Follow me
0

Největší termální lázně v Německu – stále více oblíbené u českých hostů

Čeští hosté objevují bavorské
termální lázně – 12.000 čtverečních metrů vodní plochy.

Počet českých hostů zde vzrostl za posledních pět let o 500 %. Lázně Bad Füssing v Bavorsku je dnes nejoblíbenější destinací lázeňských rekreantů a hostů hledajících wellness v Bavorsku. Zvláštním lákadlem je 12.000 m2 rozlehlý termální areál a velkolepá wellness oáza „Saunahof“.

Bad Füssing v Dolním Bavorsku je vlajkovou lodí mezi všemi bavorskými lázněmi a může se pochlubit největším počtem hostů, kteří zde nocují. „Tajemství“ úspěchu: vlastnosti místní léčivé vody, světoznámé svými účinky – a obzvláště příznivé ceny v nejrozsáhlejším termálním areálu Německa.

Největším lákadlem v Bad Füssing jsou jistě světově proslulé termální prameny. Vyvěrají zde z tisícimetrové hloubky o teplotě 56 °C a obsahují zvláštní druh sulfidu síry, který má výrazné účinky při léčbě onemocnění kloubů. Tato mimořádná léčebná vlastnost termální vody v Bad Füssing a jedinečné složení jejích účinných látek je cítit při každé termální koupeli.

 

Podle studie vypracované Institutem pro výzkum přírodních léčiv vykazuje více než 70 procent hostů s kloubním onemocněním výrazné zmírnění bolestí a poměrně značné zlepšení pohyblivosti kloubů, problémů s páteří, revmatických onemocnění a mnoha dalších neduhů dnešní doby.

Jedním z důvodů rostoucí obliby lázní  Bad Füssing u českých hostů jsou také příznivé ceny. Celodenní vstupné do předních bavorských lázní stojí v průměru 19,50 Eur.

Jednodenní vstupné do všech termálních bazénů v rámci jednoho ze tří lázeňských komplexů se dá pořídit v Bad Füssing však již od 12,50 Eur.

Hosté zde přitom za své peníze získají opravdu kvalitní služby: například mají na výběr mezi 100 terapeutickými, relaxačními a pohybovými bazény a koupelemi, které jim termální areál o celkové rozloze 12.000 čtverečních metrů vodní plochy nabízí.

Dalším důvodem je i snadná dostupnost Bad Füssing z Čech, od česko-bavorského hraničního přechodu Strážný-Philipsreut je to do Bad Füssing pouhých 87 kilometrů, což je jen hodinku pohodlné jízdy autem.

 

  Obrovské wellness lákadlo v Bad Füssing – Saunahof – okouzlující svět saun a saunování

Dalším lákavým prvkem lázní v srdci bavorské golfové a termální oblasti je rozhodně Saunahof, velký saunový komplex. Vysoce moderní zážitkový sauna-areál s mnoha zajímavostmi, v prostředí zrekonstruovaného 200 let starého selského statku.

Saunu v takové podobě a rozsahu nikde jinde v srdci Evropy nenajdete. Saunahof hýčká své hosty ohromujícím saunovým světem, zasazeným do historické atmosféry 200 let starého selského statku, rozmanitou nabídkou sauny v různorodých variantách, více než 3000 metry čtverečními venkovní plochy, ochlazovacím bazénem s vodopádem a termálním zážitkovým bazénem.  (podrobnosti o Saunahofu zde)

 

Bad Füssing – účinkuje, pomáhá a léčí. S mocí tří termálních komplexů.
Z malé osady – světové lázně

Neomezené možnosti vodní zábavy – nejrozlehlejší termální areál v Evropě Bad Füssing v bavorské golfové a termální oblasti.

12.000 metrů čtverečních celkové vodní plochy, rozdělené do více než 1000 terapeutických, pohybových a relaxačních bazénů poskytuje mnoho prostoru pro účinné ozdravné kůry a uvolňující wellness dovolenou.

Lázně tvoří tři velké komplexy, které lze samostatně navštívit, součástí každého je venkovní vodní plocha, vnitřní bazény, wellness, sauny a další možnosti například fitness, beauty, aj.

Tyto tři komplexy jsou od sebe v rámci městečka velmi dobře a rychle dostupné. Jsou to: původní a první vrt Therme 1, druhý komplex – Europa Therme byl vybudován u druhého vrtu, u  nejmladšího (soukromého) vrtu vznikl soukromý komplex Johanessbad Therme.


  • Lázně v datech

Bavorský ropný průmysl zde vrtal v letech 1937/38.
1947    se začal využívat 1.veřejný bazén a první koupací vany
1953    lázeňský institut potvrdí léčebnou sílu vody
1955    založení soukromé společnosti „Thermalbad Füssing GmbH“
1957    Therme 1: byl postaven původní kulatý bazén se stříkající houbou, který je v lázních do dnes
1953    lázeňský institut potvrdí léčebnou sílu vody
1955    založení soukromé společnosti „Thermalbad Füssing GmbH“
1957    Therme 1: byl postaven původní kulatý bazén se stříkající houbou, který je v lázních do dnes
1961    Otevření obecného lázeňského domu
1963    2. vrtání: stát Bavorsko
1964   3. vrtání: manželé Zwick
1969    Füssing se stává „lázněmi“
1974    Více než 1 mil. Noclehů

 

  • lázně dnes:

7.370 obyvatel
470 pronajímatelů
14.600 lůžek pro hosty
3 kliniky
40 lékařů, 120 fyzioterapeutů a masérů

  • V roce 1988 (= rekordní rok) měli lázně 3,2 mil. noclehů s průměrným pobytem 20,7 dní,90% tvořily lázeňské pobyty
  • V roce 2012 měli lázně 2,57 mil. Noclehů, průměrná délka pobytu 8,9 dní,85 %  tvořily soukromé pobyty

 

 

Fotogalerie Bad Fussing zde

 

 

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,