Follow me
0

Kámen v sauně – originální saunové dekorace – obklady z kamene

Kamenné dekorace v sauně a okolo sauny jsou trendem i klasikou .

Kámen a dřevo v sauně, dokonalá harmonie přírody, tvoří elegantní zázemí pro aktivní i pasivní odpočinek. V dnešní době, která opět hojně přeje saunování se staví malé i velké sauny v různých stylech a designu. Kámen v sauně má své kouzlo a výhody. Velmi oblíbené jsou zejména kamenné panely za topidla v sauně.

Přírodní kámen je nedílnou součástí hamam lázní, tureckých lázní a interiérů spojených s tématikou Turecka a hamamem. Stále častěji se stává zajímavou interiérovou dekorací dřevěné sauny.

Kámen přidá do sauny příjemný a přirozený přírodní prvek.

Díky široké nabídce kamenných obkladů může být každá sauna jedinečná a originální.

Plošně nebo jen doplňkově, přírodní kámen v sauně působí vždy sympaticky a dekorativně. Vyniká jako zajímavá interierová dekorace v sauně, která  zpříjemní atmosféru při saunování.

kamen v sauně, kamen do sauny, dekorace sauny, wellness a spa dekorace

 

Přírodní kámen v interiéru sauny

Přírodní kámen má mnoho podob a to je pro interiér sauny lákavé. Různé druhy kamene, jeho barvy, struktura a povrchy kombinované s teplými tóny dřeva vytváří jedinečné kombinace.

Obklady se používají jako dekorativní obklad na vnitřní stěny sauny, ale kolem saun a například v odpočívárnách.

Stěny sauny obložené kamenem celoplošně nebo částečně pomáhají vytvořit velmi útulné prostředí.

Používá se hladký kámen, kámen otesaný na hrubo, štípaný kámen nebo například dekorační obkladové pásky.

Oblíbený je štípaný přírodní kámen, kterým se obkládají různé části sauny, například plocha za topeništěm, nebo se obkladem zvýrazní pouze jedna celá stěna.

Kámen je se dřevem dobrý partner, kombinovat se mohou různá provedení kamene s různými odstíny dřeva. Často se volí tmavý kamenný obklad do interiéru se světlým dřevem, kde vznikají zajímavé kontrasty. Naopak harmonicky vypadají interiéry, kde se kombinuje světlý kamenný obklad se světlým dřevem.

 

 

Kamenné obklady jsou příjemnou interiérovou dekorací v klasické sauně, parní sauně, ale třeba také i v infrasauně.

Pro příjemnou relaxaci v sauně se využívají další prvky, jako se například barevné led osvětlení zabudované do stropu saun. Drobná světélka svítí jednobarevně nebo se v určitém, předem nastaveném intervalu, barvy opakovaně mění.

V parní sauně je harmonicky kombinovaná drobná mozaika v krémové barvě s kamenným obložením na stěnách, které je příjemných pískových tónech. Kamenné obložení bylo použito také na obložení soklu. Mozaika na podlaze.

Přírodní kámen  – obložení prostoru kolem sauny

Exteriérové obložení domácí sauny kamenem vytváří zajímavé a originální saunové světy.

Kamenné obklady kolem saun nabízí esteticky příjemné a přitom velmi praktické řešení. Obklady mají dlouhou životnost a nejsou náročné na údržbu.

Barva a struktura kamene vnáší do saunového světa zajímavý dekorativní prvek, který vynikne více než například výmalba stěn.

Kámen a dřevo tvoří dokonalý tým v každém wellness interiéru.  Krok s nimi drží červená dlažba na podlaze, která prostoru dodá pocit tepla a hřejivosti.

kamenný obklad do sauny, kámen do sauny, kamen do sauny, oblozeni sauny, obložení sauny kamenem

 

Kámen v mnoha podobách

Příjemný kontrast v interiéru i exteriéru saun vzniká kombinací velkých a malých tvarů, například velkých kvádrů kamenů a drobné mozaiky, nebo kombinací hrubých a hladkých povrchů.

Jsou-li stejné formáty použity na zeď i na podlahu, prostor může působit dojmem tunelu.

Kámen a kamenné obklady je možné také kombinovat i s jinými materiály jako je kov nebo sklo, zejména v moderních prosklených saunách kámen v interiéru sauny vyniká a zajímavý interiér sauny se stává součástí celého prostoru, do kterého je sauna včleněna.

Kámen a kamenné obklad se hodí do klasických dřevěných interiérů saun stejně tak i do moderních designových prohříváren.

Dekorativně působí i samotné na hrubo otesané solitéry. Vynikají především u venkovních saun, kde dokonale korespondují s okolní přírodou.

Díky mnoha barevným odstínům přírodního kamene a jeho struktuře mohou v saunovém světě vznikat originální obklady a dekorace.

 

 foto: archiv, Canadiana whirlpools, archiv webu

kamenné obklady do sauny, REŠ-STAVBY.cz

 

 

Kam dál?

FOTOGALERIE:
kámen a kamenné obklady ve wellness

rubrika: Sauna a saunování,

Saunové ceremoniály – trendy v saunování

Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

Další články –  sauny a  saunování

 

Saunové ceremoniály – trendy v saunování
Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda

Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitkyJaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

 

 


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,