Follow me
0

Koupelna ve stylu wellness – domácí wellness v koupelně, dovolená nikdy nekončí!

Luxusní  koupelny – luxusní pohoda.
Jaké jsou současné trendy pro zařízení originální koupelny?

 

Domácí wellness – víc než jen koupelna!

Proč si při zařizování koupelny nevysnít luxusní domácí lázně? Myslete na to, že koupelna není jen nutná místnost pro pravidelnou hygienu. Koupelna nabízí mnohem více.  Neomezené možnosti, které trh nabízí pro vybavení a dekorace koupelen, vybízí a lákají k vytvoření originálních a jedinečných koupelnových interiérů.


Dokonale harmonické prostředí jako základna pro domácí wellness v koupelně

Dobře relaxovat se nám bude v prostředí, které je nám také příjemné na pohled. Vkus a styl každého se liší, na každého má vliv něco jiného. Někdo ocení barevnou výmalbu, někdo doplňky a dekorace, živé květiny, někdo ocení harmonii materiálů, sladěné obklady s nábytkem. Někdo vsadí na luxusní nadčasové materiály a elegantní obklady.

 

Základem pro vytvoření správné pohody pro domácí wellness v koupelně je najít si ten svůj styl a vytvořit si prostor takový, který bude pro wellness odpočinek a relaxaci vybízet svého majitele, nikoliv takový styl koupelny, který bude obdivovat každá příchozí návštěva.

Zařiďte si koupelnu zcela podle svých představ, tak, aby se líbila vám. Dejte si do ní takové věci, které máte rádi a na které se rádi díváte, nepodléhejte momentálním trendům ani vyhraněným názorům jiných.


Při návrhu koupelny se vychází z velikosti místnosti. Řeší se dispozice a praktické uspořádání tak, aby se v koupelně její majitel příjemně a volně pohyboval, aby byla hezká na pohled a aby materiály a zařízení harmonicky ladilo.

Originálně se může přistoupit k návrhu stropu, na který se může instalovat například  pnuté folie, osvětlení-kolorterapie nebo hvězdné nebe. Můžeme také přemýšlet o vhodné dekoraci stěn v koupelně, jako je obložení stěn kamenem nebo umělým kamenem, či cihlovými pásky. Praktické jsou velké formáty dlaždič, keramické obklady, které napodobují přírodní materiály, beton, kámen. Praktické a oblíbené jsou obklady které nabízí  imitace dřeva. Mnoho novinek, designů, materiálů i struktur nabízí stále nové trendy v obkladech.

Dřevěná podlaha v koupelně pak není žádný problém z hlediska životnosti i údržby.
Lákavé je také rafinované umístění vany, sprchy či sauny,  s výhledem do krajiny nebo na noční oblohu. Vanu nebo vířivou vanu můžeme vkusně obložit nebo zabudovat, například do pódia.

V koupelně se také nikdo neobejde bez promyšlené odkládací plochy a koupelnového nábytku.

 

 

Čím obložit stěny v koupelně?

Obklady z přírodního kamene a obklady z umělého kamene

Kámen v interiéru nás doprovází od pradávna. Proniká i do našich koupelen a wellness interiérů. Právem! Vytváří jedinečnou atmosféru a dokonalý styl koupelny.

Kdo tíhne k ryze přírodním materiálům vsadí na obklady z přírodního kamene. Řadu předností má i umělý kámen, například nižší pořizovací cenu či téměř nulovou nasákavost. Přitom je u kvalitních výrobců naprosto k nerozeznání od přírodního kamene. Novinkou jsou kamenné tapety, tenké obkládací ohebné panely z kamene.

 

 

Přírodní kámen i umělý kámen bychom si měli vybírat pokud možno vždy v obchodě, abychom viděli propracovanou strukturu, barevnost a styl skladby.

Některé obchody zapůjčí i vzorek. Kupovat kámen na internetu může být sázka v loterii, už jen kvůli tomu, že každá obrazovka zobrazí barevnost kamene trochu jinak.

 

 

 

 

 

 

– obkladové panely s imitací dřeva a 3D strukturou

Vedle dekoru kamene je stále žádanější také dekor dřeva.

Opět příznivci přírodních materiálů mohou do koupelny vnést i přírodní dřevo, pokud je správně ošetřené a jsou ochotni věnovat mu do budoucna péči. Tam kde je dřevo namáhané, bledne a vyžaduje pravidelnou údržbu, ochranu či impregnaci je možné použít obkladové panely s imitací dřeva.

Bezpočet možností jak naladit koupelnu či domácí wellness na přírodní tóny nabízí obklady s imitací dřeva. Velké formáty, ale i mozaikové skladby s dekorem dřeva a 3D efektem. V různých odstínech, které imitují druhy dřevin či jejich namoření. Některé pro dokonalý efekt dřeva nepotřebují spárování.

 

 

 

 

– podlahy v luxusním stylu

Podlahám  (ale i obkladům) v koupelně momentálně vévodí velkoformátové dlaždice, například v rozměrech i 3 x 1 m. V lesklé, matné či strukturované úpravě. Nejčastěji kamenné nebo keramické, vypadají luxusně a stylově, v různých odstínech a dekorech. Dlažba může věrohodně imitovat dřevo,  spolu s jemně broušeným povrchem nebo s hrubším frézovaným povrchem.

Sofistikovaná lesklá dlažba vykazuje známky jemného třpytění se, je vhodná kamkoli, kde chceme docílit moderního stylu.

Imitace kamene s nepatrnou lesklou vrstvou na povrchu se velmi dobře udržuje a navíc efekt lesku vnáší do interiéru nádech luxusu. Zajímavé jsou plošně položené dlažby s imitací mramoru v různých elegantních odstínech. Některé neglazovaný materiály vynikají vysokou odolností povrchu i ve velmi zátěžových prostorách. Vysoce lesklý povrch nabízí rekordní odraz světla až 72%.

 

– jaká barva do koupelny?

V přírodních tónech, moderní výrazná kombinace, elegantní černobílá nebo retro styl v koupelně? Výrobci nabízí praktické modelové řady – v jednom stylu a dekoru pořídíte velké formáty, malé kachličky i dekorační lišty, vše na jenom místě a v dokonalé harmonii. Velmi žádaná je také zlatá či stříbrná barva v koupelně a také metalické obklady a mozaiky.

Zlatá barva ve wellness interiéru poutá pozornost, je elegantní a energická. Každý, kdo je obklopen zlatou se může cítit výjimečně. Stejně jako kdysi Kleopatra či králové. Elegantní jsou zlaté benátské štuky, zlatá  mozaika nebo obklady se zlatými dekory.

 

Bílý, stříbrný či pozlacený moderní vlnitý obklad, který připomíná vlny na moři, lze bez problémů kombinovat v různých variacích s jinými obklady, nejlépe jednobarevnými, tak, aby efekt vlnitého lesklého obkladu vynikal.

 

 

 

 

– luxusní design v koupelně?
Krystaly a drahé kameny

Prémiové produkty v oblasti dekorativních obkladů tvoří především mozaiky a obklady doplněné o luxusní, originální či nevšední komponenty.  K těm bezpochyby patří obkladové panely s drahými kameny nebo mozaiky s kamínky krystalů Swarovski.

 

ve spolupráci s REŠ-STAVBY Praha, obklady z kamene, umělého kamene, keramické obklady, mozaiky, luxusní obklady,..

foto archiv wellnessinteriery.cz a archiv firem

 

Kam dál?

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 


 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.