Follow me
0

Jak probíhá Hair spa procedura

 Proceduru pomůže prodat i jeho lákavý název,
co se za ním skrývá?

 Relaxační obřady, vlasové rituály, spa masáže hlavy s aromaterapií, lehká hlava – svěží mysl.

Kompletní balíčky služeb určených k ošetření vlasů a vlasové pokožky a nabízených v rámci Hair spa jsou většinou složené z několika způsobů ošetření. Jejich skladba a název bývá výsledkem kreativity a možností provozovatele nabídnout lákavé služby v lákavém „kabátě“.

Kompletní vlasové rituály by mohly například obsahovat na prvním místě„vstupní konzultaci klienta s odborníkem“, což by mělo znamenat především vyslechnutí klienta a samotnou diagnostiku vlasové pokožky a vlasů.

Následovat by měla nabídka vhodné salonní péče včetně seznámení klienta s postupy a účinky nabízené péče. Následovat by měl pohodový a příjemný pobyt v provozu. Na závěr by se klientovi měla dostat vhodná nabídka a doporučení domácí péče, vhodnými přípravky a případně také doplnění stravy o doplňky a vitamíny. Pokud provoz nabízí i přístrojovou diagnostiku kvality vlasů, je vhodné ji do balíčků také zahrnout.

Součástí relaxačních obřadů a vlasových rituálů bývají zhruba v následujícím jednotlivé procedury: umytí vlasů, nanášení přípravků pro masáž vlasové pokožky, případně šíje, nanášení masky a výživných sér, tonik, či speciálního výživného přípravku, zábaly vlasů, následné omytí, úprava, dodatečná výživa a fixace.

Základem úspěchu však je vždy také komunikace s klientem -vyslechnout klienta dříve než mu nabídneme konkrétní péči. Dát mu šanci vyjádřit se o svých problémech a pocitech. Nechat ho vyzpovídat a pozorně naslouchat. Ptát se můžeme všech klientů, netušíme, jaký je jejich problém nebo zda si myslí, že takový problém mají.

 

Co by měl klient o proceduře vědět?

Jaké přípravky se používají a jaký bude postup, tím se uklidní a ví co bude následovat, nebude nervozně vyčkávat co se s ním bude dít. Terapeut může postup ještě dále komentovat a má-li klient chuť stále s ním komunikovat. Po omytí a relaxační masáži hlavy či šíje nebo obojí jsou vlasy připraveny na intenzivní péči. 

Přípravky pramen po prameni pronikají do nitra vlasu díky pečlivému způsobu aplikace. Následuje zábal a odpočinek, po omytí vlasů přichází aplikace vhodného výživného séra, tonika či speciálního přípravku. Na závěr obřadu následuje finální péče a úprava vlasů.

Jako tečka celému ceremoniálu se nabízí občerstvení, může být buď placené nebo je již započítáno do celkového balíčku. Každopádně  je vhodné klientovi po příchodu nabídnout vodu nebo bylinkový čaj.

Pitím lahodného teplého čaje se klient uklidní a připraví na následnou proceduru, zejména pokud přichází z rušného prostřední nebo ho cestou něco rozrušilo. S klidným a pohodovým klientem se také lépe pracuje, případně řeší nějaká nenadálá vzniklá situace během jeho pobytu v provozu.

 

Čím podpořit skvělý dojem, zážitek, emoce klienta…

Velmi působivé je zapojení klientky do samotného procesu. Sama klientka nebo klient si může zvolit šampon, například podle zajímavé přísady, případně vůně, ideální je volba mezi maximálně 3 variantami.

Tato zdánlivá maličkost – výběr šamponu ale vždy udělá dojem, také to, že klient šampon vidí a nemusí získat dojem, že se na něm šetří univerzálním mycím přípravkem.

Stejně tak působivé může být, když si klient může vybrat olejovou aromatickou složku do vlasového zábalu. Pobyt klienta můžeme zpříjemnit například květovou vodou nebo speciální osvěžující mlhou, kterou nastříkáme do prostoru kolem něj. Může jít o uklidňující vonné esence a klient během Hair spa terapie krásně relaxuje.

Terapeut můžeme přidat komentář k danému výběru, člověk si většinou instinktivně vybírá tu vůni, která mu voní nejlépe v daný moment a většinou je to také ta vůně, která mu v daný okamžik přinese největší užitek.

Zkušení aromaterapeuti konstatují, že tělo si řekne o tu vůni, kterou v daný moment naše tělo, duše, či mysl potřebuje, například pro uvolnění, povzbuzení, při stresu, a podobně.

Často se tato vůně může lišit od té, kterou máme všeobecně nejraději, protože momentálně můžeme mít určitou konkrétní potřebu.

 

 

Kouzelná aromaterapie,
zlepšuje náladu, pomáhá nám cílit se lépe a zároveň léčí

Při vlasových ceremoniálech je účinná aromaterapie a přírodní produkty.

Zejména v době kdy se řada lidí obrací zpět k přírodě a přírodním produktům a ty jsou tedy všeobecně velmi oblíbené.  Používat by se měli především osvědčené produkty, takové, u kterých se setkáváme s minimem alergických reakcí, jsou všeobecně oblíbené a dobře přijímané.

Platí to například u citrusů, které většině lidí voní, naprosto bez výhrad.

U těhotných bychom ale měli znát doporučené a zakázané esence.

Při výběru aromaterapie, vonné esence  či vonného oleje je každopádně vhodné dotázat se klienta, zda na danou vůni nemá alergii a je mu příjemná a s její aplikaci souhlasí.

Zejména proto, aby následně klient nemohl namítat, že s ním výběr nikdo nekonzultovat a že kdyby tušil, že se při péči použije dané aroma, o kterém ví, že na něj reaguje citlivě, určitě by odmítl.

 

• Při ztrátě vlasů se doporučuje rozmarýna, ylang-ylang podpoří prokrvení, levandule, cedr, který tonizuje a stimuluje. Na mastné vlasy je vhodný tea tree, lemon, levandule či germanium.

• K masáži hlavy se doporučují všeobecně velmi příjemně přijímané relaxační vůně jako bergamot, jasmín, levandule, neroli, růže.

• Při lupech je vhodný zelený kokos.

•Pro suché a lámavé vlasy jsou osvědčené zábaly v olivovém či lněném oleji, který vlas rozzáří.

•Od bolesti hlavy uleví růže, levandule či heřmánek přidaný do slunečnicového oleje.

 

Osvědčené zábaly

Není téměř nic účinnějšího než pořádné zábaly a prohřátí, které vlasům i klientovi přináší v provozu také možnost v klidu relaxovat, nebo využít dalších doplňkových služeb ( manikúra, reflexní masáž, parafínový zábal na ruce, atd.)

• Velmi účinné jsou pravidelné zábaly do olivového nebo ricinového oleje, po kterých vlasy regenerují, zpevňují a lépe rostou. Zejména tam, kde vlasy hodně vypadaly zábaly fungují s výbornými výsledky.

• Při svědivé pokožky pomáhá například tymián, ( výtažky, séra, aj).

• Mix základového oleje s příměsí účinného éterického oleje zintenzivní aroma požitek.

 

 

Doplňkový prodej,
potěší klienty i provozovatele

Vhodné produkty z profi řady si pak klienti mohou v provozu zakoupit pro následnou domácí péči a aplikovat je pokud možno pravidelně i doma. Provozovatel má šanci získat prodejem těchto produktů další zisk.

Stejně tak může nabízet doplňkovou stravu, vitamíny, minerály nebo aminokyseliny – vhodné přípravky pro podporu růstu, kvality a hustoty vlasů.

 

♦ foto: archiv webu, archiv firem, Kerastase

 

Kam dál?

 Hair spa články  – rubrika Hair spa

Hair spa – víc než jen kadeřník
Vlasové rituály péče o vlasy – péče o klienta
Hair spa – pohodlí v náruči barev – vybavení hair spa
Proč vlasy nejsou krásné a zdravé
Jak odborně ošetřit problémy s vlasy, kadeřník a dermatolog
Problémy s vlasy – sebora a lupy
Olejové rituály péče o vlasy – wellness péče

 

články:
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika

Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika
Peelingové saunové rituály
Léčivá sůl ve wellness a spa


   rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy

 

profesionální kosmetika Skeyndor, ainhoa profesionalni kosmetika Skeyndor, Skeyndor kosmetika pro kosmeticky ainhoia, Skeyndor  kosmetika pro kosmetičky, Skeyndor kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky Skeyndor, kosmetika profi Skeyndor, profi kosmetika Skeyndor, saunová kosmetika, saunova kosmetika ainhoa, kosmetika do sauny, wellness kosmetika ainhoa, ainhoa kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness Skeyndor, spa wellness kosmetika Skeyndor,  Skeyndor profesionální kosmetika salonní, Skeyndor salonni kosmetika, kosmetika do salonu, Skeyndor profesionalni kosmetika do salonu, Skeyndor profesionalni spa kosmetika, Skeyndor profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika,Skeyndor  spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, vůně v sauně, vune v saune, aroma do sauny, aroma v sauně, esenciální oleje do sauny. saunové ceremoniály, saunove ceremonialy, ceremonialy v saune, ceremoniály v sauně, saunové zážitky, saunove zazitky, doplnky do sauny, doplňky do sauny, saunování, saunovani,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu, ainhoia

 

 profesionální kosmetika Skeyndor, ainhoa profesionalni kosmetika Skeyndor, Skeyndor kosmetika pro kosmeticky ainhoia, Skeyndor  kosmetika pro kosmetičky, Skeyndor kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky Skeyndor, kosmetika profi Skeyndor, profi kosmetika Skeyndor, saunová kosmetika, saunova kosmetika ainhoa, kosmetika do sauny, wellness kosmetika ainhoa, ainhoa kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness Skeyndor, spa wellness kosmetika Skeyndor,  Skeyndor profesionální kosmetika salonní, Skeyndor salonni kosmetika, kosmetika do salonu, Skeyndor profesionalni kosmetika do salonu, Skeyndor profesionalni spa kosmetika, Skeyndor profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika,Skeyndor  spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, vůně v sauně, vune v saune, aroma do sauny, aroma v sauně, esenciální oleje do sauny. saunové ceremoniály, saunove ceremonialy, ceremonialy v saune, ceremoniály v sauně, saunové zážitky, saunove zazitky, doplnky do sauny, doplňky do sauny, saunování, saunovani,