Follow me
0

Thalassoterapie a thalasso procedury

 Mořské rituály krásy přímo u moře a nebo v salonu?

 

Thalassoterapie – léčba u moře.

Jaký je rozdíl mezi thalassoterapií a thalasso procedurami?

Používání mořské vody, mořských řas, mořského bahna a mořského klimatu přináší uvolnění a regeneraci. Pravé thalassocentrum poskytuje thalasoterapii, nikoliv jen thalasso procedury. Rozdíl je v tom, že kompletní thalassoterapie má velmi přísná pravidla, která lze praktikovat pouze v těsné blízkosti moře (mořská voda, mořský vzduch). Součástí thalassoterapie je i klimatoterapie – pobyt u moře, vdechování mořského vzduchu.

Blahodárných účinků Thalasoterapie se dá využívat pouze u moře, spočívá v kombinovaném využití účinků vody, vzduchu a mořských produktů. Cílem je dosažení celkové harmonie, tělesné a duševní rovnováhy. Kombinace mikroorganizmů, solí, minerálů a ostatních prvků přítomných v mořské vodě a ovzduší, bohatém také na jód, chaluhy a mořské bahno, vše má společně blahodárný vliv pro celý organismus.

Těchto pozitivních účinků moře se používá k prevenci i léčbě, která je efektivní právě pouze u moře. Čím déle klienti v thalassocentru pobývají, tím jsou účinky intenzivnější a mají dlouhodobější efekt. Mořská voda se čerpá pouze několik kilometrů od pobřeží a vede přímo do střediska, kde se zahřívá na teplotu 30– 35 ºC, přivádí se do bazénů i do vířivek. Centra thalassoterapie jsou velice rozšířená především ve Francii, na Sardinii nebo v Turecku či Řecku.

Pobyty u moře a thalassoterapie léčí řadu onemocnění. Pohybový aparát, plicní choroby, kožní nemoci, ale také nervový systém, vyčerpání a poruchy imunity zejména v důsledku přetěžování organismu. Součástí léčby je koupání v moři a dlouhé procházky po pobřeží.

Thalassoterapie

Sardinie – Delphina

• Thalassoterapie má své zásadní principy, především využívá mořskou vodu a klima. A proto za pravou thalassoterapií musíme cestovat k moři, stejně jako za léčivými prameny do lázní.

• Thallasoterapii nabízí centra v přímořských oblastí, spa hotely při pobřeží, kde je k dispozici mořská voda.

• V thalassocentru se kombinují procedury a hydroterapie mořskou vodou, tedy pobyt v různých bazéncích a whirlpoolech , péče o tělo, duši i mysl a také relaxace na čerstvém vzduchu v blízkosti moře.

• Luxusní thalassoterapeutická centra najdeme například ve Francii, Řecku nebo na Sardinii, dále pak v Tunisu, Turecku, na Mauriciu, v Thaisku či v Saudské Arábii.

 

 

THALASSO péče –  procedury v salonech

Thalasso programy – léčba a ošetření produkty z moře jsou procedury, které může klient podstoupit třeba ve městě, jsou to programy péče o tělo, které různými způsoby využívají mořské produkty, bahno, mořské řasy, sůl, aj. a zařazují se do wellness programů. Zejména jde o ošetření kosmetikou s přídavkem některého produktu z moře, především řas.

Thalasso péče spočívá v uváženém a dobře kombinovaném využití blahodárných účinků mořských produktů, zaměřených na harmonizaci tělesné a duševní rovnováhy.

Oblíbené je také používání mořské soli v rámci wellness, beatuy a spa. Účinné jsou solné peelingy, koupele i pitné kúry.

wellness interiery, spa interiery, vybavení pro wellness a spa

 

Thalasso procedury

• Některé thalasso ošetření je možné si dopřát i mimo pobřeží, právě díky speciální spa kosmetice s obsahem mořských produktů.

• Wellness, beauty a spa centra nabízí řadu ošetření těla i obličeje mořskými produkty a také kompletní thalasso procedury.

 

 

 Zajímavé procedury mívají lákavé názvy

Zajímavé procedury, při kterých se používají mořské produkty, nebo thalasso procedury, které jsou aplikované přímo v tahlassocentrech mají téměř vždy zajímavé názvy z prostředí moře a mořské říše.

O2 Marine ošetření –  může být ošetření zaměřené na okysličení a povzbuzení pleti, vhodné zejména jako intenzívní ošetření pro povzbuzení bledé, matné a stresované pleti trpící ve znečištěném městském prostředí. Ošetření se také doporučuje po nemoci a je to opravdový „pleťový životabudič“.

 

 

Mořské rituály  či ocean bath  jsou detoxikační a remineralizační ošetření pro dokonalé tělo- vysoce  relaxační a revitalizující tělová ošetření se aplikují ve formě zábalu nebo koupelí. Dodávají tělu nezbytné minerály a detoxikují pokožku. Působí proti nadměrnému zadržování vody, akumulaci toxinů, tukových polštářků a vzniku celulitidy.

Tato ošetření je nutné absolvovat jako první, takzvané přípravné ošetření, při speciálních tělových kúrách zaměřených na zeštíhlení. Jsou ideální pro pokožku trpící různými ekzémy či lupénkou, nebo pro všeobecný dobrý pocit a pro uvolnění bolestí svalů a kloubů. Ošetření trvá většinou 60 minut, kdy klient podstoupí peeling celého těla, teplý zábal do mořských řas v zahřívací dece nebo koupel, po osprchování se na celé tělo nanáší výživný krém. Po proceduře se doporučuje relaxovat, odpočívat a hodně pít.

 

Thalasso detoxikace marine beauty – ošetření zaměřená na zeštíhlení, zpevnění pokožky, na těžké a unavené nohy a na celulitidu, jež ocení především ženy, kterým se celulitida tvoří vlivem problémů oběhového systému. Ošetření je také doporučované při ochablosti pokožky a svalů (hlavně vnitřní strana stehen, zadní strana paží a hýždě).

Doporučuje se i při boji s tukovými polštáři na břiše a bocích. Vše funguje v zásadně tak, že při velmi chladném ošetření, při kterém se sníží teplota pokožky o 7°C , tělo musí vynaložit energii pro znovuzískání optimální teploty a tím se aktivuje odbourávání tuků. Vazokonstrikční (stahující cévy) a chladivý účinek ošetření zlepšuje oběh a tím působí proti pocitu těžkých nohou a odstraňuje otoky. Výsledkem je aktivace odbourávání tuků, pevnější a hladší pokožka a zmírnění až odstranění problému těžkých nohou.

 

 

 

Kam dál?   

články:
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika

Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika
Peelingové saunové rituály
Léčivá sůl ve wellness a spa

 


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

 

hubnutí – tělo – detox

tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,