Follow me
0

Barvy jako zkrášlující prostředek

Barevné vlny pohody.
Díky barvám se cítíme a vypadáme lépe.

Barvy mohou stupňovat životní energii a podporovat zdraví i krásu, zlepšovat náladu i celkový stav organizmu.

Pokud se jim vystavíme, cítíme se vitálnější a vyrovnanější, prohlubuje se naše dýchání, povzbudí prokrvení a látková výměna a výrazně se posiluje imunitní systém.

Svou porci přínosu pohody, klidu a relaxace dostanou také naše smysly a emoce.

 

 Nejen příjemná podívaná pro oči.

Pozitivní vliv barevného spektra na náš organizmus je prokazatelný. Barvy mají velký vliv na řadu procesů v našem těle, zejména na látkovou výměnu a zvláště pak na stav a zdraví kůže. Pomocí barevného světla je proto možná velmi úspěšná regenerace kůže.

Již v minulém století provedl sicilský lékař Dr. Sciascia „zázračné kúry“ se svým přístrojem na barevné světlo a uměl jím také dosáhnout omlazujících efektů, pro něž byl on sám nejlepším příkladem. V 70 letech měl prý mladistvý obličej bez vrásek a byl velmi vitální a zdravý.
Ozařování barevným světlem je vynikající omlazující a zkrášlující prostředek, když použijeme střídavé působení studených a teplých barevných paprsků, abychom dosáhli prokrvení, při kterém jsou více odbourávány odpady látkové výměny, které vedou k předčasnému stárnutí, a tak je způsobeno omlazení tkání.

Barevné paprsky jako zkrášlující prostředek mají velký význam, protože jemným, šetrným a přirozeným způsobem neutralizují kyselinový plášť kůže a vytváří tak základ pro omlazující efekt. Proces látkové výměny kůže je povzbuzován k větší aktivitě a může se příjemným, přirozeným způsobem regenerovat a napínat.

Zelené barevné světlo posiluje a podporuje tvorbu kůže, působí proti degeneračním projevům kůže a rovněž podporuje pěkný vzhled. Tato barevná energie se používá také k regeneraci kůže u nečisté pleti se sklonem k zánětům.

„Obličejová koupel“ s oranžovou oživuje smysly, vyvolává veselost a na obličeji vykouzlí přitažlivý úsměv. Je to velmi jednoduchý a účinný zkrášlovací prostředek, který můžeme použít kdykoliv a bez velké námahy.

Barevné vlny pohody, co je to barva?

Barvy jsou různé formy bílého světla sjednocujícího v sobě všechny  barvy duhy: červenou, oranžovou, žlutou, modrou, indigo, fialovou.
Světelné paprsky mají význam pro naše zdraví a náš celkový dobrý pocit, protože svou energií pronikají každou buňkou našeho těla a způsobují tím určité molekulární reakce, které jsou nutné pro tělesnou a duševní vyrovnanost.
Energie barev nám poskytují harmonii a regeneraci. Podněcují vitalitu, ovlivňují nervy, žlázy a orgány a mají také významný vliv na psychiku. S energií barev je možné vyvolat nejen na tělesné, ale i na psychické rovině krajně pozitivní změny a zlepšit všeobecně dobrý stav, protože naše tělo je zdravé a výkonné tehdy, když se v něm nachází vyvážený, harmonický energetický potenciál. Foto: Blue Palace Resort & Spa

Léčení barvami. Barvy jako nositelé informací

Světlo a barvy jsou zprostředkovatelé energetických informací. Dostane-li se tato energie na povrch těla, dochází ke spontánní reakci. Receptory kůže „poznají“ světlo a vibrační podíly v nich obsažených barev. Podnět se v tom okamžiku přesouvá přímo do oblasti hypotalamu a uvolňuje tam endokrinní reakce. Hypotalamus je část mezimozku, který řídí životně důležité procesy v těle, mimo jiné i regulaci tepla, krevního tlaku, průběh dýchání, látkovou výměnu a sekreci potu. Energetické impulsy barevného světla jsou schopné vyrovnávat nepravidelnosti ve vibracích buněk a odstranit poruchy funkcí tím, že zpětně pomohou organismu k harmonii.

Tento podnět je fyzikální proces ve formě elektrických impulsů, které se rozšiřují nervovou cestou do oblasti řídících orgánů (hypofýza, hypotalamus). Lidské oko a receptory kůže jsou jakousi bránou, skrz niž tělo přijímá barevnou energii, aby se její účinek mohl rozvinout do všech buněk.
Bleskově rychle probíhající rezonanční účinky se rozšiřují do míst, které vibrují a harmonicky je vyrovnávají. Dnes již víme, že tělo vysílá své informace na vlně nacházející se v oblasti infračerveného a ultrafialového světla. Náš organismus se skládá z biliónů buněk a každá jednotlivá má vlastní vibraci. Počet vlastních vibrací těla je o to větší, čím menší je jeho rozloha. Z toho vyplývá, že vlastní vibrace buněk v organismu je velmi vysoká. Kdybychom nechali působit elektrické vibrace na tělesné buňky, které souhlasí s vlastní vibrací, došlo by k rezonančním projevům (rezonance = společná vibrace).

Princip rezonance uvádí: „Největší účinky mohou být vyvolány s nejmenšími vibrujícími silami, když jsou tyto síly naladěny na vlastní vibrace svého pole působení. Tento princip je velmi důležitý pro barevnou terapii, protože při ozáření barvou jsou tělu přiváděny rezonanční síly, které mají správným používáním velký vliv na zdraví a celkový stav organismu. Barevná terapie využívá tento poznatek rezonančního efektu, který říká, že předpokladem pro zdraví a dobrý celkový stav je vyvážená existence energie. Jestliže chybí energie určité barevné vibrace, dodá se ozářením.

foto: Beauty servis group

Smysl léčení barevnou terapií je podpora organismu ve svých vlastních vibracích tím, že jsou mu přiváděny barevné síly. Tak vytvoříme podstatné předpoklady k  povzbuzení a harmonizace přirozených léčivých sil těla.
Barevné vibrace v sobě nesou nesmírné množství nejmenších impulsů, které mají velký účinek na buňky, jimiž můžeme pomocí správné barvy přivádět potřebné životní impulsy. Barevná energie se svými jemnými a vysoce účinnými vibracemi tedy povzbuzuje buňky a posiluje tak imunitní systém, který je potom lépe schopen obrany proti původcům nemoci a regenerace oslabených tělesných funkcí.

Pozitivní působení barevného světla na organizmus

Náš organismus může optimálně fungovat jen tehdy, když se nachází ve vyváženém, harmonickém stavu. V rámci tělesných funkcí musí být proto udržován značný počet faktorů v neustálé rovnováze. K tomu má organismus k dispozici informací systém, využívající mimo jiné elektromagnetické vlny, aby uvnitř těla umožnil výměnu informací mezi buňkami.

Ačkoliv informační systém vykazuje tělu enormní přirozenou zdatnost a regulační schopnost, existuje celá řada poruch, které mohou tento řídící systém citelně ovlivnit. K nim patří například klimatické změny, stres, viry, jedy v životním prostředí atd. Problémy tohoto druhu můžeme příznivě ovlivnit, zmírnit nebo léčit barevným světlem. Naše tělo je vitální a výkonné jen tehdy, pokud jsou dány v rámci jeho hranic určité životně nutné podmínky. Světelné vlivy mají přímý účinek na buňky, jejichž bioenergetický potenciál dostává člověka do stavu napětí, jež zaručuje normální životní funkce.

foto: Beauty servis group

Účinky barev

Červený léčivý paprsek
Červená je aktivní, dynamická léčivá barva a vytváří účinek tepla a povzbuzení, který poskytuje vitalitu, energii a výkonnost. Tato barva se vyznačuje nejlepší schopnosti „vniknout“ do těla a pomoci mu od potíží.
Červené barvené paprsky pozitivně působí na náhlé stavy slabosti, pohybové poruchy, nedostatečné prokrvení, chudokrevnost a nechutenství. Dodávají teplo při nachlazení, tělesném vyčerpání a ochabující pohlavní síle.
Červená léčivá energie slouží ke stimulaci všech stavů nedostatku energie v těle, protože zprostředkovává aktivitu, výstavbu a přívod energie. Působí povzbudivě na plíce, srdce a cévy, rozšiřuje cévy a zlepšuje proudění krve, podporuje tvorbu červených krvinek, oživuje poruchy krevní cirkulace a příliš nízkého krevního tlaku, posiluje dýchací činnost a pomáhá při potížích látkové výměny.

Oranžový léčivý paprsek
Oranžová je léčivá energie podněcující optimismus a životní radost. Povzbuzuje, zahřívá, dodává energii a může i uvolnit.
Oranžová je tedy léčivou energií proti depresím, nespokojenosti, pesimismu a ovlivňuje mimo to důležité funkce krevního oběhu a lymfatického systému. Pomáhá tělu při fixaci vápníku, posiluje plicní tkáně, povzbuzuje žlázy a měla by se používat také jako dodatečná pomoc při srdečních potížích.

Zelený léčivý paprsek
Zelená stabilizuje a uklidňuje, podporuje regeneraci nervového systému a všeobecné uvolnění celého organismu. Díky své vyváženosti, klidu a stabilitě zklidní zelený paprsek vzrušení tělesného i duševního druhu a postará se tak o harmonickou rovnováhu těla. Posiluje nervy, redukuje krevní tlak a vyvolává klid a spokojenost.

Zelený léčivý paprsek je účinnou energií u: srdeční insuficience, nervového zatížení, onemocnění průdušek, astmatu, kašle, vysokému krevnímu tlaku, diabetes, onemocnění látkové výměny, zánětů kloubů, otoků, nádorů, chronických zánětů, revma, ucpání v tkáních, křečí, napětí svalů, projevů otrav, artrózy, onemocnění trávicího traktu (léčení ve spojení se žlutou), u poruch očí a zraku.

Modrozelená působí na tvoření svalů a tkání, posiluje kůži, regeneruje a uvolňuje, čímž má silný omlazující účinek na kůži.
Léčivý účinek  spektrálních barev
Barevné paprsky slunečního spektra obsahují neuvěřitelné léčivé energie, které mohou účinně působit u různých nemocí a potíží, pokud se jich používá přiměřeně a cíleně.
Červené barevné vibrace způsobují rozšíření cév a vytváří tak silné prokrvení.
Červené a oranžově-žluté barevné vibrace vytváří pomocí svých jemných bioelektrických vibrací podobný stav horečce, který tělu podněcuje vlastní obranné síly a zahajuje tím proces uzdravování.
Oranžové barevné vibrace mají vitalizační, povzbudivý a posilující účinek na organismus, zatímco žluté impulsy jsou používané jako nervy posilující, podporující trávení a povzbuzující žaludek.
Zelené barevné vibrace vyrovnávají, osvěžují, dezinfikují, hubí bakterie, tvoří svaly a tkáně a regulují látkovou výměnu.
Jednotlivé barevné paprsky mají tedy, přiměřeně svému charakteru, zcela specifické léčivé účinky a dávají tak k dispozici koncentrovanou energii, která v těle uvolňuje hluboce působící reakce a je vedená dále nervovými drahami k postiženým orgánům, aby tam docílila léčebného účinku.

Tvorba vrásek není jen lokální dění, ale spočívá v závažnějších poruchách uvnitř těla. V obličeji se nachází mnoho energetických drah, proto zde zanechávají poruchy energetického toku zřetelné stopy, které mají přímý vztah k vnitřním orgánům, jako např. čelní a nosní vrásky a citlivé partie kolem očí nebo na krku. Tyto problematické zóny lze jemně a velmi účinně stimulovat tím, že je barevným zářičem vyhlazujeme.


foto: Beauty servis group

 

zdroj: Beauty servis group, foto archiv wellnessprovoz.cz a Beauty servis group

 

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Peelingové saunové rituály – domácí sauna
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda

 Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Kam dál?

Jak na nás působí barvy, barvy v interiéru
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness

Domácí sauna a saunování

Oblíbené wellness procedury

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.