Follow me
0

Saunový svět pohody v Cedrus Spa – zážitkové saunování a saunové ceremoniály

V hřejivé náruči cedrového dřeva.
Dokonalá pohoda saunového světa.

wellness-provoz-kunetin-15To čím nový saunový svět vyniká již na první pohled je především velmi působivý interiér v každém detailu a také pestrá nabídka speciálně sestavených saunových ceremoniálů doplněná o jedinečnou finskou přírodní saunovou kosmetiku .

Výsledný jedinečný zážitek z nového saunového světa je skutečné pohlazení pro unavený a  vyčerpaný organizmus, pro celé tělo, duši i mysl.

 

Na jaře roku 2012 zahájilo provoz nové saunové centrum Cedrus Spa, které tak doplnilo již velmi bohatou zejména sportovní nabídku centra Golf & Spa Resort Kunětická hora v pardubickém kraji o další služby. Hlavně o relaxaci, odpočinek a jedinečné zážitky ze saunování a saunových ceremoniálů.

Dva kouzelné světy pohody a klidu

Saunové centrum Cedrus Spa je rozděleno na 2 samostatné části – na veřejnou část a soukromou část – saunové priváty.  Jsou to zcela samostatné, oddělené části a každé nabízí trochu jiný druh služeb.

Cedrus Spa – privátní sauny

Privátní část saunového světa tvoří 3 různě velké samostatné jednotky – priváty, které je možné využít a pronajmout  pouze na objednání. Nejmenší saunový privát je pro 2 osoby, je vybavena vario saunou, vířivkou a aroma sprchou.

Druhý saunový privát je pro 2-4 osoby s finskou saunu, solnou parní lázní, vířivkou a aroma sprchu. Největší z nich pro 2–8 osob je vybaven finskou saunou, parní lázní, velkou keramickou vířivkou, aroma sprchou a venkovní terasou s dřevěnou ochlazovací kádí.

Prostory jsou dále vybavené WIFI a  TV a jsou propojené s recepcí, kde si klienti mohou objednat občerstvení. Privátní prostor je primárně určen pro hotelovou či golfovou klientelu, skupinkám, dvojicím či rodinám s dětmi, které chtějí samostatný prostor jen pro sebe.

Na objednávku je k dispozici saunová kosmetika, aromaterapie a několik druhů peelingů, medové, solné či například cukrové.  Saunování a relaxace v privátech je samoobslužná,  k dispozici jsou připravené „výkladové kartičky“ -manuály saunování a používání  peelingů, je ale také možné předem si  domluvit maséra.

Perličkou největšího privátu je propojení s terasou a vlastní zahradou. Do budoucna se počítá s dobudováním venkovní ochlazovací průtokové kádě, která bude k využití i večer.

 

Veřejný centrální saunový prostor

wellness-provoz-kunetin-1wellness-provoz-kunetin-14 

Veřejná část saunového centra nabízí provoz a služby s pravidelným režimem a s pravidelnou otevírací dobou a je dispozici všem návštěvníkům golfového centra a veřejnosti z okolí. Zajímavou nabídku služeb tvoří nejen pestrá kombinace různých typů saun, prohříváren, ochlazoven a odpočinkových místností, ale také zajímavé programy – saunové ceremoniály. Zpestřením pobytu v saunovém světě je také velmi příjemné propojení s exteriérem- s terasou a zahradou a k dispozici je také bar.

Veřejné saunové centrum nabízí kromě klasické finské sauny také aroma saunu, vario saunu, herbal bath s nádherným interiérem – suchá prohřívárna, oblíbená aroma parní lázeň, nechybí tradiční polévací vědra, zajímavostí je ledová studna se zásobníkem ledu, mrholení či tropický déšť a také venkovní ochlazovací bazén.

Bazén je perličkou veřejného sektoru, je přístupný přímo z centra saunového světa oddělený pouze prosklenou stěnou, která se dá rozevřít pro naprosto volný vstup do venkovní části. Ta se plánuje dále dobudovat do volného pobytu v zahradě.

Bazén je navržený tak, aby do tohoto prostoru nepršelo a nefoukalo, či přímo nesněžilo,  je částečně zastřešený, s volným prostorem ho dělí kamenná stěna, zcela jej obklopuje kamenný obklad  a kamenné obložení stěny s velkým zabudovaným přírodním křišťálem.

 

Příroda základ projektu pohody

wellness-provoz-kunetin-2Elegantní souhra přírodních prvků – voda, teplo, kámen a dřevo vytváří dokonalou atmosféru, příjemné materiály, hřejivé odstíny zlatavé barvy a originální dekorace v podobě křišťálů a ametystů tvoří originální interiéry plné pozitivní energie.

Hlavním stavebním a dekoračním prvkem charakteristickým pro celé Golfové centrum Kunětín je červený kanadský cedr. Objevuje se  nejen v  interiérech resortu, ale i na venkovních fasádách a dominantní je také v saunovém světě. Cedr má tu ceněnou zvláštnost, že je tvarově stálý a je bohatý na množství éterických olejů, díky tomu má i dlouhou životnost, někdy je pro svou vrozenou odolnost vůči vlhkosti, hnilobě a napadení označován jako žijící legenda. Známé je také to, že  odpuzuje červotoče (což ocení zejména stavaři v Americe, kde mají s červotoči nepříjemné zkušenosti). Červený cedr má zajímavou strukturu, vůni a barvu, jež společně dávají každému prostoru jedinečnou hřejivou atmosféru již na první pohled. Cedrové dřevo bylo použité v šatnách, převlékárnách, na obkladech stěn i pro zarámování zrcadel a na další interiérové dekorace. Dřevo doplňují keramické dlažby a mozaiky, a zejména také přírodní kámen. Kamenné obklady na stěnách jako částečné či plošné obložení působí velmi přirozeně a příjemně.

Při budování a plánování se již v půdorysu vycházelo z promyšleného využívání jednotlivých částí a jejich bloků. Stejně pečlivě se volily materiály pro interiéry a dekoraci tak, aby každý prostor, sauna, odpočívárna, ochlazovna, byl jedinečný, originální a měl své vlastní kouzlo, které se pak podílí na celkové atmosféře a pobytu v těchto prostorech. A to jak v saunových privátech, tak pro veřejné centrum.

K odpočinku slouží několik menších odpočíváren s určitým soukromým pro menší počet klientů či malé skupinky. Atmosféru doladí příjemná hudba, tlumené osvětlení, vonné svíčky a velmi originální dekorace, například solné lampy nebo přírodní krystaly. Při saunování nabízí saunéři skutečně speciální finskou saunovou kosmetiku, aromaterapii a další kosmetické produkty, ze kterých se sestavují lákavé saunové ceremoniály. Například zaměřené na detoxikaci, relaxaci, pro hebkou pokožku, aj.

V nabídce saunového světa jsou různé saunové programy- saunové ceremoniály, při kterých se využívá nejen přírodní saunová kosmetika, ale také peelingy.

Klienti mají na recepci či na baru informace o jednotlivých akcích a ceremoniálech na každý den a také program a postup jednotlivých akcí, oznámení kdy a kde se rozdává saunová kosmetika, třeba peelingový med nebo čokoláda na potírání či další kosmetické produkty.

Na saunování postaveném na saunových ceremoniálech dohlíží speciálně vyškolený saunér, který je klientům k dispozici. Může poradit, doporučit či nabídnout kosmetiku, program nebo začínajícím nadšencům saunování vysvětlit ty správné postupy.

 

 Doporučuje dámám oblíbenou aromaterapii nebo kosmetiku, peelingy. Mezi nejoblíbenější zatím patří med s čokoládou a mátou, jogurtový ceremoniál či medový ceremoniál . Pánové oceňují i hrubší peelingy s hymálájskou solí.

Stejně jako se plánuje další rozšíření provozu o další prostory v exteriéru a otevření ruské bani, připravují se i nové kosmetické programy, například pro dámy pleťové masky z jílů či rašeliny.

Myslí se zde i na malé děti, matky s dětmi mají zázemí provoněné například medem či borůvkou.

Na saunové centrum přímo navazuje bar jež je spojený s recepcí, k dispozici je i občerstvení a posezení.

 

 

 

saunovy-svet-kunetin

http://www.wellnesslife.cz/spawellness/wp-content/tn3/2/wellness-provoz-Kunetin-22.jpg
 • wellness-provoz-Kunetin-32

 • wellness-provoz-Kunetin-31

 • wellness-provoz-Kunetin-30

 • wellness-provoz-Kunetin-29

 • wellness-provoz-Kunetin-28

 • wellness-provoz-Kunetin-27

 • wellness-provoz-Kunetin-26

 • wellness-provoz-Kunetin-25

 • wellness-provoz-Kunetin-24

 • wellness-provoz-Kunetin-23

 • wellness-provoz-Kunetin-22

 • wellness-provoz-Kunetin-21

 • wellness-provoz-Kunetin-20

 • wellness-provoz-Kunetin-19

 • wellness-provoz-Kunetin-18

 • wellness-provoz-Kunetin-17

 • wellness-provoz-Kunetin-16

 • wellness-provoz-Kunetin-15

 • wellness-provoz-Kunetin-14

 • wellness-provoz-Kunetin-13

 • wellness-provoz-Kunetin-12

 • wellness-provoz-Kunetin-11

 • wellness-provoz-Kunetin-10

 • wellness-provoz-Kunetin-9

 • wellness-provoz-Kunetin-8

 • wellness-provoz-Kunetin-7

 • wellness-provoz-Kunetin-6

 • wellness-provoz-Kunetin-5

 • wellness-provoz-Kunetin-4

 • wellness-provoz-Kunetin-3

 • wellness-provoz-Kunetin-2

 • wellness-provoz-Kunetin-1

 

Co najdeme v saunovém světě?

Saunové centrum Cedrus Spa nabízí široké spektrum procedur

Aroma sauna

Aroma sauna funguje na stejném principu jako klasická finská sauna. Navíc je v aroma sauně automatická pumpa, která podle potřeby dávkuje aromatické esence na rozžhavené lávové kameny. Výpary poté prostoupí celou saunu a příznivě působí na dýchací soustavu i psychiku. Aroma sauna je jedním z nejmodernějších a neoblíbenějších typů saun.

Vario sauna

Vario sauna je moderním typem sauny, který kromě klasického saunování umožňuje nastavit volitelné programy a využívat také například tropické lázně nebo vlhké bylinné lázně. Spolu s nastavitelnou teplotou je vario sauna perfektní pro všechny, kteří chtějí mít saunování plně pod kontrolou. Vario sauna je díky nižším teplotám a vyšší vlhkosti vhodná pro ty, kterým klasická sauna a její varianty z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje.

Herbal bath

Herbal bath patří mezi keramické suché prohřívárny, které využívají sálavé teplo v kombinaci s léčivými esencemi bylin. Komora je vyhřátá zhruba na 50°C při nízké vlhkosti vzduchu kolem 35%. Důležitou součástí je rozžhavený výparník, na kterém jsou umístěné bylinky. Ty se pravidelně polévají vodou, aby se aroma plně rozvinulo do horkých par. Herbal bath má podobu keramikou obložené komory, po jejímž obvodu jsou umístěny vyhřívané lavice.

Aroma parní lázeň

Aroma parní lázeň funguje na stejném principu jako římská či solná parní lázeň. Do prohřáté a velmi vlhké místnosti jsou vháněny aromatické esence, které mají podle svého zaměření příznivé účinky na lidský organismus. Aroma parní lázeň má podobně jako ostatní parní lázně podobu keramikou obložené místnosti s tlumeným osvětlením. Vonné esence se do parní kabiny dostávají automaticky vstřikováním dávkovače.

Polévací vědra

Polévací vědra už tradičně patří ke každé sauně. Jednoduchý mechanismus, přirozený vzhled a snadné ovládání polévacího vědra přežily v nezměněné podobě i do dnešních supermoderních ochlazoven. Návštěvník se v ochlazovací sprše postaví pod vědro, zatáhne za řetízek a bez námahy na sebe prudce vylije studenou vodu. Ta se ihned automaticky doplní pro další použití.

Ledová studna

Ledová studna se skládá ze dvou částí: dávkovače ledu a samotné studny. Jemný, nebo standardní led vyrábí přímo dávkovač z čerstvé vody. Vyrobený led bez ostrých hran a s ideální teplotou -0,5°C si pak hosté nabírají podle potřeby.

Studené mrholení

Studené mrholení je jednou z možností rychlého ochlazení po saunování. Jemné kapky studené vody tryskající ze sprchy nejsou tak intenzivní, jako například skok do ledového bazénu, ale svou funkci splňují dokonale.

Venkovní ochlazovací bazén

Venkovní ochlazovací bazén je vedle polévacího vědra nejčastějším způsobem ochlazení po vydatném saunování.

Kneippův chodník

Kneippův chodník funguje na jednoduchém principu. Ve dvou bazéncích se dnem pokrytým oblázky je umístěna teplá (kolem 40°C) a studená (12°C) voda. Klient se nejprve prochází v bazénku s teplou vodou a chodidla si důkladně prohřeje. Poté několik vteřin přešlapuje i v bazénku se studenou vodou a celý cyklus několikrát opakuje.

Ruská baňa je netypickým a u nás málo známým druhem sauny. Oproti finské sauně je v ruské baně o něco nižší teplota, ale mnohem vyšší vlhkost (kolem 40%). Pára zde vzniká poléváním rozžhavených kamenů vodou. Saunová kamna jsou tradičně na dřevo.

Ruská baňa bude návštěvníkům k dispozici od listopadu 2012.

Odpočívárna s barem, obsluhovaný bar s nápoji a lehkým občerstvením, temná odpočívárna, klidová relaxační zóna s lůžky, ruská baňa – listopad 2012

foto: archiv a Cedrus Spa

 

Kam dál?

rubrika: Sauna a saunování,

Saunové ceremoniály – trendy v saunování

Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

 

Další články –  sauny a  saunování

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitky

Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

 

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,