Follow me
0

Práce saunéra – jak a co dělá saunér?

Být saunérem je zajímavá a kreativní práce.

Saunování se v posledních letech těší neobvyklému zájmu. Vznikají nová saunová centra a saunové světy a do saun chodí stále více lidí. V saunách to žije zábavou, ceremoniály a rituály, které mají na starosti profesionální saunéři.

metlickovani-v-saune-ceremoProč je nyní saunování tak oblíbené? Nová saunová centra nabízejí dokonalé zázemí pro maximální pohodlí a relaxaci klientů.

Centra nabízí pestrý výběr saunových možností, od páry přes různě nahřáté prohřívárny až po klasické horké finské sauny. Sauny jsou vybavené moderním zařízením a mají krásné interiéry.

Součástí saunového centra je dnes zcela běžně saunový bar s občerstvením, útulné relaxační místnosti s příjemnou atmosférou.

V saunách se používá aromaterapie a saunová kosmetika. Vůně v sauně je důležitá pro pohodu, atmosféru a může podpořit i naše zdraví a náladu. Tedy pokud se v sauně používají pouze přírodní vůně, nikoliv syntetické vůně, ptejte se, co nabízí ve vaší sauně! Velkou změnou a novinkou v saunách jsou  zajímavé trendy v saunování. Do saun pronikly zážitky a tak kromě poklidného, klasického, relaxačního saunování, dnes klienti v saunách mohou zažít skvělou šou, divadlo, různé ceremoniály, metličkování a nebo se intenzivně postarat o kondici, krásu a zdraví své  pokožky, díky  pestrému výběru saunové kosmetiky.

 

 

sauner ceremonial sauna zazitky (26)Sauny nabízejí pestré žážitky

Díky tomu, že v saunách je trendem zážitkové saunování a také saunové ceremoniály,  přiláká saunování do saun mnohem více klientů všech věkových kategorií, od rodin s malými dětmi po starší ročníky.

Těm všem je ale potřeba se věnovat tak, aby v sauně všichni našli potřebné zázemí a pohodlí.  Velmi důležitý je proto personál v saunách a velmi důležitá je i role saunérů.

Dříve mnohdy stačilo, když saunový provoz obsloužil jeden zkušený saunér, který dohlížel na sauny i na drobné občerstvení a v podstatě zvládl vše potřebné.

To už dnes vůbec neplatí. Pro to, aby nabídka saunového centra mohla být pestrá, zajímavá a z hlediska počtu saun v okolí také konkurence schopná, musí mít saunové centrum své nadšené saunéry.

 

 

sauner ceremonial sauna zazitky (30) Dobrý saunér – tam to žije!

Důležitou osobností dnešní veřejné sauny je zkušený saunér, který se stará o sauny i saunující.

Saunér  je milým a zábavným společníkem. Osobnost, charizma a nadšení saunéra může být tak výrazné, že si ho klienti oblíbí a rádi se na jeho ceremoniály vrací.

 

 

sauna kosmetika aroma

Saunér v provozu sauny- chod sauny

Saunéři mají často na starosti záležitosti spojené s bezproblémovým chodem sauny, které se týkají zázemí saunového centra.

Sauny musí být vždy čisté, správně nahřáté, ručníky a prostěradla pro návštěvníky k dispozici.

 

 

 

 

sauner-ceremonial-v-saune-wKlienti v sauně – komunikace

Saunéři jsou klientům k dispozici, prochází prostory saun, nahlíží i do samotných saun.

Dohlíží na to, aby se v sauně dodržovala pravidla zdravého saunování a hygiena. I když pravidla saunování a provozní řád je v saunách vždy vyvěšený a doplněný třeba i různými tabulkami o tom, co je v sauně vhodné a co ne, saunér je školený v tom, aby vhodným způsobem klientům připomínal, opakoval a vysvětloval proč jsou tato pravidla důležitá tak, aby klienti pochopili, že je to důležité i pro ně samotné.ceremonial sauna sauner

Pokud je to třeba, klienti by vždy měli dostat správnou a vhodně  sdělenou informaci o tom, co a jak mají v sauně dělat.

Saunér je také vhodně, taktně ale účinně upozorňuje na to, pokud klienti v sauně pravidla saunování nedodržují, ať již z neznalosti nebo nerespektu.

Někdy je potřeba řešit i zvláštní či méně příjemné situace, ale školený saunér vždy ví jak si poradit.

 

 

sauner ceremonial sauna zazitky (29)Saunér a saunový ceremoniál

Zážitky v sauně v podobě různě laděných saunových ceremoniálů se bez nadšených saunérů neobejdou.

Pro saunové centrum saunér připravuje někdy i velmi pestré saunové programy.

saunovy ceremonial v sauneSaunující mají na výběr, zda se budou saunovat běžným, tradičním, poklidným způsobem v sauně, kde je klid a ticho,  nebo zda navštíví některý ze  saunových ceremoniálů nebo saunovou šou, ve které je saunér hlavním účinkujícím a osobností zároveň a naopak může být i velmi živo.

Program saunových ceremoniálů je většinou v rámci prostorů saunového centra k dispozici formou vývěsných tabulí nebo letáčků na různých místech v sauně.

Klienti mají možnost se seznámit s tím, v jaké dny jaké ceremoniály probíhají, v kolik hodin, na jaké téma, ve které sauně a někdy také jaký saunér konkrétní saunové ceremoniály předvádí.

 

sauner ceremonial sauna zazitky (41)sauner ceremonial sauna zazitky (40)sauner ceremonial sauna zazitky (38)

 

 

kosmetika do sauny aroma ceremonialSaunová kosmetika v sauně

Profesionální saunér také nabízí saunovou kosmetiku, která bývá součástí saunových ceremoniálů, většinou různé saunové peelingy, vonné esence do sauny a například medy nebo jíly na potírání těla během saunování.

Některá saunová centra mají svoje originální recepty a některé saunové produkty připravují pro konkrétní ceremoniály.

vune sauna ceremonial aromaDíky fantazii a vynalézavosti nadšených saunérů vznikají nové trendy v saunování a k tomu se může doladit i výběr vonných esencí, peelingy, medy s různou příměsí, atd.

Právě různé peelingy a saunová kosmetika je oblíbená hlavně u žen, protože tato péče má výrazný vliv na zdraví, krásu a kondici kůže celého těla. Saunová kosmetika je většinou součástí beauty ceremoniálů a různých relaxačních ceremoniálů.

U esenciálních olejů a peelingů bychom v sauně měli volit čistě přírodní produkty, protože se používají přímo na tělo a při vyšších teplotách. Při vyšších teplotách a když se v sauně potíme, jsou póry v pokožce více otevřené a pokožka se čistí, kosmetika nanášená na tělo působí intenzivněji a více do hloubky, současně také s teplem v sauně či s párou vdechujeme vonné silice, které se v teple uvolňují a dostávají se nám na sliznici a do plic.

aroma do sauny kosmetikasaunova kosmetika do sauny aroma peeling (1)vune do sauny aroma ceremonial

sauna-peeling-aromaProto bychom si měli ve svém zájmu ohlídat, jaká kosmetika se v sauně používá a zvolit čistě přírodní kosmetiku, která nám může prospět jak v péči o pokožku, tak při péči o zdraví formou aromaterapie v prostoru, který dýcháme.

Saunové esence mají vliv na celý organismus, v závislosti na použitých esencích můžeme podpořit imunitu, náladu, detoxikaci, aj., Oleje v sauně vyživují a ošetřují pokožku, podporují hojivé procesy pokožky, zlepšují její kondici a to i s dlouhodobým efektem.

Jedině přírodní produkty a esence mohou pozitivně ovlivnit naše zdraví,  což rozhodně nemůžeme očekávat od syntetických vůní, esencí, olejů a směsí do sauny, které jsou plné chemie.Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?,   Přírodní kosmetika do sauny, více

 

 

Jak probíhá saunový ceremoniál? Vše v režiji saunéra

sauner ceremonial sauna zazitky (34)Když jsou účastníci v konkrétní sauně, kde má začít ceremoniál, vchází do sauny saunér a v ten moment saunový ceremoniál začíná.

Sauna je pro další účastníky již uzavřená, aby další příchozí ceremoniál nerušili. Saunér účastníky přivítá, představí se jim a sdělí, jaké téma saunového ceremoniálu bude následovat a jak bude ceremoniál dlouhý.

Zmíní také, co je potřeba v sauně dodržet a co mají účastníci dělat i po saunování. Pokud saunér zvolil pro saunový ceremoniál vonné esence a saunovou kosmetiku, pak  také zmíní jaké konkrétní vůně to budou.

Součástí ceremoniálu je polévání horkých kamenů vodou, případně použití ledových koulí s aromaterapií, během ceremoniálu hraje v sauně hudba a může se také používat barevné osvětlení.

ceremonial saunaSaunér při ceremoniálu používá různé rekvizity, nejčastěji ručníky pro víření vzduchu v prostoru sauny, někdy také vějíře a další zajímavosti.

Během ceremoniálu prochází saunou a za doprovodu hudby, světel a aromaterapie „mává“ ručníky tak, aby se vůně šířila po celé sauně a také, aby vytvořil „parní nárazy“, čím blíže klientovi mává, tím větší intenzitu tepla a vůně klient zažije.

Někdy také  tančí a předvádí vše, co na dané téma ceremoniál doladí.  Pohyb, tanec a mávání ručníkem v sauně ve vysokách teplotách jsou fyzickoku zátěží pro každého saunéra, pokud se ceremoniál účastníkům líbí, náležitě to ocení potleskem, nebo poděkují za zážitek před odchodem ze sauny.

 

sauner ceremonial sauna zazitky (8)sauner ceremonial sauna zazitky (2)sauner ceremonial sauna zazitky (51)

sauner ceremonial sauna zazitky (57)Saunér by měl být profesionálně vyškolený, umět s klienty dobře a vhodně komunikovat, měl by umět klienty v sauně zaujmout, mít základní znalosti aromaterapie a být svojí prací nadšený.

V některých saunových centrech jsou saunéři tak oblíbení, že jejich saunové ceremoniály jsou vyhledávané a často plně obsazené.

 Co je to zážitkové saunování a jaké jsou trendy v saunování?

Jaké jsou saunové ceremoniály a jak probíhají? více

 

 

 

sauner ceremonial sauna zazitky (33)Mistři saunového řemesla,
soutěže saunérů

Saunéři, kteří se do své práce opravdu zamilují a jsou kreativní, chtějí se dále učit a potkávat i s dalšími saunéry, často navštěvují různé soutěže v saunových ceremoniálech a zážitkovém saunování, které probíhají u nás v Čechách, nebo i v zahraničí.

Saunovou třešničkou je například SaunaFest, který probíhá jednou ročně, většinou na jaře v nějakém větším saunovém centru, kam se sejdou saunéři z celé republiky i za zahraničí.saunovani-saunafest

Tento saunový festival a současně mistrovství ČR v saunových ceremoniálech je slavností nejen pro saunové nadšence, mistry saunéry, ale i pro veřejnost.

Saunéři soutěží jednotlivě nebo i ve dvojicích, saunové ceremoniály jsou promyšlené do nejmenších detailů, včetně hudby, světel, rekvizit, různých kostýmů a použití vůní v sauně.

Saunové ceremoniály hodnotí odborná porota i veřejnost. … více SasunaFest 2016

 

 

 

 

Kam dál?

 

Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Stavba sauny – důležitá je izolace sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?

Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v sauně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování

Práce saunéra – profesionální saunér a jeho role v sau

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
P
řírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

 

Aromaterapie ve wellness a SPA

ruze-aromaKvětinové vody ve wellness  – hydroláty jsou oblíbené
Intuitivní aromaterapie – Mikael Zayat – aromaterapie jinak
Vykuřovadla – přírodní parfémy pro prostory – jak vykuřovat?
Magická aromaterapie ve wellness, jak nás ovlivňuje? Co je to scent marketing?
Aromaterapie do sauny, vůně do sauny pro relaxaci a zdraví
Aroma koupele, vůně a voda, harmonie pro tělo, duši i mysl

 

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaven, wellness doma,

Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy,  aromaterapie aroma terapie ve wellness, aroma, esencialni oleje ve wellness, vune ve wellness, rostlinne oleje ve wellness, wellness kosmetika, kosmetika wellness spa kosmetika, wellness procedury, zahradni wellness, wellness na zahrade, Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy, bylinky ve wellness herbal spa, wellness bylinky, aroma koupele, bylinne koupele, bylinky, tinktury, maceraty

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

 Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,

 sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

Sauna  Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, sauna doma, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

Finska sauna: Sauny na míru, sauny na miru, sauna na miru, sauna na míru, atypicke sauny, Atypické sauny, atipycká sauna, atypicka sauna, izolace sauny, izolace do sauny, sauna izolace, izolace pro saunu, Sauna.cz,  SPU- Sauna-satu, Kingspan, izolacni material do sauny, izolační materiál do sauny, desky do saun izolace, účinky sauny děti v sauně, těhotné  saunování doma, deti v saune, děti v sauně, saunování saunovani ucinky.

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.