Follow me
0

Jak odborně řešit problémy s vlasy?

Vlasy korunují krásu každé ženy.
Problémy s vlasy jsou pro každého velkou zátěží.

Pro většinu žen je péče o vlasy středem pozornosti a každodenním rituálem. Vlasy podtrhují individualitu každého člověka a bohatá kštice je symbolem krásy, mládí a svěžesti. Je tedy logické, že jakákoliv změna počtu nebo vzhledu vlasů může vést k výrazné psychosociální traumatizaci a zhoršení kvality života.

Na vlasech nám záleží

Vlasy hrají podstatnou úlohu v utváření pocitu vlastní atraktivity a tělesného dojmu, naší image. Ženy i muži se zvýšeným vypadáváním vlasů, ale i jinými problémy kštice vyhledávají radu u odborníků. Dermatolog není první osobou, která v takovém případě postiženému radí. Většinou je problém konzultován nejdříve s kadeřnicí, v lékárně, na internetu a teprve při neúspěchu se člověk obrací do odborné kožní ordinace.

 

Kadeřnice hraje bezesporu důležitou roli v poradenství k vlasové kosmetice. Dokáže doporučit vhodný produkt, který bude splňovat individuální potřeby u barvených nebo poškozených vlasů. Problematika může být ale složitější, zejména když se jedná o zvýšené vypadávání vlasů nebo přítomnost jemných a lámavých vlasů nereagujících na běžné prostředky péče o vlasy ani n a intenzívní kosmetickou péči, která by jejich stav měla zlepšit.

V takovém případě je nutné provést základní diagnostiku vlasů a najít  příčiny problémů s vlasy a také přejít ke komplexnímu řešení problému. Za lámavými a nekvalitními vlasy se může skrývat chudokrevnost, špatně sestavený jídelníček s nedostatkem bílkovin a stopových prvků, drastické redukční diety, snížená funkce štítné žlázy nebo nevhodné kadeřnické procedury. Naopak zvýšený výpadek vlasů může doprovázet některé infekční choroby včetně syfilis, stavy po porodu, stres, hormonální poruchy nebo autoimunní onemocnění.

Spolupráce kadeřníka a dermatologa
– ideální partnerství

V současné době se na internetu objeví cca. 1 600 000 odkazů na téma výpadek vlasů. Ještě v roce 2010 se jednalo pouze o 935 tis. obdobných stránek. Zdá se, že téma vypadávání vlasů se trvale rozvíjí a můžeme si vybírat ze stále většího množství nabídek na řešení tohoto problému. To sebou bohužel nese i komerční inzerci s nepodloženými údaji, neověřené nebo neseriózní informace. Proto dermatologové stále více kladou důraz na zkušenost, odbornost a profesionalitu ve vlasových ambulancích a centrech. Vítaná je také oboustranná spolupráce kadeřníků a dermatologů.

MUDr. Monika Arenbergerová, PhD.

„Pro zvýšení povědomí k problematice vlasových poruch a onemocnění jsme se rozhodli sestavit malou vlasovou kuchařku, která stručně pojednává o nejčastějších problémech ve vlasových ambulancích. Pro lepší orientaci v této oblasti zároveň otevíráme nové interaktivní webové stránky www.zdravyvlas.cz, které představují moderní portál pro všechny, kteří hledají seriózní a odborné informace. Součástí webovek je i poradna s lékařkou našeho centra nebo i vlasovou kalkulačku,  “ říká MUDr. Monika Arenbergerová, PhD.

„Na těchto aktivitách se podílejí lékaři Centra zdravý vlas, které je součástí Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze 10. Působí již 12. rokem a právě jeho obrovská návštěvnost, která činí v průměru 1700 vyšetřených pacientů ročně, nás inspirovala k rozšíření informačních aktivit směrem k široké veřejnosti.“

I u vlasových poruch platí pravidlo o nezbytnosti řešení problému v jeho počátku. Žádný přípravek neobnoví vlasový kořínek, který byl roky nefunkční. Jakmile si všimneme, že vlasy začínají řídnout, pak je nezbytné začít s léčbou ihned.

V centru zdravý vlas probíhá diagnostika vlasových onemocnění a jejich terapie podle moderních trendů současné medicíny.

K diagnostice se v indikovaných případech používá fototrichogram, laboratorní odběry, stěry z kůže kštice, trakční test, biopsie kůže a následné mikroskopické vyšetření. Po stanovení diagnózy se v centru používá léčba lokálními i systémovými prostředky, světloléčba, senzibilizační imunoterapie u ložiskového vypadávání vlasů nebo injekční léčba extrakty z kmenových buněk.

 

zdroj: tisková zpráva – Centrum zdravý vlas

 

Kam dál?

 Hair spa články  – rubrika Hair spa

Hair spa – víc než jen kadeřník
Vlasové rituály péče o vlasy – péče o klienta
Hair spa – pohodlí v náruči barev – vybavení hair spa
Jak probíhá Hair spa procedura
Proč vlasy nejsou krásné a zdravé
Problémy s vlasy – sebora a lupy
Olejové rituály péče o vlasy – wellness péče

 

články:
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika

Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika
Peelingové saunové rituály
Léčivá sůl ve wellness a spa


   rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,