Follow me
0

Zážitkové saunování – nové trendy v saunování, poklidné saunování nebo zážitky v sauně?

 Velká i malá saunová centra
se soustředí na zajímavé programy v saunách.

sauny ceremonial aquapalace saunovy svet (8)Poklidné saunování, na které jsme byli kdysi zvyklí, nově doplňují různé zajímavé trendy v saunování. Všeobecně je to zážitkové saunování, kdy se obvyklé pobyty spojené s pocením v sauně, obohacují o různé zážitky v sauně.

Saunování láká více mladších lidí, kteří si saunování užívají nejen jako relaxaci a podporu zdraví, ale také s přáteli i celou rodinou v rámci zajímavých saunových programů, která saunová centra pro své klienty připravují. Díky novým trendům v saunování se v Čechách saunuje stále více lidí a vznikají nová saunová centra.

Zážitkové saunování má dnes již mnoho podob. Po vzoru Německa nebo Rakouska, kde má zážitkové saunování náskok, se i u nás saunování věnuje více lidí, staví se nová saunová centra s různými variantami saun a interiéry saunových center se propojují s exteriéry.

Zajímavé prostředí vzniká v rámci saunových zahrad a otevřených prostorů. Také práce profesionálního saunéra oslovuje řadu kreativních lidí a do saun chodí mladí i staří i rodiny s dětmi a všichni si saunování užívají.

zazitek sauna ceremonial doplnky (11)Důležitou osobností dnešní veřejné sauny je zkušený saunér, který se stará o sauny i saunující. Pro saunové centrum saunér připravuje někdy i velmi pestré saunové programy, saunující mají na výběr, zda se budou saunovat běžným tradičním, poklidným způsobem, nebo navštíví některý ze  saunových ceremoniálů nebo saunovou šou.

Saunér také nabízí saunovou kosmetiku, která bývá součástí saunových ceremoniálů, různé peelingy, vonné esence a například medy nebo jíly na potírání těla během saunování.

Díky fantazii a vynalézavosti nadšených saunérů vznikají nové trendy v saunování. Samotní saunéři se pak účastní různých saunových setkání a klání, dokonce se pořádají i mezinárodní mistrovství saunérů, kde předvádí své dovednosti.

 

Jaké zážitky si můžeme užít v sauně?

Saunové světy a  hotelová saunová centra nabízí krásné interiéry, moderní zázemí, bohaté programy, občerstvení a doplňkové služby, které bychom dříve marně hledali. Staví se sauny venku, prosklené sauny, sauny  s panoramatickým výhledem, různé zážitkové sauny… V sezoně je například otevřená i sauna na Vltavě v Praze, konají se různé saunové ceremoniály, eventy a zajímavé akce, například saunování spojené s grilováním.

 

Saunové ceremoniály.
Pro intenzivnější zážitek ze saunování.

Saunový ceremoniál, saunové centrum Saunahof

Mnozí vnímají saunování zejména jako způsob relaxace a odpočinku, saunování ulevuje od stresu a přetížení, posiluje náš imunitní systém a dobrou náladu. V poslední  době je saunování vyhledávané také pro saunové zážitky v sauně formou saunových ceremoniálů, což je v podstatě divadlo či šou během saunování.

Saunové ceremoniály jsou součástí zážitkového saunování, nabízí kromě pocení a pobytu v teplé sauně něco navíc, zážitek, relaxaci nebo speciální péči o pokožku, podle toho jaký druh saunového ceremoniálu navštívíte. Užije si tělo, duše i mysl. Spolu s návštěvníky sauny je v sauně také profesionální saunér vyškolený v postupech zážitkového saunování,  který připravuje dopředu předem promyšlené saunové ceremoniály na různé způsoby.

Zahrnují vstupní uvítání účastníků, sdělení informací o čem daný saunový ceremoniál bude, na jaké téma, co bude během ceremoniálu v sauně probíhat a případně jakou saunovou kosmetiku saunér použije, většinou jsou to vůně do sauny- aromaterapie do sauny. Pak začíná hrát hudba a saunér předvede svůj ceremoniál. Přičemž saunér během ceremoniálu  baví publikum svým vystoupením, může k tomu použít kostým, různé rekvizity a hlavně mává ručníkem.  Saunové ceremoniály mají mnoho podob, jsou to například ceremoniály spojené s aromaterapií a tanečním vystoupením saunéra, ceremoniály dynamické s hudbou a osvětlením, nebo také různé beauty a kosmetické ceremoniály. Více o ceremoniálech zde

 

 

Saunahof-saunové-centrum

Saunování pod oblohou.

Úžasné zážitky nabízí saunová centra, která využívají k saunování venkovní prostory. Větší i menší saunové světy se snaží začlenit do provozu alespoň možnost vyjít si během saunování na čerstvý vzduch ven, třeba na i na malou terasu.  Odpočinek během i po saunování na čerstvém vzduchu je příjemný a vítaný způsob relaxace, v létě se dá spojit i se sluněním.

V rámci některých lázní (Německo, Rakousko) jsou k dispozici saunové dvory a zahrady s plochou k osvěžení, k relaxaci i k opalování, které se dají využívat celoročně. Na dvoře obklopeném saunami a restaurací tak může vzniknout plocha pro venkovní bazén i relaxační zatravněné plochy s lehátky pro odpočinek venku nebo i slunění.

Saunová centra pak mají prostor, aby vytvořila bohatý program pro saunující, některé dny nabízí prodlouženou otevírací dobu, někdy i saunování během celé noci, například saunování při svíčkách, nebo zážitkové saunové noci. Někde už se uplatnilo i spojení saunování s večerním grilováním a pobytem venku. více o zážitkovém  saunování venku

 

 

 Saunové statky a dvory
s jedinečnou atmosférou

Bad-Füssing-Saunahof

 

Saunování v saunovém centru, které nabízí také pobyt venku na zahradě je úžasným zážitkem kdykoliv během roku, v období teplého barevného podzimu i během zimních sněhobílých dnů.

Saunování je velmi příjemné, pokud se dá kombinovat s pobyty a relaxací venku, na lehátkách, ve venkovní vířivce, opalováním na slunci nebo naopak v noci pod oblohou plnou hvězd. (Saunahof )

 

 

saunový domek u jezera

Své neopakovatelné kouzlo mají venkovní sauny v rámci horských wellness center, kdy je možné využít například saunový domek u jezera i samotnou možnost ochlazovat se v jezeře. V zimě není neobvyklé, že se vstup do vody musí často obnovovat, tedy prosekat, pokud vstup zamrzne…(Hochschober)

 

V Čechách můžeme momentálně pozorovat, že se otevírá řada saunových provozů na vysoké úrovni a mají také  již k dispozici venkovní plochy.

 

 

 

 

 

metlickovani-v-saune-aromaMetličkování v sauně

Metličkování v sauně se hojně praktikuje ve Finsku a také v Rusku,  v ruské banje. Používají se zejména březové větvičky, ale mohou to být i větve z dalších listnatých nebo i jehličnatých stromů kombinované s vonnými bylinami.

Díky  nim se do prostředí vlhké sauny dostávají přírodní vůně,  v teple se uvolňují  silice z listů a jehličí a působí nejen jako příjemná aromaterapie, ale tento efekt má i svůj terapeutický účinek.

Tělu velmi prospěšné je samozřejmě i samotné metličkování, které prokrví  a uvolní celé tělo.

Řada saunových center v Čechách již také zavádí tuto skvělou blahodárnou i zážitkovou proceduru. více o metličkování v sauně

 

 

 

SCÉNICKÉ saunové ceremoniály

zazitky sauna ceremonial  (3)Pro to, aby bylo scénické saunování opravdovým zážitkem se vším všudy, instalují provozovatelé do svých saun další techniku, například speciální světelnou aparaturu a různé druhy osvětlení, které se v průběhu saunování mění.

Podle toho, jak se při saunovém ceremoniálu pouští hudba, reaguje i osvětlení, střídají se různé světelné efekty a střídá se i světlo například umístěné za topidlem, pod lavicí, na stropě, což při konkrétním saunovém ceremoniálu vytváří působivé doprovodné efekty.zazitky sauna ceremonial  (5)

Dalším efektem je také používání různých LED pásků a UV lampy v sauně. Ta zajistí, že jsou vidět pouze bílé objekty v místnosti, například prostěradla, zuby, bílý ručník, který používá saunér při ceremoniálu. To také dodává zážitkovému saunování jiný rozměr.

Součástí saunování mohou být také různé zvukové efekty, které například mohou vykouzlit tibetské mísy, rolničky, či další rekvizity. Čarodějnice může přiletět na koštěti, používat skleněné báně s lektvary a cestovatel doplní ceremoniál například o bambusové tyče.. Velmi efektivní a promyšlené jsou i kostýmy saunérů promyšlené do detailů.

 

 

 

 

 

zazitky sauna ceremonial  (4)Soutěže v zážitkovém saunování.
Profesionální saunéři na soutěžích.

I v zážitkovém saunování se dnes již soutěží. Na úrovni národních i mezinárodní. V jednotlivcích i ve dvojicích. Určitě je zajímavé se na takové saunové klání profesionálních saunérů zajít podívat, například na SaunaFest.

SaunaFest láká nejlepší saunéry z celého světa. Čeští saunéři patří mezi světovou špičku.  více informací zde

 

 

foto archiv webu, SaunaFest.

 

 

Kam dál?

Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Stavba sauny – důležitá je izolace sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?

Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v sauně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování

Práce saunéra – profesionální saunér a jeho role v sau

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
P
řírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaven, wellness doma,

Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy,  aromaterapie aroma terapie ve wellness, aroma, esencialni oleje ve wellness, vune ve wellness, rostlinne oleje ve wellness, wellness kosmetika, kosmetika wellness spa kosmetika, wellness procedury, zahradni wellness, wellness na zahrade, Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy, bylinky ve wellness herbal spa, wellness bylinky, aroma koupele, bylinne koupele, bylinky, tinktury, maceraty

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

 Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,

 sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

Sauna  Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, sauna doma, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

Finska sauna: Sauny na míru, sauny na miru, sauna na miru, sauna na míru, atypicke sauny, Atypické sauny, atipycká sauna, atypicka sauna, izolace sauny, izolace do sauny, sauna izolace, izolace pro saunu, Sauna.cz,  SPU- Sauna-satu, Kingspan, izolacni material do sauny, izolační materiál do sauny, desky do saun izolace, účinky sauny děti v sauně, těhotné  saunování doma, deti v saune, děti v sauně, saunování saunovani ucinky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.