Follow me
0

Relaxace v lázních Bad Birnbach, německé lázně ve venkovském stylu

Malebné lázně s originální atmosférou.
Hluboká relaxace v termálech a přírodě.

Stále více lidí objevuje kouzlo pobytů v lázních. Nikoliv z důvodu zdravotního problému, ale naopak z důvodu odpočinku, relaxace a prevence.  Jezdit do lázní začíná být stále více oblíbené, žádané a i trendy.

Lidé objevují menší i větší lázeňské resorty také za hranicemi a ochutnávají místní originální nabídku každých takovýchto lázní. Každé jsou jiné, ale všechny nabízejí hlubokou relaxaci a mají holistický vliv na tělo, duši i mysl.

Je možné relaxovat v termální vodě s blahodárnými účinky, využívat wellness a spa procedur a vyrážet na procházky do přírody. Procházet se uličkami městečka, a ochutnávat místní gastronomii a také poznávat úžasnou vřelost místních lidí.

 

Kouzlo lázní Bad Birnbach
Lepší než tisíce pilulek

.Velké kouzlo má celá vesnička Bad Birnbach, nedaleko česko-německých hranic směr Passov. Velmi dobře dostupné lázeňské místo, kde najdou odpočinek a relaxaci nadšenci láznění i ti, kdo propadají kouzlu klidné přírody s možností golfu, procházek a projížděk na kole.

 

V náruči úžasné pohody

V jihovýchodním Dolnobavorsku, mezi řekami Dunaj, Rott a Inn pramení z nitra země neúnavně po více než 40 let horký termální pramen.
Přímo na tomto místě se nachází lázně Bad Birnbach, které si získaly mezi ostatními lázeňskými městy pověst „venkovských lázní“, tedy titul, který zavazuje.
Dobře se vyspat. Protáhnou se a dát si snídani. Objevit něco nového. Číst si. Vykoupat se a užívat si jako v pohádce…

Velkým plus této lokality je dokonalá harmonie, naprosté souznění místních s přírodou a jejími dary a zdroji. Velmi se tu zakládá na čistotě a kvalitě místní gastronomie, tedy hlavně surovin a produkce.
V okolí najdeme řadu rodinných farem a firem, které nabízejí to nejlepší co umějí.

Je velmi lákavé objevovat originální čokoládovou cukrárnu, kde vše od bobů zpracovávají zde, nebo ochutnat pálenku z dílny místních mistrů, kteří vše od destilace po recepturu a etiketu připravují s láskou a nadšením, či zajít si na farmu pro nejkvalitnější masné výrobky, které odsud putují  do nejlepších restaurací…

 

Do lázní kdykoliv během roku

Výhodou těchto lázní je to, že zde najdeme oázu naprostého klidu kdykoliv během roku. Lázně samotné nabízejí možnosti poklidné relaxace v bazéncích s léčivou termální vodou, která je typická pro tento region a složením odpovídá vodě v lázních Bad Fussing.

Z hloubky 1.696 m vyvěrá v lázeňském městečku Bad Birnbach léčivá minerální voda, a to v podobě hned dvou pramenů s názvem Chrysantiquelle a Konradsquelle.

Jejich teplota dosahuje až 70 °C, oba se tak řadí k nejteplejším termálním minerálním pramenům ve střední Evropě. Voda bohatá na fluoridy, sodík, hydrogenuhličitany a chloridy povzbuzuje činnost krevního oběhu, svým složením pomáhá při léčbě cévních onemocnění.

 

Indikace:

  —  deformující onemocnění kloubů: deformující artróza, polyartróza.
 —   chronická zánětlivá revmatická onemocnění: chronická polyartritida (revmatická artritida), spondylitis ancylosans (Bechtěrevova choroba)
 —   chronická degenerativní onemocnění páteře: spondylóza, spondylartróza, osteochondróza, vyhřeznutí plotének s bederním radikulárním drážděním nebo bez něj (kromě chirurgické indikace), osteoporóza
 —   revmatismus měkkých tkání: tendynóza, tendoperiostóza, periartróza, neuralgie
 —   pooperační stavy, následky zranění pohybového aparátu, např. stav po endoprotéze, pooperační léčba fraktur, stav po operaci vyhřezlých plotének.

 

Horký léčivý pramen je využívaný v 31 termálních bazénech. V těchto venkovních bazénech si naši hosté mohou po celý rok užívat vodu o teplotě 26–40°C a přitom se kochat výhledem na louky kolem řeky Rott na jihu a na kopcovitou krajinu obklopující vesnici.

Protože zde bývá často tepleji než jinde, velmi relaxační je pobyt ve venkovních bazéncích s teplou vodou, pod širým nebem a to i v zimních měsících, kdy je pobyt kouzelný po setmění s pohledem na hvězdnou oblohu.

Dopřát si klidný jarní detox. Své jedinečné kouzlo mají lázně Bad Birnbach také brzy na jaře, kdy se tu příroda probouzí o trochu dříve a v záplavě jarních květů zde můžeme nastartovat organismus i mysl, zbavit se všech zimních zátěží, načerpat energii a krásně se po zimně „probudit“.

 

Zdraví na prvním místě
Péče proti revma i pesimismu

Teplá a příjemně nadnášející voda z terapeutického hlediska velmi prospívá nejen dobré náladě, ale hlavně svalům a kloubům.

Velká pozornost je kladena na to, aby zde byla poskytována prvotřídní péče a znatelný účinek na zdraví a kondici. Lázně nabízí řadu cílených programů.

Při cvičení v termální vodě doplňuje tělo i mysl nové síly a srdeční a oběhové funkce se citelně zlepšují.

Účinek léčivých vod je vědecky prokázán a znamenitě se hodí k léčbě onemocnění páteře a kloubů. Jsou skvělí terapeuté a dokonce je zde vedena odborná škola  pro terapeuty, maséry a lázeňské plavčíky, která se těší skvělé pověsti.

 

Pestrá nabídka saunového světa

Vnitřní areál lázní nabízí kromě koupelí také velmi pestrý saunový svět s možností účastnit se saunových ceremoniálů. Některé sauny mají originální, zajímavý interiér. Je možné volit mezi finskými saunami, párou a saunami s různou teplotou a aromaterapií. Velmi krásná je pak solná sauna.

Saunový svět má dostatek místa na odpočinek a to v menších venkovních ariích i ve vnitřních relaxačních místnostech s pohodlnými lehátky. Do sauny je možné si vzít u spa baru peeling. Zajímavostí je pak bazének se slanou nadnášející vodou, zasazený do teplého dřevěného interiéru.

 

Fitness a kondice v přírodě

V Bad Birnbachu je zájem o to, aby klienti našli další pestré možnosti trávení času i možností jak zlepšit svoji kondici ve zdejší krásné přírodě. Využívá se  přírodních krás údolí kolem řeky Rott a husté sítě stezek pro nordic walking, pěší turistiku, běh i cykloturistiku.

V okolí Bad Birnbachu se nachází oblast s přibližně 80 kilometry dobře značených turistických cest. Aby vyhověly nárokům na zdravou a relaxační pěší turistiku, je jen málo z nich asfaltovaných.

Bad Birnbach, místo, kterému se také přezdívá rekreační vesnici Bavorska, nabízí prvotřídní golfové hřiště nazývané „Bella Vista“. Golfový areál se pyšní 18jamkovým a 9jamkovým hřištěm, velkorysou cvičnou loukou a moderním hřištěm spiel! Golf pro minigolf. Kolem celého areálu se nachází hustá síť turistických stezek.

Stačí si nazout sportovní boty, vyjít ze dveří a rázem se člověk ocitne uprostřed asi 50 km dlouhého běžeckého parku „Nordic Walking & Laufpark“. Síť běžeckých a vycházkových tras navrhli odborníci tak, aby si návštěvníci užili nejen přírodních krás okolí, ale aby dosáhli i svých sportovních cílů. Jednotlivé trasy procházejí nejkrásnějšími kouty Bad Birnbachu a vedou kolem celé obce.

Údolí řeky Rott s překrásnou přírodou a léčivou vodou leží mezi řekami Dunaj a Inn. Řeka Rott, podle které je údolí pojmenováno („Rottal“), se nachází přímo uprostřed. V okolní kopcovité krajině naleznou své oblíbené trasy cyklisté všech kategorií. Rovné, nenáročné trasy stejně jako těžší túry s prudkým stoupáním a dlouhými sjezdy jsou kvalitně vybudované a ne příliš frekventované. Prostě ideální fitness studio ve volné přírodě, daleko od masového cykloturismu.

 

 Ubytování v Bad Birnbach

Hosté mohou v lázních využívat ubytování různých kategorií. Ať už se jedná o dovolenou na statku, pokoje v soukromí, apartmány, malé rodinné hotely a penziony nebo vyhlášené čtyřhvězdičkové hotely se vším komfortem, který k tomu patří.

Ať už zvolíte ubytování v soukromí apartmánu nebo v pohodlí čtyřhvězdičkového hotelu, v Bad Birnbachu splní svým hostům prakticky jakékoli přání.

Relaxovat během láznění a vycházek můžete například  v útulných pokojích a apartmánech hotelu Sternsteinhof, ze kterého je to jen pár kroku do termálních lázních Rottal Terme, které se nacházejí hned naproti hotelu. Nabízí nejen útulné ubytování, ale také stylové prostory restaurace s výbornou gastronomií, nabízí chutné místní speciality a pro rozptýlení večery s hudbou a tancem.

Příjezd do lázní Bad Birnbach

Lázně Bad Birnbach jsou velmi dobře a pohodlně dostupné. Autem – z České republiky je to po dálnici A3 Nürnberg-Regensburg-Passau, výjezd Pocking (poslední výjezd před Rakouskem), odkud je to cca 15 km po silnici B388.

 

Foto: Lázně Bad Birnbach, archiv webu.

 
 

 

Kam dál?

 

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?
Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví
Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech
Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 

 

Wellness interiéry

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

 

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 

Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.