Follow me
0

Saunování dětí – saunování pro rodiny – děti v sauně

Saunování podporuje imunitu dětí.
Kam s dětmi do sauny?

foto-1Teplá náruč sauny prospívá všem.

Saunování blahodárně působí na naše zdraví, fyzické i psychické, a to v každém věku. Dnes běžně učíme saunování i naše děti. Saunování pro celou rodinu je ideální způsob, jak rodina může trávit čas společně. Během hodinky nebo dvou se v sauně  může probrat vše co se týká celé rodiny, chodu domácnosti, školních aktivit dětí, nebo plánů kam na dovolenou. Intenzívní čas, který v klidu rodina tráví v sauně má svůj přínos pro utužování vztahů mezi členy rodiny i pro utužování zdraví.

Kdy jindy se dnes v klidu rodina sejde tak, aby na sebe všichni měli čas?

Stejně jako se původně využívaly turecké lázně hamam, pro společenské sekávání, domlouvání obchodů a domlouvání svateb,  můžeme dnes podobně významným způsobem využívat saun a saunování pro kvalitně a významně trávený čas v rodinném kruhu. V klidu a v teple můžeme probrat vše co je třeba a přitom relaxovat, odpočívat a posilovat fyzickou i psychickou kondici. A také imunitu a komunikaci! Je všeobecně známé, že rodina, která se s dětmi pravidelně saunuje, hravě přečká každé podzimní i zimní virové období bez nemocí.  A díky společnému času má rodina také lepší komunikaci mezi sebou a také lépe odolává a zvládá vše co je potřeba řešit v rodině. Vyslechnout si a vnímat se navzájem, zejména své děti, pomáhá posilovat důvěru a naučit děti mluvit o tom co je trápí.

saunová kosmetika-sauna-rukaviceDomácí sauna nebo veřejná sauna?

Někoho láká domácí sauna někdo vsadí na kvalitní saunové zázemí, o které se nemusí starat.

♦ Dobrým způsobem, jak se zaměřit na rodinné saunování je pořídit si saunu domů, ideálně celé saunové zázemí, tedy domácí saunu, ochlazování a místo pro odpočinek. Je mnoho způsobů, jak postavit domácí saunu. Odpočívat v příjemném domácím prostření je pohodlné, navíc ve svém soukromí si každý může nastavit saunování podle svých osobních přání a představ.

Samui SPA - saunové a wellness priváty

Samui SPA – saunové a wellness priváty

♦ Další možností jak se může rodina s dětmi saunovat je využít nabídky některého veřejného centra, které má v nabídce saunování také prostor pro rodiny s dětmi a také prostor i pro malé děti. V některých saunových centrech je vstup dětí omezen věkem.

V některých saunových centrech je naopak dětem, a to i velmi malým, vymezen prostor tak, aby saunování s dětmi nerušilo saunování ostatní části určené pro společné veřejné saunování, kde by pobíhání a větrání malých dětí rušilo. Ideální je zaměřit rodiny s dětmi do sauny například na dny vyhraněné přímo jim. Saunéři jsou na děti připravení, mají pro ně připravené různé dětské programy, které dětem saunování zpestří.

♦ Dalším způsobem, který nabízí skvělé prostředí pro saunování rodiny a saunování dětí jsou saunové priváty. Rodina si ve svém okolí vybere saunové centrum, které nabízí pronájem kompletně vybaveného minisaunového světa, ve kterém všichni najdou tu správnou pohodou a soukromí pro rodinné saunování.  Výhodou saunových privátů je to, že má rodina pro sebe k dispozici pro saunování svůj vlastní prostor, který nesdílí s nikým jiným a rodinu při saunování nikdo a nic neruší.

 

Proč zajít do saunového privátu?

SamuiSPA - saunování pro rodiny s dětmi

Samui SPA – saunování pro rodiny s dětmi

Saunové priváty mají tu výhodu, že zde mohou rodiče naučit saunování i opravdu malé děti, díky tomu, že v saunovém privátu by vše mělo fungovat na domluvu. V recepci si klient kromě času pronájmu saunového privátu také domluví teplotu sauny, vybere si saunovou kosmetiku, určí si hudbu do sauny a vybere občerstvení. Dětem je možné například i pustit oblíbené pohádky v době kdy odpočívají, k poslechu i na TV či prostřednictvím WIFI.

Rodiče mohou využít saunového privátu přesně podle svých potřeb a potřeb svých dětí i těch nejmenších. Mají tak vhodné zázemí, kde je nic neruší,  mohou využít pohodové atmosféry pro to, aby děti naučili získat si kladný vztah k saunování, a přitom mohou kdykoliv reagovat na to, co děti zrovna potřebují.

Samui SPA  - saunový privát

Samui SPA – saunový privát

Saunový privát má také výhody pro saunování rodin s dětmi v pubertě, které se saunovat začínají a stydí se a nebo vůbec nechtějí chodit mezi ostatní do veřejné sauny, kde všichni využívají společné prostory saun a jejich zázemí.

Děti, kterým se do saunování moc nechce, nebo je zatím vysoká teplota v sauně vůbec neláká,  mohou v saunovém privátu třeba jen odpočívat u pohádek nebo televize a nebo využívat vířivku, která je pro děti naopak určitě velmi lákavá. Děti, i když se ze začátku moc aktivně do saunování nezapojí, vidí, jak se saunují rodiče a časem se také přidají. Rodiče pro děti nemusí shánět hlídání a nebo platit extra peníze za hlídací koutek centra a také nabízí dětem aktivně ukázku toho, jak saunování vypadá a proč je prospěšné.

Saunový privát si také mohou vyzkoušet rodiny, které uvažují o vybudování saunového světa doma, nebo o pořízení domácí sauny. Zjistí na vlastní kůži, v klidu a soukromí, zda je saunování opravdu bude bavit a zda je pro ně výhodnější budování vlastního zázemí nebo využívání služeb saunových center a saunových privátů.

 

 

Děti v sauně? Proč učit děti saunování?
Účinná zdravotní prevence díky saunování.

Pro děti má saunování stejný účinek jako pro dospělé, zejména podpora organismu a prevence vůči onemocnění. Organismus se saunováním posiluje a lépe odolává běžným sezonním i civilizačním onemocněním. Důležitá je podpora imunity, dotoxikace organismu, prevence psychických onemocnění a kvalitně trávený čas. U dětí si ceníme toho, že díky saunování méně marodí, saunování je úžasné jako prevence a posílení organismu před obdobím viróz, posiluje se dýchací systém,  zvyšuje se hladina imunity, posiluje hormonální systém.

Saunování dětí je úžasný způsob, jak od mala podporovat imunitu dětí. Je dobré, když rodiče naučí správnému saunování děti ještě před nástupem do mateřské školky. Děti pak nebývají ve školkách a školách tolik nemocné, jak potvrzuje řada průzkumu v oblasti saunování a také samotní rodiče.  Zkušenosti rodičů jsou takové, že sauna dětem rozhodně prospívá a doma se rodiče s dětmi saunují již od „miminek“, v severských zemích je běžné saunování dětí už od několika týdnů.

Děti si na saunu pomalu zvykají až saunování přijmou za součást životního stylu.  Děti při pravidelném saunování téměř nemarodí, doba onemocnění se výrazně zkracuje, ustupují rýmy a kašle, prokazuje se také příznivý vliv na léčbu astmatu a dalších chronických onemocnění.  Doporučuje se saunování 1 x týdně. U malých dětí se musí hlídat pitný režim a je vhodné nabízet pro děti zajímavou atmosféru, aby měly při saunování děti dobrou náladu a saunování je bavilo a neodradilo je.

 

Dobrým trikem jak malým dětem vštípit princip střídání pobytu v sauně a ochlazování je například tento způsob: v sauně vyprávět krátký příběh, který děti zaujme, nebo si zazpívat jednu písničku a dokončení provést při ochlazování, napít, opět do sauny – příběh, a zase ven, ochladit, napít. Děti pak tolik v sauně nepobíhají, neřádí a nevětrají. Pochopí že se vše pravidelně střídá, aniž by nad tím přemýšlely. Důležité je také to, aby děti při saunování a po něm odpočívaly.

Esenciální oleje do sauny

vune-do-sauny,-aroma-terapiPři saunování s dětmi můžeme do sauny přidávat také aromaterapii, která pozitivně působí komplexně na celý organismus, tělo, duši i mysl. Voňavá sauna nebo pára je pro děti lákavější. Děti  milují některé vůně, například mandarinku, která je pro děti vhodná. Vůně v sauně je aromaterapií, tedy terapií pomocí vůně. Terapie má jasný cíl, působit na naše zdraví i psychiku. Pomocí vůně do sauny můžeme i cíleně využívat aromaterapii podle toho, jaký další efekt kromě vůně chceme použít.saunove-esence

Například na podzim se nám osvědčí vůně jehličnanů, nebo eukalypt ( pro děti je vhodnější například eukalypt radiata místo eukalyptu globulus, pro děti je jemnější a příjemnější).  Vyzkoušet můžeme i další vůně. Na trhu najdeme speciální esenciální oleje připravené pro saunu, například různé „sauna mix“ oleje. Můžeme také vyzkoušet například vánoční vůně, nebo vůně, které nás podpoří psychicky i mentálně. Všeobecně, citrusové oleje povzbuzují, levandule uklidňuje.. můžeme si najít během saunování i své oblíbené favority.

Esenciální oleje se také přidávají do saunové kosmetiky, používají se především pro přípravu saunového peelingu. Zajímavý může být například esenciální olej z datlí, sladký pomeranč, jasmín, citron a další. Vybírat bychom měli především bio esenciální oleje. Kvalitní bio esenciální oleje můžeme použít i po saunování na ošetření a pro výživu pokožky celého těla po saunování. Vhodný je například mandlový bio olej nebo arganový bio olej.

Eukalyptus-radiata

eukalyptus-globulus

Eukalypt je vyhledávaný především v zimních sezonách, mírní obtíže dechového aparátu, bolesti hlavy a migrény, funguje jako výborné antiseptikum, podporuje hojení ran a čistí vzduch. Podporuje koncentraci a stimuluje srdeční činnost. Patří k základním esencím do sauny.  Používá se především esenciální olej Eukalyptus globulus. Eukalyptus také bývá součástí již hotových saunových esencí.

EUKALYPTUS RADIATA – působí antibakteriálně, pomáhá při nachlazení, chřipce a zánětech nosních dutin, usnadňuje vykašlávání, zmírňuje bolesti v krku, zpříjemňuje dýchání. E. radiata je jemnější než E. globulus, proto je také vhodnější pro malé děti, pokud volíme eukalyptovou esenci do sauny.

 

 Učíme děti saunovat

SPA-foto Pokud začínáme učit děti saunovat, je důležité, aby to první saunování bylo příjemné a děti jsme od saunování neodradili hned na začátku. Není vhodné děti do sauny  nutit a dávat je do sauny proti jejich vůli, spíše se osvědčuje nechat je kolem sauny chodit, aby si sami řekly, kdy se chtějí podívat dovnitř. Do sauny můžou již i batolata, máme ale na paměti, že se prohřívají rychleji a i ochlazování by mělo být krátké. Děti by měly vědět, že v sauně je největší teplo nahoře, dole je teplota nižší a snesitelnější.

Děti by do sauny měly začít chodit podle toho, jak se samy cítí, ze začátku by měly chodit třeba i jen na krátkou chvilku – pár minut, úplně to stačí, zejména malé děti by měly začínat pozvolna, aby jim saunování bylo příjemné a neodradili jsme je, nebo aby si nevytvořily k saunování negativní blok.

Rozhodně není dobré nutit se do velkých saunových výkonů, ani se takto chovat před dětmi, měli bychom se saunovat jednoduše „na pohodu“, ne na výkon a hecovat se, kdo kolik vydrží. Pozor bychom měli dát zejména u teenagerů, vysvětlit jim principy saunování a raději si ověřit, že chápou proč si ohlídat své zdraví.

foto (21) Vždy se vyplatí sledovat  první reakce dětí na saunování, zvažovat jejich momentální kondici, pohodu a zdravotní stav. Pokud by  saunování bylo z nějakého důvodu pro děti nepříjemné, mělo by se ukončit. Signálem může být bolest hlavy, velká únava, pálení kůže, nevolnost, malátnost.

  Saunování dospělých i saunování dětí by mělo probíhat vždy bez plavek už od začátku. Zejména u plavek hrozí, že by kůže mohla zareagovat nějakou intolerancí, mohla by se objevit reakce, podráždění. Nikdy nevíme z jakého materiálu jsou plavky vyrobené a jak se bude tento materiál chovat při vysokých teplotách, na plavkách můžou zůstávat různé chemické látky například z bazénu. Někdy se pak v místě pod plavkami objeví nějaká vyrážka nebo zčervenání kůže. Naopak kůže by se během saunování měla volně prokrvovat a čistit.

sauna-kosmetika-samui-spa  Děti by při saunování měly používat osušky a ručníky a měly by vědět proč. Ty slouží hlavně k tomu, aby zachycovaly pot, který z těla stéká během saunování, pomáhá to udržovat saunu čistou a je to vhodné z hygienického hlediska. Před námi i po nás jsou v sauně další lidé.  Je praktické pořídit si ručníky, které jsou z každé strany jiné a zvolit si, kterou stranu dáváme na lavice a na které sedíme. Což bývá praktické zejména ve veřejných saunách. Do sauny bychom také neměli nosit žádné řetízky, prstýnky nebo náušnice, kov se může rozehřát a pálit. Nahota je při saunování hygienickou a fyziologickou podmínkou dobrého a účinného saunování.

sauna-dekorace Důležitý je pitný režim při saunování. Do sauny bychom neměli chodit hladoví a bez pití. Určitě ale také ne s plným břichem nebo hned po obědě. Během saunování by měla být k dispozici voda nebo minerálka, protože během saunování, díky pocení, odchází z těla velká část vody a ta se musí doplnit. Můžeme si také připravit lehké občerstvení, ovoce – sušenky. Důležité je hlídat pitný režim hlavně u dětí, některé si o pití neumí říct, některé pijí všeobecně málo. Při saunování by se to měli všichni naučit a mít pití vždy k dispozici.

Odpočinek je součástí saunování a měl by se dodržovat i při domácím saunování i při saunování rodiny s dětmi ve veřejné sauně. Tělo si při každém saunování žádá odpočinek. Odpočívat můžeme i mezi saunováním, důležité je to ale hlavně PO saunování. Při relaxaci a uvolnění účinky sauny doznívají a tělo nabírá energii, postupně se vrací do normálního režimu.

sauna-deti-wellness-spa Během saunování tělo reaguje na vysokou teplotu a pak na chlad, napne všechny síly aby se s těmito extrémními podmínkami vyrovnalo (trénink pro imunitu), poté přepíná opět do klidového režimu.

Kolikrát do sauny během jednoho saunování? Záleží na tom, jak je to komu příjemné, v zásadě jsou ale ideální 2-3 saunové cykly, tedy saunování a ochlazování během jedné saunové akce opakovat 3x.  Hlavně ti, co začínají při vyšším počtu opakování riskují vyčerpání a velkou únavu. Po saunování bychom se měli cítit dobře. Je lépe po saunování už nic fyzicky ani psychicky náročného neplánovat. Po sauně se také dobře spí, což nahrává tomu, že se řada lidí saunuje v odpoledních hodinách, saunování spolu s dobrým spánkem přináší tělu blahodárnou relaxaci a odpočinek, posiluje dobré zdraví a celkovou kondici pro tělo, duši i mysl.

♣  Kdy je vhodné saunování při určitých zdravotních problémech omezit nebo vypustit, je dobré si předem zjistit, případně svůj stav konzultovat s lékaři, odborná publikace o saunování jistě také patří k základní saunové výbavě.

 

 

 

Kam dál?

rubrika: Sauna a saunování,

Saunové ceremoniály – trendy v saunování

Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

 

 

články sauny a saunování

Saunové ceremoniály – trendy v saunování
Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda

Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitky
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

 Metličkování v sauně – bylinky a větvičky v sauně – saunové ceremoniály

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

Klientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?

Wellness koncept – každé wellness je jiné

 

 

larimar hotel spa wellness rakousko stegersbachKlienti ve wellness a SPA
Děti ve wellness a SPA
Děti v sauně – saunování dětí

 Spa venku – nové trendy ve wellness a spa, co se děje mimo stěny wellness? Outdoor wellness – wellness venku

 Wellness trendy 2016 -klíčové předpovědi pro wellness a SPA
Zpomalení ve wellness a SPA – slow beauty

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz


Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Jak účinně používat aroma marketing?

 

 

 

aromaterapie ve wellness a SPA

ruze-aromaKvětinové vody ve wellness  – hydroláty jsou oblíbené
Intuitivní aromaterapie – Mikael Zayat – aromaterapie jinak
Vykuřovadla – přírodní parfémy pro prostory – jak vykuřovat?
Magická aromaterapie ve wellness, jak nás ovlivňuje? Co je to scent marketing?
Aromaterapie do sauny, vůně do sauny pro relaxaci a zdraví
Aroma koupele, vůně a voda, harmonie pro tělo, duši i mysl

 

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
O
blázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

sauna

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,

 

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uložit

Uložit