Follow me
0

Jarní wellness rituály – relaxace a detox v luxusním wellness

Wellness péče – jarní proměna
pro skvělou energii i kondici

herbal-wellness-kosmetika-bPrvní jarní dny klepou na dveře a my se probouzíme.  Proto, abychom nepodlehli jarní únavě, dali tělo, pokožku i mysl do skvělé kondice, je nejvyšší čas najít ty správné spojence, ideálně ve wellness a spa centrech.

Ještě jsme si tak úplně nezvykli obracet se na wellness a spa centra, přitom právě zde mají řadu skvělých nabídek na jednom místě pro to, aby mohli vyjít vstříc každému klientovi a mohli zde sestavit péči přímo na míru podle toho, čeho chceme dosáhnout.
Jednotlivé procedury i kompletní balíčky péče mohou doplnit například i  konzultace s odborníky pro následnou domácí péči nebo úpravu jídelníčku.  Dopřejme tělu, mysli i naší duši skvělou jarní regeneraci.

 

Jaro ve wellness

spa wellness aquapalace

Od kosmetické péče přes kompletní tělové procedury a s šálkem dobrého bylinkového čaje na závěr, to jsou často základní prvky, které tvoří dokonalou jarní wellness péči.

Pro obličej se hodí zejména detoxikační, lymfatické ošetření založené na dobré masáži obličeje s aplikací detoxikační pleťové masky, používají se výživná séra a koncentráty pro rozzáření pleti.

Pro tělo se hodí delší navazující péče složená z několika procedur. Ideálně je dopřát si ji 2-3x v jarním období.  Nejlepší je kombinace pobytu v teple s následnou tělovou péči. V teple se před následnou péčí celé tělo a hlavně pokožka nahřeje a uvolní. Vhodná je sauna nebo bylinná či aroma pára.

1-domácí-sauna-peeling-sůlPři jarní péči je důležité pokožku probudit. Po nahřátí těla v sauně nebo páře se provede kompletní peeling těla, třeba solný s kapkou esenciálního oleje z citrusů, které jsou pro jarní detoxikační péči ideální volbou.

Poté přichází na řadu masáže se zaměřením na detoxikaci a odvodnění nebo za účelem zlepšení stavu pokožky, následované nanesením tělového zábalu. Používají se například různá detoxikační bahna, jíly nebo mořské řasy. Maska by měla být bohatá na různé složky, které zajistí současně také i výživu pokožky. Navazování jednotlivých procedur zaměřených na modelaci těla  zvyšují účinky a celkový výsledek jarní kúry.

Na závěr procedury by se měla aplikovat vyživující tělová kosmetika,  krém nebo rostlinný olej s kapkami vybraných esenciálních olejů, které ještě následně budou pronikat do pokožky a ladit její kondici i po proceduře.

Hodně doporučovaná je například pro tyto účely hamam procedura.

spa wellness interier aquapalace (2)

Po kompletní tělové proceduře je vhodný odpočinek s lehkým občerstvením včetně doplnění pitného režimu, například v podobě detoxikačního čaje nebo harmonizačního bylinného čaje.

Odpočinek po kompletní tělové proceduře je nutný pro doznívání terapie a pro to, aby tělo mohlo v klidu čerpat z předešlé procedury co nejvíce užitku. Kompletní jarní celotělová péče může trvat i několik hodin, mohou se k ní přidat i různé bylinné koupele, hair spa nebo hand spa procedury.

Z těla se odplavují toxiny a někdy se skutečně intenzívně působí na celý organismus formou komplexního – holistického přístupu. Což jistě ocení tělo, duše i mysl. Současně to je ale pro organismus náročné a potřebuje čas na odpočinek, než se opět vydáme z wellness centra domů nebo do práce.

Jarní wellness rituály a speciální jarní péče se hodí pro intenzívnější účinek určitě opakovat 2-3x. Po této kompletní jarní wellness kúře je pak tělo a hlavně pokožka dokonale připravená na brzký příchod tepla a jara. Nejsme tolik unavení, máme čerstvou mysl, skvělou náladu a pokožku lépe připravenou na slunění.

skorikova wellness tea spa (1)Tělové jarní wellness rituály je vhodné doplnit o speciální pitný režim. Čaje jsou určitě nejlepší a ve wellness centru se dají různé speciální čaje ochutnat a vybrat si takový, který nejen podpoří zažívání, kondici, jarní detox, ale bude i chuťovým a aroma zážitkem pro všechny naše smysly.

Aquapalace Resort Prague připravil pro klienty SPA & Wellness na začátek roku příjemné překvapení v podobě nového Tea baru, ve kterém budou moci relaxovat v okouzlujícím prostředí vybaveném luxusním designovým nábytkem a vychutnat si výjimečnou chuť prémiových čajových směsí světoznámé značky Kuzmi Tea.

„Aby si u nás naši klienti mohli ještě více vychutnat onen blahodárný svět krásy a relaxace, který jim u nás nabízíme, připravili jsme pro ně tuto novou relaxační místnost, kde se po uvolňující masáži či kosmetické proceduře budou moci doslova ponořit do světa výjimečných chutí a vůní a ještě déle relaxovat u některého z mnoha desítek prémiových čajů připravovaných z těch nejvybranějších směsí,“ říká manažerka SPA & Wellness Zuzana Škoríková.

spa wellness caj bylinkywellness tea spa (2)wellness-spa-tea-obcerstven

 

wellness tea spa (3)Wellness je kompletní
s dokonalou péčí ve všech směrech

Ideální je také upravit svůj jídelníček a pitný režim. Proto wellness centra rozšiřují svoji nabídku o specialisty, kteří poradí i s tímto směrem.  Součástí dobrého wellness je i dobrá nabídka wellness občerstvení pro klienty. Zejména v zahraničních wellness a spa provozech a spa hotelech je vidět opravdu velká snaha připravit pro své hosty to nejlepší k osvěžení a občerstvení pro jejich dokonalý a holistický pobyt ve wellness.

Kusmi Tea

Kusmi Tea je světoznámou prémiovou značkou, která má bohatou tradici datující se až do roku 1867, kdy mladý petrohradský obchodník Pavel Michajlovič Kusmičov vytvořil první originální směs Bouquet of Flowers, která se brzy stala oblíbených nápojem tehdejšího cara. Ačkoli má tato značka původ v Rusku, od roku 1917 se stala jejím domovem Paříž. V současnosti má po celém světě přes tisíc obchodů. Dodnes nabízí exkluzivní čajové směsi vyráběné podle přísně utajovaných receptur. Širokou nabídku tvoří více než 70 variant černých a zelených čajů a čajových směsí té nejvyšší kvality.

 

 

foto: archiv webu a archiv firem

 

 

Kam dál?

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy 
Bylinkové maceráty – třezalkový olej, růžový olej, ..

 

 Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Stavba sauny – důležitá je izolace sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?

Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v sauně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování

Práce saunéra – profesionální saunér a jeho role v sau

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
P
řírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

Wellness interiéry a dekorace

Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Kamenné tapety – ohebný kámen pro dokonalé obložení
Barvy v interiéru – barvy kolem nás, jak na nás působí barvy?

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaven, wellness doma,

Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy,  aromaterapie aroma terapie ve wellness, aroma, esencialni oleje ve wellness, vune ve wellness, rostlinne oleje ve wellness, wellness kosmetika, kosmetika wellness spa kosmetika, wellness procedury, zahradni wellness, wellness na zahrade, Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy, bylinky ve wellness herbal spa, wellness bylinky, aroma koupele, bylinne koupele, bylinky, tinktury, maceraty

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

 Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,

 sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

Sauna  Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, sauna doma, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

Finska sauna: Sauny na míru, sauny na miru, sauna na miru, sauna na míru, atypicke sauny, Atypické sauny, atipycká sauna, atypicka sauna, izolace sauny, izolace do sauny, sauna izolace, izolace pro saunu, Sauna.cz,  SPU- Sauna-satu, Kingspan, izolacni material do sauny, izolační materiál do sauny, desky do saun izolace, účinky sauny děti v sauně, těhotné  saunování doma, deti v saune, děti v sauně, saunování saunovani ucinky.

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.