Follow me
0

Trendy v obkladech – Luxusní koupelny a wellness interiéry

Interiér koupelny se mění.
Nové trendy, materiály a dekory.
Pro pohodlí a wellness v koupelně.

 

Aktuální trendy v obkladech  nabízí novinky pro jednoduchý styl i zdobné interiéry. Zájem je o velkoformátové dlažby, dekory přírody, retro styl v koupelně nebo luxusní dlažby imitující mramory. Novinkou jsou pak obklady, které nabízí vzhled betonu  nebo hrubé omítky.

Žádané dekory
a hity v obkladech

♦ velmi žádané jsou dekorativní obklady imitující přírodní materiály, odpovídají trendu návratu k přírodě, přírodní vzory, motivy, barvy, imituje se zejména dřevo a kámen

♦ moderní je vzhled betonu, hrubé omítky

♦ zájem je o retro obklady, styl zámeckého interiéru

♦ žádané jsou luxusní mramorové dekory

 

 

Trend imitace
přírodních materiálů

Dekorativní obklady imitující kámen nebo obklady imitující dřevo jsou velmi žádané, uplatňují se nejen v koupelnách, ale také jako dlažba v mokrých a namáhaných zónách, nebo i tam, kde by se jako dekorace stěn možná volilo dřevo. Vhodné jsou jako jednotný dekor podlahy napříč celým interiérem.

Dřevo a kámen v koupelně – žádný problém! Dřevěná podlaha v koupelně už není žádný problém. Materiály dokonale imitují přírodní materiály, jsou nenáročné na údržbu a nabízí dokonalý komfort.
Chytré a moderní materiály hodné do náročného prostoru v různých rozměrech a v mnoha dekorech mají v nabídkách výrobců stále širší zastoupení.

 

Příroda kolem nás,
harmonická atmosféra a dokonalé pohodlí.

Od stavebních a obkladových materiálů se žádá stále více. Dlouhá životnost, nenáročnost na údržbu, použití kdekoliv v interiéru i exteriéru bez nutnosti dalších povrchových úprav a ošetření. Řešení nabízí obklady imitující přírodní materiály, zejména dřevo a kámen.

Obklady, dlažby, mozaiky, podlahové krytiny i velkoformátové multifunkční panely jsou vhodné kdekoliv v interiéru, zejména do koupelen a wellness zón, ale i do zahrad a na terasy a jako obložení kolem bazénů, kde obstojí i v náročných podmínkách ( vlhko, teplo, výkyvy teplot..).

Na pobyt v přírodě máme stále méně času, přitom příroda má na nás blahodárný vliv. Uklidňuje, nabíjí energií, působí příjemně na naši duši i mysl.

Dekory přírodních materiálů jsou krásné, mají mnoho podob, dobře se kombinují, ve výsledném efektu vytváří příjemnou, harmonickou a klidnou atmosféru v interiéru. Proto se přírodními materiály a doplňky obklopujeme, pouštíme si přírodu do interiéru v podobě přírodního nábytku, dekorací a stavebních materiálů.

 

fotogalerie – obklady s imitací dřeva

 

 V čem spočívá originalita

Dokonale vyladěné dekory, struktury, efekt starých prken nebo hrubě opracovaného kamene nebo také efekt skladby modulových obkladů umělého kamene a rohové moduly pro dokonalé obložení rohů.

Velké formáty keramických dlaždic silných třeba jen pár milimetrů, na kterých vynikne nádherná kresba kamene či dřeva.

Byť by se zdálo, že obklady s imitací dřeva nebo imitací kamene jsou vhodné a oblíbené zejména do náročných podmínek koupelen a wellness interiérů, opak je pravdou.

Obklady s imitací dřeva a kamene pronikají do celého interiéru, jako obklady krbů, obklady v kuchyních, obývacích a společenských místnostech, ale i jako obklady do ložnic i dětských pokojů.

Oblíbené Kameny

Kámen a dřevo jsou oblíbené materiály, které se dobře kombinují, vytváří příjemnou atmosféru jak moderního minimalistického prostoru tak venkovského prostoru.

Kámen, stejně tak i dřevo může mít mnoho podob díky barevným odstínům a strukturám.
Dřevo i kámen vytváří krásné wellness interiéry, uplatňují se kolem bazénů i saun.

fotogalerie wellness – kamenné obklady

 

 

Retro obklady

Retro obklady a retro dlažby – nové trendy v obkladech pro atmosféru honosné vily či zámku.

Retro obklady a retro dlažby vlastně nevyšly nikdy z módy. Jsou to typy retro obkladů, které se skvěle hodí nejen do jakéhokoliv secesního domu, vily nebo činžovního domu, ale své uplatnění nachází i kdekoliv jinde, v interiérech městských domů i ve  venkovských sídlech, starých statcích nebo restauracích.

 

             Secesní obklady a dlažby

Používaly do secesních domů na přelomu 19. a 20. století a od té doby se stále používají  a jdou si mimo jakékoliv trendy svojí vlastní cestou. Proto mají tu nespornou výhodu, že nestárnou.

Momentální trend a obliba pro retro obklady fandí zejména kompletně laděné retro koupelně, nebo kuchyni. Uplatňují se modrobílé obklady, starorůžové retro variace či kombinace sytých barev.

 

Retro obklady nabízí v interiéru dokonalé návraty do minulosti, vytváří interiéry zámků a honosných vil, jsou vhodné pro romantické koupelny  a kuchyně.

Retro obklady se uplatní i jinde v interiéru, například ve vstupních halách a chodbách jako rustikálně laděná dlažba secesních vzorů. Nápadité obklady s bezpočtem různých prvků a dekorací se hodí se do chalup či secesních prostor.

Retro obklady jsou stále oblíbenější, což je patrné z neustále se rozšiřující nabídkou novinek výrobců obkladů právě v této oblasti.

 

 

Velké formáty pro  dlažby a obklady

Speciální technologie, nadstandardní rozměr a možná i design budoucnosti…

Zásadní přednosti: Dokonalá struktura dekorů a minimum spár.

Velkoformátové dlažby a velkoformátové obklady jsou ideální do obytných i veřejných prostor, kde vytvoří díky svému rozměru dokonalou jednolitou plochu!

Velkoformátová dlažba má řadu předností, stejně tak velkoformátové obklady.

Plocha, ve které dokonale vynikne struktura dekoru s minimem spár má široké možnosti využití v interiéru i exteriéru.

Díky minimu spár odpadá náročné spárování ( nižší náklady na pokládku) a také se minimalizuje riziko problémů, které vzniká ve spárách ( porušení, nečistoty, opravy, vlhkost..)

Dlažby se stále zvětšují, ale také ztenčují. Oblíbené jsou velké formáty obkladů ve stále větších velikostech a stále ve minimální tloušťce několika milimetrů.

Pokládka je rychlá a jednoduchá zejména při obložení velkých ploch.

Luxusní obklady a dlažby o velikosti až 3 x 1 m, dodávají výrobci v  tloušťce 3,5 mm.

Ta umožňuje do obkladu bezproblémově vrtat, řezat a provádět jakékoliv jiné úpravy.

Na velké ploše vynikne dekor kamene, lesklý mramor či struktura dřeva. V koupelnách vynikne luxusní lesklá varianta velkoformátových obkladů, ve wellness a kolem saun například dekory přírody.

Panely jsou ale vhodné i pro obložení domů, v různých barevných odstínech a tónech, které se dobře kombinují a ladí s dalšími materiály na fasádách a v okolí domu. S fasádou pak může ve stejném dekoru ladit dlažba nebo obložení krbu.

 

 

 

Úplnou novinkou na českém trhu
jsou tenké ohebné „kamenné tapety“

Novinkou, která byla uvedena na trh na přelomu roku 2013/14,  je přírodní obkladová břidlice FLEXI – SLATE. Jedná se o obkladové desky z přírodního kamene s tloušťkou pouhých 2,5 mm, takže dlaždice o rozměru 121×61 cm váží jenom 1 kg.

Kamennou tapetu, lze přizpůsobit různému povrchu, na který se lepí. A to vše bez rizika poškození lícové strany! To umožní použití výrobku ve zcela nových oblastech – vnitřní a vnější obložení stěn a stropu, dekorace nábytku, dveří a dalších interiérových prvků. Díky tomu, že jsou lehké, flexibilní a dekorativně rozmanité, nachází uplatnění všude, kde je žádaný dekor kamene.

Tenké obkladové desky z kamene, které se dají snadno ohýbat, můžeme použít v interiéru wellness jako obložení vířivek, saun, nebo dekorativní obložení stěn, zídek, koupelen, atd. V exteriéru se kamenné tapety uplatní jako dekorativní obklady na fasády, garáže, ploty, kdekoliv chceme atraktivní a dekorativní vzhled kamenných obkladů. více→

 

Zdroj: článek vyšel na www.wellnessinteriery.cz, Foto Reš-stavby

Kam dál?

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Leave a Reply
If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.