Follow me
0

WELLNESS a SPA slovníček – terapie a procedury ve wellness a SPA

 

 Kde znovu načerpat potřebnou energii,
najít pohodu, relaxaci a odpočinek?

 Vítejte ve wellness a SPA!
ve světě krásných a blahodárných terapií.

 

  Spa-wellness-interieryaromakoupele-wellness-spaaroma-grep-cokoaroma-koupele-wellness-a-sp

 

 

WELLNESS

význam slova wellness: Wellness je životní směr, aktivity, způsob života. Být zdravý, vypadat dobře, cítit se skvěle a jednat pohodově, to je cílem wellness – dobrý život. A co znamená wellness? Pro každého něco jiného, protože každý potřebujeme a nebo děláme rádi něco jiného za tím účelem být zdravý, vypadat dobře a cítit se skvěle.

Aktivní i pasívní činnosti, které přispívají našemu zdraví, kráse, mládí, kondici a dobré náladě jsou považovány za „naše“ wellness aktivity. Ty často vyhledáváme ve wellness centrech, v rámci domácího wellness, nebo ve svém volném čase na sportovištích, v sauně, v přírodě. Oblíbené jsou wellness a spa hotely, wellness víkendy, všude zde najdeme různé wellness aktivity, které prospívají tělu, duši i mysli.

 

spa hotel wellness interier kings court (5)saunova kosmetika-wellness-spawellness interiéry wellness design spa kosmetika

 

SPA

SPA – z aj. „lázně“

SPA – lázeňské město v Belgii
SPA – Sanus Per Aqua, nebo–li zdraví vodou

význam slova SPA a SPA provoz  –  jde o procedury a kúry přímo spojené s vodou. Jakákoliv procedura spojená s vodou je vlastně SPA procedura. Nejčastější podobou jsou koupele, minerální koupele, perličkové, uvolňující olejové, koupele s květinami a tichou hudbou, aroma koupele, ale také sprchy, vichy sprcha. Nabízejí se různé formy terapií, při kterých se využívá voda, zaměřené na léčení, relaxaci, odpočinek, zlepšení kondice organizmu či pokožky.  Při spa – terapii se také používají různé produkty s cíleným zaměřením na zdraví, krásu, mládí a pohodu. Například esenciální oleje, bylinky, jíly, různé přísady, obklady, moře a mořské produkty. Dobrý pocit, uvolnění, důkladné ošetření těla a obličeje jsou hlavní zbraně SPA.

♦ Podle zaměření a procedur můžeme najít různé spa provozy, nejčastěji jsou to termální lázně(ThermalSPA), nebo mořské lázně (thalassoSPA).
♦ SPA provozy se také rozdělují podle místa provozu, day spa, resort spa, destination spa.
♦ V rámci wellness provozu můžeme najít různé spa procedury, například hand spa, hair spa, foot spa, aj., kdy se při ošetření používá voda, vodní terapie.

 lazne-spawellness-spa-muzivoda-spa

 

 

 

 

HAND SPA

vegan-laky-trendy-lakovani

význam slova Hand spa: Hand spa jsou procedury spojené s péčí o ruce, při procedurách se využívá voda, koupele, zábaly, namáčení… Například i mokrá manikúra, jejíž součástí je máčení rukou ve vodě se nazývá HAND SPA.  Procedura by ale měla mít na kondici a stav rukou výrazný efekt, například léčit či zlepšit stav a kondici kůže rukou, zjemnit pokožku, vyživovat.

Často jsou nabízené balíčky péče o ruce, které zahrnují masáž, peeling, koupel, zábal, závěrečné ošetření kůže, manikúru… Pro koupele, zábaly, obklady a péči se používají esenciální a vonné oleje, bylinky, zábaly do bahna a jílu, solné peelingy, výživné masky, atd. Více →

osetreni-rukou-hand-spa-wellnessosetreni-rukou-hand-spahand-spa-ritual-wellness

 

 

HAIR SPA

význam slova hair spa: Hair spa je procedura, při které se ošetřují vlasy a vlasová pokožka. Důraz je kladen na zlepšení kondice a stavu vlasů a vlasové pokožky a také je důležitý relaxační zážitek klienta během procedury. Hair spa balíčky péče zahrnují zejména konzultaci kvality vlasů s odborníkem, návrh péče, masáže  vlasové pokožky, aplikace účinných výživných kosmetických produktů a  také zábaly vlasů. Následuje mytí vlasů, případně závěrečná úprava. Při ošetření se používají intenzivní séra, účinné masky plné aktivních látek, výživné oleje, bylinky a koření. Více →

 

 

 

 

HOME SPA

zahradní wllness nábytek wellness nábytek pro wellness a spa nábytekvýznam slova home spa: Home spa, neboli domácí lázně, znamená relaxace a odpočinek v domácím prostředí. Wellness má mnoho podob, relaxovat v domácím prostředí je velmi pohodlné. Odpadá cestování do a z veřejného wellness centra. „Návštěvní hodiny“ si každý člen rodiny může upravit podle svého.  Domácí wellness centrum / home spa, se stále častěji stává součástí našich domovů.

Jako součást koupelny, samostatná místnost, kompletní domácí wellness centrum nebo jako část zahrady či terasy. Domácí wellness si můžeme vytvořit v rámci  panelákové koupelny, jedné místnosti nebo i celého domácího wellness centra a zapojit do toho i zahradu a venkovní možnosti relaxace. Domácí wellness Více →

 

umělý kámen ve wellness interierudomaci-wellness-domabazén-domácí-wellness

 

 

 

DAY SPA

Význam slova day spa:  Day spa (jednodenní lázně) je provoz , kde se rychle vyřeší akutní problém či potřeba péče o tělo, duši či mysl a to ambulantně a rychle. Ideální způsob, jak dopřát naší unavené mysli a zmoženému tělu regeneraci a úlevu, je navštívit Day Spa (denní lázně /městské lázně / denní provoz

 

wellness/ beauty/ SPA).  Day spa je provoz, který nabízí jednotlivé procedury nebo kombinované balíčky, například kompletní procedury na jednu hodinu nebo tři hodiny anebo na půl dne (masáže, kosmetika, zábaly, koupele, sauny, aj).  Nabídka služeb vychází z konkrétního konceptu DAY SPA.  Vždy jde o „ambulantní“ péči, provoz neposkytuje ubytování. Day spa v hojné míře využívají především zaměstnaní a vytížení lidé ve městech, kteří se zde zotavují ze stresu všedního dne. Název Day spa se používá především v Americe nebo v Kanadě. U nás je day spa vlastně kosmetický salon, wellness či beauty provoz. Provoz, který nabízí krátké jednodenní služby. Více →

 

Wellness a SPA centra

Děti ve wellness – Děti a rodina

Exkluzívní wellness centra

 

wellness interiery wellness designspa wellness cz (4)aroma-kosmetika-wellness-tr

 

 

RESORT SPA – zaměřeno na nabídku

význam slova resort spa: Resort spa je místo, většinou větší hotel nebo komplex, které poskytuje SPA a wellness služby spolu s ubytováním na nějakém zajímavé místě. Je to například hotel u moře, na horách, na ostrově, v golfové destinaci, prostě na nějakém zajímavém místě, kam cestujeme a kde jsme ubytovaní.  Hlavním důvodem příjezdu na místo není užívání wellness a spa služeb, ale je jeho důležitou součástí. Jsou to například místa Golf & spa resort.

Při příležitosti pobytu na horách či dovolené u moře, nebo na místě zaměřeném na golfové aktivity si klient dopřeje služeb hotelového spa, dokoupí si služby, navštíví spa či wellness centrum, které je na velmi dobré úrovni.  Hlavní nabídka je ubytování, gastronomie, zážitky v místě a okolí, důležitou součástí je wellness či spa provoz.

 

interier-blue-palace-resortwellness interier spaSONY DSC

 

 

DESTINATION SPA -zajímavé místo

význam slova destination spa: Destination spa je místo, kam klienti jezdí i na delší dobu se záměrem nejen si odpočinout,  ale i se záměrem zlepšit svůj zdravotní stav – léčit se. Anebo si vyberou zajímavé místo – destinaci, kterou chtějí navštívit a v místě mít i dobré zázemí s wellness nabídkou. Pobyt bývá někde pod lékařským dohledem.  Klient využívá maximálně nabízených wellness služeb a programů (zlepšení životního stylu, prevence nemocí, rehabilitace, zdravé stravování). Jsou to například termální lázně,  jde o spojení zajímavého místa a zajímavé nabídky. Často jsou to třeba zajímavé provozy u termálního pramene, léčivého pramene. Klienti cestují do destination spa především kvůli využití wellness a spa služeb a vybírají si takové místo, které nabízí služby, jež preferují nebo místo, které je pro ně lákavé i z hlediska využití volného času v okolí. Často jsou to pobyty na cca 7 dnů.

 

zavesne postelewellness-spa službySardinie - Delphina

 

 

MEDI SPA /MED SPA / MEDICAL WELLNESS

definice slova medical wellness: Medical wellness ( medical spa) je provoz  – místo, které klientům nabízí speciální služby a pobyt pod dohledem lékaře. Pobyty začínají vstupním odborným vyšetřením a konzultací s lékařem. Ten klientovi doporučí konkrétní kúry, jejich počet, stravu, pití bylinných čajů a podobně. V hotelech jako je Mandarin Oriental v Hong–kongu nebo na Maledivách jsou v nabídce například programy doprovázené jógou, čínskou medicínou, různými terapiemi a cvičením jako je thai–chi. V USA jsou hojně rozšířená také místa, zejména kliniky, které nabízí různě bohatou nabídku zaměřenou na služby estetickou medicínu, korektivní dermatologii i na plastickou chirurgii.  Medical wellness se dnes považuje za obor, který spojuje wellness a medicínu.

Medical wellness a lázně – zajímavá místa a nabídka

wellness-interier-mandarin-lazne-bad-birnbach-7V1_spot

 

 

THALASSOCENTRUM

Thalassoterapie – léčba u moře

definice slova thalassocentrum: Používání mořské vody, mořských řas, mořského bahna a mořského klimatu působí blahodárně na celý organizmus, společně tvoří nabídku Thalasocentra. Thalassocentrum jsou vlastně lázně u moře s nabídkou služeb terapií, jejichž podstata je využívání moře a jo zdrojů. Pravé thalassocentrum poskytuje thalasoterapii, nikoliv jen thalasso služby. Rozdíl je v tom, že kompletní thalassoterapie má velmi přísná pravidla, lze ji praktikovat pouze v těsné blízkosti moře, tam kde je lehce dostupná mořská voda a mořský vzduch. Thalasoterapie spočívá v uváženém a dobře kombinovaném využití blahodárných účinků mořských produktů. Kombinace mikroorganizmů, solí, minerálů a ostatních prvků přítomných v mořské vodě a ovzduší bohatého na jód, také  chaluhy a mořské bahno mají blahodárný vliv při léčebných terapiích i procedurách zaměřených na zdraví, krásu a mládí  (anti-aging). Těchto pozitivních účinků se používá k prevenci i léčbě, která je komplexní a efektivní pouze u moře. Mořská voda se čerpá jen několik málo kilometrů od pobřeží a přivádí se přímo do střediska, kde se zahřívá na teplotu 30– 35 ºC. Centra thalassoterapie jsou velice rozšířená především ve Francii, na Sardinii nebo v Turecku, ale najdeme je po celém světě.

Jak vypadá Thalassocentrum – moře pohody

 

interier sardinie thalasso

 

 

THALASSO péče a procedury

význam slova Thalasso procedury: Thalasso  procedury a programy – léčba a ošetření, při kterých se používají produkty z moře. Jsou to procedury, které může klient podstoupit kdekoliv na světě, aniž by musel jezdit do thalassocentra k moři.  ( viz výše – thalassoterapie v thalassocentru) Aplikují se třeba ve městě, v rámci wellness, beauty a spa center.

Jsou to programy péče o  obličej a tělo, které různými způsoby využívají mořské produkty, bahno, mořské řasy, sůl, vodu a zařazují se do wellness programů jako samostatné balíčky péče, nebo jako součást různých programů, modelace těla, detoxikace, aj.  Zejména jde o ošetření kosmetikou s přídavkem některého produktu z moře, především řas. Thalasso péče spočívá v uváženém a dobře kombinovaném využití blahodárných účinků mořských  produktů, zaměřeném na harmonizaci tělesné a duševní rovnováhy.

 

 Thalasso terapie a thalasso procedury

skeyndor kosmetika wellness a spaspa-wellness-kosmetika

 

FYTOTERAPIE

význam slova fytoterapie:  Spojení pochází z řeckých slov fyton–rostlina a therapeuein–pečovat, léčit. Dříve se označovala jako bylinářství. Fytoterapie je obor, který využívá přírody –  léčivé sily rostlin v kosmetice, při procedurách, léčení a ošetření těla. Fytoterapie bývá označována jako druh alternativní medicíny. Osoba praktikující fytoterapii se označuje jako fytoterapeut.

Bylinky se ve wellness a spa používají zejména při koupelích, masážích, přípravě čajů, ale i pro speciální kosmetické produkty.
Bylinné terapie jsou velmi žádané a vyhledávané, souvisí také s momentálním trendem ve wellness a tím je návrat k přírodě. Používají se také bio přípravky a bio čaje, připravují se bylinné peelingy do sprchy, na masáže i do sauny.

 

 Bylinky a koření ve wellness a SPA

 

bylinky-wellness-saunabylinkovy-peeling-do-sauny-wellness-spa-bylinky

 

GEMMOTERAPIE

význam slova gemmoterapie:  Gemmoterapie je léčba založená na přírodních látkách obsažených v pupenech stromů a keřů nebo i v  semínkách. V nich je uschovaná všechna síla budoucích listů a květů, kořene nebo plodů. Jde o různé hormony, enzymy, minerály, stopové prvky, vitaminy a další prospěšné látky. Z nich se vyrábějí zejména různé tinktury, které léčí, regenerují nebo posilují organizmus.

 

 

 

 

AROMATERAPIE

význam slova aromaterapie: Aromaterapii lze definovat jako cílené používání esenciálních olejů k udržení, podpoře a zlepšení fyzické, emocionální a duševní pohody. V aromaterapii se používají zejména esenciální oleje, což je to samé jako éterické oleje, které se získávají různými metodami, zejména destilací, nejznámější, nejlepší a nejšetrnější  je parovodní destilace. Esenciální oleje, které nelze získat touto metodou se získávají jinými způsoby. Destilují se pouze některé druhy rostliny, které obsahují vonné molekuly, některé rostliny tyto molekuly neobsahují a proto se z nich esenciální oleje nemohou získat. Používají se také rostlinné oleje, nejlépe lisování za studena. Dále se používají zejména květinové vody, pro které se také používá název hydroláty/hydrosoly, je to totéž, které jsou taktéž produktem destilací.

Esenciální oleje jsou velice aromatické a těkavé látky.I když se jim říká oleje, oleje to ve své podstatě nejsou, jsou to tekuté těkavé hořlavé látky. Nejsou mastné, jako oleje ani s tak nechovají. V aromaterapii se musí ředit, protože jsou velmi koncentrované, na výrobu jednoho litru esenciálního oleje je mnohdy zapotřebí získat a použít i 100 kilo rostlinného materiálu. Využívají při inhalacích, aromaterapie ve vzduchu, při masážích, při koupelích, v saunách, pro výrobu parfémů. Vnitřní užití je v Čechách zakázané, je velmi nebezpečné a patří do rukou vystudovaných odborníků – lékařů. Toto se třeba praktikuje ve Francii. Někdy se aromaterapie řadí k alternativním léčebným metodám. V různých místech světa má svoji podobu, například v Anglii se využívá hlavně při masážích, ve Francii se praktikuje medicínská aromaterapie, lékaři připravují směsi olejů na míru, které se užívají vnitřně k léčení..V aromaterapii se uplatňuje holistický směr, intuitivní směr, používá se i na základě přesného složení chemotypů v jednotlivých olejích… Využití aromaterapie napříč wellness, beauty a spa je velmi široké, dnes se již wellness bez aromaterapie téměř neobejde. Můžeme narazit na mnoho směrů a způsobů využití aromaterapie, kromě západních praktik najdeme různé odnože specifických přístupů, například ve spojení s čakrovým systémem, s duchovními praxemi, s východními léčebnými systémy, atd..

Vedle přírodních esenciálních olejů jsou na trhu i syntetické oleje, vyrobené v laboratořích chemického průmyslu, které však pro aromaterapii jsou naprosto nevhodné a naopak kontraproduktivní. 

Aromaterapie do sauny – jak si vybrat a co používat v sauně

 Aromakoupele – magie vůní v koupeli – aromaterapie do vany

 

INTUITIVNÍ AROMATERAPIE

aroma terapie mikael zayat (7)INTUITIVNÍ AROMATERAPIE – je způsob, jakým lze také používat aromaterapii, kdy se nesoustředíme na to, jaké konkrétní chemické složení má daný esenciální olej a jak tyto složky na nás působí a co dělají, z čehož  profesionální aromaterapeut odvozuje, jak také tento olej použít, ale jdeme naopak cestou nevědění detailního konkrétního složení olejů. V první řadě se obracíme nikoliv na účinky olejů, ale na naše tělo, aby si samo řeklo, co potřebuje. Říká se také nos ví a napoví ( the nose knows). Konzultace a výběr esenciálních olejů k použití pro danou osobu probíhá tak, že terapeut nechá klienta přivonět k lahvičkám s esenciálními oleji a vybírá bez racionálního úsudku, nikoliv na základě chemického profilu či znalosti tradičního použití olejů, podle toho, jak klient reaguje. Jak reaguje organismus a o co si tělo říká přes reakce klienta.  Je to impuls vyvolaný pocitem z vůně či energie esenciálního oleje. Lze si také vybrat „naslepo“ z množství lahviček si jednu vytáhnout z krabice, kde jsou oleje naskládané….Intuitivně, tělo si řekne, vše plyne přirozeně a nenásilně.

 Workshop – Intuitivní aromaterapie

 

HYDROLÁTY – HYDROSOLY – KVĚTINOVÉ VODY

aroma-ruze--wellness-spa-beCo jsou to hydroláty a jak je používat? Říká se jim také hydrosoly a zejména květinové vody, nejsou to ale aromaterapeutické vody.  Používají se v aromaterapii, kosmetice, léčbě i gastronomii.. Pravá květinová voda (hydrolát/hydrosol) vzniká pouze destilací, nikoliv smícháním vody/alkoholu a esenciálního oleje. Poctivě destilované květinové vody krásně voní a mají významné terapeutické účinky, stejné jako esenciální oleje, jen v jemnější formě a užívat se mohou i vnitřně. Blahodárně působí zejména na naši pokožku, v některých zemích se běžně používají v gastronomii, například růžovou vodu nebo neroli můžeme přidávat při pečení do cukroví. Neroli (pomerančový květ) krásně ochutí svěží čerstvé jahody, ale i kávu…

Co jsou to hydroláty? Co jsou to květinové vody? Jak je používat v kosmetice?

 

 

 

 

 

 KOLORTERAPIE/COLORTERAPIE

význam slova kolorterapie: Kolorterapie nebo také chromoterapie, je procedura, při které se využívá terapeutického působení barevných světel. Každá barva na nás nějak působí. Některé barvy mají zklidňující účinek, jiné povzbuzují. Světlo působí na naši psychiku, pomáhá lidskému tělu při regulaci mnoha důležitých biologických procesů.

Kolorterapie se nejčastěji instaluje do solných jeskyní, do van, whirlpoolů  a do saun, například jako „hvězdné nebe“ do stropu sauny. Efekty světla se výrazně podílejí na celkové atmosféře a současně na nás blahodárně působí.

 

Kolorterapie v sauně – ve světle dobré nálady

 Kolorterapie ve wellness a spa – barevná hra světel pro zdraví a pohodu

wellness-interier-kolorterakolorterapie-kvetinacesauna-osvetleni-wellness

 

 

 

HALOTERAPIE

význam slova haloterapie: Haloterapie – vdechování solných mikročástic, byla známa již ve starověkém Řecku. Od řeckého slova halos (sůl) vznikl i její samotný název. Je to originální přírodní metoda – léčba solí, která zaznamenala největší rozkvět v 70. letech 20. století. Nejčastěji se s haloterapií, tedy umístěním soli do wellness interiérů, setkáme v solné jeskyni nebo v saunách.

 

 

 

Úžasná a blahodárná solná dekorace  a solné panely v sauně

Fotogalerie – solná dekorace ve wellness a spa

 

solné-lampy-6solna-jeskyne-interiersauny foto (8)

 

 

KRYOSAUNA a  KRYOTERAPIE

význam slova kryoterapie: Kryoterapie – léčba mrazem je poměrně nová metoda, při níž se lidské tělo vystavuje po určitou dobu extrémně nízkým teplotám. Mrazivý pobyt má řadu příznivých účinků na lidský organizmus a pomáhá ulevit při různých zdravotních potížích. Tato mrazivá terapie se osvědčuje zejména při bolestech zad, celulitidě nebo při lupénce, kde léčba vykazuje velmi dobré výsledky.  Kryoterapie (cryoterapie / cryotherapy) má však dobrý vliv nejen na naši fyzickou kondici, ale i na celkovou pohodu. Příznivě ovlivňuje psychiku tím, že při proceduře výrazně klesá hladina úzkosti a podrážděnosti, zlepšují se rozhodovací procesy, pohybová a vizuální koordinace, lepší je i přesnost práce a emocionální kontrola, orientace v prostoru i přesnost myšlení. Při kryoterapii člověk pobývá v kryosauně, v uzavřeném mrazivém prostoru, po dobu tří minut a podstupuje teploty blížící se až k -170°C. Vše by mělo probíhat pod dohledem zkušeného odborníka.

Důvod, proč nám hluboký mráz kryoterapie neublíží, vyplývá ze skutečnosti, že kryosauna uvnitř obsahuje pouze upravený suchý vzduch, technicky absolutně zbavený vlhkosti. Nedochází tedy vůbec ke snížení vnitřní teploty těla, prudce a výlučně se však ochladí jeho povrch, což vede k obrovskému perifernímu překrvení těla, dosahující čtyřnásobných hodnot oproti stavu před začátkem. Tento efekt pak přetrvává ještě několik hodin. Dochází při něm zejména k výraznému zlepšení metabolismu tkání. Rychleji se vyplavují z těla škodlivé látky a dosahuje se výrazného urychlení hojení zranění a zánětů. Při kryoterapii se také zvyšuje hladina hormonů tlumících zánětlivé reakce, svaly zatuhlé nadměrnou aktivitou se uvolňují a na mnoho hodin mizí i dlouhodobé bolesti zad a  pohybového ústrojí. Pro dlouhodobý efekt léčby a zdravotního stavu se doporučuje kúra deseti až dvaceti vstupů do kryosauny.

 

 

S P E L E O T E R A P I E

význam slova speleoterapie: Speleoterapie je soubor léčebných metod, jejichž základem je využívání mikroklimatu podzemního prostředí. Tím zpravidla bývají krasové jeskyně, případně jiné podzemní prostory, kde se dá uplatnit pobyt a  léčebná metodologie. Speleoterapie je alternativní léčebná metoda pro pacienty s nejrůznějšími typy onemocnění. Často se jedná o onemocnění a vady dýchací soustavy, při kterých se doporučuje využívání jeskynního klimatu. Speleoterapeutické sanatorium například funguje ve Slezsku v městě Zlaté Hory, kde se léčí děti s dýchacími problémy. Jeskyně působí blahodárně na lidský organismus, pobyt v ozdravovnách se speleoterapií často doporučují alergologové, astmatologové a imunologové.

 

 

 

WELLNESS BREAK

koupele-aromaterapie-wellness-a-spaKrátká procedura během dne pro osvěžení, která je zpravidla netrvá déle než hodinku či dvě,  během pracovní doby, místo oběda, cestou domů z práce. Například masáž šíje, reflexní masáž plosky nohou, parafínový prohřívací zábal rukou, aj. Jsou to krátké časové úseky, při kterých si dopřejeme co zrovna nejvíce potřebujeme. Terapie, které mají okamžitý efekt na to, abychom se cítili dobře, něco rychle zlepšili.

 

 

  Oblíbené wellness a spa procedury, trendy a novinky

 

PRIVÁTNÍ WELLNESS

 

Samui SPA Praha

Samui SPA Praha

Pro svoji relaxaci si můžeme zvolit veřejný provoz – wellness centrum, SPA, saunový svět a nebo beauty centrum a využívat společně s ostatními návštěvníky služeb, které provoz nabízí.

Pokud si přejeme trochu více klidu a zázemí, volíme PRIVÁT.  Wellness privát nebo často také saunový privát je oddělená nabídka veřejného centra, které má možnost nabídnout relaxaci v uzavřeném prostoru pouze pro 2, 4 nebo i více lidí a často také další služby navíc.

Relaxace a pobyt v privátu je vhodný pro ty, kteří chtějí odpočívat v klidu a podle svých představ nerušeně užívat volný čas. Saunový privát nebo wellness privát nahradí relaxaci v soukromí domova, kde bychom si dopřáli pravděpodobně stejný odpočinek, ale museli bychom do vybudování a provozu domácího wellness investovat nemalé úsilí a také značné prostředky.  Wellness privát nebo saunový privát si lze pronajmout na smluvenou dobu kdykoliv v pracovní týden i o víkendu.

Wellness privát je v rámci wellness centra oddělený prostor, většinou pro dvojice nebo menší počet osob, které využívají zázemí pouze pro sebe. Většinou je to jedna multifunkční místnost, ve které je sauna nebo pára, vířivka, sprcha, wc a další zázemí pro pohodlnou relaxaci a odpočinek.

Saunový privát je v podstatě to samé, je to prostor určený pro saunování určitého počtu osob, často 2-4 osoby, které využívají kompletního zázemí v rámci jedné až dvou místností.

Relaxace v saunovém nebo wellness privátě?

 

 

 

TRENDY VE WELLNESS A SPA

 

WELLNESS TERAPIE

 

 

 

 

Kam dál?

Květinové vody- hydroláty

Akce, pozvánky, školení, konference

 

Wellness a SPA centra

Děti ve wellness – Děti a rodina

Exkluzívní wellness centra

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 Arganový olej ve wellness a spa – zázračný zlatý olej

 

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

Wellness interiéry

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

 

Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.