Follow me
0

Hand SPA rituály – Spa péče v rytmu harmonie, krásy a pohody

 

 Dokonalá péče o celé ruce.
I naše ruce meditují, odpočívají a užívají si.

 Mezi wellness a spa péči v lázních i wellness salonech patří také HAND SPA procedury a ošetření. Ve světě oblíbené a vyhledávané ošetření  rukou neodmyslitelně patří k dokonalé vizitce krásy, harmonie a pohody každého kdo se chce cítit a vypadat skvěle. Podobně jako ruce si své FOOT SPA můžou dopřát i nohy.

HAND SPA

Příjemná, smyslná a harmonická péče o ruce je cílem procedury hand spa. Může mít mnoho podob a postupů. Součástí hand spa je většinou  kosmetická – terapeutická péče, manikúra a lakování. Spojení vzniklo ze dvou slov, Hand – ruka SPA – lázně nebo také zdraví skrze vodu.

Mělo by jít o terapeutickou péči, při které se také využívá voda – koupel rukou, ale hand spa má v rámci podání různých wellness center také různé podoby.

 

Hand spa jsou procedury spojené s péčí o ruce. Určené pro regeneraci, osvěžení, zlepšení zdraví a kondice rukou a také pro uchování krásy a mládí pokožky rukou.

Spíše než o jednotlivou proceduru se jedná o několik procedur spojených do komplexního – celkového ošetření. Při procedurách hand spa se využívá voda, koupele, zábaly, různé zdroje z přírody – bylinky, oleje, bahno, sůl….vše co působí blahodárně na naše ruce.

Hand spa procedury se nabízejí v rámci provozu wellness, spa, beauty, ale také jako součást ošetření v profesionálním salonu manikúry a pedikúry. Často dbáme na to, jak vypadají naše nehty, hodnotíme výsledek, upravené ruce a nehty. Méně již přemýšlíme nad tím, jakou regeneraci a relaxaci rukám, prstům a dlaním věnujeme a jakými prostředky je ošetřujeme.

 

Tajemství  péče hand spa
– víc než jen manikúra

Kosmetická péče o ruce zahrnuje různé formy masáží, koupelí a zábalů.

Peeling rukou a masáže rukou

Prvním krokem při hand spa bývá omytí rukou a následný peeling nebo gomáž pro ošetření vrchní vrstvy kůže, která pak lépe vypadá a lépe vstřebává následující péčí. Peeling rukou by běl být jemný a příjemný, protože i kůže na rukou může být velmi jemná a citlivá. Peeling zbaví vrchní vrstvu odumřelých částí kůže, kůži prokrví a připraví na další část procedury.

Součástí peelingu rukou bývá také masáž, některé produkty určené na masáž a peeling rukou mají příjemné textury, které se peelingovou masáží na rukou postupně rozpouštějí a do pokožky uvolňují aktivní účinné látky. Do peelingů na ruce se často přidávají vonné esence, samotný peeling rukou je současně i velmi příjemnou aroma masáží.

Pokud se peeling použije jako příprava pro samotnou masáž rukou, pak se pro masáže používají různé směsi aktivních látek, které pokožce současně s masáží dodají potřebnou péči. Záleží především na aktuálním stavu kůže na rukou.

V podobném duchu navazuje i zábal na ruce, nebo také aplikace masky na ruce. Při masáži rukou se masírují dlaně, prsty, horní i spodní část rukou a také předloktí. Používají se různé uvolňovací techniky a postupy. Masáž by měla být příjemná, relaxační a uvolňující.

Některé hand spa procedury využívají různé techniky masáží a ošetření, mohou například vycházet z tradic východních směrů. Používají se nahřáté oleje,  jemné kartáčování, hlazení, masáž nahřátým ručníkem, atd.

Příjemné a uvolňující masáže rukou, dlaní, prstů a předloktí bývají tou nejpříjemnější částí hand spa procedury. Masáže ruce uvolní, prokrví a celkově působí mnohostranně blahodárně. Vzhledem k tomu, jak svoje ruce zatěžujeme, je vhodné jim tuto speciální péči občas také dopřát.

 

 Koupele rukou

Během hand spa procedury se ruce namáčí v miskách s vodou. Dekorativní misky a například malé oblázky či barevné skleněné kamínky tuto proceduru doladí do dokonalé podoby. Do vody se dávají různé přísady, tak, aby blahodárně působily na pokožku rukou.

I během koupele může proběhnout krátký peeling, například tím, že terapeut na mokré ruce nanáší peelingovou směs se solí nebo medem a provede krátký peeling.

Do misky s vodou na koupele rukou se přidávají oleje, séra, esence, bylinky, med, sůl, či různé koření. Bylinky jsou ve wellness a spa stále oblíbenější. Drobné lístečky, které plavou ve vodě zážitek z koupele také podpoří. Aroma koupele jsou blahodárné a příjemné procedury kdykoliv si chceme dopřát pro naše ruce i celé tělo příjemný odpočinek a relaxaci.

 

Zábaly a masky na ruce

Součástí hand spa jsou skoro vždy zábaly rukou do výživných směsí, většinou olejů, krémů a sér, které pokožku vyživují a podporují její zdraví, krásu, mládí a celkový vzhled. Zábaly by se pro zintenzivnění účinků měly provádět tak, abychom po nanesení zábalu měly ruce zabalené do igelitu a dále pak do velké teplé rukavice nebo do deky.

V provozech se běžně používá elektricky vyhřívaná rukavice, která zajistí teplo po celou dobu zábalu. Teplo podpoří směs bylinek, olejů a dalších výživných aktivních látek obsažených v masce nebo zábalu, aby se ještě více aktivovaly a zvýšily svůj účinek.

Do zábalů na ruce se přidávají různá intenzívní séra a koncentráty, které se podle zaměření ošetření směřují například na hydrataci kůže, bělení, prokrvení, atd.

Při zábalech se využívají různé osvědčené přísady, například jíl, med, bambucké máslo, různé výživné oleje. Je příjemné, pokud si klient v salonu může sám zvolit i z několika variant kosmetických produktů.

Může si zvolit například vonnou esenci, kterou terapeut použije do prostoru, případně olej, který se použije při masáži nebo zábalech.

Je i součástí procedury sledovat, jak terapeut vše připravuje a mísí v dekorativních miskách. Ošetření je také i trochu zábavné a pro klienta příjemným zážitkem.

Příjemné je také použití vonné mlhy nebo květové vody během procedury. Ta se rozprašuje okolo klienta během procedury, případně také přímo na ruce pro osvěžení mezi jednotlivými procedurami hand spa terapie.

Závěrečné ošetření rukou

V závěru hand spa procedury se opět nanáší výživné krémy, séra nebo oleje. Nanáší se na celé dlaně a speciálně také na nehty a okolí nehtů.

Manikúra či pedikúra,
– wellness zážitky pro ruce i nohy

Podobně jako hand spa si můžeme dopřát i FOOF SPA – tedy blahodárné ošetření nohou se všemi postupy jako při ošetření rukou. Součástí procedury mohou být i kompletní ošetření – manikúra či pedikúra, včetně lakování nehtů.

 

 

Zdroj: archiv webu, foto: archiv webu, Spa ritual

 

Kam dál?

 

Profesionální Hand SPA

Květinové vody- hydroláty

Akce, pozvánky, školení, konference

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

Wellness interiéry

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.