Follow me
0

Odborný program České asociace wellness

Česká asociace wellness připravila odborný doprovodný program na téma Hotelové wellness, zážitkové saunování a nová lázeňská vyhláška, který se konal v rámci veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA jaro 2013.

Nové směry pro lázně, wellness koncept a klienti wellness provozů

Lázně a lázeňské pobyty, jak si stojí lázně dnes a jak se mění, zejména v souvislosti s novou lázeňskou vyhláškou č.267. Co znamená pro lázně nová lázeňská vyhláška?

Komercionalizace lázní a přechod provozu směrem, který by oslovil platící klienty, nabízí velký prostor lázním v oblasti wellness a wellness turistiky. Přizpůsobení se problémům české populace, nabídka služeb přímo na míru platícím klientům, příprava služeb a procedur, o které mají klienti zájem a příprava programů na kratší než 21denní pobyty, bude nahrávat lázeňským wellness pobytům.

Co přivádí klienty do lázní. Zdravotní problémy nebo prevence, co hledají v lázních? Kde se cítí spokojeni a kam se rádi vrací?

Wellness koncept a jeho podoby, co klienti hledají ve wellness a jaké prostředí by ve wellness provozu měli najít. Jaké procedury klienty wellness a spa provozů oslovují?

Každý wellness koncept by měl mít svůj „příběh“, který klienty zaujme, souhra interiéru, vybavení a procedur má na provoz podstatný vliv. V rámci wellness konceptu jsou momentálně velmi oblíbené různé východní směry, které mají společné zejména zklidnění, působení na klienty interiérem a službami, které přináší, pohodu, harmonii a klid.

Wellness koncept musí mít svůj náboj a energii, harmonizace člověka probíhá díky celkové atmosféře provozu. Důležité je vytvořit prostor, který klienty zaujme, i to je součástí léčby klienta. V interiéru je důležitý pocit tepla, správně použité světlo, barvy, a také personál, který se klientů ujímá, má na provoz a pohodu klienta velký vliv.

Všichni potřebujeme odpočívat a relaxovat, každý z nás potřebuje své wellness: činnosti, procedury a odpočinek tak, abychom žili zdravě a spokojeně.

Co je to wellness provoz a wellness hotel? Jaké vybavení by mělo mít wellness, abychom provoz považovali za skutečné wellness centrum.

Velmi živě se diskutovalo základní vybavení wellness provozů a terapie, které by v rámci balíčků ve wellness provozu měly oslovit klienty. Jaké místo má ve wellness diagnostika a význam přítomnosti odborníků, kteří jsou klientům k dispozici.

Nové technologie a původní přírodní zdroje nabízí dokonalou souhru pro fungující úspěšné české wellness. A také skvělou a jasnou odpověď na to, jaký wellness koncept by měl být v Čechách úspěšný při nenáročných provozních nákladech a obrovských počátečních investic do wellness provozu.

Odbornou přednášku vedl a diskuzí provázel  Jan Hejma – prezident České asociace wellness

 

 Saunové ceremoniály a SaunaFest

SaunaFest a saunové ceremoniály, nový trend v saunování, který oslovuje nadšence saunování, začátečníky i zkušené.

Saunové ceremoniály nabírají na oblíbenosti a popularitě, nejen z řad účastníků, ale také provozovatelů.

Provozovatelům wellness centra nebo pro saunový svět nabízí pořádání saunových ceremoniálů další možnosti jak rozšířit návštěvnost saunového centra například i o dny, kdy je v saunách menší návštěvnost a také přilákat do sauny nové klienty, které běžné saunování zatím neoslovilo.

Saunové ceremoniály v saunách nebo v saunovém světě jsou zajímavým zpestřením běžného saunování. Hlavní roli má zkušený saunér, který klienty saun ceremoniály provází, připravuje program, šou, doplňky, je milým a zábavným společníkem, kterého si klienti oblíbí a za kterým se také rádi vrací.

Ceremoniál trvá zhruba 10-15 minut. Součástí saunového ceremoniálu je řada doplňků a zpestření, například ozvučení a zvukový doprovod ceremoniálu, světelné efekty, kostýmy a dekorace, občerstvení a samozřejmě saunové esence a kosmetika pro saunové ceremoniály.

O zkušenosti se saunovými ceremoniály a se zážitky z prvního ročníku SaunaFestu se podělil Pavel Hofrichter – člen představenstva České asociace wellness a organizátor SaunaFestu 2013 v Cedrus Spa – Kunětická Hora.

 

 

 

Kam dál?

rubriky:
Wellness kosmetika,
Wellness trendy,
Krása a zdraví,
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing

 

články:
Novinky a aktuality – wellness kosmetika

Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika
Thalassoterapie

Peelingové saunové rituály
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Nové wellness trendy
Léčivá sůl ve wellness a spa