Follow me
0

Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Radost a veselí v sauně! Nevšední saunové zážitky.
Dekorace do sauny a doplňky do sauny.

 

Saunování se v Čechách těší velké oblibě, sauna by také měla být součástí wellness provozu.  Různé saunové doplňky mohou pobyt v sauně zpříjemnit a oživit, zejména v provozech je žádoucí čas od času nějaká inovace, zajímavá saunová dekorace v interiéru sauny bude stále na očích.  K těm nejžádanějším efektům do saunového interiéru patří bezpochyby kamenné obložení, hvězdné nebe a aromaterapie, zejména aplikovaná na horké saunové kameny.
Mezi tyto kameny se může přidat drobná dekorace v podobě malých předmětů například figurek, květináčků, či jiných tvarů vyrobených z mastekového kamene, sopečného původu. Velmi dlouho drží teplo, vydrží extrémní podmínky a saunovým kamnům dodá šmrnc. Aromaterapii můžeme také použít do krásné dekorativní fontánky. Foto: Hukka design, Finsko

 

Praktické pohodlí – promyšlené úložné prostory

Úložné prostory kolem saun mohou mít také svůj originální styl. Pro pohodlné saunování je potřeba pamatovat i na funkční zázemí. Pro odklad různých drobností, časopisů, mobilů, knížek, kosmetiky či jiných drobností můžeme využít různých poliček a stojanů.

Například v elegantním rákosovém, bambusovém či jiném provedení. Přírodní materiály v okolí sauny poskytnou nejen praktické zázemí pro pohodlné saunování, ale dodají saunovému prostoru  příjemnou atmosféru.

 

 

 

Do sauny s elegancí

I při saunování doma se můžeme cítit pohodlně a přitom elegantně, osušky a ručníky může doplnit saunový kit. Všitá guma zajistí „univerzální velikost“, která padne každému  a díky tomu saunový kilt není potřeba pořizovat v konfekčních velikostech jako například župany. Suchý zip zajistí upevnění kolem těla. Praktické mohou být i velké kapsy. Saunové kilty jsou na trhu jak v pánském tak dámském provedení.

Barevné provedení textilií použitých v saunovém prostoru může ladit i s ručníky a osuškami pro saunování, v menším prostoru se tím docílí elegantní souhry barev, která podpoří příjemnou a sjednocenou atmosféru.

Pokud se podíváme i na psychologii barem, můžou teplé a hřejivé odstíny podpořit chuť pro saunování, celkově prostoru přidat hřejivost, naopak ručníky v „chladných“ barvách, modré nebo zelené, vnesou do prostoru trochu ochlazení a svěžesti.

 

 

 

Za teakovým barem

Bary nadčasového designu se uplatní v interiéru i v exteriéru, při menší oslavě či společenské akci, vhodné zejména tam, kde chceme mít vše při ruce a kde lze očekávat společenský život. Jsou navrženy k praktickému uložení lahví, skleniček a talířů. Stejně tak lze i do menších provozů využít praktickou sestavu jako elegantní úložný prostor, vynikají zejména tam, kde je potřeba si odložit věci a nábytek sladit s interiérem v přírodních tónech a zcela v duchu pohody a v teplých, hřejivých barvách. Ideální doplněk například pro saunové prostory. (Fakopa)

 

 

Solné krystaly v sauně

Haloterapie – vdechování solných mikročástic, byla známa již ve starověkém Řecku. Od řeckého slova halos (sůl) vznikl i její samotný název.

Je to originální přírodní metoda – léčba solí, která zaznamenala největší rozkvět v 70. letech 20. století.

Nejčastěji se s haloterapií, tedy umístěním a použitím soli ve wellness interiérech a při procedurách, setkáme v solné jeskyni nebo v saunách, využít můžeme solné koupele a zábaly.

V interiérech saun se uplatní sůl například v podobě solných panelů ve finské sauně, v parní sauně můžeme pro dekoraci i zdraví použít několik na hrubo osekaných kousků. Dekorace potěší i děti v dětských saunách.

 

Světelná relaxační terapie v sauně.
Hra barev pro dokonalou atmosféru v sauně.

wellness interiéry domácí sauny wellness provozBarevné osvětlení sauny – kolorterapie v  sauně. Blahodárné účinky saunování ve spojení s moderními technologiemi vytváří jedinečné zážitky nejen ze samotného saunování, ale i z pobytu v interiéru sauny.

Během saunování se dají střídat teploty, vlhkost, vůně a také barvy.
Kolorterapie nebo také chromoterapie,  je procedura, při které se využívá terapeutického působení barevných světel.

Každá barva na nás nějak působí. (Více o kolorterapii v sauně →)

 

 

 

 

P1010274Kam odložit brýle před vstupem do sauny?

Praktické a jednoduché držáky na brýle potěší všechny, kteří se bez brýlí neobejdou.

Před vstupem do sauny, nejčastěji hned po levé či po pravé straně saunových dveří, nacházíme stále častěji velmi praktický saunový doplněk a tím jsou držáky na brýle.

Mají často podobu malé několika-patrové poličky ze dřeva nebo z platu.

Vejde se na ní několik brýlí, které si saunující těsně před vstupem do sauny odloží do jedné z přihrádek a poté, co ze sauny vychází si je zase nasadí.

Odpadá klasická otázka, kam s tím.

 

 

 

Exfoliační Saunová rukavice

Během saunování, když se potíme, můžeme blahodárný proces celého saunování podpořit drhnutím kůže saunovou rukavicí. Ať již do sauny docházíme nebo ji máme doma, vždy se hodí mít po ruce jednoduchou, lehkou a skladnou rukavici pro drhnutí pokožky celého těla.

Na saunovou rukavici můžeme při drhnutí kůže v sauně nanášet také saunovou kosmetiku, peelingové směsi nebo oleje.

Lehký, jemný a přitom účinný materiál nabízí příjemný a dostatečný peeling svrchní vrstvy pokožky, kůži prokrvuje a pomáhá jí odplavovat z těla toxiny ven. Kůže je po saunování a drhnutí krásná, jemná, dobře prokrvená.

Zvyšuje se tím zdraví, kondice i vzhled kůže a také její imunita. Po saunování je vhodné pokožku ošetřit olejem nebo krémem, který dodá následnou intenzívní výživu.

Při výběru exfoliační rukavice do sauny dáváme přednost těm, které jsou vyrobené ze směsí lnu a bavlny, nejlépe z organického – bio zemědělství.

 

 

 

Saunová čepice – klobouk do sauny

Elegantní klobouk do sauny není jen módní záležitost nebo něco, čeho se drží saunoví fajnšmekři. Klobouk v sauně má také svoji důležitou funkci. Chrání vlasy a také vlasovou pokožku před přehřátím. Saunový klobouk se také hodně využívá tam, kde například  v saunovém světě nebo při saunovém ceremoniálu se z horké sauny vychází ven, například do sněhu, do hodně chladného prostředí.

Saunový klobouk tak vlasy a vlasovou pokožku chrání před výraznými změnami teplot. Saunový klobouk používají ti, kteří si chtějí saunování užít i trochu v tradičním severském stylu. Klobouk do sauny je také nezbytným doplňkem při různých tématických saunových ceremoniálech.

Na saunový klobouk je také možné nechat si vyšít třeba své jméno, nebo logo a jméno pro saunový svět. Lze ho také sladit se saunovým kiltem, osuškou do sauny… Saunový klobouk nabízí mnoho způsobů, jak si saunování a zážitky v sauně zpestřit a obohatit o další prvek. Každopádně by ho měl při saunování mít po ruce každý, kdo má citlivou pokožku hlavy.

 

P1012775 Račte vstoupit
– dveře do sauny s elegancí a originalitou

Design saun dnes nezná žádná omezení. Staví se klasické dřevěné sauny, moderní prosklené sauny a třeba i sauny, které splývají s vybavením obývacího pokoje nebo ložnice. Stejně tak kreativně se často přistupuje i při výběru dveří do sauny. Dveře do sauny jsou často dřevěné, stále častěji třeba ale také skleněné a dekorativní.

Jaké zvolit saunové dveře?

Častou volbou pro saunové dveře bývá dřevěné provedení. Celodřevěné dveře do sauny jsou klasické a typické zejména pro finské sauny. Mívají alespoň částečné prosklení – okénko, které má různé tvary, převážně kruhu nebo obdélníku různých velikostí.

Do saunového domku by se možná hodily krásné masivní dveře, které samy o sobě vypovídají, jak je saunový domek bytelný a láká k pořádným saunovým zážitkům. Třeba někde u jezera…

 

DSC_0017P1012756DSC_0478

Skleněné dveře do sauny se hodí všude tam, kde je čelní stěna  sauny celá prosklená, například u zabudované sauny. Výhled ze sauny můžeme nasměrovat třeba do přírody nebo na horský masiv, do zahrady, ale přes sklo se ze sauny můžeme dívat třeba i na televizi..

Skleněné dveře do sauny mohou být v různých tónech nebo odstínech, například kouřový odstín, nebo zelený, zlatý….

Skleněné dveře do sauny mohou mít různé dekory, například motiv přírody, pokud jde o saunu bylinnou nebo aromasaunu, nebo originální dekor dřevěných letokruhů.

 

 

sauna-design-a-dekoraceMadlo dveří do sauny
design, který láká a potěší

Naší pozornosti neujde ani pestrý výběr madel pro saunové dveře, i tady můžeme vsadit na originalitu a dát sauně elegantní designový doplněk. Klasickým a jednoduchým liniím sauny může lichotit originální saunové madlo natolik, že vás sauna přiláká kdykoliv se na ni podíváte….DSC_0497

Saunové madlo je nejčastěji vidět ve své typické podobě – ze dřeva, v různých tvarech, například velký trojúhelník nebo klasická tyč. Dřevěné madlo může mít i vzhled sukovice nebo kusu větve. Výběr často padne i na madlo z kovu.

Může být ale například i skleněné, ve tvaru trubky, která se naplní něčím zajímavým. Může to být třeba sůl, velká zrna  – hrubá sůl, různě probarvená  a kombinovaná s bylinami nebo kořením působí rozhodně efektivně a možná napovídá i o tom, jaké zážitky čekají uvnitř sauny, třeba saunový solný peelingový rituál.….

 

 

 Vůně v sauně, pro dobrou náladu i pro zdraví

Jak zpříjemnit domácí saunování?  Blahodárné účinky sauny podpoří bylinky, kameny a třeba i pivo.

Přidáním vonných esencí a olejů  můžeme svůj pobyt v sauně obohatit o aromaterapii. Podle toho, jakou saunovou esenci zvolíme, docílíme i určitého účinku na organismus.

Sauna je ideálním místem, kde se dá maximálně využít pozitivních účinků aromaterapie. Přidáním vonných esencí do sauny můžeme svůj pobyt v sauně obohatit o příjemnou společnost aromaterapie.sauna-kosmetika-samui-spa

Protože částice uvolňující se do vzduchu mívají většinou antiseptické a dezinfekční účinky, je aromaterapie výtečným pomocníkem při léčbě nachlazení a rýmy.

Některé složky napomáhají uvolnit stresové stavy, další pak odplavit toxiny a tím přispívají i k celkově očistě těla.

Vůni v sauně můžeme aplikovat ručně současně s tím, když v sauně ke zvyšování vlhkosti vzduchu běžně poléváme horké kameny vodou.  více o aromaterapii do sauny

 

Peelingy na tělo
a peelingy do sauny a páry

Domácí peeling je jednou z nejjednodušších kosmetických přípravků, které si doma můžeme sami připravit.

Pro domácí saunování, kdy každé saunování může být neopakovatelným zážitkem s rodinou či přáteli, si peelingy můžeme připravit sami a zapojit do toho svoji fantazii a hravost. Využijeme různé druhy soli, bylin a koření.Výsledkem používání saunových peelingů je jednoznačně velký přínos nejen pro pokožku samotnou, ale pro celý organizmus.

Celý proces očisty díky peelingu je umocněn a zintenzivněn prostředím sauny či páry. Zvýšená teplota, která tělo zahřívá, způsobí, že se v sauně potíme a z těla odchází spolu s potem toxiny, póry v kůži se více otevírají a proto mohou toxiny odcházet i z hlubších vrstev.

Tento proces podpoříme tím, že kůži zbavíme vrchní vrstvy odumřelých buněk a kůži prokrvíme peelingovou masáží.

Kůže je po peelingu dokonale hladká a hebká, zbavená toxinů, odumřelých vrchních buněk, ideálně připravená pro intenzivní a účinnou výživu, například natření těla kvalitními oleji.

Navíc například po medovém peelingu, pokud ho opakujeme dostává i příjemné barevné sjednocení. O medu je také známo, že „vytahuje“ toxiny, má antibakteriální vlastnosti a čistí póry v pokožce, pomáhá při hojení poranění kůže. Známá je také medová detoxikační masáž.  Saunové peelingy →

 

 

 

Kam dál?

 

Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Stavba sauny – důležitá je izolace sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?

Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v sauně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování

Práce saunéra – profesionální saunér a jeho role v sau

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
P
řírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

 

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness

 

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaven, wellness doma,

Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy,  aromaterapie aroma terapie ve wellness, aroma, esencialni oleje ve wellness, vune ve wellness, rostlinne oleje ve wellness, wellness kosmetika, kosmetika wellness spa kosmetika, wellness procedury, zahradni wellness, wellness na zahrade, Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy, bylinky ve wellness herbal spa, wellness bylinky, aroma koupele, bylinne koupele, bylinky, tinktury, maceraty

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

 Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,

 sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

Sauna  Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, sauna doma, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

Finska sauna: Sauny na míru, sauny na miru, sauna na miru, sauna na míru, atypicke sauny, Atypické sauny, atipycká sauna, atypicka sauna, izolace sauny, izolace do sauny, sauna izolace, izolace pro saunu, Sauna.cz,  SPU- Sauna-satu, Kingspan, izolacni material do sauny, izolační materiál do sauny, desky do saun izolace, účinky sauny děti v sauně, těhotné  saunování doma, deti v saune, děti v sauně, saunování saunovani ucinky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.