Follow me
0

Barvy v interiéru – barvy kolem nás – harmonie barev

 Barvené interiéry a barevné kombinace – trendem je cítit se dobře.
Jak na nás působí barvy v interiéru.

Barvy jsou pro nás důležité. Platí to o celém světě, pro každou zemi jsou určité barvy specifické, významné, či oblíbené. Všeobecně ale platí, že mají zásadní význam v psychice a hluboký význam ve všem čím se obklopujeme a co děláme.

 

Uvolněte tělo, duši i mysl, ponořte se do harmonie barev

 Jakou barvou vymalovat? Jakou barvu zvolit pro dekorace a doplňky? Jakou barvou se obklopit? Každá barva nám něco nabízí.

 

Oranžová barva v interiéru

Psychologické působení barvy: Oranžová barva vyzařuje radost, elán, optimismus a mládí. Podporuje dobrou komunikaci, vzbuzuje zvědavost a chuť do dobrodružství. Pomáhá zahánět deprese, špatnou náladu a pesimismus, působí energicky a přináší teplo. Oranžová barva stimuluje intelekt, aktivitu a dobré zažívání. Oranžová v interiéru je dominantní, poutavá a nepřehlédnutelná. Oranžové odstíny jsou barvami s neobvyklou energií, posilují duši a radost ze života. Podporují tvůrčí myšlení a chuť experimentovat. Pokud je jí moc nebo je použita nevhodným způsobem, může trochu zneklidňovat.

Je to barva života a radosti, proto byla velice oblíbenou barvou hippies v 60. a 70. letech. v Indii označuje hinduismus a je také národní barvou Holandska. Mniši v Tibetu nosí oranžová roucha, Tibet je považován za kolébku duchovního rozvoje.

Oranžová barva v interiéru: Oranžová dokáže interiér skutečně rozzářit a dodat mu pohodu, teplo, je výborná pro doplňky a dekorace, prostor proteplí a vnese do něj optimismus. Dobře se kombinuje s různými materiály, hlavně se dřevem, sklem, kovem. Také se snese s téměř každou další barvou, teplými tóny i chladnými. Pro větší plochy můžeme volit jemnější pastelové tóny, meruňkovou, broskvovou nebo zázvorovou. Pro menší plochy a doplňky můžeme naopak volit sytou oranžovou.

 

Žlutá barva v interiéru

Psychologické působení barvy: Žlutá vyzařuje intenzivní, silnou energii. Aktivuje, motivuje a oživuje. Vztahuje se k rozumu a jasnému myšlení. Žlutá povzbuzuje podvěsek mozkový .Je to barva slunce, proto ji vnímáme jako jasnou, zářivou a teplou, je také barvou prvních jarních květin, narcis, zlatice.

Odstraňuje negativní myšlenky a pocity, které souvisí s nízkým sebehodnocením, pomáhá rozvíjet poznávací schopnosti. (vhodná pro děti). Se žlutou se cítíme svobodní a plní elánu. Je jednou z nejpoužívanějších barev na fasády domů.

Žlutá barva v interiéru: Rozmanitá paleta žlutých odstínů může zahrnovat teplé barvy v sytých tónech až po svěží světle žluté tóny. Jsou to okrové, hořčicové, kari, smetanové odstíny, citronové, vanilkové i zlaté. Žlutá interiér projasní, dodá mu světlo a energii, ať už se jedná o zlatavý nádech nebo jemné tóny vanilkového pudinku. Tmavší místnost pomůže prosvětlit, malou místnost opticky zvětšit. Můžeme ji použít na malé i velké plochy, výborně se kombinuje a doplňuje s ostatními barvami. Pokud použijeme světlý jemný tón žluté jako podklad, můžeme si dovolit výrazné dekorace v teplých i studených barvách. Krásné interiéry jsou ve žlutých barvách spolu s jemnou či výraznou modrou, oranžovou, levandulovou barvou nebo hnědou, třeba čokoládovou. ( dekorace v barvách přírody)

 

 

Fialová barva v interiéru

Psychologické působení barvy: Fialová barva patří k nejzajímavějším z celého barevného spektra. Je barvou rozjímání a mystiky, láká k meditacím a vede k duchovnímu rozvoji. Většinu lidí uklidňuje. Působí rafinovaně a originálně, má svůj půvab, který podněcuje kreativitu a vášeň. Fialová bývala liturgickou barvou po dobu adventu nebo půstu, je vnímána jako barva naděje. Fialovou hodně využívala církev, kněží, vysocí duchovní a vládcové. Je to barva blízká spiritualitě a vnímavým lidem, barva vítězství ducha nad hmotou a vyššího já. Rozvíjí duchovní a tvořivé schopnosti, podporuje intuici.

Fialová barva v interiéru: Fialová může reprezentovat francouzskou Provence, je stejně tajemná a okouzlující jako přímořská oblast, kterou si spojujeme s levandulovými poli. Odstíny fialové evokují lesní ovoce, borůvky, kvetoucí vřes, bouřková mračna dimenzi světů mezi dnem a nocí, realitou a fantazií.

Fialová barva v interiéru působí okouzlujícím dojmem a vytváří zajímavou a originální atmosféru. Fialová hraje všemi akcenty modré i růžové, které v sobě spojují sílu a jemnost. Pastelové tóny přitom dodávají interiéru více ženskosti a romantiky. Příjemná jej i směs lesního ovoce, která působí svěže a živě. Jemná fialová je favorit pro klidné odpočívání a relaxaci, ale i pro soustředění v kanceláři. Dobře se kombinuje s přírodním světlým dřevem, světlé tóny fialové se dobře kombinují se sytými, s černou, šedou a bílou barvou. Celkově přináší fialové tóny do interiéru pocit relaxu, originality a čehosi slavnostního.

Při použití tón v tónu je základem vždy jemnější odstín, protože intenzivní kombinace by mohly působit rušivě. Tlumenou levandulově fialovou můžeme doplnit živějšími – výraznějšími tóny, například barvou růže, vřesu, rozmarýnu.

Kontrastního a originálního stylu dosáhneme použitím s odstíny žluté, červené. Elegantní je spojení fialové a šedé, rafinované kombinace jsou s bílou.

Teplejší sytá fialová, která obsahuje více růžových tónů, bude dobře vypadat vedle dalších teplejších barev, meruňkové, trávově zelené, tyrkysové, šestkově modré. Chladná fialová má blízko k modré, bude si rozumět s chladnými tóny, studenou modrou, chladnou žlutou, šedou, zelenkavou. Decentně bude také vypadat vedle jemných čokoládových hnědých tónů

 

 

 Červená barva v interiéru

Psychologické působení barvy: Červená barva je symbolem života, krve, ohně, energie, nebezpečí a sexu. Je výrazem činorodosti, životní síly a energie. Aktivizuje komunikaci, je barvou vášně, vůle, lásky a vína. Dodává odvahu a vitalitu, tlumí deprese. Červená byla vždy barvou královskou, slavnostní, liturgickou. Je to žhavá, temperamentní barva, přitahuje pozornost a zdůrazňuje sílu, povzbuzuje, vybízí k akci a také může dráždit. Podporuje fyzickou aktivitu a výkon a dobíjí energii.

Červená barva v interiéru: Červená je především teplá barva. V interiéru se uplatňuje v mnoha podobách od silné intenzívní červeně přes sladké malinové, lososové, červánkově růžové až po jemné tlumenější tóny. Interiéru dodává červená energii, vášeň, poutá pozornost. V sytých odstínech se doporučuje spíše v menších plochách, doplňkově či jen pro zvýraznění určité části interiéru. Pro větší plochy bychom měli volit její jemnější, tlumenější tóny.

Vzhledem k tomu, že červená působí velmi intenzivně, je třeba ji používat opatrně. Své uplatnění najde všude, například podle východního učení Feng Shui je vhodná u vchodu, vstupu, kde podporuje dobrou energii, v kuchyni či restauraci podporuje chuť k jídlu, nedoporučuje se v blízkosti dětí, které potřebují spíše klidné prostředí. Červená je velmi mocná, někdy podporuje vztek, zuřivost, vznětlivost.

Tmavší červená se používá spíše na doplňky, v interiérech je celkem oblíbený tmavý bordó odstín například na jednu zvolenou stěnu v místnosti. Velmi příjemná je cihlově červená barva, která si dobře rozumí se všemi teplejšími tóny okolo, od tyrkysových přes fialové a oranžové až k modrým, jen je potřeba si dát pozor na intenzitu jednotlivých barev. Červená se velmi dobře kombinuje s bílou, šedou, tlumená červená je ideální ke kombinaci s jinými pastelovými tóny, krémově béžovou, světle fialovou, tyrkysovou, zelenou, žlutou. V interiéru se také dobře kombinuje s dřevem, kovem a kamenem.

 

Modrá barva v interiéru

Psychologické působení barvy: Modrá je barvou vody, moře, klidu, souladu a uspokojení. Vyvolává pocit něhy, pohody a oddanosti. Je barvou čistoty a důvěryhodnosti. Je také označována jako nejoblíbenější barva na světě. Je barvou naší planety a také komunikace. Hodně firem ji využívá ve svém logu, zejména komunikační společnosti, je mnoho modrých uniforem. Je také barvou usmíření, uklidnění, někdy až nostalgie – jako hudební žánr blues.

Modrá barva v interiéru: Modrá barva je inspirativní, pomáhá uklidňovat, odpočívat i soustředit se (kanceláře). Má nekonečně mnoho odstínů od ledové modré, přes ocelovou, tyrkysovou, inkoustovou, modrozelenou, azurovou až po oblíbenou námořnickou či karibskou modř.

Opticky dokáže zvětšit a rozšířit prostor, do výšky, do šířky i do dálky. Pokud tedy použijeme modrou například na vzdálenější stěnu v místnosti nebo v chodbě, bude vypadat delší.

Světle modrou v interiéru můžeme používat i na větší plochy, ale aby celkový dojem nebyl příliš studený, je vhodné využít akcentu jiných výraznějších doplňkových barev, které místnost zateplí nebo zpestří a celkový dojem vyváží.

Tam kde se například kombinuje světle modrá s hřejivými tóny přírodního dřeva nepůsobí místnost vůbec studeně. Modrá také snižuje chuť k jídlu, často najde uplatnění v místnostech odpočinku a relaxace, v pracovně stimuluje myšlení a soustředění.

Všechny odstíny modré ve navzájem dobře kombinují tón v tónu. Výborně působí vedle jakéhokoliv dalšího materiálu jako je kov, dřevo, kámen, sklo. Používá se jako pozadí pro další dekorace, snese kolem sebe jak tlumené tak veselé barvy, červenou, zelenou, žlutou.

Například tyrkysová barva je považována za významně léčivou, oblíbili si ji Egypťané, Indiáni i obyvatelé bájné Atlantidy. Kámen tyrkys je velmi ceněn. Pomáhá utěšovat, léčit a podporuje schopnost vyjádření se a komunikace.

Modrá v koupelně je oblíbená:

 

Zelená barva v interiéru

Psychologické působení barvy: Zelená je barvou přírody, lesa, nového života, jara. Přináší pohodu, bezpečí, blahodárnou energii. Podporuje kreativitu a hravost. Navozuje pocit regenerace, uklidnění, podporuje koncentraci a zlepšuje paměť. Je vedle modré nejrozšířenější barvou na Zemi. Symbol přírody, využívají ji ekologové, zelený směr, eko směr, bio produkty. Každá malá zelená rostlinka když klíčí má hodně energie.

Zelená barva v interiéru: Zelená v interiérech je velmi žádaná, nejen díky trendu návratu k přírodě. Oslovuje nás svými krásnými tóny, zelené kávy, pepře, smaragdovou barvou, zelenou čerstvostí trávy a jehličí, často obdivujeme olivovou barvou. Může mít studenější i teplejší odstíny, s příměsí dalších barev.

Zelená, stejně jako zklidňující síla přírody, přináší odpočinek, uvolnění, svobodu a vnitřní klid. Je nositelem nových nápadů. Ideální tam, kde potřebujeme povzbudit tělo, duši i mysl. Dobře se kombinuje s bílou, černou, šedou i celou paletou barev a materiálů. Zejména dřevem pak tvoří dokonalý přírodní styl interiéru. tlumená, měkká zeleň se dá dobře kombinovat s pastelovými tóny, od jemně žluté přes lososové, šeříkové až ke světle tyrkysové. Dobře se snáší se zemitými barvami, zejména hnědou, světlou i čokoládovou. ( barvy přírody)

 

 

Neutrální barvy v interiéru

Teplé neutrální barvy vyvolávají dojem luxusu a vytříbenosti, také elegance s náznakem klasiky. Našli bychom mezi nimi béžové, hedvábný semiš, barvu kapučína a čokolády či smetanovou a barvu kávy. Klíčovou barvou mezi teplými neutrálními tóny je delikátní odstín připomínající plážový písek, perly, satén, barevné spojení šedé a béžové. Mnoho odstínů připomíná hlínu a kameny.

Neutrální barvy v interiéru vytvářejí pozadí pro nápaditější barevné kompozice a dekorace. Mohou také vytvářet kompletní barevnou škálu interiéru a tím z něj učinit místo klidu, relaxace, přemýšlení a meditace.

Jako neutrální barvy v interiéru můžeme využít různé odstíny bílé, smetanové, béžové, stříbrné, šedohnědé, šedé, kávové či čokoládové, někdy na nás neutrálně působí i černá. Hnědá barva má efekt uzemnění, dává nám pocit stability a rovnováhy.

Neutrální barvy mohou interiéry zjemnit, umí vytvořit příjemné klidné i luxusní minimalistické prostředí, výborně se kombinují se dřevem, kamenem, sklem i kovem. Interiéry v přírodních neutrálních barvách nás zklidní, přivedu k přemýšlení a meditaci. Smetanové tóny si pak rozumí dobře s pastelovými tóny, výborně například s tyrkysovou, vanilkově žlutou či jemnou fialovou. Smetanové odstíny jsou i velkoplošně velmi dobře vnímané, jsou dobrým základem pro teplou harmonii se světle okrovou, cihlovou, tyrkysovou či švestkově modrou, dobře vypadá i kombinace s veselými barvami, zelenou nebo růžovou.

 

Jemná šedá bude ladit s modrou, růžovou, hnědou, bílou i černou, dobře například se sepranou modrou.

 

 

 

Návrat ke královské zlaté zažívá nebývalý comeback. Zlatá je v interiéru nyní velmi žádaná,
vnáší do interiérů teplo, luxus a vášeň.

Zlatá barva v interiéru poutá pozornost, je elegantní a energická. Každý, kdo je obklopen zlatou se může cítit výjimečně. Stejně jako kdysi Kleopatra či králové.

Zlatá barva proniká do našich obydlí – do koupelen, ložnic, domácího wellness, stejně tak i  do hotelů, restaurací, beauty, spa a wellness provozů a získává si značnou oblibu. Dnešní  trendy nás přesvědčují, že modernímu interiéru sluší opravdu vše, zlato nevyjímaje.

 

Zlato, zlaté dekorace a zlaté obklady byly vždy známkou bohatství a vytříbeného vkusu. Zlato, stříbro či jiné drahé kovy byly v interiéru využívány od pradávna.  Ať už v časech starověkého Egypta, renesanční a barokní Evropy nebo zdobné secese. Do interiérů patřili vždy a vždy se využívaly, hlavně na doplňky. Dnešní doba ale zlatým dekoracím dává mnohem větší prostor. Zlatá v interiéru je velmi žádaná.   Zlaté obklady a dekorace v interiéru více →

 

 

Barvy na doplňcích rozsvítí interiér

Barvy do interiéru dostaneme i ve formě barevných doplňků a dekorací, výhodou je to, že můžeme kdykoliv během roku oživit jakýkoliv neutrální, světlý interiér.

 

 

TIP: barvy tón v tónu – monochromatická harmonie
dosahujeme jemnou harmonii v prostoru díky výběru jedné barvy v různých odstínech.

Držíme se jedné barvy a kombinujeme její různé odstíny. Používáme různou  intenzitu jedné barvy.

Tlumené tóny, pastelové, tóny se střední intenzitou a  výrazné syté odstíny.

 

 

 

 

zdroj: Akzonobel, archiv
foto: Akzonobel, archiv, Siesta, Reš-stavby-obklady

 

 

Kam dál?   

Pantone Barva roku 2014Pantone Barva roku 2015,
Pantone barva roku 2016 – pastelové barvy v interiéru

 Zlatá barva v interiéru – Dulux barva roku 2016,  Zlaté obklady a dekorace v interiéru wellness a SPA

 

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 

Wellness interiéry

Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do dauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.