Follow me
0

Káva, pouze ranní nápoj proti stárnutí?

Úžasné omlazující účinky kávy objeveny, rozšiřují  nabídku wellness, beauty a spa.

Příroda, nevyčerpatelný zdroj krásy nabízí další unikátní přírodní aktivní látku.
Vědci ji objevili v zelených kávových zrnkách, které se tak díky tomu dostávají do popředí zájmu nejen výrobců potravin a zdravé výživy, ale také kosmetických firem a lze očekávat, že se v brzké době objeví i řada wellness a spa procedur založených na úžasných účincích zelené kávy.

Káva je nejen skvělý start dne ale i stimulant mnoha energií

Lahodný nápoj připravený z pražených semen kávovníku je každodenní nezbytnou součástí mnoha lidí, ať již kávových nadšenců a milovníků dobré kávy nebo těch, kteří si kávu vychutnají jednoduše proto, že je nakopne a povzbudí. Kofein obsažený v kávě poskytuje několik výhod, například pomáhá zvýšit pozornost, zbystřit paměť, probudí unavenou mysl a také příjemně zahřeje. Ale nejen to. Káva má velký potenciál s mnoha příznivými vlivy na naše zdraví.  Snižuje riziko srdečního onemocnění a onemocnění jater. Například Japonci tvrdí, že lidé, kteří pijí více než šálek kávy denně, mají menší pravděpodobnost rozvoje rakoviny jater, oproti těm, kteří kávu nepijí.

Kávová zrna mají řadu pozitivních účinků, nicméně nejdůležitější je, že obsahují kyselinu chlorogenovou, což je velmi silný antioxidant, který pohlcuje volné radikály, jež mohou vést ke vzniku rakoviny. Pražením se ale se tyto účinky oslabují. Vzhledem k tomu, že se stále intenzivně hledají látky, které by pomohly prodloužit život, zlepšit kondici a uchovat mládí, fakt, že zelená káva obsahuje tak silný antioxidant vzbuzuje velkou pozornost.  Podle vědců jsou antioxidační účinky v zelené kávě mnohem silnější než například v zeleném čaji nebo zrníčkách vinné révy.  Jejich vliv na prevenci stárnutí kůže a obnovu kožních buněk po poškození UV záření bude jistě brzy masivně využit v kosmetickém průmyslu.

Kam vyrazit na kávu

Extrakt z bobů zelené kávy je bohatý na kyselinu chlorogenovou a příbuzné polyfenolické látky, které zvyšují metabolizmus tuků v buňkách a blokují enzymy zodpovědné za tvorbu tuků. Je prokázáno, že podporuje proces spalování tuků a zpomaluje jejich absorpci ze zažívacího traktu. Brání tak ukládání tuků a má významnou roli při snižování tělesné hmotnosti.

Výtažky z kávy mají také blahodárný vliv na pleť, přidávají se zejména do hydratačních, zpevňujících  a detoxikačních krémů k ošetření celého těla nebo do krémů pro ošetření mastné a problematické pleti. Extrakt zelených kávových zrn je na trhu již nějakou dobu dostupný ve formě tablet proti stárnutí nebo ke snížení hmotnosti díky tomu, že zrychluje metabolismus a spaluje se více kalorií.

 

Olej lisovaný za studena se používá při tělových ošetřeních. Zejména při detoxikaci, odvodnění,  formování postavy a ošetření celulitidy. Procedury jsou často složené k kávového peelingu, masáže a následného zábalu do fólie a deky po dobu cca 20 minut.

Zábaly z kávy jsou vhodné i po slunění, kdy se uplatní antioxidační vlastnosti kávy na pokožku vystavenou intenzivnímu slunění. Pokožka dostane výraznou výživu, osvěžení  a hydrataci. Poškozené buňky se lépe obnovují a kůže stárne pomaleji.

Na závěr se doporučuje použití hydratační tělové kosmetiky s antioxidanty (zelená káva, zelený čaj, zrníčka vinné révy, vitamíny a minerály) případně šálek lahodné kávy k osvěžení.

Řada studií totiž prokázala že pijáci kávy a čaje mají nižší riziko vzniku rakoviny kůže, kofein ničí buňky poškozené UVB zářením.

 

Procedury světových lázní pro sametovou a zdravou pleť
nabízí řadu procedur nejen pro omlazení

• Kávové peelingy před následnou masáží či zábaly, častá je kombinace kávového peelingu a čokoládová masáž. Mletá káva je vynikající pro obroušení staré kůže a podpoře krevního oběhu, lahodná je kombinace hrubě mleté kávy s třtinovým cukrem a olivovým olejem, který pomáhá čistit póry. Káva jakou součást peelingu přispívá káva ke zlepšení látkové výměny a odbourávání tuků ve vrchní části kůže, což je potřebné u pokožky ohrožené celulitidou.

• Samotné tělové zábaly z kávy se používají především při léčbě a ošetření celulitidy, enzymy v zelené kávě pomáhají rozkládat tuk a ošetřit oteklé oblasti kůže.  Příznivě působí při lupénce a ekzémech

•Káva v kombinaci s jogurtem úžasně pomáhá mastné pleti v podobě pleťové masky, káva pleť rozjasňuje a detoxikuje,
• Kromě blahodárných účinků na kůži  je káva důležitou součástí v léčbě a ošetření vlasů,  používá se zejména v podobě zábalů pro lepší kondici, zdravý růst a po slunění pro obnovu pevnosti
• stále více populární je kávový olej nyní používán některými z nejslavnějších světových lázních pro čištění pleti a  omlazení pokožky. Vědci začínají odhalovat celou řadu terapeutických využití tohoto oleje  zejména v oblasti v protistárnoucí medicíny (anti-aging) , jsou mu připisovány omlazující vlastnosti, protože obsahuje výkonné antioxidanty.

 

 

Kam dál?

rubriky:
 Profesionální kosmetika pro kosmetičky, SPA kosmetika, Wellness kosmetika
Wellness trendy,
Krása a zdraví,
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing

 

články:
Novinky a aktuality – wellness kosmetika

Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Thalassoterapie
Peelingové saunové rituály
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Nové wellness trendy
Léčivá sůl ve wellness a spa

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,