Follow me
0

Čím obložit vířivku, jaký zvolit materiál a kam se obrátit?

Obložené a zapuštěné vířivky.
Praktické materiály ve wellness.

Vířivky, vířivé vany, vířivé bazény a whirlpooly v elegantním obložení mají šmrnc, exkluzivitu, ladí s okolím a vytváří dokonalé zázemí pro relaxaci a odpočinek.

 

Obložení vířivek v interiéru i exteriéru je možné realizovat různými materiály v různých dekorech a designech, nabídka je široká i pro náročné zákazníky, kteří vnímají vířivku jako důležitou součást wellness nebo jako designový prvek wellness.

Obložení vířivky volně stojící i obložení zapuštěné vířivky může mít svoji jedinečnou podobu, která celkově ladí s interiérem nebo naopak může vynikat a působit jako originální solitér.

Ještě před pořízením vířivky je dobré si určit, jakou máme představu a nároky, určit si místo kam vířivku umístíme a způsob jakým vířivku instalujeme. Od toho se pak odvíjí její dekorace, usazení, zapuštění či uzpůsobení nejbližšího okolí tak, aby bylo nejen funkční, pohodlné, ale i elegantní. Obložit je možné interiérové vnitřní vířivky, mobilní vířivky i venkovní vířivky a vířivé bazény.

 

Obložení vířivky od dodavatele či výrobce vířivek
– hotová úprava od dodavatele

barevné kombinace skořepiny – vnitřní vany a venkovního opláštění vířivky

Výrobci a dodavatelé vířivek a whirlpoolů většinou nabízí i opláštění – obložení vířivky v různých barevných variantách a materiálových variantách. U některých modelů jsou v nabídce většinou hotové – dané varianty z výroby jako hotový kus, u některých modelů je možné si vybírat. Stejně tak  je možné u některých variant volit barvu vnitřní vany vířivky – skořepiny.

Kromě barevných variant nabízí výrobci i variantu dřevěného opláštění v různých odstínech. Setkáme se i s kombinací barev a dřeva, například dřevěné obložení rohů a barevných středů stěn. Někdy je barevné provedení v ceně, většinou však za cenový příplatek podle volby obložení.
Máme-li v úmyslu pořídit volně stojící vířivku, je vhodné zvolit i její venkovní úpravu a obložení a vše realizovat formou kompletní dodávky od výrobce či dodavatele. Výhodou je záruka na komplet dodávku od jedné firmy a případně také servis, bude-li třeba. Nevýhodou je omezenější nabídka provedení. Někteří dodavatelé vířivek mají i své externí dodavatele pro obložení vířivek. Obložení je pak zcela za individuální příplatek a je dobré informovat se na záruky a servis, zda ho zajišťuje prodejce vířivky nebo dodavatel obložení.

 Obložení vířivky od dodavatele obkladových materiálů

Individuální řešení a realizace na míru prostoru či představám majitele vířivky nabízí dodavatelé obkladových materiálů v případě, že chceme volit individuální design, zapuštění, obložení či další doplňky na míru.

Vyplatí se vynaložit čas a inspirovat se přímo u dodavatelů obkladových materiálů. Zákazníkům nejčastěji nabízí dřevěné obložení vířivky, kamenné obložení vířivky, obložení vířivky umělým kamenem, nebo také obložení vířivky dřevoplastem a dalšími materiály.

Nevýhodou je čas strávený nad hledáním správného dodavatele a montážní firmy. Výhodou jsou neomezené možnosti v designu a také dobré zkušenosti a nápady firmy, které se specializují a soustředí na tuto činnost, někdy je k dispozici i architekt, designér nebo alespoň počítačový návrh.

Firmy mají řadu zkušeností s montáží obkladů, jež vychází z denní aplikace a instalace těchto materiálů. Firmy a montážníci znají přednosti, výhody a úskalí těchto materiálů, často mají přehled mezi jednotlivými výrobci obkladových materiálů a jednotlivými produkty od jednoho výrobce, umí poradit a upozornit na jednotlivé přednosti či nedostatky. Časem získají také přehled o kvalitách, které po nějaké době materiály vykazují a umí poradit.

 

 

 TRENDY V OBLOŽENÍ VÍŘIVEK

Obložení vířivek DŘEVEM

USPA vířivka obložená dřevem

Dřevo a dřevěné prvky se na stavbách teras a zahrad objevují od pradávna. Lákají svojí texturou a příjemnou barvou, možnostmi zpracování a širokou škálou využití.

Velmi oblíbené jsou dřevěné prkenné podlahy, terasy, ploty a zástěny, bazénové obklady a další konstrukce kolem vířivek v interiérech i exteriérech. Dřevo působí na pohled elegantně, upraveně a velmi sympaticky, zejména díky teplým, hřejivým odstínům hnědé, které dodají pohodu a příjemný styl každému interiéru i zahradě.
Přírodní dřevo má kromě svých zejména estetických výhod také své nevýhody, zejména potřebu pravidelné péče a malou odolnost náročným přírodním či zátěžovým podmínkám. Tyto nevýhody se bohužel stávají častým argumentem a důvodem pro volbu jiného materiálu.

 

 

Obložení vířivek  DŘEVOPLASTEM (WPC, UMĚLÉ DŘEVO)

Vířivky obložené dřevem nebo dřevoplastem působí velmi elegantně a upraveně, kromě estetické stránky plní obložení vířivek také praktické požadavky uživatelů na snadnou dostupnost a poskytují ideální prostor pro odkládání věcí během koupele (čtení, občerstvení, atd.)

Vířivky obložené dřevoplastem najdeme v interiérech i exteriérech. Obložit vířivku lze kdekoliv, například i na terase či na balkoně.

Zejména venkovní terasy a obložení venkovních vířivek bývá vystaveno celoročně nepříznivým povětrnostním vlivům a zátěži.

Dřevo z českých lesů bez nátěrů a moření není příliš odolné, lepší variantou je exotické dřevo, ale i když lépe odolává, také potřebuje péči a údržbu.

Dřevoplast a produkty z dřevoplastu ( WPC) jsou odolné proti mrazu, vodě, slunci, chloru, soli.

Z dřevoplastu se dá obložit celá terasa, zábradlí nebo schody z terasy do zahrady. Terasy z dřevoplastu také lépe odolávají větší zátěži provozu, ať již v rámci interiéru či exteriéru anebo ve veřejných provozech.

 

 

Obložení vířivek KAMENEM

vířivka obložená kamenem, hotel Velveta

S trendem návratu k přírodním materiálům stoupá i obliba kamene a kamenného obložení v interiérech a exteriérech. Kámen na nás přirozeně dobře působí, prostoru dodá zajímavou strukturu, barvu a celkově pozvedne atmosféru celého prostoru.

Obložení vířivky kamenem se dá rozšířit i na okolní stěny, schody a to nejen formou obkladu, ale i zabudování větších kusů, nahrubo opracovaných, v různých velikostech.

Kamenné obložení vířivek je působivé nejen v interiéru ale své neomezené možnosti realizace a podob má především v exteriéru, kdy venkovní vířivka může být ve stejném kamenném obložení jako blízký bazén, venkovní krb, altán či další zázemí. Venkovní zahradní wellness pak celkově působí harmonicky a dokonale v souladu s okolní přírodou.

 

 

 

Obložení vířivek  UMĚLÝM KAMENEM

Umělý kámen, imitace kamene či betonové obklady jsou obkladové materiály napodobující přírodní kámen nebo takové, které se o imitaci příliš nesnaží, ale nabízí zajímavý dekor a strukturu.

Obklady z umělého kamene jsou oblíbené zejména proto, že jsou cenově dostupnější oproti přírodnímu kameni, mají nižší hmotnost, výrobci je dodávají v připravených obkladových modulech, odpadá opracování kamene a díky moderní technologii výroby mají řadu dalších výhod, zejména dlouhou životnost a bezúdržbovost, odolnost všem vlivům počasí.

Obložení umělým kamenem je vhodné jak v interiéru, tak v exteriéru a to i v horských oblastech. Ze stejného provedení je možné položit také dlažbu. Velmi efektivně působí obložení stěny umělým kamenem, za vířivkou nebo v jejím okolí.

wellness interiéry wellness design umělý kámen v interiéru obložení stěny umělým kamenem

 

Prostorové konstrukce kolem vířivek

Kromě obložení či opláštění samotné vířivky stojí za zvážení i další okolní konstrukce a usazení, které nabízí další možnosti využití vířivek pro dosažení dokonalé pohody a jedinečné atmosféry kolem vířivek.

Do dřevěné konstrukce se například dá elegantně namontovat osvětlení, efektivní je takové, které mění barvu (kolorterapie).

Pohodlné a funkční jsou schody k vířivce, například z dřevoplastu, který lépe odolává vlhkosti. Schody kolem vířivky usnadňují přístup a vstup do vířivky, někdy mohou sloužit jako příjemný prostor na odložení ručníků, časopisů, svíček a všech dalších doplňků k pohodlné a příjemné relaxaci.

Jednoduché a příjemné pro atmosféru prostoru je obestavění vířivky dřevem, nebo vybudování dřevěné stavby kolem vířivky.

Dřevo do interiéru dodává pocit pohody, útulnosti a hřejivosti. Je příjemné na pohled i na dotek, dá se barevně dotónovat tak, aby ladilo do celkové koncepce prostoru.

Do dřevěné konstrukce je také snadné zabudovat osvětlení. Osvětlení zabudované do schodů nabízí i při intimním osvětlení prostoru bezpečný přístup do vířivky a pohyb v prostoru kolem vířivky.

 

 

 

Detaily obložení vířivek dřevoplastem, WPC, umělé dřevo

 

Připraveno ve spolupráci s REŠ-STAVBY.
PRODEJ umělého kamene a přírodního kamene, lepidel a chemie, dřevoplast ( wpc) – umělé dřevo
MONTÁŽE – záruka 5 let na montáže,
STATICKÉ POSUDKY na obklady fasád
KOMPLETNÍ STAVEBNÍ ČINNOST
KAMENNÝ OBCHOD   Praha a Jizerské hory

REALIZACE WELLNESS – dodávka na klíč

www.res-stavby.cz, www.kamennafasadu.cz

Zdroj: www.wellnessinteriery.cz

 

 

Kam dál?

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake dr

 

 

 

 


 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.