Follow me
0

Pleťové masky v profesionální kosmetice – odborná péče a žádané ingredience

Pleťové masky jsou žádané!
Potvrzují to výzkumy.

profi-kosmeetika-wellness-aVýživa pleti je důležitá. Nejen dle instrukcí profi kosmetických značek, které pro kosmetické salony připravují a sestavují kompletní profesionální péči, jejichž součástí jsou samozřejmě i masky.

Výživa pleti je momentálně velmi důležitá i pro samotné klientky a spotřebitelky, které masky žádají stále více.

Pleťové masky jsou žádané nejen v salonech, ale stoupá i jejich maloobchodní prodej.

 

Maskování pro krásuspa-wellness-kosmetika-prof

Masky jsou momentálně důležitější víc, než kdy dřív. Dokazují to poslední výzkumy organizací, které mapují chování klientek ve wellness a spa a současně také mapují trh kosmetiky a obraty v kosmetickém oboru.

Podle toho, jak byl zhodnocen trh kosmetiky za rok 2013 i 2014  jasně vyplývá, že prodeje za pleťové masky všeobecně stoupají. Žádané jsou zejména dražší až luxusní pleťové masky.

spa-wellness-salon-profiV prodeji pleťových masek rostou všechny důležité trhy, nejvíce Amerika, Velká Británie, ale například i Itálie a Španělsko.

Proč tomu tak Je? Odborníci říkají, že velké kouzlo pleťových masek tkví zejména v tom,  že masky lákají klientky příslibem rychlého a spolehlivého účinku na pleť bez nutnosti velké útraty.

Asi bychom také dodali to, že populace stárne a největší kupní sílu momentálně na trhu všeobecně, nejen v kosmetice, má generace 40+ a 50+.

Pro spotřebitelky v tomto věku se mění preference ve výběru kosmetiky a kosmetické péče. Je přirozené, že se více zajímají o pleťové masky, výživu pleti a hydrataci pleti. Pleťové masky právě takovouto péči nabízejí.

maska-wellness-spaspa-wellness-maska-profisalon-wellness-psa-profi

Jak si vedou pleťové masky v profi kosmetice?

Bez pleťových masek si dnes řádné profesionální kosmetické ošetření už ani nelze představit. Má to svoji podstatu, na očištěnou pleť by měla přijít kvalitní pleťová maska. Složení pleťové masky by mělo odpovídat pokud možno individuálním potřebám klientky. Nicméně se můžeme spolehnout i na to, že žádané budou pleťové masky, které obsahují momentálně trendové a žádané účinné aktivní látky.

Momentálně jsou například žádané jílové masky, masky s bahnem, ghassoul masky. Velmi aktuální na českém trhu jsou nyní zelené jíly a jejich využití v pleťových i tělových maskách.

pletova-maska-profi-kosmeti

spa-wellness-kosmetika-peceSamozřejmě se vždy dobře uplatní masky s důležitými vitamíny pro dobrou kondici pleti a proti stárnutí (známé trio A, C, E) a také masky zaměřené na výživu a hydrataci.  Čím dál častěji klientky také žádají produkty, ve kterých je maximum přírodním látek, bylinky, koření… a nebo produkty z moře.

Poměrně velkou skupinu žádaných masek v kosmetických salonech tvoří masky na problematickou a adolescentní pleť a na různé dermatologické problémy pleti, jejich počet neustále roste.

profi-kosmetika-serum-wellnNěkterá roční období také více přejí pleťovým maskám, zejména pokud jde například o jarní probuzení pleti nebo o péči o pleť po létě.

V některých obdobích je vhodné klientky upozornit na to, že intenzivnější a častější zařazení pleťových masek do péče o pleť je pro dokonalý efekt žádoucí.

spa-wellness-kosmetika-saloZajímavý je také koncept individuální péče, kterou nabízí některé profi kosmetické značky. Princip péče vychází z hledání vhodného produktu pro každou jednotlivou klientku.

Do jinak již velmi kvalitního základu pleťové masky se po kapkách přidávají různá intenzívní séra tak, aby výsledný produkt – individuální pleťová maska, dodala klientce přesně to co pleť žádá.

Každopádně je možné k profesionálnímu salonnímu ošetření zkusit nabízet i masky na domácí použití a zlepšit si tak obrat provozu.

 

 

Co je to sleeping pack? Noční intenzivní masky, novinky na trhu

payot-kosmetika-v-salonu“Pack” je výraz pro masku. Sleeping masky jsou novým trendem v péči o pleť, přichází z Korei, kde zákazníci přímo šílejí po tomto zázračném produktu ve snaze dopřát své pleti to nejlepší. Když je jejich pleť unavená, stresovaná nebo dehydrovaná, asijské ženy nahrazují běžný noční krém  nočními maskami, které pomáhají kompenzovat efekty na pleti způsobené náročným životním stylem. Co nabízí sleeping pack? Především svěží pleť a odpočaté rysy hned ráno po probuzení..

Proč kosmetická péče přes noc?

Je velmi důležité bojovat proti únavě, protože spouští fenomén buněčné oxidace a redukci schopnosti pleti regenerovat se přirozeně. Po čase únava urychluje proces stárnutí pleti a prodlužuje se délka regenerace.

Během dne je pleť zaneprázdněná bojem proti agresivním útokům, ale v noci se všechno změní… je to o chronobiologii. Pokožka spouští přirozený reparační mechanismus a regenerace dosahuje vrcholu. Je to dokonalá doba pro boj se známkami únavy.

V noci se mirkocirkulace zrychluje a usnadňuje buněčnou výměnu, buňky tvoří nové buňky, pokožka je více propustná a snadněji vstřebává aktivní látky. (Zdroj: profesionální kosmetika PAYOT, novinky 2016)

 

 

 

Kam dál?

 

Klientela ve wellness a spa

Wellness provoz – co se řeší ve wellness?

 Wellness koncept – každé wellness je jiné

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJarní linie ve wellness a spa – profi salonní ošetření
Jíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy

 

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,  , wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,