinout,  ale i se záměrem zlepšit svůj zdravotní stav – léčit se. Anebo si vyberou zajímavé místo – destinaci, kterou chtějí navštívit a v místě mít i dobré zázemí s wellness nabídkou. Pobyt bývá někde pod lékařským dohledem.

Klient využívá maximálně nabízených wellness služeb a programů (zlepšení životního stylu, prevence nemocí, rehabilitace, zdravé stravování). Jsou to například termální lázně,  jde o spojení zajímavého místa a zajímavé nabídky.

Často jsou to třeba zajímavé provozy u termálního pramene, léčivého pramene. Klienti cestují do destination spa především kvůli využití wellness a spa služeb a vybírají si takové místo, které nabízí služby, jež preferují nebo místo, které je pro ně lákavé i z hlediska využití volného času v okolí. Často jsou to pobyty na cca 7 dnů.

 

zavesne postelewellness-spa službySardinie - Delphina

 

THALASSOCENTRUM

Thalassoterapie – léčba u moře

definice slova thalassocentrum: Používání mořské vody, mořských řas, mořského bahna a mořského klimatu působí blahodárně na celý organizmus, společně tvoří nabídku Thalasocentra. Thalassocentrum jsou vlastně lázně u moře s nabídkou služeb terapií, jejichž podstata je využívání moře a jo zdrojů.

Pravé thalassocentrum poskytuje thalasoterapii, nikoliv jen thalasso služby. Rozdíl je v tom, že kompletní thalassoterapie má velmi přísná pravidla, lze ji praktikovat pouze v těsné blízkosti moře, tam kde je lehce dostupná mořská voda a mořský vzduch. Thalasoterapie spočívá v uváženém a dobře kombinovaném využití blahodárných účinků mořských produktů.

Kombinace mikroorganizmů, solí, minerálů a ostatních prvků přítomných v mořské vodě a ovzduší bohatého na jód, také  chaluhy a mořské bahno mají blahodárný vliv při léčebných terapiích i procedurách zaměřených na zdraví, krásu a mládí  (anti-aging). Těchto pozitivních účinků se používá k prevenci i léčbě, která je komplexní a efektivní pouze u moře.

Mořská voda se čerpá jen několik málo kilometrů od pobřeží a přivádí se přímo do střediska, kde se zahřívá na teplotu 30– 35 ºC. Centra thalassoterapie jsou velice rozšířená především ve Francii, na Sardinii nebo v Turecku, ale najdeme je po celém světě.

Jak vypadá Thalassocentrum – moře pohody

interier sardinie thalasso

Jaký je rozdíl mezi thalassocentrem a thalasso procedurami?

THALASSO péče a procedury

význam slova Thalasso procedury: Thalasso  procedury a programy – léčba a ošetření, při kterých se používají produkty z moře. Jsou to procedury, které může klient podstoupit kdekoliv na světě, aniž by musel jezdit do thalassocentra k moři.  ( viz výše – thalassoterapie v thalassocentru) Aplikují se třeba ve městě, v rámci wellness, beauty a spa center.

Jsou to programy péče o  obličej a tělo, které různými způsoby využívají mořské produkty, bahno, mořské řasy, sůl, vodu a zařazují se do wellness programů jako samostatné balíčky péče, nebo jako součást různých programů, modelace těla, detoxikace, aj.  Zejména jde o ošetření kosmetikou s přídavkem některého produktu z moře, především řas. Thalasso péče spočívá v uváženém a dobře kombinovaném využití blahodárných účinků mořských  produktů, zaměřeném na harmonizaci tělesné a duševní rovnováhy.

 

 Thalasso terapie a thalasso procedury

skeyndor kosmetika wellness a spaspa-wellness-kosmetika

 

 

 Kam dál?

 Wellness trendy 2016 -klíčové předpovědi pro wellness a SPA
Novinky – Hotely, wellness a SPA

 Zpomalení ve wellness a SPA – slow beauty

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

wellness-inteerier-spaKlientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?
Wellness koncept – každé wellness je jiné

Thalassoterapie a thalasso procedury
Jak nalákat klienty do wellness a spa?

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Jak účinně používat aroma marketing?

 

Další články –  sauny a  saunování

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitkyJaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

Saunové ceremoniály – trendy v saunování
Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,