Follow me
0

Co je to saunový ceremoniál? Zážitky v sauně – nové trendy v saunování – jak probíhá saunový ceremoniál?


Pro intenzivnější zážitek ze saunování.

Saunový ceremoniál, saunové centrum Saunahof

Saunový ceremoniál je něco jako šou v sauně, divadlo nebo představení pro saunující se klienty.

Saunové ceremoniály jsou součástí zážitkového saunování, nabízí kromě pocení a pobytu v teplé sauně něco navíc, zážitek, relaxaci nebo speciální péči o pokožku, podle toho jaký druh saunového ceremoniálu navštívíte. Užije si tělo, duše i mysl.

Zážitkové saunování – saunové ceremoniály a saunové rituály jsou nové trendy v saunování, které oslovují nadšence saunování, začátečníky i zkušené.

ceremonial sauna dekorace interierSaunové ceremoniály nabírají na oblíbenosti a popularitě nejen mezi účastníky saunování, ale také mezi provozovateli saun a saunových center.

Jsou součástí téměř všech větších saunových center v zahraničí, svoje pevné místo mají v německých, rakouských i maďarských saunách.

Postupně začínají saunové ceremoniály nabízet také sauny a saunové světy v Čechách a rozhodně stojí za jim propadnout nebo je alespoň vyzkoušet.

 

Blahodárné saunování a skvělé zážitky,
nabídka, která přiláká do sauny snad každého

 

saunový ceremoniál, foto:WELLNESS HORAL. Resort Valachy

saunový ceremoniál, foto:WELLNESS HORAL. Resort Valachy

Tradiční saunování je od nepaměti oblíbenou terapií vhodnou pro podporu a udržení dobrého zdraví, kondice, krásy a dlouhověkosti.

Utužuje zdraví, podporuje dobrou imunitu a působí blahodárně na celý organizmus, tělo, duši i mysl.

Mnozí vnímají saunování také jako způsob relaxace a odpočinku, saunování ulevuje od stresu a přetížení. V poslední  době je saunování vyhledávané také pro saunové zážitky v sauně, divadlo a šou během saunování.

 

sauny ceremonial aquapalace saunovy svet (8)Wellness centrům se saunou a hlavně saunovým centrům, nabízí pořádání saunových ceremoniálů další možnosti, jak rozšířit návštěvnost saunového centra v době,  kdy je v saunách menší návštěvnost (méně vytížené hodiny, dny, roční období).

Díky bohatému a zajímavému programu v sauně mají možnost nejen zvýšit návštěvnost sauny, ale také přilákat do sauny nové klienty, které běžné saunování zatím neoslovilo, nebo nejsou z různých důvodů k saunování dostatečně motivováni. Do saun začínají chodit celé rodiny, mladí lidé po práci také zajdou ještě do sauny a v saunovém centru se dá trávit i celý den.

Saunové ceremoniály či saunové rituály v saunách nebo v saunovém světě,  jsou zajímavým zpestřením běžného saunování. Jsou vyhledávaným saunovým zážitkem, který si nenechají návštěvníci saun ujít. Probíhají v klasické finské sauně i v parní sauně, bylinné sauně nebo venkovním saunovém srubu..

 

 

 

 Jak probíhá saunový ceremoniál?

sauny Aquapalace Praha

sauny Aquapalace Praha

Profesionální saunér vyškolený v postupech zážitkového saunování připravuje dopředu předem promyšlené saunové ceremoniály na různé téma.

Když jsou účastníci v konkrétní sauně, kde má ceremoniál probíhat, vchází do sauny profesionální saunér a v ten moment saunový ceremoniál v podstatě začíná.

Sauna je pro další účastníky již uzavřená, aby další příchozí ceremoniál nerušili. Saunér účastníky přivítá, představí se jim a sdělí, jaké téma saunového ceremoniálu bude následovat a jak bude ceremoniál probíhat a jak bude dlouhý.

sauner ceremonial sauna  zazitky (8)Zmíní také, co je potřeba v sauně dodržet a co mají účastníci dělat i po saunování.  Saunér při saunování dohlíží, aby vše probíhalo maximálně příjemně a také  přátelsky upozorňuje na pravidla saunování a snaží se je vysvětlovat.

Pokud saunér zvolil pro saunový ceremoniál vonné esence a saunovou kosmetiku, pak  také zmíní jaké konkrétní vůně to budou.

Podle toho, jak je saunový ceremoniál zaměřený saunér vybírá i další kosmetiku do sauny a aromaterapii do sauny, může připravit solný peeling nebo bylinný peeling pro potírání těla během saunování. Ceremoniál trvá zhruba 10-15.

Během saunování může také použít různé zvukové kulisy, světelné efekty, může podávat občerstvení. Během saunového ceremoniálu je efektivní a nezbytné „mávání ručníkem“, kdy saunér při saunování může několikrát vířit vzduch máváním ručníkem kolem horkých kamen,  rozvíří horký vzduch v sauně a podle směru mávání ho nasměřuje, například proti saunujícím se klientům.

Vytváří tak nárazy horkého vzduchu, které saunování a pocení zintenzivní. Pokud saunér polévá kameny vonnými esencemi, pak vířením vzduchu tuto vůni „distribuuje“ po celé sauně.

 

ceremonial saunaceremonial sauna saunersaunovy ceremonial v saune

Jaké jsou saunové ceremoniály?

Saunové ceremoniály jsou součástí zážitkového saunování. Zážitkové saunování je saunování, které lidem přináší určitý zážitek, není to jen  (pro někoho nudné) sedění v sauně a pocení, je to saunování s obsluhou, profesionálním saunérem, který saunový ceremoniál připravuje a komentuje. Dnes již máme několik směrů, které se v saunových ceremoniálech samostatně vyvíjejí.

 

Tradiční saunové ceremoniály s aromaterapií

kamen-v-saune-obkladTradiční saunové ceremoniály jsou ty, kdy saunér vchází do sauny a během ceremoniálu používá aromaterapii a víření vzduchu ručníkem. Během ceremoniálu polévá horké rozpálené kameny vodou, do které přidal nějakou vonnou saunovou esenci. Většinou se na saunový ceremoniál v délce trvání 10 minut použijí 3 různé vonné esence.

V sauně se rozvine příjemná vůně a v případě, že sauna používá přírodní esenciální oleje také na nás pozitivně a  blahodárně působí.

Bohužel řada center stále používá syntetické vůně, které nám ale nijak neprospívají. Při polévání to krásně  syčí a z kamen jde pára, v sauně se výrazně zvyšuje vlhkost, ale teplota jen nepatrně.

Místo polévání kamen vodou může saunér použít i koule připravené z ledu, do kterých se esenciální oleje před ceremoniálem nakapou. Vůně se pak postupně z kamen teplem uvolňuje.

sauner ceremonial sauna  zazitky (27)sauner ceremonial sauna  zazitky (39)sauner ceremonial sauna  zazitky (48)

vune sauna ceremonial aromaVlhkost ale zvyšuje pocit teploty,  pocitově je návštěvníkům více horko. Při zvyšování vlhkosti jde v sauně horký vzduch  nahoru ke stropu sauny a saunér pomocí ručníků tento vzduch rozhání vířením (mává ručníkem) a  po celé sauně.

Horký vzduch pak může vířit ručníkem i na samotné návštěvníky sauny a ty okusí tepelný náraz, který zintenzívní pocení tím, že ručník teplo na tělo „nahrne“ a také se tím víří aroma, které je nárazem ručníku také intenzívnější.

aroma sauna ceremonial ledove koule bPři klasickém saunovém ceremoniálu – saunování s doprovodem profesionálního saunéra,  se kamna polévají alespoň 3x a saunér může při polévání měnit saunovou vůni.

Saunér by měl vonné esence vybrat tak, aby na sebe příjemně navazovaly a společně se příjemně prolínaly. Měl by proto mít alespoň základní znalosti o působení aromaterapie. Esence vybírá také tak, aby ladily ke zvolenému tématu saunového ceremoniálu, může být relaxační, osvěžující, květinový, ovocný, aj.

Při každém jednotlivém polévání saunových kamenů se většinou používá jedna konkrétní esence a společně pak všechny nakonec vytváří příjemnou atmosféru díky mísícím se vůním, které by měly být v harmonii.

aroma sauna ceremonial ledove koule aroma sauna ceremonial ledove koule + aroma sauna ceremonial ledove koule a

 

saunový ceremoniál, foto:WELLNESS HORAL. Resort Valachy

 Mávání ručníkem
– víření vzduchu v sauně

Saunér několikrát během saunování drží pevně oběma rukama nebo i jednou rukou ručník a mává jím okolo kamen, proti účastníkům, směrem od otevřených dveří nebo okna. V podstatě je to tanec s ručníkem v sauně.

sauner ceremonial sauna  zazitky (41)Někteří saunéři jsou opravdu zdatní a ovládají různé techniky a efekty víření a mávání s ručníky.

Je to také ale fyzicky náročný výkon, zejména pokud saunér předvádí své vystoupení v kostýmu, ty jsou nezbytnou součástí zejména saunového divadla.

Účelem a efektem je okamžitá změna teploty vzduchu. Saunér máváním víří vzduch po celém prostoru sauny, prudkým máváním nažene horký vzduch ve směru mávnutí, v tom momentě účastník ucítí intenzivní náraz horkého vzduchu, který tělo ještě více ohřívá.

Tento efekt může saunér během saunového ceremoniálu několikrát opakovat. Zejména pokud použije v sauně vonné esence a vůni pak víří do celého prostoru sauny i směrem k jednotlivím účastníkům ceremoniálu.

 

sauner ceremonial sauna  zazitky (40)sauner ceremonial sauna  zazitky (38)sauner ceremonial sauna  zazitky (51)

 

 

Oblíbené saunové ceremoniály

 Meditační ceremoniály a relaxační ceremoniály v sauně

tibetske-misy-wellness-saunJsou nabídkou spíše na klidnější pobyt v sauně, jsou méně teplotně intenzívní, se zaměřením na relaxaci a pohodu. Důležitá je celková pohodová a klidná atmosféra při ceremoniálu, které umožní v sauně relaxovat a uvolnit se.

Probíhají většinou v saunách s nižší teplotou. Důležitá je aromaterapie v sauně, vybírají se příjemně vonící esence a bylinky na polévání saunových kamenů. Vůně by neměly být dráždivé, výrazné ani příliš stimulující. Mohou se používat i různé bylinné výluhy, tinktury a maceráty. K oblíbeným esencím patří například levandule a citrusy, z bylin heřmánek, mateřídouška.ceremoniál sauna dekorace do sauny

Při těchto relaxačních saunových ceremoniálech se často také používají různé zvukové efekty, nástroje nebo relaxační hudba.

Krásné jsou například saunové ceremoniály s tibetskými miskami. Jejich zvuk a vibrace se šíří celou saunou, saunér může se „zpívající“ tibetskou mísou procházet mezi lidmi, zvuk mísy je tak různě intenzívní.

Krásné je, když saunér používá několik mís, různě velkých a z různých materiálů, protože tyto zvuky jsou u každé mísy jiné a zní to jako krásný koncert úžasných tónů a zvuků.  Efektivní je také kolorterapie, měnící se světla v sauně nebo různé dekorace v podobě zajímavé lampy nebo lucerny.

V sauně se také mohou použít různé kameny, například křišťály, ametysty a další zajímavé kameny různých tvarů a barev. Někdy i živé květiny, živé bylinky a hlavně ledové koule, na které se kapou čistě přírodní esenciální oleje.

 

 

 

Beauty procedury a peelingy v sauně

Beauty saunové ceremoniály se saunovou kosmetikou jsou saunové ceremoniály, které využívají různé produkty do sauny, zejména na potírání těla  a tělové peelingy. Tyto saunové ceremoniály probíhají většinou v parních saunách, kde se pak také mohou návštěvníci někdy osprchovat nebo umýt ruce, nebo obličej, zejména pokud se používá solný peeling.

Saunér během ceremoniálu rozdává mističky s peelingem, solným nebo medovým, někde se nabízí potírání bahnem a jíly, medem nebo jogurtem. To by ideálně mělo následovat po peelingu.

Zejména mezi ženami jsou beauty kosmetické saunové ceremoniály velmi oblíbené. Tyto saunové ceremoniály probíhají i v zajímavém prostředí, například v herbal sauně (bylinná sauna) nebo v páře.

Kromě krásného zážitku během saunování také uděláme hodně pro svoji pokožku.

skendor wellness a spa kosmetikaspa-wellness-kosmetika do saunysauna-peeling-aroma

 

 

 

 saunafest-fotoEventy a speciální akce v sauně

Další formou zážitkového saunování jsou speciální saunové ceremoniály ve formě eventů a různých speciálních akcí, například saunový ceremoniál  při svíčkách, pod hvězdnou oblohou, akce zaměřené na noční saunování, saunování při úplňku.

Nově jsou to třeba eventy kdy se saunování spojí s grilování, atd. Tyto eventy mohou mít řadu zajímavých podob a většinou se do jejich realizace zapojují i venkovní prostory, zahrady, terasy..

 

 

 

 

 

♦ Saunová KOSMETIKA pro saunové rituály a saunové ceremoniály

– nedílnou součástí saunového ceremoniálu je aromaterapie do sauny, přidává se do vědra s vodou, směsí se polévají saunové kameny a vůně se s párou šíří po celé sauně, případně je aromaterapie přidávána do dávkovače páry v parní sauně

– používá se saunová kosmetika k potírání těla během saunování, saunové peelingy, saunové oleje, jogurtové směsi, nahřátý med,bahno, aj.,

– oblíbené jsou zejména saunové peelingy, solný saunový peeling, cukrový peeling, peeling s esencemi, bylinkami, medové peelingy, aj,.

 

 

Solný peeling v sauně

Solný peeling je v saunách oblíbený. Může jít o jednoduchý solný peeling nebo směs soli, bylinek či koření a s příměsí éterického oleje.  Během saunování se rozdává například v kalíšcích v množství, které vystačí pro použití na celé tělo a nebo sůl saunér nabírá naběračkou a dává hostům v sauně do ruky.

Během saunování se solný peeling vtírá do pokožky formou lehké masáže, sůl se nechává působit na těle spolu s teplem, které podpoří a zintenzivní působení soli i esencí či bylinek.

Sůl působí jako exfoliant, odstraní z pokožky vrchní odumřelé kožní buňky, zároveň provede příjemnou a lehkou masáž, kůži také desinfikuje a detoxikuje. Esence v solném peelingu ošetřují a vyživují pokožku, výsledkem je krásná, hebká a zdravá kůže.  Oblíbená je himalájská sůl. U esencí je důležité, aby to byly přírodní esence do sauny, nikoliv syntetické esence, které naopak pokožce a zdraví nesvědčí.

 

 

Potírání medem, Relax Kolštejn

Medový peeling a potírání medem v sauně

Podobné účinky má i medový peeling. Patří k nejoblíbenějším, zejména mezi ženami. Med je čistě přírodní produkt, který detoxikuje, „vytahuje“ z kůže toxiny, zároveň působí antibakteriálně a hojivě, zanechává pokožku krásnou a sametově jemnou.

Při opakování pak kůže zůstává zdravá a krásná s dlouhodobějším efektem. V sauně se podává medový peeling nebo horký med k potírání těla. Med se nechává na kůži během saunování působit, příjemně voní a díky teplu intenzivně „pracuje“ na dobré kondici pokožky.

 

 

♦ ATMOSFÉRA při saunovém ceremoniálu

Pro vytvoření atmosféry adekvátně k saunovému ceremoniálu se využívá řada doplňků

– zvukové efekty, hudba z reproduktorů, zvuky, které vytváří sám saunér během saunováním, například díky tibetským mísám

– vizuální efekty světelné, například barevné osvětlení sauny, kolorterapie, LED světla,

– součástí saunového ceremoniálu mohou být různé dekorace a doplňky, například kostky ledu nabízené k potírání pokožky během saunování,

– během saunování může saunér podávat různé lehké občerstvení, ovoce, bonbony, pití, aj.,

– saunér si pro speciálně laděné saunové ceremoniály může také připravit speciální oblek (indiánský, šamanský)

– při saunování dětí jsou oblíbené pohádkové příběhy, postavičky a překvapení (občerstvení)

 

 

 Zajímavosti ze světa saunových ceremoniálů

NÁZVY pro saunové ceremoniály, příběhy ze saun

♦ Saunér může saunový ceremoniál různě pojmenovat, většinou se používají jasné názvy pro ty nejvíce oblíbené (Solný peeling), někdy jsou názvy pro saunové ceremoniály součástí marketingu a tak název má nalákat a zaujmout, například: Kleopatřin ceremoniál, Saunový ceremoniál s překvapením, Oriental Expres, Příběh vesmíru, Indiánské léto, Pohádkové saunování pro děti, aj.

♦ Saunové ceremoniály se někde připravují pro celé rodiny, mohou se jich v určité dny zúčastnit i děti a většinou jsou z takového zážitku nadšené

♦ Některá centra pak připravují saunové ceremoniály a saunové rituály speciálně pro ženy nebo pro muže. Zahrnují takové esence a doplňky, které mají ženy či muži oblíbené, například květinové, ovocné, či medové rituály jsou oblíbené u žen, mentolové, eukalyptové u mužů. Mají také své názvy, jako například  Lady – beauty saunový rituál,  MEN ONLY rituál

♦ Magické mohou být saunové rituály při úplňku, při svíčkách, během saunové noci

♦ Saunové tématické večery v sauně, například Japonský večer (vůně květů, třešní), Tibetský večer, Ovocný sen, Cesta kolem světa

♦ Saunové ceremoniály se mohou připravovat v souladu s ročním obdobím: Halloween, Jarní detox, Vinobraní, Imunita, Vánoční atmosféra s překvapením, Letní vánek, Zima útočí, Lesní ovoce a luční byliny

♦ Během saunování by mělo být k dispozici pití, vhodné je i lehké ovocné občerstvení, po saunových rituálech by měl rozhodně následovat odpočinek v relaxační místnosti

♦ Hvězdy v sauně – v některých saunových centrech označují saunové rituály hvězdičkami, na první pohled je tedy patrné, jaký saunový rituál je vhodný například pro začátečníky nebo pokročilé, některé jsou které jsou náročnější či delší

♦ Mistrovství v saunových ceremoniálech
Um, fantazie a nadšení pro saunové ceremoniály předvádí saunéři z celého světa při různých národních saunových kláních, saunové ceremoniály mají také své mistrovství. více-

 

 

 

Profesionální saunér, co dělá saunér v sauně?
Dobrý saunér – tam to žije!

sauner ceremonial sauna  zazitky (34)Dříve mnohdy stačilo, když saunový provoz obsloužil jeden zkušený saunér, který dohlížel na sauny i na drobné občerstvení a v podstatě zvládl vše potřebné. To už dnes vůbec neplatí. Pro to, aby nabídka saunového centra mohla být pestrá, zajímavá a z hlediska počtu saun v okolí také konkurence schopná, musí mít saunové centrum své nadšené saunéry.

Důležitou osobností dnešní veřejné sauny je zkušený saunér, který se stará o sauny i saunující. Má na starosti chod saun, komunikaci s klienty a také saunové ceremoniály.

Saunér by měl být profesionálně vyškolený, umět s klienty dobře a vhodně komunikovat, měl by umět klienty v sauně zaujmout, mít základní znalosti aromaterapie a být svojí prací nadšený. V některých sunových centrech jsou saunéři tak oblíbení, že jejich saunové ceremoniály jsou vyhleldávané a často plně obsazené. více o saunérovi a jeho práci →

 

 

Foto: archiv webu, SaunaFest, saunová centra

 

 Kam dál?

 

Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Stavba sauny – důležitá je izolace sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?

Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v sauně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování

Práce saunéra – profesionální saunér a jeho role v sau

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
P
řírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaven, wellness doma,

Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy,  aromaterapie aroma terapie ve wellness, aroma, esencialni oleje ve wellness, vune ve wellness, rostlinne oleje ve wellness, wellness kosmetika, kosmetika wellness spa kosmetika, wellness procedury, zahradni wellness, wellness na zahrade, Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy, bylinky ve wellness herbal spa, wellness bylinky, aroma koupele, bylinne koupele, bylinky, tinktury, maceraty

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

 Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,

 sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

Sauna  Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, sauna doma, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

Finska sauna: Sauny na míru, sauny na miru, sauna na miru, sauna na míru, atypicke sauny, Atypické sauny, atipycká sauna, atypicka sauna, izolace sauny, izolace do sauny, sauna izolace, izolace pro saunu, Sauna.cz,  SPU- Sauna-satu, Kingspan, izolacni material do sauny, izolační materiál do sauny, desky do saun izolace, účinky sauny děti v sauně, těhotné  saunování doma, deti v saune, děti v sauně, saunování saunovani ucinky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.