Follow me
0

Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Radost a veselí v sauně! Nevšední saunové zážitky.
Dekorace do sauny a doplňky do sauny.

 

 

Saunování se v Čechách těší velké oblibě, sauna by také měla být součástí wellness provozu. Různé saunové doplňky mohou pobyt v sauně zpříjemnit a oživit, zajímavá saunová dekorace v interiéru sauny bude stále na očích. K těm nejžádanějším efektům do saunového interiéru patří bezpochyby kamenné obložení, hvězdné nebe a aromaterapie, zejména aplikovaná na horké saunové kameny.
Mezi tyto kameny se může přidat drobná dekorace v podobě malých předmětů například figurek, květináčků, či jiných tvarů vyrobených z mastekového kamene, sopečného původu. Velmi dlouho drží teplo, vydrží extrémní podmínky a saunovým kamnům dodá šmrnc. Aromaterapii můžeme také použít do krásné dekorativní fontánky.

Foto: Hukka design, Finsko

 

Praktické pohodlí – promyšlené úložné prostory

Úložné prostory kolem saun mohou mít také svůj originální styl. Malá hotelová sauna s nábytkem z přírodních materiálů bude mít příjemnou přírodní atmosféru.
Pro pohodlné saunování je potřeba pamatovat i na funkční zázemí. Pro odklad různých drobností, časopisů, mobilů, knížek, kosmetiky či jiných drobností můžeme využít různých poliček a stojanů.

Například v elegantním rákosovém, bambusovém či teakovém provedení. Přírodní materiály v okolí sauny poskytnou nejen praktické zázemí pro pohodlné saunování, ale dodají saunovému prostoru  příjemnou atmosféru.

 

 

 

Do sauny s elegancí

I při saunování doma se můžeme cítit pohodlně a přitom elegantně, osušky a ručníky může doplnit saunový kit. Všitá guma zajistí „univerzální velikost“, která padne každému  a díky tomu saunový kilt není potřeba pořizovat v konfekčních velikostech jako například župany. Suchý zip zajistí upevnění kolem těla. Praktické mohou být i velké kapsy. Saunové kilty jsou na trhu jak v pánském tak dámském provedení.

Barevné provedení textilií použitých v saunovém prostoru může ladit i s ručníky a osuškami pro saunování, v menším prostoru se tím docílí elegantní souhry barev, která podpoří příjemnou a sjednocenou atmosféru.

Pokud se podíváme i na psychologii barem, můžou teplé a hřejivé odstíny podpořit chuť pro saunování, celkově prostoru přidat hřejivost, naopak ručníky v „chladných“ barvách, modré nebo zelené, vnesou do prostoru trochu ochlazení a svěžesti.

 

 

 

Za teakovým barem

Bary nadčasového designu se uplatní v interiéru i v exteriéru, při menší oslavě či společenské akci,vhodné zejména do recepcí, wellness studií a dalších míst, kde lze očekávat společenský život. Jsou navrženy k praktickému uložení lahví, skleniček a talířů. Stejně tak lze i do menších provozů využít praktickou sestavu jako elegantní recepci, vynikají zejména tam, kde je potřeba recepci sladit s interiérem v přírodních tónech a zcela v duchu pohody a v teplých, hřejivých barvách. Ideální doplněk pro saunové prostory. (Fakopa)

 

 

Solné krystaly v sauně

Haloterapie – vdechování solných mikročástic, byla známa již ve starověkém Řecku. Od řeckého slova halos (sůl) vznikl i její samotný název.

Je to originální přírodní metoda – léčba solí, která zaznamenala největší rozkvět v 70. letech 20. století.

Nejčastěji se s haloterapií, tedy umístěním a použitím soli ve wellness interiérech a při procedurách, setkáme v solné jeskyni nebo v saunách, využít můžeme solné koupele a zábaly.

V interiérech saun se uplatní sůl například v podobě solných panelů ve finské sauně, v parní sauně můžeme pro dekoraci i zdraví použít několik na hrubo osekaných kousků. Dekorace potěší i děti v dětských saunách.

 

 

 

Světelná relaxační terapie v sauně.
Hra barev pro dokonalou atmosféru v sauně.

wellness interiéry domácí sauny wellness provozBarevné osvětlení sauny – kolorterapie v  sauně. Blahodárné účinky saunování ve spojení s moderními technologiemi vytváří jedinečné zážitky nejen ze samotného saunování, ale i z pobytu v interiéru sauny.

Během saunování se dají střídat teploty, vlhkost, vůně a také barvy.
Kolorterapie nebo také chromoterapie,  je procedura, při které se využívá terapeutického působení barevných světel.

Každá barva na nás nějak působí. (Více o kolorterapii v sauně →)

 

 

 

 

 

P1010274Kam odložit brýle před vstupem do sauny?

Praktické a jednoduché držáky na brýle potěší všechny, kteří se bez brýlí neobejdou.

Před vstupem do sauny, nejčastěji hned po levé či po pravé straně saunových dveří, nacházíme stále častěji velmi praktický saunový doplněk a tím jsou držáky na brýle.

Mají často podobu malé několika-patrové poličky ze dřeva nebo z platu.

Vejde se na ní několik brýlí, které si saunující těsně před vstupem do sauny odloží do jedné z přihrádek a poté, co ze sauny vychází si je zase nasadí.

Odpadá klasická otázka, kam s tím.

 

 

Celodenní program saunových ceremoniálů

 

Každý saunový svět, který nabízí saunové ceremoniály se snaží mít své originální programy. Ve velkých saunových světech, kde najdeme větší množství saun a provozovatel nabízí saunové ceremoniály, peelingy a saunové zážitky pro každou saunu jiné, jsou časy jednotlivých ceremoniálů vyvěšené před vstupem do sauny. Návštěvníci saunového světa tak mají možnost přizpůsobit si svůj pobyt podle toho, jaké druhy saun a jaké ceremoniály v nich chtějí navštívit.

 

 

 

Exfoliační Saunová rukavice

Během saunování, když se potíme, můžeme blahodárný proces celého saunování podpořit drhnutím kůže rukavicí. Ať již do sauny docházíme nebo ji máme doma, vždy se hodí mít po ruce jednoduchou, lehkou a skladnou rukavici pro drhnutí pokožky celého těla.

Na rukavici můžeme při drhnutí kůže v sauně nanášet také saunovou kosmetiku, peelingové směsi nebo oleje.

Lehký, jemný a přitom účinný materiál nabízí příjemný a dostatečný peeling svrchní vrstvy pokožky, kůži prokrvuje a pomáhá jí odplavovat z těla toxiny ven. Kůže je po saunování a drhnutí krásná, jemná, dobře prokrvená.

Zvyšuje se tím zdraví, kondice i vzhled kůže a také její imunita. Po saunování je vhodné pokožku ošetřit olejem nebo krémem, který dodá následnou intenzívní výživu.

Při výběru exfoliační rukavice do sauny dáváme přednost těm, které jsou vyrobené ze směsí lnu a bavlny, nejlépe z organického – bio zemědělství.

 

Saunová čepice – klobouk do sauny

Elegantní klobouk do sauny není jen módní záležitost nebo něco, čeho se drží saunoví fajnšmekři. Klobouk v sauně má také svoji důležitou funkci. Chrání vlasy a také vlasovou pokožku před přehřátím. Saunový klobouk se také hodně využívá tam, kde například  v saunovém světě nebo při saunovém ceremoniálu se z horké sauny vychází ven, například do sněhu, do hodně chladného prostředí.

Saunový klobouk tak vlasy a vlasovou pokožku chrání před výraznými změnami teplot. Saunový klobouk používají ti, kteří si chtějí saunování užít i trochu v tradičním severském stylu. Klobouk do sauny je také nezbytným doplňkem při různých tématických saunových ceremoniálech.

Na saunový klobouk je také možné nechat si vyšít třeba své jméno, nebo logo a jméno pro saunový svět. Lze ho také sladit se saunovým kiltem, osuškou do sauny… Saunový klobouk nabízí mnoho způsobů, jak si saunování a zážitky v sauně zpestřit a obohatit o další prvek. Každopádně by ho měl při saunování mít po ruce každý, kdo má citlivou pokožku hlavy.

 

 

 

P1012775 Račte vstoupit
– dveře do sauny s elegancí a originalitou

Design saun dnes nezná žádná omezení. Staví se klasické dřevěné sauny, moderní prosklené sauny a třeba i sauny, které splývají s vybavením obývacího pokoje nebo ložnice. Stejně tak kreativně se často přistupuje i při výběru dveří do sauny. Dveře do sauny jsou často dřevěné, stále častěji třeba ale také skleněné a dekorativní.

Jaké zvolit saunové dveře?

Častou volbou pro saunové dveře bývá dřevěné provedení. Celodřevěné dveře do sauny jsou klasické a typické zejména pro finské sauny. Mívají alespoň částečné prosklení – okénko, které má různé tvary, převážně kruhu nebo obdélníku různých velikostí.

Do saunového domku by se možná hodily krásné masivní dveře, které samy o sobě vypovídají, jak je saunový domek bytelný a láká k pořádným saunovým zážitkům. Třeba někde u jezera…

 

DSC_0017P1012756DSC_0478

Skleněné dveře do sauny se hodí všude tam, kde je čelní stěna  sauny celá prosklená, například u zabudované sauny. Výhled ze sauny můžeme nasměrovat třeba do přírody nebo na horský masiv, do zahrady, ale přes sklo se ze sauny můžeme dívat třeba i na televizi..

Skleněné dveře do sauny mohou být v různých tónech nebo odstínech, například kouřový odstín, nebo zelený, zlatý….

Skleněné dveře do sauny mohou mít různé dekory, například motiv přírody, pokud jde o saunu bylinnou nebo aromasaunu, nebo originální dekor dřevěných letokruhů.

 

 

sauna-design-a-dekoraceMadlo dveří do sauny
- design, který láká a potěší

Naší pozornosti neujde ani pestrý výběr madel pro saunové dveře, i tady můžeme vsadit na originalitu a dát sauně elegantní designový doplněk. Klasickým a jednoduchým liniím sauny může lichotit originální saunové madlo natolik, že vás sauna přiláká kdykoliv se na ni podíváte….DSC_0497

Saunové madlo je nejčastěji vidět ve své typické podobě – ze dřeva, v různých tvarech, například velký trojúhelník nebo klasická tyč. Dřevěné madlo může mít i vzhled sukovice nebo kusu větve. Výběr často padne i na madlo z kovu.

Může být ale například i skleněné, ve tvaru trubky, která se naplní něčím zajímavým. Může to být třeba sůl, velká zrna  – hrubá sůl, různě probarvená  a kombinovaná s bylinami nebo kořením působí rozhodně efektivně a možná napovídá i o tom, jaké zážitky čekají uvnitř sauny, třeba saunový solný peelingový rituál…..

 

Dveře do sauny – celý článek na wellnessinteriery.cz

 

 Kam dál?

 

články sauny a saunování

Saunové ceremoniály – trendy v saunování
Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda

Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitky
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

 Metličkování v sauně – bylinky a větvičky v sauně – saunové ceremoniály

 

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

Klientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?

Wellness koncept – každé wellness je jiné

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
O
blázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

sauna

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uložit