Follow me
0

Zážitky s marihuanou ve wellness a spa – konopné lázně – obrovský trend ve wellness a spa!!

Marihuana pro krásu, zdraví i dobrou kondici.
Konopná turistika expanduje.

konopne-lazneVšeobecně se očekává obrovský zájem o konopné lázně a procedury s konopím. Marihuana je určitě nový slibný trend pro nadcházející období ve wellness a spa.

Velký zájem o konopné lázně hýbe Amerikou.

V některých státech Ameriky je nyní konopí pro dospělé v oblasti wellness, spa a beauty, legální. Jedním z prvních států, které konopí pro tyto účely uvolnilo je například Colorado, také Washington a Oregon a další státy se zřejmě brzy přidají.

V daných oblastech se zvýšil nejen zájem o wellness a spa, ale neuvěřitelně se rozjíždí i turistický ruch.

 

konopna-kosmetika-wellnessObrovský přínos konopných lázní

Jaký přínos mají konopné lázně pro celý region? Zdá se že velký, například Colorado hlásí rekordní turistický rok 2013. I když se dle statistik uvádí, že konopí není tím hlavním důvodem, co lidi do oblasti přivádí, je konopí rozhodně silný motiv přijet právě tam, kde se dá vyzkoušet něco zajímavého a nového, pokud lidé zvažují které místo zvolit pro svůj pobyt.

Ohlas a reakce na konopné lázně jsou opravdu velké. Nastartoval se doslova boom, který ovlivňuje i turistický ruch. Legalizace marihuany nastartovala nové možnosti v oblasti wellness, spa a beauty. Objevují se různé nabídky pobytů jako je „marihuana-friendly“ pobyty. Cestovní společnosti pomáhají v oblastech legalizace s edukací a provozovatele motivují k aktivitám, společně vytváří různé nabídky pro klienty.

Po vzoru vinných lázní a stezek, vznikají poznávací cesty za konopím. Některé cestovní společnosti nabízí balíčky typu „relaxace a odpočinek“. Nabízí dopravu do oblasti, pobyt v hotelu s pobytem v konopných lázních, zejména masáže konopným olejem, výpravu do konopné farmy, kurzy vaření, atd…

 

Zážitky s marihuanou – hlad po konopí

konopne-lazne-a-wellnessZejména právě v Coloradu, kde se legalizace uvolnila nejdříve, je obrovským boomem vznik masážních studií a day spa, které nabízejí konopné masáže různého zaměření.

Nabídka konopných wellness služeb může podpořit zájem ze strany mužské klientely. V Americe již mají své zkušenosti. Řada provozovatelů konopných provozů uvádí, že na konopné masáže dochází ze 60ti procent zejména muži. Jsou to hlavně sportovci a fyzicky aktivní muži, kteří se při sportu občas zraní, mají namožené svaly, klouby, otlačeniny, a konopné terapie jim ulevují a pomáhají jim dostat se rychleji do formy.

Konopné procedury a konopné pobyty lákají také novomanžele a páry, kteří si chtějí vyzkoušet něco netradičního. V oblasti se zvýšila řada rezervací novomanželů, kteří žádají pobyty s konopnou péčí.

 

Konopí láká a léčí. Nový trend?

konopi-olej-wellnessNe až tak úplně.  Konopné procedury jistě přitahují velkou pozornost a lákají k vyzkoušení, mají ovšem své prokazatelné léčebné účinky, což věděli naši předkové již dávno. Konopné léčení a péče je spíše znovuobjevena a znovu-uznána. Záznamy o léčebném používaní můžeme najít v různých starodávných záznamech, inspirací mohou být třeba čínské a ájurvédské manuály, podle kterých se dříve léčilo.

Konopí má protizánětlivé, hojivé, antibakteriální a analgetické účinky. Konopí v lázních a wellness se využívá při tělových procedurách i ošetření obličeje. Používá se konopná kosmetika. Ve SPA nabídkách se objevují především konopné masáže, konopné zábaly, konopné koupele. Účinky konopí jsou vítané při medicínském působení na řadu zdravotních problémů, konopí je vyhledávané hlavně v případech, kdy klasická medicína účinnou pomoc nenabízí. Zejména pro tlumení chronické a velké bolesti jsou konopná péče a lázně vyhledávané.

 

Vzkvétající trh – konopí ve wellness

Marihuana se postupně zapojuje do různých procedur v lázních, wellness a spa a zejména při procedurách medical wellness (med SPA). Působí blahodárně na stav pokožky, výrazně pomáhá po popáleninách a po zranění.

konopny olej ve wellness

Bolavé šlachy, klouby, svaly, motiv, který do wellness může přilákat spoustu klientů, kteří hledají alternativní nebo doplňkovou péči ke standardní medicíně. Vyhledávané jsou konopné produkty, oleje, kosmetika, doplňková strava.

Například v Denveru vznikla společnost, která se specializuje na výrobu produktů dle tradičních postupů a nabízí různé přípravky z konopí na nejrůznější potíže s pokožkou, problémy a bolesti s pohybovým aparátem i na civilizační choroby.

Konopná jóga

Čím dál více se setkáváme s konopím i při cvičení jógy. Například i někteří instruktoři jogy se přiklání k používání konopí při hodinách jógy. Říkají, že kouření trávy nemusí být tak úplně špatná věc. Odkazují se na prastaré indiánské védské texty, ve kterých se vyzvedávají blahodárné přínosy konopí a vznikají speciální hodiny jógy – konopná jóga / canabis yoga. Aktivní nabuzení, ke kterému dochází při kouření trávy při józe není považováno za negativní jev, naopak zvyšuje se účinek jógy.  Objevují se více speciálně zaměřené kurzy jógy, jako je například „jóga se zvýšenou účinností“, „terapeutická jóga.  Průkopník tohoto směru, Dee Dussault, vede v Americe kurzy jogy v San Francisku. Účastníci se mohou více „zaktivizovat“ a účastnit se konopné jógy, je potřeba ale přinést jakési zdravotní doporučení od lékaře.

 

Všeobecně se očekává  obrovský zájem o konopné lázně a procedury s konopím. Marihuana je určitě nový slibný trend pro nadcházející období ve wellness a spa.

Konopné lázně a konopné procedury jsou také součástí předpovědi wellness trendů pro rok 2015 dle světové společnosti SPAFINDER, více

 

 

Kam dál?

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJarní linie ve wellness a spa – profi salonní ošetření
Jíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,