Follow me
0

Scent marketing zvýší obraty provozu

Aromaterapie podporuje prodeje a zisky
– scent marketing / aroma marketing.

Člověk vnímá svět pěti smysly. Svým klientům a zákazníkům se proto nemusíte jen líbit, můžete jim i vonět. SCENT MARKETING – celosvětově uznávaná a praktikovaná marketingová metoda působení na klienty napříč všemi obory.

 

Magická aromaterapie je neoddělitelnou součástí wellness, beauty a spa provozů. V prostoru zpříjemní pobyt klientům i zaměstnancům. Blahodárných účinků aromaterapie se využívá v saunách a prohřívárnách, při tělových procedurách, přidává se do koupelí, setkáme se s ní všude tam, kde působí na naše tělo, duši i mysl a tam, kde podporuje krásu a zdraví.

Nicméně aromaterapie umí mnohem více, umí nás ovlivnit, motivovat, zlepšit náladu, připomenout si krásné vzpomínky, měnit chování. Možná že si to tak docela neuvědomujeme, ale funguje to spolehlivě. Naše podvědomí disponuje energií a schopnostmi, které nás vedou k cílům. Reklama a marketing nejčastěji cílí na zrak a sluch, ale důležitým a přitom nedoceněným smyslem je právě čich.  Přičemž čich je mnohem obtížnější zablokovat než vizuální nebo zvukové vjemy a  je prokázáno, že vůně má silnou vazbu na paměť a pocitové vazby k určitým věcem, ( zkušenostem, zážitkům) a to dlouhodobě.

Na tom staví marketing vůní, neboli scent marketing. Jednoduše řešeno, marketing, který se zabývá a nabízí techniky prodeje, jak díky vůním prodávat a vydělat více.  Jak to všechno funguje? Řada věcí, které v scent marketingu fungují jsou založené na naprosto přirozených chodech našeho organismu, vědomí, práce mozku, pocitech..
Znát je, zmapovat a využívat, povzbuzovat a vyvolávat, o to se snaží odborníci díky vůním již řadu let. Vyvolání pozitivních emocí ať přímo nebo nepřímo představuje zásadní způsob pro dosažení obchodního úspěchu.  Což potvrzuje řada celosvětových výzkumů v oblasti scent marketingu, které nabízí scent marketing instituce, či specializované firmy. Přináší řadu detailních poznatků o vůních a lidském chování v reakci na vůně a nabízí také řadu návodů jak v této oblasti uspět.

Není tedy nic jednoduššího, než vsadit na vůni.

Nestačí jen prostor zaplnit příjemnou  interiérovou vůní. K dosažení nejlepšího výsledku je naprosto nutné použít tu správnou esenci v ten pravý okamžik a na správném místě.  Možná jste si všimli a přemýšleli o tom, jak určitá místa voní, obchody, hotely, …

To není náhoda, ale záměr. Například kavárny využívají  vůně čerstvé kávy, aby prodaly více kávy, realitní makléři interiérovou vůní motivují potenciální kupce, pekárny šíří vůni čerstvého pečiva, hotely využívají relaxačních interiérových vůní. Všechny tyto vůně nejsou jen přirozeným efektem z provozu,  naopak!

Některé parfémářské firmy se specializují na vývoj vůně na zakázku pro různé obory, obchody, ale i wellness a spa provozy a především hotely. Vytváří originální a jedinečné vůně pro konkrétní provozy na zakázku, tak aby si klienti vytvořili pouto mezi touto konkrétní vůní a provozem. Bytoví developeři, hotely, obchody a dokonce i výrobci automobilů se na ně čím dál častěji obrací s tím, že chtějí mít „vlastní vůni“, jenž pomůže podpořit náladu zákazníků a udělat dojem.

Některé firmy dokonce usilují o to, vytvořit pro svou značku nějakou typickou vůni, kterou si zákazníci automaticky spojí s danou společností a s jejím zbožím, stejně jako třeba logo. Scent-marketing tak začíná doslova ovládat svět reklamy. Vůbec však nejde o agresivní vůni kadidla a pačuli, kterou zachytí každý návštěvník obchodu s exotickým či dřevěným zbožím ihned potom, co jen pootevře dveře. Jedná se totiž o vůně opravdu jemné a téměř nepostřehnutelné, které si často ani neuvědomujeme.

Interiérové vůně a parfémy – účinná reklama?

Interiérový parfém vám nepomůže jen zapůsobit na zákazníka ve chvílích jeho přítomnosti. Je dokázané, že čichová paměť je mnohem účinnější než paměť zraková. Svou specifickou vůní se tak zapíšete do podvědomí každého návštěvníka – a o to přeci v obchodu běží! V současnosti se již firmy dožadují svých vlastních vůní – začínají k nim přistupovat jako k firemnímu logu. Něco na tom asi doopravdy bude! Tak neváhejte a nenechte se předběhnout konkurencí! Začněte využívat silných stránek bytových parfémů!

 ♦♦♦

 

Příjemné prostředí provozoven nesmí být rušeno nepříjemnými pachy z koupelen či toalet, kuchyní nebo tělesným či jiným zápachem.

Speciálně vyvinuté interiérové vůně nabízí „funkci“ likvidátora pachů, které jsou vhodné například do fitnesscenter, obsahují látky pohlcující zápachy.

 

Využití vůně v oblasti podnikání a veřejných služeb má velký potenciál pro ekonomiku firmy a spokojenost zákazníků a klientů.

  • •Zvyšuje image firmy
  • •Zkrášluje prostředí
  • •Zanechává pozitivní dojem
  • •Lidé se rádi vracejí do příjemného prostředí
  • •Prodlužuje pobyt zákazníků v prodejních prostorách
  • •Lze docílit větší produktivity zaměstnanců

 

Zdroj, foto: Centrum interiérových vůní ARIA PURA

 

 

Kam dál?

články – aroma marketing / scent marketing

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Jak účinně používat aroma marketing?

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,