Follow me
0

Kartáčování pokožky – relaxační masáž kartáčem – krásná a hebká pokožka

Zdravá kůže je krásná kůže.
Exfoliační kartáč pro skvělou kondici naší kůže.

 

Pro krásnou a hebkou pokožku se nemusí trpět. Zejména pokud máme k dispozici řadu relaxačních a příjemných wellness terapií. Některé jsou opravdu jedinečné a originální,  jednoduché a příjemné, navíc staletími ověřené.  Jednou z nich je metoda „kartáčování těla“.

 

KARTÁČOVÁNÍ – Jedinečný zážitek pro klienta a skvělý efekt pro kůži

Arosha

 

Kartáčování – Dry body brushing – je relaxační masáž celého těla na sucho. Terapie je oblíbená zejména v zahraničí, u nás se postupně prosazuje. Nabízí se samostatně, ale bývá spíš součástí balíčku procedur zaměřených na cílená tělová ošetření v salonech, například hubnutí, modelace těla, ošetření celulitidy, odvodnění organismu, aj.

Kartáčování může být také vhodnou metodou tam, kde se klientka snaží o dokonalý vzhled a kondici pokožky v souvislosti s přípravou pokožky na slunění a opalování nebo, když potřebujeme zatočit s celulitidou.

Kartáčování může nahradit peeling. Kartáčování probíhá v salonu na sucho,  kosmetička nemusí být vybavena sprchou a vodu vlastně vůbec nepotřebuje.

Kartáčování může takto nahradit peeling těla a současně je také i příjemnou relaxací. Navíc má pro pokožku i celý organismus úžasné kosmetické i zdravotní účinky.

 

 

Pro obnovu zdravé pokožky

Kartáčování pokožky celého těla nabízí  nejen skvělý zážitek pro klientku, ale je velice příjemnou terapií pro pokožku, která získává zpět svoji krásu a zdraví.

Při kartáčování dochází na pokožce k exfoliaci vrchní vrstvy kůže. Kartáčování tělovým kartáčem probíhá tak, že kosmetička nebo terapeut si na ruku nasadí kartáč ve velikosti dlaně ruky.  Terapie je velmi příjemná, lehkými a pomalými tahy se nenásilně, spíše jemně, hladí – kartáčuje pokožka celého těla kartáčem na sucho.

Tahy jsou prováděny tak, aby byly v souladu s tokem lymfy a podpořily efekt, kterého chceme dosáhnout. Pomalými a jemnými pohyby stimulujeme lymfatický systém a podporujeme tím drenážní účinek. Malými a rychlými pohyby dosáhneme posílení dané části těla a dodání energie. Pomalými, ale pevnými pohyby podél svalů dosáhneme uvolnění svalových tkání a kloubů.

♦ NOHY: kartáčujeme od spodní části nohy až k tříslům.

♦ BŘICHO: provádíme krouživé pohyby ve směru hodinových ručiček od shora dolů.

♦ PAŽE: začneme od zápěstí a postupujeme k podpaží.

♦ ZÁDA: postupujeme kolmo po páteři zevnitř směrem ven.

Ošetření kartáčem napomáhá udržet krásně zářivou pokožku, stimuluje krevní mikrooběh, odstraňuje odumřelé buňky, posiluje a zjemňuje pokožku. Preventivně působí proti předčasnému stárnutí, zmírňuje stres a napětí. Pomáhá při ošetřeních proti celulitidě a  účinně stimuluje lymfatický systém.

 

Kartáčování – osvědčená starodávná metoda

Jemný peeling – čistění suchým kartáčem je velmi stará technika, která při pouhých několika minutách aplikace denně přináší vynikající výsledky.  Udržuje pokožku v dobrém stavu, blahodárně působí zejména na krevní mikrooběh i lymfatický oběh. Napomáhá odstranit odumřelé buňky, stimuluje krevní mikrooběh, aktivuje lymfatický systém. V závislosti na dalším ošetření nebo masáži také tonizuje a dodává energii.

 

Kartáčování těla suchým kartáčem má příznivé účinky:

Stimuluje krevní mikrooběh
Odstraňuje odumřelé buňky
Preventivně působí proti předčasnému stárnutí
Posiluje a zjemňuje pokožku
Kůže je lépe vyživená a prokysličená
Zmírňuje stres a napětí
Pomáhá při ošetřeních proti celulitidě
Stimuluje nervový systém
Stimuluje lymfatický systém

Pro kartáčování je vhodný přírodní tělový kartáč. Většinou je dřevěný a štětiny masážního kartáče jsou z přírodních zdrojů, nějaké rostliny. Vyrábí se například z rostlinného vlákna, který se získává z rostliny Agave Lechugilla. Je to dužnatá byliny, která volně roste v pouštích Mexika a její vlákna mají výjimečné vlastnosti, především pružnost a odolnost.

 

♦ Zdroj Primavera, kosmetika Arosha, archiv

 

Kam dál?   

 

Další články:

Profesionální kosmetika Skeyndor,
Profesionální ošetření – spa rituály Skeyndor,
Tělové bandáže
Drahé kameny ve wellness a spa – rituály
Jak ošetřit celulitidu v kosmetickém salonu
Kartáčování – pro krásnou pokožku
Chemický peeling je oblíbený – krásná za pár minut – Mesosystem

 

články:
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika

Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika
Peelingové saunové rituály
Léčivá sůl ve wellness a spa

 


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

 

hubnutí – tělo – detox

tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,