Follow me
0

Týden saunování 2016 – zahájení saunové sezóny

Saunování je stále oblíbenějš§

Týden saunování je celostátní kampaň pro podporu zdravého a správného saunování, kterou pořádá Česká asociace saunérů a která v podstatě odstartuje letošní saunovou sezonu 2016/2017.

 Celostátní akce Týden saunování šíří osvětu správného a zdravého saunování a přináší návštěvníkům na mnoha místech po celé České republice množství speciálních akcí, spoustu zážitků, nejrůznější výhody a také informace o správném a zdravém pravidelném saunování. To vše v týdnu, který začíná 5. listopadu a končí 12. 11.

saunovani-ceremonialy-sauna

Letos chce kampaň mimo jiné také upozornit zejména na vhodné využití aromaterapie při saunování, která přichází do saunových světů jako nový trend a návštěvníkům zpříjemní pobyt v saunách. Využívána je také při zážitkovém saunování, beauty procedurách, ale i v samotných prostorách saunových provozů.

Návštěvníci saun se například dozví proč je dobré chodit do sauny pravidelně, nejlépe každý týden. Dalším tématem je dodržování celého cyklu saunování, kdy po prohřátí a ochlazení přichází mnohdy opomíjená součást saunování a tou je relaxace a odpočinek.

Velký prostor bude věnován hygieně, pitnému režimu nebo saunování celých rodin včetně dětí. „Týden saunování má přivést do saun nové návštěvníky a těm stávajícím připravit zajímavé zážitky. Chceme upozornit na zdraví prospěšné saunování i na trendy v zážitkovém saunování. Rodičům dáme návod na saunování dětí, které přispívá ke zvýšení imunity a pravidelně saunující děti nejsou tak často nemocné. K tomu pořádáme i otevřené školení pro provozovatele.“ uvádí ředitel kampaně Týden saunování Pavel Hofrichter, předseda České asociace saunérů.

V jednotlivých saunových centrech jsou připraveny speciální saunové noci s prodlouženou otevírací dobou nebo zvýhodněným vstupným, saunování při svíčkách, saunové ceremoniály, peelingy či saunová show – saunové divadlo. V některých saunách se chystají diskuse o zásadách správného saunování. Řada saun zavádí nově do programu zážitkové saunování. V rámci Týdne saunování proběhne i školení odborných porotců pro soutěže v provedení saunových ceremoniálů (SaunaFest či Sauna Herbal Cup) v Aquapalace Praha.

Mapu zapojených saunových center a saun najdete na www.TydenSaunovani.cz

saunovani-ceremonial-saunyProgram Týdne saunování.

Saunový týden byl zahájen 1.11.2016 v největším saunovém světě u nás, v Aquapalace Praha, kde návštěvníci v saunovém světě naleznou 14 prohříváren, úžasné zázemí venkovních saun a hlavně bohatý saunový program. Stejně tak bude pestrá nabídka i v dalších místech. Tiskovou konferencí, která projekt v Aquapalace Praha odstartovala, provázel Pavel Hofrichtr z České asociace saunérů, Daniel Ulrich – marketingový ředitel Aquapalace Praha a manažer saunového světa Aqupalace Praha-  Jakub Strážnický. Součástí bylo také představení saunových ceremoniálů ve srubové sauně.

Wellness Horal v beskydských Velkých Karlovicích odstartuje Týden saunování speciální Saunovou nocí v sobotu 5. listopadu. Relaxační centrum bude v tento den otevřeno mimořádně až do půlnoci, od 19 hodin se budou konat každou hodinu saunové rituály a návštěvníci si mohou bezplatně dopřát také tělové peelingy v parní lázni. Po celý Týden saunování a poté až do konce listopadu nabídne také Wellness Horal na podporu saunování akci „6 hodin za cenu 4“ – v ceně obvyklé čtyřhodinové vstupenky do všech prostor zahrnujících termální bazény, saunový svět i fitness centrum získají návštěvníci dvě hodiny pro svou relaxaci navíc. Akce platí ve všední dny mimo státní svátek.sauner ceremonial sauna  zazitky (39)

Saunia nabízí každodenní zážitkové ceremoniály, navíc zve na své pravidelné akce ve dvou pražských pobočkách (Park Hostivař a Nové Butovice). Pondělí patří saunování při svíčkách, kdy mají návštěvníci možnost relaxovat nejen v šesti druzích saun, ale dopřát si i thajskou masáž, či využít péči kosmetičky. Úterý je věnováno  metličkování, což jsou speciální ceremoniály s použitím březových metel či možnost vyzkoušet speciální domácí peelingy a masky v rámci vstupného. Ve středu jsou pro návštěvníky připraveny divadelní ceremoniály v podání zkušených saunérů.

Relax centrum Kolštejn pro vás chystá 5.11. a 12.11. saunové ceremoniály, které budou v ceně běžného vstupného. Aquapark Laguna Třebíč bude mít každý všední den pro své návštěvníky od 17:00 hod připraveny saunové ceremoniály. SaunaSpot – Dvorce vás zve na saunové večery s grilováním a saunovými ceremoniály.

Saunový ráj Holice si pro Týden saunování připravil Egyptský víkend. V sobotu 5.11. a v neděli 6.11. si můžete objednávat egyptské masáže od rodilého Egypťana.V ceremoniální sauně uvidíte ceremoniály s egyptskou tematikou – Egyptský Faraon a Putování po pyramidách.

Aquapark Uherské Hradiště se připojuje k dalším saunovým centrům v republice do kampaně zdravého saunování v rámci Týdne saunování s následujícími programy:
7. 11. 2016, 14.00 – 19.00 hod. v rámci programu Wellness pro ženy s dotekem aromaterapie budou jednotlivé prohřívárny provoněny vhodnými esencemi pro ženy
9. 11. 2016, 10.00 – 12.00 hod. v programu Dětské saunování je naší snahou podpořit přirozené metody prevence nemocí a podpory zdraví u našich nejmenších návštěvníků. Celý proces saunování probíhá pod lékařským dohledem MUDr. Vladimíry Obdržálkové, která dlouhodobě propaguje pozitivní účinky saunování na zdravotní stav dětí a jeho příznivý vliv na harmonický rozvoj našich nejmenších. Účastníci se doví základní principy správného saunování a stráví u nás příjemné uvolňující dopoledne.
9. 11. 2016, 13.00 – 14.30 hod. program Saunování pro seniory přináší psychickou pohodu,posiluje imunitní, respirační a kardiovaskulární systém, dochází k regeneraci
10.-12. 2016 večerní Saunové ceremoniály

Tým SaunaFestu na cestách připravil speciální program na sobotu 5. Listopadu v Českých Budějovicích.

S pestrým programem v rámci Týdne saunování se setkáte také na dalších místech např. v Saunovém ráji v Holicích, v centrech Infinit a také na Slovensku.

Další informace na webu asociace www.Sauneri.cz a také na stránce www.TydenSaunovani.cz 

Nový projekt České asociace saunérů
– aromaterapie při saunování

tinktury bylinky wellness aroma oleje kosmetika (10)Používání přírodních éterických olejů v sauně pozvedá účinky saunování o třídu výše. Aromaterapie působí  holisticky – komplexně na tělo, duši i mysl. Pokud nahradíme používání syntetických vůní přírodními esencemi, podpoříme tím výrazně naše zdraví, náladu i mysl. V rámci ČASu, který nabízí odbornou pomoc a zázemí saunovým centrům (od návrhnu po realizaci provozu, včetně školení personálu) se chceme letos výrazně zaměřit právě na oblast používání přírodní aromaterapie v saunách.

Budeme rádi, pokud se nám podaří podpořit česká saunová centra v tom, aby si přírodní vůně vyzkoušeli, naučili se je používat a zařadili do své nabídky a přiblížili se tak vyšším standardům kvality poskytovaných služeb v saunách, stejně jako je tomu v zahraničí.

V letošním roce se chceme zaměřit na to, abychom zjistili, jaké zkušenosti saunová centra s aromaterapií mají, jaké saunové esence a saunovu kosmetiku používají, nabídnout jim podporu a pomoc pokud chtějí něco změnit, posunout, vyzkoušet, dozvědět se více o možnostech používání a účincích aromaterapie v saunách.

V příštím roce pak na letošní kampaň navážeme aktivní  cílenou podporou, edukací, školeními, soutěžemi a různými aktivitami  pro saunová centra tak,  aby od nás měli veškerou podporu, kterou v oblasti aromaterapie potřebují.  Garantem projektu je Jiřina Kopřivová, odborník na problematiku aromaterapie a fytoterapie v saunách, člen ČAS

 

Týden saunování v Aquapalace Praha

 

  1. – 6. 11. 2016

Zážitkové metličkování – Zažijte s námi víkendové zážitkové večerní metličkování ve srubové bani v doprovodu hudby a různých druhů metliček, které jsou prospěšné vašemu zdraví.

Program po oba dva dny:

18:00   Březový metličkový ceremoniál

20:00   Dubový metličkový ceremoniál

22:20   Eukalyptový metličkový ceremoniál

 

  1. 11. 2016

Premiéra saunového ceremoniálu v podání Pavla Horáka „Večer na ranči“.

Relaxační ceremoniál  z texaského ranče doprovázený klidnou bluesovou hudbou.

Při ceremoniálu Vás čeká okouzlující překvapení.

 

  1. 11. 2016

Panoramatická terasa vyhrazena pouze ženám. 3x saunové ceremoniály Lady Beauty.

18:30   Jogurtová maska s kapkou medu a vůní mandarinky

19:30    Ceremoniál s marockým sopečným jílem doprovázený typickou vůni cedrových stromů.

21:00   Beauty procedura s třtinovým cukrem a levandulovým aroma.

 

Saunové ceremoniály našeho speciálního hosta Sauna Mastera Michala Přeučila ve srubové bani

18:00   Prokletý sauner

20:00   Japonský relaxační

 

  1. 11. 2016

Saunování při svíčkách za výhodnou cenu 390,- Kč od 20:00 hodin.

 

  1. 11. 2016

Speciální saunové ceremoniály ve srubové bani

18:00 Ivana     Benátský karneval

20:00 Inge       Letecká bitva

22:20 Michal  Paříž

 

  1. 11.2016

Speciální saunové ceremoniály ve srubové bani

18:00 Lucie     Chicago

20:00               Mix speciálních ceremoniálů

22:20 Anežka Dance split

 

  1. 11.2016

Speciální saunové ceremoniály ve srubové bani

18:00 Anežka  Dance Split

20:00               Mix speciálních ceremoniálů

22:20 Pavel     Večer na ranči

 

 

Kam dál?

 

Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Stavba sauny – důležitá je izolace sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?

Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v sauně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování

Práce saunéra – profesionální saunér a jeho role v sau

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
P
řírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

Wellness interiéry a dekorace

Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Kamenné tapety – ohebný kámen pro dokonalé obložení
Barvy v interiéru – barvy kolem nás, jak na nás působí barvy?

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy 
Bylinkové maceráty – třezalkový olej, růžový olej, ..

 

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaven, wellness doma,

Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy,  aromaterapie aroma terapie ve wellness, aroma, esencialni oleje ve wellness, vune ve wellness, rostlinne oleje ve wellness, wellness kosmetika, kosmetika wellness spa kosmetika, wellness procedury, zahradni wellness, wellness na zahrade, Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy, bylinky ve wellness herbal spa, wellness bylinky, aroma koupele, bylinne koupele, bylinky, tinktury, maceraty

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

 Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,

 sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

Sauna  Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, sauna doma, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

Finska sauna: Sauny na míru, sauny na miru, sauna na miru, sauna na míru, atypicke sauny, Atypické sauny, atipycká sauna, atypicka sauna, izolace sauny, izolace do sauny, sauna izolace, izolace pro saunu, Sauna.cz,  SPU- Sauna-satu, Kingspan, izolacni material do sauny, izolační materiál do sauny, desky do saun izolace, účinky sauny děti v sauně, těhotné  saunování doma, deti v saune, děti v sauně, saunování saunovani ucinky.

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.