Follow me
0

Přirozená manikúra a lakování – trendy v péči o ruce, zdravé a krásné nehty

Přirozenost je základ.
Klienti poptávají šetrnou a přirozenou péči.

Co nabídnout své klientce, která má zničené nehty a chce vypadat upraveně? To je otázka, kterou manikérky, jež vsadí na přírodní péči a lakování, řeší velmi často.

Umělé nehty jsou častou volbou klientek, které chtějí mít upravené nehty. Nahrává tomu i široká a dostupná nabídka míst, kde se i za velmi levné peníze dají pořídit umělé nehty. Umělé nehty s sebou ale přináší i řadu problémů, které klienty ze začátku vůbec neznají.

Časem se kvalita nehtů velmi zhorší a co je ještě horší, přidají se i různé nemoci, kterým velmi oslabené nehty podlehnou. Otázkou je také, v jakém prostředí si klientky nehty „pořídí“ a co vše kromě, na pohled krásných nehtů, také získají. Bohužel, to mohou být v řadě případů různé onychomykózy.

Skutečnost, že na nemocné či oslabené nehty nelze do nekonečna aplikovat umělý kryt je důvodem, proč některé manikérky po dlouhé praxi aplikace umělých nehtů hledají jinou cestu a jinou péči o nehty. Pokud se rozhlédnou, zjistí, že možnosti jsou.

To nejlepší pro manikúru a pedikúru
– trendy a zájem klientů

Současně také vzrůstá i tlak a poptávka ze strany klientů, kteří žádají přirozenou péči o nehty a ruce. Situaci také nahrávají světové trendy a směry v péči o tělo, duši a mysl, kterými jsou návrat k přírodě, přirozenost, zdraví a pohoda. Díky tomuto směru, který každoročně nabírá velké obrátky a také i finanční obraty, lze jasně soudit, jakým směrem se bude tento trh do budoucna masivně rozvíjet.

Celosvětově, a zejména velmi masivně v Americe, vznikají „zelené provozy“. Jsou to wellness, beauty a spa provozy, které se snaží žít ekologicky, s ohledem na přírodu, okolí a starostlivost o klienty v přírodním a přirozeném duchu. Nabízejí produkty, kterými o klienty pečují tak, aby byly přírodní, bio a eko friendly. Přírodní kosmetika je celosvětově stále více žádaná (článek o vývoji přírodní kosmetiky, obraty v Evropě, trendy).

Manikúra, pedikúra i oblast hand spa jsou součástí wellness a beauty oboru, který se také mění a vyvíjí. Stejně jako v péči o tělo, i v péči o ruce a pro lakování si stále více klientů hledá to nejlepší, co je možné si dopřát. Přičemž hlavním kritériem je zdraví a přirozená péče.

Ohledy se ale také berou na to, jaké aktivní látky, složení a zdroje se pro výrobu kosmetiky pro hand spa, manikúru a pedikúru používají.  INCI – tedy složení produktů pro péči o ruce a nehty čte stále více klientů a spotřebitelů. Lépe se v nich také orientují a začínají rozeznávat, co je vhodné a co nikoliv.

 

 

Vegan kosmetika – dokonalá péče a nový směr, který oslovuje
Vega laky na nehty a vegan manikúra

Tak jako se k nám před dvaceti lety začaly šířit syntetické technologie, dnes můžeme mluvit o snaze vyvíjet technologie a postupy v souladu s wellness a spa péčí, a také v souladu s eko-bio přístupem k životu.

Prosazují se i VEGAN produktya péče, která se chlubí absencí chemických látek a také látek živočišného původu. Pro jejich výrobu se používají přírodní ingredience a aktivní látky s pěstícími, hydratačními a výživnými účinky. 

Například oblíbená značka SpaRitual, která má svůj původ v Americe, balí své výrobky pouze do ekologicky rozložitelných obalů a dokonce nápisy a popisky na produktech jsou pouze ze sojových produktů. Papírové krabičky jsou z recyklovaných a recyklovatelných materiálů a výrobky nejsou testovány na zvířatech.

Tento trend v hand spa následuje další obory, kosmetiku či hair spa – vlasovou kosmetiku, u kterých se vegan a eko trend již také uvedl.

 

 Jaká je situace v Čechách?

„Každý den se setkávám s velkým množství zničených nehtů. Plísně a bakteriální infekce jsou také na denním pořádku. Vůbec se nedivím, že toho některé zákaznice mají dost. Hledají jiné varianty jak mít krásné a zdravé nehty.  Klientky to často řeší tím, že se opět vrací k umělým nehtům.

Některé manikérky jim nechtějí, a nebo neumí nabídnout nic jiného a ujišťují je, že ty žlutohnědé  nehty už nebudou dlouho vidět, protože ta hrůze bude brzy překryta modelací. Bohužel, spory a plísně se rozvíjí a celková kondice nehtů se také velmi zhoršuje.“  Říká Marcela Mořkovská, soudní znalec v oborech manikúra a pedikúra.

„Trendy v přirozené péči o ruce a nohy mě provází již mnoho let. Zákaznice, které přešli od umělých nehtů  a často zničených nehtů na přírodní péči mají pak krásné a zdravé ruce. Nejedná se o běh na krátkou trať. Kultivační procesy pěstění a komplexní náhled na tkáně, to je program správné cesty. V tomto trendu se nejedná o rychlou a pomíjivou krásu.

K dispozici máme úžasné rituály péče – spa rituály, kdy součástí je snaha o individuální harmonizaci nejenom estetiky, ale i interakcí celého bio systému. Takové prostředky opravdu existují a jsou řešením pro nekvalitní a zničené nehty. Klientky si během spa rituálů užívají celkové procedury péče o celé ruce, jsou nadšené a spokojené.“

Zdroj: archiv webu, archiv SpaRitual, paní Marcela Mořkovská, soudní znalec v oborech manikúra a pedikúra

 

Kam dál?

rubrika Hand spa – péče o ruce

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,