Follow me
0

Zkuste letos bazén bez chlóru!

 Čistá voda v bazénu, bez chlóru a bez zápachu.


 Každé komerční wellness, jehož součástí je bazén nebo vířivka, se neobejde bez přípravků pro udržení čisté vody. Proto, abychom udrželi vodu v bazénu nebo ve vířivce čistou, potřebujeme bazénovou chemii.

Častou volbou bývá bazénová chemie s chlórem, méně se už setkáme s bazénovou chemií bez chlóru. Přičemž právě chlór v bazénu nebo vířivce není tou nejlepší volbou. Chlór není přátelský ani k lidem, ani k bazénovému vybavení.

 

 

Voda v bazénu je čistá a není cítit chlórem

  Firma Guapex nabízí bezchlórovou dezinfekci a bezchlórovou chemii pro bazén a vířivky i pro domácí použití. Dlouholeté zkušenosti z veřejného sektoru,  kde se touto bazénovou chemií bez chlóru ošetřuje voda ve veřejných bazénech i ve vířivkách, přenáší i do oblasti domácího wellness.

Bezchlórová dezinfekce se používá napříč provozy wellness, beauty, spa i ve fitness. Například pro dezinfekci solárií, dezinfekci saun a zařízení ve wellness a spa. Dezinfekční výrobky jsou bez chlóru a jsou šetrné k lidem i k materiálům, které jsou dezinfekcí ošetřeny.

Bezchlórová dezinfekce a bazénová chemie neobsahují alkohol, aldehydy a fenoly, jejich aplikaci tedy neprovází nepříjemný zápach agresivních chemikálií.  Bazénová chemie bez chlóru je vhodná pro všechny typy bazénů i vířivých van a jejich filtrace.

Tato technologie ošetření vody v bazénech pracuje na bázi polymerů dlouhodobě a s maximální účinností. Likviduje viry, plísně i bakterie a zabraňuje množení mikroorganismů. Bezchlórová desinfekce je mnohem šetrnější k pokožce, nezpůsobuje alergie, neničí plavky a je bez zápachu. Navíc má oproti chlórové desinfekci vysoké algicidní účinky, tedy potlačuje růst a množení řas. Je tak vhodná i pro ženy, které v létě mívají po koupání v bazénech zdravotní problémy. Používá se pro všechny typy bazénů a vířivých van, s filtrací i bez filtrace, venkovní i zastřešené, hodí se i do zahradních jezírek.

Jedná se o vysoce efektivní baktericid, virucid, fungicid. Neobsahuje toxické látky a není dráždivý. Úspěšně se používá ve zdravotnictví, textilním průmyslu, potravinářském průmyslu a v oblasti úpravy a hygienického zabezpečení vod a povrchů.

Bezchlórová bazénová chemie má řadu výhod

• Není cítit po chlóru
• Nedráždí a nevysušuje pokožku
• Nedráždí oči ani sliznice
• Je vhodná pro alergiky, astmatiky a ekzematiky
• Nepoškozuje stavbu ani technologii bazénu

Koupání v bazénu bez zdravotních rizik

Voda ošetřená bezchlórovovu desinfekcí je vhodná pro alergiky, astmatiky i pro děti do tří měsíců a jedince s citlivou pokožkou. Bazény i vířivky vyčistí a zanechává bez chlórového zápachu, nedráždí pokožku, oči ani sliznice. Voda je čištěná organickou látkou, takže není agresivní vůči tělu prospěšným bakteriím. Je vhodná zejména pro ženy, které mají po koupání v bazénech problémy, protože zabraňuje množení plísní a kvasinek, zároveň vytváří ideální pH vody. Voda v bazénu je také přátelský ke všem, kteří trpí na ekzémy a dermatitidy.

Díky používání bezchlórové desinfekce v bazénech se již nemusíme celé léto trápit s poškozenými vlasy, protože jejich kvalitu nenarušuje přítomnost chlóru ve vodě. Bezchlórová dezinfekce je naopak k vlasům šetrná, neničí je ani nezpůsobuje jejich lámavost. Konec léta se tak obejde bez radikálního střihu vlasů i drahých zábalů k oživení barvy a ošetření narušených vlasů. Navíc ani po odbarvování se žádná pravá blondýnka nemusí bát nepříjemného zeleného nádechu vlasů po koupání v bazénu.

 Bezchlórová bazénová chemie je šetrná
i k materiálům a doplňkům do bazénu

Nemusíte kupovat nové plavky ani nafukovací matrace na další sezonu. Další předností bazénové desinfekce bez chlóru je její šetrnost vůči plavkám a zároveň také nafukovacím hračkám a doplňkům do bazénu. Bezchlórová chemie do bazénu je neničí a nevyžírá barvu, jak se naopak děje při používání agresivního chlóru. Na působení chlóru jsou zvláště citlivé reflexní barvy. Chlór také snižuje elasticitu plavek.

 

 

Zdroj: text, foto: archiv webu a Guapex

 

Kam dál?


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,