Follow me
0

Hair spa – víc než jen kadeřník

Hair spa, vyšší stupeň kadeřnické péče
- specializovaná péče o klienta v kadeřnictví

Velmi osobní přístup k potřebám klienta se dá praktikovat i oblasti péče o vlasy a vlasovou pokožku.

HAIR SPA – procedura, při které se ošetřují vlasy i vlasová pokožka, zahrnuje různé masáže vlasové pokožky, aplikace kosmetických produktů a různé máčení a zábaly vlasů.

Každý člověk je unikátní, vlasy a vlasová pokožka každého z nás jsou rovněž jedinečné. Krásné vlasy jsou výsledkem zdravé vlasové pokožky odolné vůči vnějším i vnitřním nepříznivým vlivům. V případě opakovaného působení nepříznivých vlivů nebo při nedostatečné ochraně, jsou přirozené ochranné mechanismy vlasové pokožky překonány a mohou se objevit nedokonalosti nebo poruchy.

 

Nějaký vlasový problém trápí téměř každou ženu. Nevyrovnaná nebo oslabená vlasová pokožka znamená nepříznivé podmínky pro růst vlasů.

Podle odborníků až 62% lidí pozoruje základní nedostatky na své vlasové pokožce jako je svědění, zarudnutí, suchost, viditelné šupinky atd. Na to lze ve wellness provozu vhodně reagovat a zařadit zajímavé procedury.

Pestrou nabídku vlasové péče lze vytvořit kombinací různých technik tak, aby vznikly cenově přijatelné, ale i dražší a účinnější kompletní kúry či vlasové rituály péče o vlasy a vlasovou pokožku klientů.

Základem je příjemné relaxační prostředí a tři hlavní postupy ošetření.  Masáže, zábaly a domáčí péče. Na všem se dá při vhodné technice prodeje a prezentace slušně profitovat.

Balíčky vlasových rituálů lze doplnit nabídkou manikúry či pedikúry nebo parafínovým zábalem na ruce v momentě, kdy klientka odpočívá v pohodlném křesle s vlasovým zábalem na hlavě.

 

Co nahrává specializované vlasové péči v salonu

Řada žen si bohužel špatně určí diagnostiku svých problémů, třeba že mají mastné vlasy a podle toho i špatně kupují přípravky.

Diagnostika a vlasový poradce okouzlí klienta svým zájmem o jeho problémy.

Skutečnou diagnostiku a péči však může provést jen odborník.

Pokud jsou vlasy skutečně ve špatné kondici, pomohou především speciální kúry, masáže a intenzivní přípravky, které v běžné prodejní síti nejsou, mají je v rukou pouze odborníci, zejména kvůli vysokým koncentracím účinných látek a také protože při jejich aplikaci je potřeba dodržovat určité postupy.

 

 

 Vlasová sezona, kdy se nabídka lépe prodává?

Lákavou nabídkou vlasových rituálů je možné docela dobře vykrýt jinak celkem slabší období v beauty provozech, která nastávají začátkem roku nebo koncem léta. To jsou pro vlasy všeobecně příznivá období. Potřebují zvýšenou péči.

Ultrafialové světlo během léta poškozuje keratin ve vlasech, což je stavební bílkovina vlasu, vlasy jsou sušší, lámavější, křehčí, roztřepené a často se mastí. Zimní období je stejně tak pro vlasy velmi namáhavé.

UV světlo také působí na pigment ve vlasech a vlasy zesvětlují, náchylnější jsou světlé vlasy,  tudíž se vyplatí na tento fakt zákaznice upozornit a nabídnout příslušnou salonní i domácí péči.

Existují produkty, jež obsahují ochranné UV filtry,  stejně jako u kůže, se nanáší před pobytem na slunci, vlas a barvu chrání. Ale jsou i jiná pro vlasy velmi zátěžová období, která mají na stav vlasů a pokožky negativní vliv.  Delší pobyt u moře, slaná voda a ostré slunce.

 

Vlasy mohou trpět i kdykoliv během roku z různých důvodů, vlasy trpí během a po těhotenství a po kojení, kdy zpravidla dosti vypadávají, což se většinou opět upraví, ale lze tomu pomoci právě vhodnou péčí a růst nových vlasů se dá rychleji nastartovat.

Maminky to někdy opravdu velmi trápí. Pokud jsou mezi klientkami provozu těhotné, lze s nimi již dopředu komunikovat a připravit je na následnou péči.
Na stavu vlasů a jejich kvalitě se také může projevit dlouhodobá nemoc, stres, různé diety, někdy má vliv cukrovka, štítná žláza, některé infekce a vegetariánství.

Protože vlasy jsou součástí naší prezentace, většinou jakákoliv negativní změna člověka opravdu trápí.

 

♦ foto: archiv, Kerastase, Loreal

 

 

 Hair spa články  – rubrika Hair spa


Vlasové rituály péče o vlasy – péče o klienta
Hair spa – pohodlí v náruči barev – vybavení hair spa
Jak probíhá Hair spa procedura
Proč vlasy nejsou krásné a zdravé
Jak odborně ošetřit problémy s vlasy, kadeřník a dermatolog
Problémy s vlasy – sebora a lupy
Olejové rituály péče o vlasy – wellness péče

články:
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika

Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika
Peelingové saunové rituály
Léčivá sůl ve wellness a spa


   rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,