Follow me
0

Hair spa – luxusní zážitek nejen pro naše vlasy, wellness péče o vlasy

Dopřejme sobě a svým vlasů dokonalý zážitek.

 Relaxační obřady, vlasové rituály, spa masáže hlavy s aromaterapií, lehká hlava – svěží mysl.

Kompletní balíčky služeb určených k ošetření vlasů a vlasové pokožky a nabízených v rámci Hair spa jsou většinou složené z několika způsobů ošetření tak, abychom vlasům i vlasové pokožce nabídli co nejintenzívnější péči.  Balíčky vlasové péče – hair spa procedury, jsou sestavené podle zaměření – cílení na nějaký problém, posílení vlasů, hydratace, výživa, podpora růstu, atd. Provozovatelé vlasových studií a wellness center využívají pro Hair spa procedury různé produkty, speciální masážní techniky, produkty na domácí následnou péči, ale například mohou doporučit i speciální doplňkovou výživu.

 

Kompletní vlasové rituály by mohly například obsahovat na prvním místě„vstupní konzultaci klienta s odborníkem“, což by mělo znamenat především vyslechnutí klienta a samotnou diagnostiku vlasové pokožky a vlasů. Následovat by měla nabídka vhodné salonní péče včetně seznámení klienta s postupy a účinky nabízené péče a případně také s produkty, se kterými centrum pracuje. Návazovat by měl pohodový a příjemný pobyt v provozu, plný jemné a účinné péče. Na závěr by se klientovi měla dostat vhodná nabídka a doporučení domácí péče, vhodnými přípravky a případně také doplnění stravy o doplňky a vitamíny. Některé provozy nabízí i přístrojovou diagnostiku kvality vlasů.

 

spa-wellness-koupeleSoučástí relaxačních obřadů a vlasových rituálů bývají zhruba v následujícím jednotlivé procedury: umytí vlasů, nanášení přípravků pro masáž vlasové pokožky, případně i masáž šíje, nanášení masky a výživných sér, tonik, či speciálního výživného přípravku, zábaly vlasů, následné omytí, úprava vlasů, dodatečná výživa a fixace.

Základem úspěchu však je vždy komunikace mezi terapeutem a klientem  Ten by měl vyslechnout klienta dříve než mu nabídneme konkrétní péči. Dát mu šanci vyjádřit se o svých problémech a pocitech. Nechat ho vyzpovídat a pozorně naslouchat. Klient by měl vždy mít pocit, že terapeuta skutečně zajímá, proč na proceduru přišel a co od ní očekává.

 

Co by měl klient o proceduře vědět?

Jaké přípravky se používají a jaký bude postup Hair spa terapie. Terapeut může postup komentovat a má-li klient chuť stále s ním komunikovat. Po omytí a relaxační masáži hlavy či šíje, nebo obojí, jsou vlasy připraveny na intenzivní péči.  Přípravky pramen po prameni pronikají do nitra vlasu díky pečlivému způsobu aplikace. Následuje zábal a odpočinek, po omytí vlasů přichází aplikace vhodného výživného séra, tonika či speciálního přípravku. Na závěr obřadu následuje finální péče a úprava vlasů.

Jako tečka celému ceremoniálu se často nabízí  příjemné občerstvení, může být buď placené nebo je již započítáno do celkového balíčku. Každopádně je vhodné klientovi i hned po příchodu nabídnout vodu nebo bylinkový čaj. Je-li k dispozici odpočinková – relaxační místnost měl by klient mít možnost ji využít.

 

 

Čím podpořit skvělý zážitek?

Velmi působivé je zapojení klientky do samotného procesu. Sama klientka nebo klient si může zvolit šampon, například podle zajímavé přísady, případně vůně, ideální je volba mezi maximálně 3 variantami. Tato zdánlivá maličkost – výběr šamponu  vždy udělá dojem, také to, že klient šampon vidí a nemusí získat dojem, že se na něm šetří univerzálním mycím přípravkem.

Stejně tak působivé může být, když si klient může vybrat olejovou aromatickou složku do vlasového zábalu, zejména pokud se používají esenciální oleje nebo květové vody. Terapeut můžeme přidat komentář k danému výběru, člověk si většinou instinktivně vybírá tu vůni, která mu voní nejlépe v daný moment a většinou je to také ta vůně, která mu v daný okamžik přinese největší užitek.

Zkušení aromaterapeuti konstatují, že tělo si řekne o tu vůni, kterou v daný moment naše tělo, duše, či mysl potřebuje, například pro uvolnění, povzbuzení, při stresu a podobně.

Často se tato vůně může lišit od té, kterou máme všeobecně nejraději, protože momentálně můžeme mít určitou konkrétní potřebu.

 

 

 

Výživné esenciální a rostlinné oleje jsou pro vlasy to nejlepší

• Při ztrátě vlasů se doporučuje rozmarýna, ylang-ylang podpoří prokrvení, levandule, cedr, který tonizuje a stimuluje. Na mastné vlasy je vhodný  tea tree, lemon, levandule či geranium.

• K masáži hlavy se doporučují všeobecně velmi příjemné a relaxační vůně jako bergamot, jasmín, levandule, neroli, růže.

• Při lupech je vhodný například zelený kokos.

•Pro suché a lámavé vlasy jsou osvědčené zábaly v olivovém či lněném oleji, který vlas rozzáří.

•Od bolesti hlavy uleví růže, levandule či heřmánek přidaný do slunečnicového oleje.

 

hydrolat-aromate-terapie-wearoma terapie wellness spa bylinkyaroma-ruze--wellness-spa-be

 

 

 

Osvědčené zábaly

Není téměř nic účinnějšího než pořádné zábaly a prohřátí, které vlasům i klientovi přináší v provozu také možnost v klidu relaxovat, nebo využít dalších doplňkových služeb (manikúra, reflexní masáž, parafínový zábal na ruce, atd.)

• Velmi účinné jsou pravidelné zábaly do olivového, arganového oleje nebo ricinového oleje, po kterých vlasy regenerují, zpevňují a lépe rostou. Zejména tam, kde vlasy hodně vypadaly zábaly fungují s výbornými výsledky.

• Při svědivé pokožce pomáhá například tymián, (výtažky, séra, aj).

• Mix základového rostlinného oleje s příměsí účinného éterického ( esenciálního) oleje zintenzivní aroma požitek.

 

 

foto: archiv firem,archiv webu,vlasová kosmetika Kerastase, kosmetika Payot

 

 

 

Kam dál?

Květinové vody- hydroláty

Akce, pozvánky, školení, konference

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy
Arganový olej ve wellness a SPA  

 

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

Wellness interiéry

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Leave a Reply
If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.