Follow me
0

Oblíbená mořská kosmetika – SPA kosmetika

Krása a zdraví z moře
– vítejte v profesionálním světě mořské krásy.

 

Mořské procedury – základ zdraví, krásy a štíhlé postavy.

Tělové zábaly a masky z mořských produktů jsou významnou součástí všech ošetření zaměřených na detoxikaci, modelaci těla, odvodnění, hubnutí či ozdravení organismu a podobných nabídek. Pokožka je krásná, když je zdravá. Zlepšit stav kůže celého těla pomůže detoxikace a hloubková výživ kůže. Pro tyto účely se osvědčuje péče s produkty, které obsahují různé zdroje z moře.

 

 Zdraví a krása patří k sobě

spa-kosmetika-thalgo

Detoxikace je základní krok ke zdravé a krásné pokožce. Poté, co máme detoxikaci za sebou, je naše pleť i pokožka celého těla připravena lépe přijímat další hodnotné aktivní látky z krémů, zábalů, esenciálních olejů nebo i z bylinné koupele.

Přírodní bohatství moří a oceánů je cenným zdrojem velkého množství minerálů, antioxidantů, vitamínů a enzymů. Účinky mořské terapie jsou pro svoje vitální a léčivé účinky na organizmus známy po tisíciletí.

Řada kosmetických firem a jejich experti se zabývají výzkumem mořského světa a mořských elementů již dlouhá desetiletí.

Formou spa kosmetiky (profi kosmetika pro wellness, beauty a spa) tak přichází do salonů koncentrované bohatství a výjimečný potenciál moře ve formě kosmetických produktů pro pleťová i tělová ošetření, nebo také jako součást potravinových doplňků a čajů.

 

 

 Co najdeme v kelímku ?

Každá firma, která nabízí speciální mořskou spa kosmetiku pak má své postupy, rituály, kombinace produktů a svoji ucelenou filozofii péče o tělo, duši a mysl.

V kosmetických krémech najdeme především výtažky nebo prášek z mořských řas, mořskou sůl a mořské bahno. Produkty jsou dále doplněny o různé aktivní složky, například vitamíny, nebo výtažky z bylin a spoustu dalších, které podporující mládí a krásu.

 

přírodní bohatství oceánů a moří – terapeutický a kosmetický účinek je opravdu jedinečný

Kosmetické produkty profesionální spa kosmetiky obsahují vysoké koncentrace aktivních látek získaných z mořských řas. Různé řasy z různých lokalit pak mají různé složení a tím i účinky.

Z mořských řas se pro kosmetiku získává především prášek, který je tvořen částečkami o velikosti několik desetin mikronů.

Prášek z mořských řas je základem produktů, které se nejčastěji aplikují jako tělové zábaly nebo se přidávají do koupelí. Je také součástí krémů pro denní péči, může se přimíchat do pleťových masek na obličej nebo na vlasy.

 

Z mořského prášku se uvolňuje řada aktivní látek, které se vyskytují v moři. Obsahují mnohem více jódu, kalcia, magnezia a mědi než pozemské rostliny.

Mořské řasy mají prokazatelné účinky při ošetření lupénky, ekzémů, při artritidě, bolavých kloubech a v kosmetice zejména při ošetření celulitidy.

Významný efekt mají mořské řasy při detoxikaci, prokrvení pokožky a modelaci postavy.

Kosmetika z mořských řas je důležitou spa kosmetikou používaných v salonech při kompletních detoxikačních a modelačních programech, hlavně jako součást detoxikačních tělových zábalů a také peelingů.

 

 

 Ošetření profesionální kosmetikou obsahující mořské řasy

Profesionální kosmetika či spa kosmetika nebo také salonní kosmetika je ta, kterou nenajdeme běžně v obchodech. Je určena pro ošetření v salonech, které provádí vyškolené kosmetičky a terapeutky. Proto se s produkty s vysokou a účinnou koncentrací mořských řas setkáváme pouze ve wellness, beauty a spa provozech. Patří do rukou školených kosmetiček a terapeutů. Ošetření mořskou kosmetikou jsou oblíbená po celém světě. Jsou základem péče v thalassocentrech – mořských lázních.


MOŘSKÉ ŘASY - na obličej i na tělo

Kosmetika obsahující mořské řasy se používá pro ošetření obličeje i těla, produkty s obsahem čistých přírodních aktivních látek z moře a mořských rostlin jsou vhodné pro všechny typy pleti.

Tělová ošetření  – Pro pleť i celé tělo jsou tvořeny řady cílených programů zaměřených zejména na detoxikaci, odvodnění organizmu, modelaci těla, relaxaci a uvolnění. Mezi neoblíbenější patří celotělové zábaly, kdy se prášek z řas smíchá nejlépe s mořskou vodou a nanáší se na celé tělo, klient odpočívá zabalený do folie a teplé deky. Pro zintenzivnění účinku terapie se před zábalem nabízí tělový peeling mořskou solí.
Pleťové Spa ošetření mořskou kosmetikou je ošetření často zaměřené na problémy dehydratace pleti a proti vráskám. Ideální je pro pokožku poškozenou sluncem a pro dehydratovanou pleť. Často se také aplikuje při anti-aging kúrách, zejména pro obličejové partie a krk.

 

 

 

 

MOŘSKÁ SŮL

vévodí koupelím a peelingům

Koupele v přírodní mořské vodě mají díky soli velmi pozitivní vliv na celé tělo, působí na dobrou kondici kůže a podporují zdraví celého organismu. Pobyt a koupele u moře doporučují dermatologové při různých problémech kůže. Stejně tak má mořská sůl při používání ve wellness a spa velmi blahodárné účinky na celý organizmus. Mořská sůl obsahuje velké množství minerálních látek, které tělo potřebuje, například jod (štítná žláza)-brom (nervový systém)-draslík-sodík (soustředění).

Koupele s mořskou solí mají velký vliv na detoxikaci pokožky a i když se zdá, že je vrchní vrstva kůže po koupeli vysušená, ve spodních vrstvách naopak sůl vodu váže a udržuje kůži zdravou a hydratovanou. Sůl pomáhá při detoxikacích, vyplavuje z kůže a z těla toxiny a kůže pak může lépe přijímat prospěšné látky, minerály, atd. Koupel je osvěžující a uklidňující a podporuje dobrou imunitu.

Peeling mořskou solí – Peeling celkově přispívá ke zlepšení stavu pokožky, použití mořské soli je při peelingu celého těla výbornou volbou zejména pro nastartování kůže i organismu pro detoxikaci a jako příprava na další procedury. Zejména takové, které mají podpořit odvodnění, modelaci těla, ošetření celulitidy, aj.

Mořská sůl se může přidávat i do řady jiných tělových peelingů, do směsí se mohou přidávat kromě masážních olejů (olivový) také vonné esence. Klienta se můžeme zeptat na jeho oblíbenou vůni a do peelingové směsi přidat pár oblíbeného éterického oleje. Oleje mohou k proceduře přidat nejen příjemnou intenzivní vůni, ale také dle výběru i další účinek, který výsledný efekt procedury podpoří. (viz aromaterapie a její účinky)

 

Koupele a peelingy s mořskou solí jsou vhodným ošetřením těla před tělovými zábaly nebo před masáží výživnými oleji. Kůže ošetřená solí a jejími účinky lépe přijímá blahodárné účinky z dalších produktů a procedura je intenzivnější a dosahuje se pak i lepších a rychlejších výsledků.

Mořská sůl přispívá nejen k relaxaci, zlepšení stavu naší pokožky, ale také dokáže zmírnit nejrůznější zdravotní neduhy. Někdy se doporučuje i pitná solná kúra pro ozdravení a pročištění organizmu. Mořská sůl se rozpustí ve vodě a popíjí.

 

 

Mořské bahno

pro krásu i zdraví

ři různých procedurách se ve wellness a spa s velkým úspěchem používá také bahno z moře. Má velmi široké využití nejen při zkrášlovacích procedurách, ale celkově také v lázeňství. Jemné bahno ze dna moře dokáže skvěle udržet teplo, proto se z něj dělají zábaly pro svaly a klouby. Zároveň obsahuje množství soli, vitaminů a minerálů, které dokážou léčit pleť, zlepšují prokrvení, působí protizánětlivě a zklidňují svědění při neurodermatitidě.

Mořské bahno se používá na tělo i na obličej, jako masky, celotělové i částečné zábaly, z produktů pro domácí následnou péči jsou oblíbená bahenní mýdla a bahenní masky.

Tělová maska s bahnem z mrtvého moře je vhodná jak pro částečné zábaly, tak také pro zábaly celého těla. Působí účinně proti otokům, detoxikuje, pomáhá při zavodnění těla, čistí kůži a dodává ji jemnou, hladkou strukturu. Při detoxikačních, zejména jarních, kúrách se zábal z mořského bahna několikrát opakuje. Tělo a zejména kůži zbavuje toxinů což výrazně pomáhá nastartovat dietní a hubnoucí režimy.

 Podle starého čínského přísloví se člověk rodí pouze s jednou třetinou své krásy, zatímco zbývající dvě třetiny jsou výsledkem každodenní vnitřní a vnější péče. To, jak vypadáme a jak se cítíme, můžeme vypozorovat ze stavu naší pokožky.

Řádná péče o pleť je proto po staletí v mnoha kulturách důležitým rituálem. Ženy ze starobylých asijských civilizací používaly pro péči o pleť mořskou vodu a mořské rostliny. Výsledkem byla jemná, zvlhčená pleť beze stop předčasného stárnutí.

 

 

Kam dál?

články:
Thalassoterapie – thalasso procedury
Thalassocentrum – interiéry
Novinky a aktuality – wellness kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny

Peelingové saunové rituály
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Nové wellness trendy
Léčivá sůl ve wellness a spa


rubriky:
 Profesionální kosmetika pro kosmetičky, SPA kosmetika, Wellness kosmetika
Wellness trendy,
Krása a zdraví,
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing

 

 profesionální kosmetika Skeyndor, ainhoa profesionalni kosmetika Skeyndor, Skeyndor kosmetika pro kosmeticky ainhoia, Skeyndor  kosmetika pro kosmetičky, Skeyndor kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky Skeyndor, kosmetika profi Skeyndor, profi kosmetika Skeyndor, saunová kosmetika, saunova kosmetika ainhoa, kosmetika do sauny, wellness kosmetika ainhoa, ainhoa kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness Skeyndor, spa wellness kosmetika Skeyndor,  Skeyndor profesionální kosmetika salonní, Skeyndor salonni kosmetika, kosmetika do salonu, Skeyndor profesionalni kosmetika do salonu, Skeyndor profesionalni spa kosmetika, Skeyndor profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika,Skeyndor  spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, vůně v sauně, vune v saune, aroma do sauny, aroma v sauně, esenciální oleje do sauny. saunové ceremoniály, saunove ceremonialy, ceremonialy v saune, ceremoniály v sauně, saunové zážitky, saunove zazitky, doplnky do sauny, doplňky do sauny, saunování, saunovani,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

 

hubnutí – tělo – detox

tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 profesionální kosmetika Skeyndor, ainhoa profesionalni kosmetika Skeyndor, Skeyndor kosmetika pro kosmeticky ainhoia, Skeyndor  kosmetika pro kosmetičky, Skeyndor kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky Skeyndor, kosmetika profi Skeyndor, profi kosmetika Skeyndor, saunová kosmetika, saunova kosmetika ainhoa, kosmetika do sauny, wellness kosmetika ainhoa, ainhoa kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness Skeyndor, spa wellness kosmetika Skeyndor,  Skeyndor profesionální kosmetika salonní, Skeyndor salonni kosmetika, kosmetika do salonu, Skeyndor profesionalni kosmetika do salonu, Skeyndor profesionalni spa kosmetika, Skeyndor profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika,Skeyndor  spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, vůně v sauně, vune v saune, aroma do sauny, aroma v sauně, esenciální oleje do sauny. saunové ceremoniály, saunove ceremonialy, ceremonialy v saune, ceremoniály v sauně, saunové zážitky, saunove zazitky, doplnky do sauny, doplňky do sauny, saunování, saunovani,